Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

CorePlayer 1.2 je na světě

Zdenek Malinsky (9781)|25.2.2008 09:21
Je málo lidí, kteří používají PDA a nemají na něm nainstalovaný přehrávač CorePlayer. Ale... Tento program jsme znali nejprve jako Beta Player, a posléze TCPMP (The Core Pocket Media Player). Je skvělý, protože přehrává v podstatě vše, co do něj dáte. A kdyby náhodou ne, stačí stáhnout kodeky. Má velmi rozšířené menu, nastavit a ovládat se dá v podstatě vše, co byste mohli potřebovat. Nová verze má pouze jednu velkou "nevýhodu" - pořídíte ho narozdíl od jeho free předchůdců za 24.95$.




Je sice škoda, že si již tento přehrávač nemůžeme stáhnout zadarmo, ale snad slibovaná vylepšení budou stát za to. U tohoto programu to vždy platilo, snad to bude platit i nadále. Leč, vyzkoušet si ho nemůžeme, trial ani jiný způsob získání dema není k dispozici (což mi ale přijde jako velká škoda).

Podívejme se tedy na to, co nám nová verze přináší:
- FIX: Over 500+ Fixes
- FIX: Improved v1 skin UI
- FIX: Qualcomm QTv / Camera issue
- FIX: CoreAVC AVCHD streams
- ADD: Multi-language support (14)
- ADD: Google GData support
- ADD: Google / YouTube Integration (to be released in v1.2.1)
- ADD: RTP/RTSP support
- ADD: UDP Unicast / Multicast support
- ADD: HTTP Tunneling support
- ADD: RTCP (keep alive)
- ADD: IPTV / DVB-H Ready
- ADD: Enhanced Benchmarking (more accurate)
- ADD: Qualcomm QTv Hardware Overlay support
- ADD: CoreUI Widget Modular Isolation
- ADD: CoreUI Skin Enhancement
- ADD: CoreUI PNG Alpha Transparency support
- ADD: Core-C Enhancements
- ADD: Initial Pocket Internet Explorer integration (mimetype)
- ADD: Speex Audio support
- ADD: GSM Audio support
- ADD: WMMX Optimizations
- ADD: AVCHD M2TS support

Pro neznalé přidávám také formáty, se kterými si CorePlayer poradí:

Audio - MP3, MP2, AAC, MKA, WMA, Midi*, WAV, OGG, Speex, WAVPACK, TTA, FLAC, MPC, AMR, ADPCM, ALaw, MuLaw, G.729
Video - H.264 (AVC), MKV, MPEG-1, MPEG-4 part 2 (ASP), DivX, XviD, WMV*, Theora*, MJPEG, NRE, MSVIDEO1
Obrázky - JPEG*, BMP, GIF, PNG a spousta dalších

Doufejme tedy, že těch uváděných 500 oprav chyb a dalších vylepšení udělají z tohoto podle mě již velmi dobrého programu ještě lepší přehrávač, než byl dosud (například v oblasti kvality zvukového výstupu atp.).

Zdroj: coreplayer
Holda29 (84)|25.2.2008 10:11
je super, naivne jsem zkousel mkv s 720p, ale nespapaly ho kodeky
krabicka3 (361)|25.2.2008 11:21
Zkuste nekdo na Kaiserovi prehrat nejake nekonvertovane video (treba nejaky serial, ktery miva zpravidla 350MB).
Mashe (622)|25.2.2008 13:36
[QUOTE="krabicka3"]Zkuste nekdo na Kaiserovi prehrat nejake nekonvertovane video (treba nejaky serial, ktery miva zpravidla 350MB).[/QUOTE]

otestoval jsem to na SGA .. v jednom bode (prulet branou) se to krapet kouslo, ale jinak co jsem to tak proklikaval to slo v pohode ..

vypada to dobre :)
krabicka3 (361)|25.2.2008 15:40
Ja zkousel IT Crowd, a neni to uplne ono. Jinak je pravda, ze s Coreplayerem dosahuju cca o 30 - 50% lepsich vysledku. :)
Mashe (622)|25.2.2008 16:03
ale tak co si budem povidat, na cesty je stejne lepsi to zmensit na patricnou velikost protoze se toho pak vejde na kartu vic .. nez takhle 350 na dil :))

EDIT MPEGy (MP4), + WMV (a win media vseobecne soubory) se trochu kousou a sekaji .. ale DiVx jede vpohode
Baltazarek (121)|25.2.2008 22:08
Ahoj, jedou vám v coreplayeru 1.2.0 titulky stejně jako v TCMP ? Nějak je neumím spustit. TOM
Mashe (622)|26.2.2008 10:24
titulky jsem nezkousel .. ale co se kaisera tyka tak musim pochvlait ze kdyz vysunu klavesnici tak se nepreklopi displej a nedela to ten bordel co me delaval TCPMP
mpixel_ce4you (0)|26.2.2008 15:54
Titulky v divx avi umí přehrát verze tcpmp 0.81
musíte je ale napřed zkonvertovat z formátu *.sub nebo *.srt
do formátu *.smi což je otázka několika vteřin.

najdete ho google třeba zde:
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=tcpmp+0.81+subtitles&lr=

akorát se mi nepodařilo nastavit českou kódovou stránku. Takze nejsou hacky a carky. Tak kdyby si s tím chtěl někdo vyhrát a přišel na to tak dejte vědět, díky.
Baltazarek (121)|26.2.2008 19:29
[QUOTE="mpixel"]Titulky v divx avi umí přehrát verze tcpmp 0.81
musíte je ale napřed zkonvertovat z formátu *.sub nebo *.srt
do formátu *.smi což je otázka několika vteřin.

najdete ho google třeba zde:
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=tcpmp+0.81+subtitles&lr=

akorát se mi nepodařilo nastavit českou kódovou stránku. Takze nejsou hacky a carky. Tak kdyby si s tím chtěl někdo vyhrát a přišel na to tak dejte vědět, díky.
[/QUOTE]

ahoj ve verzi 0.81 mi to samozřejmě jede. Mě by spíše zajímalo jak to rozjet v té nové verzi. Dík
Tomula (31)|1.3.2008 11:11
CorePlayer 1.2 titulky ještě nepodporuje. Ale co jsem se dočetl na foru corecodec, tak jestli jsem si to přeložil správně, podporora běžných formátů pro titulky jako je .srt, .sub, .smi bude do konce tohoto roku ;) Jinak příští týden by se asi měla objevit verze 1.2.1, která bude podporovat google a youtube videa :)
pretorian_ce4you (101)|1.3.2008 11:44
no uz aby to bylo :-)
lachomir (6)|27.8.2008 15:59
Je nutné podotknúť, že nová verzia dokáže lepšie využiť kapacitu silnejšieho procesoru (čo sa vám zíde pri pretaktovaní) aby filmy nesekali. Na druhej strane ma však velmi zaskočilo, že som nikde nenašiel AC-3 plugin, takže pri niektorých filmoch mi neprehrá zvuk.