Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

A701 - A2DP sekání přehrávání

Dark_Mike (49)|23.2.2008 11:09
Zdravím,
tak už se někomu podařilo vyřešit tento problém?

Projel sem témata tady na foru, ale většinou už sou mrtvé bez kloudné rady..
Já včera googloval dlouho do noci, ale ve směs nic pořádného sem nenašel :/

Akorát tohle
http://www.miousers.co.uk/viewtopic.php?t=3892&highlight=a2dp
tenhle je zajímavý http://www.miousers.co.uk/viewtopic.php?p=8302&sid=fff419461212fb84a05413a60e703876

Tak co, udělal jste někdo pokrok v tomhle nepříjemném problému? :)
Vilma (154)|23.2.2008 11:16
Mozna proto,ze nikdo vcetne me nevi o co go a nechteji se prokousavat anglinou na Miousers.
Dark_Mike (49)|23.2.2008 11:21
No já sem koukal jestli bych mohl aplikovat nějaké ty řešení co jsou dělané jdnoduše přes změnu registrů ale ten klíč co tam uváděj sem vůbec nenašel respektive má někdo z vás v registrech tohle?
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Bluetooth\A2DP\Settings\? (respektive se v tom článku zmiňují že ty hodnoty pravděpodobně standardně v registrech nejsou a přikládají tam nějaké soubory, ještě sem to nepřečet celý, no uvidím)

Já to tam mam až po složku settings která ale chybí.. i když to bude možná jen mojí WM6 romkou...

Také tam radili zkusit ubrat na kvalitě zvuku trochu, že by to mělo výrazně ovlivnit to skákání, ale to bohužel nevím kde nastavit projel sem settings u wmp i u mortplayeru a nic takového sem nenašel
Vilma (154)|23.2.2008 11:42
Mam WM6 18548 od Alcyho.Sice jeste presne nevim o co jde,ale v registrech to vubec nemam.Jestli bude na nocni cas tak se mrknu na miousers.Nejsem einstein,ale obcas mam svetle chvilky.Nepomuzu,ale poradim.
Dark_Mike (49)|23.2.2008 11:46
No radši bych byl kdyby tu někdo potvrdil to že aplikoval ten postup a zabralo mu to, protože zamrzí když se stim bůhví jak dlouho klepu a pak zjistím že to bud nefunguje nebo se to rozbilo úplně :)
Falty (107)|23.2.2008 12:49
Mam jedno stereo BT, ale nebyl pořádně čas to odzkoušet. Teď by mělo přijít ještě jedno, tak na to mrknu. Mým černým koněm je PocketMusic 5. Tvůrci se vytahují podporou A2DP a ADCP na WM5/6. V hlavním menu je nastavení velikosti vyrovnavací paměti a nastavení priority dekódování tasku. PDA stejně jako PC má multitasing (několik běžící programů najednou), a ten který má nejvyšší prioritu tak ten maže :D

Dalším problémem může být komprese samotných MP3. V dobách 486DX4 se za kvalitní MP3 považovala 128 kbps 44kHz. Uplynulo trochu doby a někteří nespokojenci začali komprimovat do 256 kbps 44kHz nebo do variabilního toku 128-320 kbps 44kHz a to bych řekl, že tomu našemu BT 1.2 v Mio A701 taky nemusí dělat dobře.
Dark_Mike (49)|23.2.2008 13:13
Jestli dosáhneš nějakých hmatatelných výsledků tak neváhej a hned s s námi o ně poděl :)
Vilma (154)|23.2.2008 18:52
Tak už jsem pochopil o co kráčí,bohužel nemám na to zatím HW,ale řešíme to s kámošem.Tak se ptám,jestli jde z Mia pustit muzika do více BT zařízení??
Dark_Mike (49)|23.2.2008 19:54
Myslíš jako že by třeba hrálo více sluchátek najednou? No já bych řekl že s originálním softwarem to na 99% nepůjde, řekl bych že to ani HW neumí komunikovat s více zařízeními ve stejném čase a i kdyby na to nějaký program byl už takhle se to přehrávání seká kort ještě kdyby se musel signál dělit do více zařízení :) (teda nemam to technicky podložený jen si myslím že je to tak)
Vilma (154)|24.2.2008 21:35
Jo uz mi doslo,ze tenhle bt to proste neutahne,skoda,sem myslel ze bych delal v praci bt music server.
Muzete mi nekdo doporucit naka kvalitni bt sluchatka(neco jako spunty Koss cena kolem 1000kc),pracuji trosku v hlucnem prostredi tak aby dobre tesnily,a uz me stvou kabely.
Dark_Mike (49)|25.2.2008 00:43
No hele rozmysli si to jestli chceš vážně BT sluchátka, protože je pak dost otravné že se musej furt nabíjet a pokud v práci posloucháš muziku skoro celou pracovní dobu tak to platí dvojnásob já třeba mam BT sluchátka se kterýma jezdim na kole protože na kolo se drátový moc nehoděj ale například u PC v práci kde sedím víc času by mě BT sluchátka přišly dost nevhodné. Pokud chceš nějaké co těsní tak bys musel sáhnout po peckách jako sou ty od KOSSů co se strčí do uší a kompletně je ucpou :) ale ty sou drátové... řekl bych že BT pecky snad ani nejsou :)) Respektive jestli jo tak asi dost nemotorný

Jinak já konkretně mam tyhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44588
kvalita zvuku je dobrá (o něco horší než u KOSS porta pro) ale ty sou šité spíš na sportování kvůli těm gumičkám za uši...

takže pokud se s těma sluchátkama nechceš nějak extrémě (sportovně) hýbat určitě neber žádné co se nasazujou čistě za uši protože by ti ty uši za chvíli upadly :)

Mimochodem k těm sluchátkům sem ještě dostal takovou bt vysílačku s 3,5 konektorem (takový udělátko co se automaticky po zapnutí spáruje se sluchátkama) (nevím jestli něco podobného dávaj standardně ke všem BT sluchátkům) což je dobré v tom že kromě BT zařízení si to můžeš píchnout třeba i do rádia a do televize... nebo to můžeš píchnout přes redukci do sluchátkového portu na A701 čímž elegantně obejdeš celý A701 BT a hudba ti nebude skákat:)
Falty (107)|25.2.2008 06:43
Podle mě je nejlepší si říci, co od toho očekáváš. Když tě tak poslouchám, tak bych to viděl na uzavřené mušlé pro náročné, které se dodávají k Nokii někde kolem 5000kč.

BT hands free se prodávají asi od 1000kč (low-end)

Špuntovky:
- nízký výkon repra (hlasitost)
- vysoká ergonomie
- desing jako mp3 přehrávač
- spousta drátů
- lépe skladné
- jde připojit 2,5 nebo 3,5 mm vlasní sluchátka (Stejně je A2DP přenos komprimovaný, tak zapomeňte na vyšší rozsah než 20Hz-20kHz)

Klasika:
- méně drátů, někdy vůbec dle desingu
- vyšší výkon
- větší výdrž baterii
- špatná ergonomie - více jak hodinu se většinou nedají nosit (váha, různé pružné spony nebo úchyty za uši)


Výdrž pro poslech MP3 4-6 hodin (u některých až 12hod) s tím, že se to potom musí cca 3 hodiny dobijet.

Většina z nich trpí nějakým nedostatkem. Ať už je to hrozná ergonomie nebo kvalita přehrávání MP3 nebo třeba párování atd. Klidně se může stát, že vyhodíš 2k a s výsledkem vůbec nebudeš spokojený.

Takový drobný info. :)
Dark_Mike (49)|25.2.2008 16:14
Mimochodem k tématu, zkoušel sem ty čachry s registrama co byly uvedený v těch návodech co sem dával a i při snížení kvality zvuku na neposlouchatelnou hodnotu to furt skákalo takže tudy cesta nevede asi jedině nějak nahradit ten bt stack widcomm stackem ale na to sem krátkej.