Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Touch Cruise nebo Artemis

N3o21_ce4you (205)|23.2.2008 20:22
Zdravím :-)
Právě jsem se úspěšně zbavil HTC TyTN. U kterého jsem zjistil, že je to prostě cihlička, a celkem špatně se to skladuje. A hlavně... Klávesnice mě po nějaké době docela omrzela, a vytahoval jsem ji jen na SMS, a jen občas. Ačkoli se na ní psalo skvěle, ocenil bych spíš něco menšího s interní GPS.

Momentálně si dělám zálusk na HTC Artemis, který vypadá opravdu dobře. OMAPu bych se moc nebál... Vlastně si pustím tak akorát navigaci, webový prohlížeč, čtečku knih, či PocketHeroes. Moho jej mít za 7 tisíc úplně nový.

Čtu si ale různé recenze, atd... A ještě mne trochu zaujal Touch Cruise, který má 128MB RAM - 56MB volné po startu. Ten mohu mít za tisíc 11. Vlastně, nevím, zda bych jeho výkon využil. Od hudby a videa mám iPod. A jediné co mně na něm láká je plynulejší běh aplikací. Zřídkakdy se mi stává, že mi běží vícero aplikací... Ale přesto. Je Touch Cruise opravdu znatelně výkonnostně rozdílný od starších PDA jako HTC Artemis? (někde jsem četl, že přístroje s OMAPem mají zase navíc oddělený grafický akcelerátor, a procesor na práci s GSM, a rozdíl se tím vyrovnává).
Na Cruisovi se mi nelíbí absence kontextových kláves, klávesy OK, a také problémy s fólií (nezapuštěný displej). A samozřejmě nejméně se mi na něm líbí o 4000 vyšší cena (což je více než polovina ceny toho nového Artemise).

Konkrétně by mne zajímalo, zda by uživatelé Artemisu upgradovali na Cruise - zda je k tomu nějaký podstatný důvod. Jelikož jsme spíše nakloněn tomu Artemisu.
PhSnake (872)|23.2.2008 23:15
osobny nazor(j asom PC/PPC geek) mal som arte bol super,, ked som si spravil vlastnu ROM isiel ako hodinky. Teraz mam polaris(touch cruise) opat ked tam mam moju rom ide ako hodinky. Hlavny rozdiel je medzi RAM/ROM a CPU. Niekto sa stazuje na qualcomm CPU ze nema dobre drivre ale ja mam na haku(nepouzivam PDA ako TV/Video) Pokial nie si "magor" do naj naj tech podla mna na tie veci co si napisal staci Arte. Ale v konecnom dosledku ty si ten kto plati....