Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Neo ROM 5.2.1711.18165.0.5.0 - WM 6 ROM pro Qtek 8310 - praktické zkušenosti

Bohumil Stejskal (414)|25.2.2008 16:35
tak tady budeme pokračovat ;)

řeč je o Neo ROM OS 5.2.1711.18165.0.5.0 od autora - SGregory, více zde :

XDA Developers WM6 ROM with Neo
Postup/návod při flashování, odkazy na download a první čerstvé zkušenosti naleznete zde :
Qtek 8310 s WM6 <<<--- první příspěvek je stále průběžně aktualizován!

*********************************************************
Stahovat můžete zde :

http://rapidshare.de/files/38633316/nk.rar.html

*** soubor nk.rar rozbalit a zaměnit za soubor se stejným názvem v této ROM :

http://www.edisk.cz/stahni/70580/Tornado_WM6_Platinum_Edition_long_date_corrected.zip_30.95MB.html
*********************************************************
Poslední GSM a SPL update zde :

http://rapidshare.com/files/66560820/Tornado_GSM.02.61.01_SPL.2.00.0014.rar
Bohumil Stejskal (414)|25.2.2008 16:55
Návod na instalaci barevného iconbaru ( možno použít na kteroukoliv ROM ) - iconbarplugin.zip soubor o pár řádků výše
*** hvězdičky dále v návodu nahraďte ostrýma závorkama

1. Using ActiveSync, browse down to \Windows of your phone. Copy the file cmhome.home.xml to your Desktop. This file describes the T-Mobile Default theme. If you are trying this on other themes then you need to find the appropriate xml file describing the theme. it would either be in \Windows or \Application Data\Home. Create a copy of this file and keep it as a backup. Right click on the file on your desktop and select Properties. Make sure the Read Only property is unchecked.

2. Open the file in Notepad. Look for the following block of code towards the end.

*plugin clsid="{837FC251-FE69-43ad-84E0-EBCEDEBA0884}" name="iconbar" height="20"*
*iconbar fgcolor="COLOR_TRAYTEXT"/*
*background bgimage="\windows\CHome_framework_status_bar_bg.png" halign="center" bgcolor="COLOR_TRAYGRADLEFT" b-border-color="COLOR_WINDOWFRAME"/* */plugin*

Remove it and put the following block.

*plugin clsid="{B06A8DAB-E148-40d5-BE8F-3C494ABF3046}" name="iconbar" height="27"*
*/plugin*

3. Save the file. Overwrite cmhome.home.xml in \Windows and \Application Data\Home with the file on your desktop.

4. Open CeRegistryEditor (or a registry editor of your choice). Right click on \HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID and create the new key {B06A8DAB-E148-40d5-BE8F-3C494ABF3046}.

5. Right click on HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B06A8DAB-E148-40d5-BE8F-3C494ABF3046} and create the new key InProcServer32.

6. Click on HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B06A8DAB-E148-40d5-BE8F-3C494ABF3046}\InProcServer32
and create a new string value (REG_SZ) entry: Value = iconbarplugin.dll . Check "Set as default key's value". The name of the key would automatically appear as Default.

7. Now download this plugin file - iconbarplugin.zip iconbarplugin.zip ( 152.53K ) Number of downloads: 56
. Unzip the file and copy iconbarplugin.dll over to \Windows on your phone.

8. Go to Start>Setting>Home Screen and change the "Home Screen Layout" to something other than "T-Mobile Default". Once the change takes place, go and change it back. If the phone asks for confirmation about running iconbarplugin.dll, say Yes.

9. Turn off your phone and switch it back on. The new plugin should now be active
vpx (529)|25.2.2008 21:41
- funguje vam "Power Settings" ? Mne funguje z Neo Home, ale pres Settings/Power Settings to nefunguje
- prisel nekdo na to, jak v aplikaci na fotky nabrowsovat fotky ze Storage Card ?
Kyle (279)|26.2.2008 00:34
Power settings mi taky nejdou. Asi za to muze ta funkce na power settings v Neo Home. Pouziva se na to specialni power.dll + power.exe, a meni se to i v registrech, coz asi zpusobuje prave tenhle problem.

Fotky na Storage Card muzu zobrazit pres Menu -> Folders -> Storage Card, ale to asi nebude to, co myslis...



vpx (529)|26.2.2008 08:37
- s tema settinngs jsem si to tak nejak myslel
- s tema fotkama jsem myslel, abych je mohl listovat rovnou v NeoHome, nyni mi to zobrazuje pouze fotky z Device a nenasel jsem, kde bych to relokoval
vpx (529)|27.2.2008 10:28
tady je navod, jak alespon odkaz All Photos nasmerovat rovnou na Storage Card
All Photos on Storage Card
santiago25 (18)|28.2.2008 10:40
NEO home screen je moc pekny. Ale stejne i tak pooooomaly.

