Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P535 - slabší Wifi

X-etra (14)|24.2.2008 14:26
Dobrý den, už 4 měsíce jsem šťastnou majitelkou P535, ale mám trošku problémy s wi-fi. I když stojím cca 400 metrů od vysílače, s přímou viditelností na vysílač, tak signál mám buď velice špatný, nebo žádný. I když se na chvilku připojím, náhle se signál zase ztratí. Když se zkusím ze stejných míst připojit s notebookem, žádné problémy nejsou a signál je tam 100%. Příjem mám nastavený na 100%. Nevíte, v čem může být problém? Nebo je toto normální? Používám klasický wi-fi manager WM6. Díky.
Lutri_ce4you (143)|24.2.2008 16:20
Moc divný to není, protože v těchto zařízeních je Wifi nic moc :(( Já mám podobné zkušenosti a musím říct, že teď již delší dobu testuji Ipod Touch /ořezaný Iphone/ a tam je tedy Wifi naprosto super!!! Je škoda, že v PPC se v žádném zařízení / testoval jsem HTC Artemis,Touch,Cruise a P535/ moc na dálku využívat nedá :(
Skipy (110)|29.2.2008 06:38
Mám trochu jinačí problém. Hned po restartu při nabíhání systému začne PDA vyhledávat WiFi a snaží se připojit (modrá LED). Pokud je v dosahu povolená síť tak se přihlásí. Pokud ale v dosahu žádná není tak start trvá dost dlouho nebo systém vůbec nenaběhne (znovu SR). Začalo to tak cca. před týdnem, žádný program jsem v tu dobu neinstaloval.

Edit:
Tak sem na to přišel. Chce to v nastavení WiFi - síťové adaptéry u Asus 802.11 nastavit Internet, měl sem nastaveno zaměstnání.
Xerxes Artifex (56)|1.3.2008 14:00
Zkuste ve správci WüFü>nastavení>výkon dát 100%, původně jsem tam měl 50 ale zase jsem to vratil zpatky na 50 protoze tady mam signaly silne a basti to min baterky ale snad vam to pomuze...
X-etra (14)|1.3.2008 16:04
No já to právě mám na 100%, s 50% to nenajde vůbec nic :-( Ale jsem si jistá, že signál je výborný, když třeba s NTB se připojí lidi v pohodě a i když stojím jen cca 400 metrů vysílače, najde to strašně špatný signál.
HH (40)|7.3.2008 07:42
To že se nepřipojíš s 535 na 400 metrů se ani nedivím. Jak velká plocha antény pro wifi je v notebooku a jak velká bude asi v maličkém PDA? K tomu si připočti fakt, že síla klesá s druhou mocninou vzdálenosti... Prostě je to normální
K15 (3)|15.5.2008 13:28
mám stejný problém, a podle mě je to chyba tohoto typu. Používám WiFiFoFum2 pro scanování wifi sítí, Ve srovnání s jinými PDA přístroji (HP a Glofish) ukazuje P535 o cca. 15 dB nižší úroveň signálu. Ty dva srovnávací přístroje ukazují +- stejně, a to i ve srovnání s notebookem.

Psal jsem i na podporu Asusu, ale ti se mnou komunikovali jedině pokud jsem ke komunikaci použil jejich oficiální postup, kde se do databáze zaznamenává jejich reakce. Vždycky mi napsali, že to vyzkouší, abych měl strpení. Pokud jsem se je potom snažil po několika měsících popohnat, jejich reakce byla nulová. Škoda.

V zoufalství jsem dal i přístroj do opravy. Vrátili ho s tím, že vyměnili radiovou část, ale citlivost přijímače se vůbec nezlepšila (naštěstí ani nezhoršila, je furt stejně mizerná).

Pokud máte někdo možnost a jste ochotný provést srovnání s jinými PDA, byl bych vám vděčný. Nebo pokud dokonce někdo ví, jak tento problém odstranit:?: