Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

USB host

quick_pd (67)|25.2.2008 19:06
Zdravim,

Dneska jsem se na internetu dočetl o USB hostu pro PDA.
Mám E-TEN glofish M700 a chtěl bych k PDA přípojit čtečku na karty, klávesnici a USB flas disk.
Půjde mi to ? Potřeboval bych asi nějakou redukci z miniUSB na USB, ale vůbec nevím co mám koupit.
Máte s tím někdo zkušennosti ?
Dík za každou radu
Tomáš Kubec (749)|25.2.2008 20:10
Nejde.
quick_pd (67)|25.2.2008 20:48
[QUOTE="Tomáš Kubec"]Nejde.[/QUOTE]
Nemohl bys mi o tom říct něco víc?
htcjirka (1875)|25.2.2008 20:55
Co by jsi chtel slyset vice??Nepodporuje USB host - takze nejde.
PetrOstry (10)|29.2.2008 21:39
Nevim jak u M700 ale dle tohoto navodu : http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=779 to na X500+ udajne funguje, takze na M700 by to mohlo taky jit. Ale osobne jsem to nezkousel.
quick_pd (67)|1.3.2008 00:28
[QUOTE="PetrOstry"]Nevim jak u M700 ale dle tohoto navodu : http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=779 to na X500+ udajne funguje, takze na M700 by to mohlo taky jit. Ale osobne jsem to nezkousel. [/QUOTE]
Hm, hm
Moc diky za novod, ale na M700 to nejde.
Skoda
Tomáš Kubec (749)|1.3.2008 09:14
Nejede to u žádnejch novějších E-TENů. To ti nestačí, když ti napíšeme, že to nejde? :-)
quick_pd (67)|1.3.2008 12:36
[QUOTE="Tomáš Kubec"]Nejede to u žádnejch novějších E-TENů. To ti nestačí, když ti napíšeme, že to nejde? :-)[/QUOTE]
Omlouvam se pokud nekomu vadi ze se furt ptam prezto ze uz vim ze to nejde, ale zajima me taky proc to nejde, a jeste furt vidim nakou nadeji ze by to jit mohlo :-)
treba o tom vi nekdo vic, treba se to nekomu najednou podari.
Ja osobne v tim nevidim problem, podle me by stacil kabel miniUSB na USB, a drivery ve WM.
Nevim co je k tomu jeste potreba. A to by me zajimalo
Tomáš Kubec (749)|1.3.2008 16:49
Tak nic, no. Doufej dál :-)
MeeVal (71)|5.3.2008 18:47
To že by stačil kabel miniUSB->usb je pitomost... Jak by jsi chtěl napájet to připojené zařízení? Další věc, pokud se nemýlím, tak novější E-TENy maj jinak pinu-jak se tu řešilo to propojení pinů v nabíječkách a kabelech(nabíjení/synchronizace)... Pokud to tak není, tak by asi stačilo sehnat kolébku a otestovat to.... Další věc je využití.... Vážně jste vždycky u elektrické sítě, aby jste to mohli napájet? Nebo se mýlím, když říkám, že ta kolébka musí být pořád napájená, když se chce připojit USB zařízení?
quick_pd (67)|6.3.2008 07:25
[QUOTE="MeeVal"]To že by stačil kabel miniUSB->usb je pitomost... Jak by jsi chtěl napájet to připojené zařízení? Další věc, pokud se nemýlím, tak novější E-TENy maj jinak pinu-jak se tu řešilo to propojení pinů v nabíječkách a kabelech(nabíjení/synchronizace)... Pokud to tak není, tak by asi stačilo sehnat kolébku a otestovat to.... Další věc je využití.... Vážně jste vždycky u elektrické sítě, aby jste to mohli napájet? Nebo se mýlím, když říkám, že ta kolébka musí být pořád napájená, když se chce připojit USB zařízení?[/QUOTE]
Nevim jak je to s napajenim. Jen by to proste byla uzitecna fce treba na prenos dat, asi by se ty USB musely napajet jeste jinak, ale to by taky nevadilo.
Horsi uz je to z tema pinama.
Treba tojednou pujde :-)
Standa999 (138)|6.3.2008 10:41
To napajeni je dulezite. Baterie ma 3,6V (3,7V) a tu nabijis 5V. Abys napojil napr. USB flashdisk, tak ho musis napajet 5V. To z 3,6V normalne nedostanes. Jde sice za pomoci elektroniky zvysit napeti, ale to by se do omezeneho prostoru telefonu asi neveslo. Takze bys musel pripojit externi napeti a to pomoci baterii nebo adapteru (kolebky).