Jen kvuli rychlosti zatim zustanu u English ROM 5.2.1711.18165.0.5.0 Platinum Edition
vpx (529)|28.2.2008 13:29
Kdo chce rightmenu v neo u ikony Home, jde to:

-nakopirovat default.menu a rmenuen.exe do \windows
- premapovat tlacitko v neoHome (v registrech), aby se zobrazoval spravne text (napr. Menu) a odkaz dat na rkey.lnk
[CODE]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\CHome\CClock]
"SK2TEXT"="Menu"
"SK2URL"="\\Windows\\rkey.lnk"
[/CODE]
- doporucuji pouzit rightmenu z drivejsich buildu ROMek (asi 40 kB) - jde ukocit cervenym telefonkem
vpx (529)|29.2.2008 07:57
..dalsi tweak:
- pokud se vam uplne zhasina display 30 vterin (i pri zamknutem zarizeni a zapnutem screensaveru v automatic keylocku) a chcete ho nastavit na tech 7-8 vterin, jako byla klasika, staci doplnit klic HKCU\Power\Display=x vterin, tento klic totiz v tehle distribuci chybi, pak uz vse funguje jak ma, tj. kdyz mam backlight na 10 vterin a uplne vypnuti za 60 vterin, opravdu se za minutu vypne display, ale kdyz uz jsem ve screensaveru, vypne se za 8 vterin

EDIT: tak s tou hodnotou Display se pak rozchodi i control panel Power Management z nabidky Settings, ale jen do te doby, nez spustite Power z NeoHome, ten ten klic totiz vymaze :), takze jsem si premigroval z NeoHome ten Power.exe jenom na Settings.exe a uz jde skoro vsechno, jak ma
Kyle (279)|5.3.2008 13:29
Na xda-developers se objevila rom kitchen na WM6 Neo rom od SGreoryho, tak sem si ukuchtil svoji verzi :))

http://www.edisk.cz/stahni/28688/WM6_Neo.zip_34.94MB.html

Zmeny + aplikace:

Korekce dlouheho data
T9 English, Czech
HTC CommManager 1.6.2 Green
HTC FileManager
HTC Sim Manager
LowLight
WM5 Storage 1.80
Uninstaller
SPNotepad
Tornado Wi-Fi Settings

V tehle verzi uz funguje Power settings v nastavenich i Power off v Quick listu.
vodopadek (274)|5.3.2008 15:24
tak jsem to flashnul... dobry:) nechces tam do toho zakomponovat i ten iconbar? at se s tim kdo ho bude chtit nemusi trapit?
Kyle (279)|5.3.2008 15:47
Ja ted pouzivam iPhone tema, ktery ten iconbar rovnou i nainstaluje, tak sem tohle neresil....

http://freddyreyes.com/forums/index.php/topic,336.0.html

Pro stazeni i zobrazeni screenshotu je potreba se zaregistrovat...
vpx (529)|5.3.2008 17:21
Kyle: muzes sem prosimte ten Iphone v2 postnout ? Myslim, ze v prvnim prispevku k Neo je jenom nejaka predchozi verze.
Diky
edit: pochopil jste nekdo, k cemu je NeoDockstation ?
Kyle (279)|5.3.2008 17:31
Tady to je... snad se autor nebude zlobit... :D

DockStation se mi stejne jako MyFaves ani nezobrazuje, takze predpokladam, ze to bude neco specialniho pro T-Mobile Shadow.
vpx (529)|5.3.2008 17:48
Kyle: no dik ! to je rychlovka :)
vodopadek (274)|5.3.2008 20:26
jo diky kyle... jsem sem psal pozadavek na ten iconbar.. ale zcela bezpredmetne stahnul jsem si ho taky vcetne balicku... my5 mi taky nejde ale dockstation funguje v poho... a je super neb si muzu iconbar zapinat a vypinat dle libosti... stahnul jsem ho zde odkaz
a podle navodu nainstaloval a bez problemu zprovoznil... uz umim i modifikovat ty predvolena cisla vcetne fotek... zkousel jsem i jina themes od freddyreyers ale zadne neslo 100% vetsinou jsem mel jine barvy fontu apod.. a zatim se mi asi nejvic libi to zakladni hnede... jeste bych rad prisel na to kde se edituji odkazy na ty programy... neb treba google maps bych rad nahradil tomtomem a dalsi programky kde nefngujou odkazy taky...
vodopadek (274)|5.3.2008 20:28
[QUOTE="VP"]Kyle: muzes sem prosimte ten Iphone v2 postnout ? Myslim, ze v prvnim prispevku k Neo je jenom nejaka predchozi verze.
Diky
edit: pochopil jste nekdo, k cemu je NeoDockstation ?
[/QUOTE]

dockstation funguje tak ze si muzu dle libosti zapinat a vypinat ten iconbar, navic je tam pocasi pres yahoo ktere je pak mozno zobrazit nahore misto iconbaru nebo ovladani mediaplayeru ktere se taky zobrazi nahore misto ikonek... rekl bych ze je to velice dobra vecicka...
Kyle (279)|6.3.2008 10:49
[QUOTE="vodopadek"]... jeste bych rad prisel na to kde se edituji odkazy na ty programy... neb treba google maps bych rad nahradil tomtomem a dalsi programky kde nefngujou odkazy taky...[/QUOTE]

Ty odkazy se daji zmenit v registrech:

HKLM\Security\Chome\Clinks, Clinks2 a Clinks3. Clinks3 jsou ty telefoni cisla, Clinks a Clinks2 ty aplikace.

V rootu Clinks je string Pages, kterej urcuje kolik polozek to menu bude mit a v jakym poradi. V podresarich Page1- PageN jsou pak definovany jednotlivy odkazy.
ACTIONURL - odkaz na aplikaci
PICTURES - ikona aplikace
SK2TEXT - text pro right soft button
SK2URL - odkaz pro right soft button
TEXT1 - nazev aplikace
TITLETEXT - text nad nazvem aplikace

Podobne lze menit i poradi jednotlivych zalozek, treba si dat media player driv nez sms a aplikace. Poradi urcuje klic HKLM\Software\Microsoft\CHome - string Plugins
vodopadek (274)|6.3.2008 13:10
to kyle: jo diky... uz jsem se vcera k tomu taky prohrabal.. smejdil jsem v registech az jsem to nasel:)) uz jsem si to i upravil... v podstate se to da i docela dobre pocestit... jeste najit klice message center a setting ty jsem nenasel... nevis kde to hledat?
vpx (529)|6.3.2008 14:48
prisel nekdo na to, jak cervenym telefonkem vypnout datove spojeni, jako je tomu v jinych ROMkach ?
Kyle (279)|6.3.2008 15:16
Vodopadek> Musel bys prelozit soubor cmhomeres.dll.0409.mui do cestiny...
vodopadek (274)|6.3.2008 17:06
no zkousel jsem ho zkopirovat do pc ale nejde.. pac je to systemovy soubor nebo pouzivany systemovy soubor... no a predpokladam ze by se to muselo editovat v nejakym hexa editoru ze? no tak to asi na to kaslu:)) a zustanu pri anglickych slovech...
Kyle (279)|6.3.2008 17:24
Predklada se to pomoci ResHackeru, je tam cca 80 stringu, vetsinou ale jen s jednim slovem. Zkopirovat nejde, protoze se pouziva. Staci navolit homescreen bez Nea (+ mozna zrestartovat) a stahnout by mel jit bez problemu.
armando (95)|24.3.2008 19:39
Prosím, mohli by jste mi někdo, kdo máte nainstalovanou ROM verzi NEO poslat GIF který se zobrazuje pří startu a při vypnutí a stejně tak zvukový soubor, který hraje při startu.

děkuji [CODE]armando@centrum.cz[/CODE]
mmj (28)|9.8.2008 17:08
Ahoj Kyle,

nemohl bys prosím reuploadnout někam tuto tvoji ROMku? Mně osobně se romky založené na Neo hodně líbí a na e-disku už ta tvoje není. Díky moc.

Martin

[QUOTE="Kyle"]Na xda-developers se objevila rom kitchen na WM6 Neo rom od SGreoryho, tak sem si ukuchtil svoji verzi :))
http://www.edisk.cz/stahni/28688/WM6_Neo.zip_34.94MB.html
[/QUOTE]
Kyle (279)|11.8.2008 11:46
mmj (28)|11.8.2008 12:40
Bezva, díky moc.
Grothobl (19)|9.9.2008 18:06
Ahoj potreboval bych poradit mam jeste v Qtek 8310 puvodni rom od výrobce a nemuzu najit soubor: cmhome.home.xml