Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ hx4700 - Windows Mobile 6.1 (WM 6.1) - zkušenosti atp.

toja (366)|22.2.2008 11:00
A už je tu :!:

Windows Mobile 6.1 ENG for HP iPAQ hx4700

Už dlhší čas sa ladí Edition by Kozhura na fóre: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=325727
Viac-menej s problémymi s naštartovaním po flash-ovaní.
Takže zatiaľ nepoužiteľná. Včera v noci (v podstate dnes) som sa snažil túto CEOS_6.1_ENG(kozhura_Edition) nainštalovať. Flash prebehne O.K. cca za 21 min. ale potom sa PDA nedá žiadným SW a ani HW resetom nakopnúť. Flashoval som aj pribaleným bootloaderom podľa postupu by Kozhura aj dole spomenutým bootloaderom. V podstate totožne negatívny výsledok.
Moc neodporúčam. Hmm..., iniciatíve sa medze nekladú;)
To isté sa diskutuje aj na originálnom RUS fóre by Kozhura.
EDIT::!: Kozhura (autor WM6 a WM6.1na hx4600) ukončil vývoj.
Uverejnené na:http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=61076
Ďalej sa orientovať iba na nasledovné:

Medzitým bola na fóre PDAVIET vystavená iná Edition ktorá sa prispením užívateľa sanjay1951 ďalej upravuje.
Tá je plne funkčna. Edition by PDAVIET stiahnete z jej fóra:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=371079
Tam pravdepodobne budú vystavené aj jej možné ďalšie úpravy.
Flah prebehol bez problémov a po HW reset WM6.1 by PDAVIET naštarovala a pracuje bez problémov. (iGO 2006 PLUS funguje - prvý štart bol výrazne dlhší)

EDIT 31.3.2008::!: Odskúšaná a plne funkčná verzia SL61V3_lite.
Popis je v príspevku #425 na:http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2059556&postcount=425
SL61V3 je "plná verzia" a SL61V3_lite je orabovaná verzia (šetrí trochu pameť).
V nej sú odstránené:
1. Windows Media Player (can't do gapless playback)
2. Internet Explorer (didn't work on my banking site)
3. PowerPoint (never used it)
4. HP Image Viewer (redundant with "Pictures and Videos")
5. Games (ok...I may have to put these back!)
6. WelcomeCenter (I been welcomed already)
7. BTPhoneManager and some phone related registry entries

[color=red]EDIT 7.5.2010[/color]::!:
[color=green]Tak a tu je, najnovšia ROM od Alkor.[/color]
Windows Mobile 6.1 Classic (Build 21057.1.6.10)

1. Stiahnuť a rozbaliť do nejakého adresára
2. Prostredníctvom programu PagePool_Changer môžete nastaviť veľkosť PP. Prednastavená je na 12 MB
[color=red]PP12[/color] - pre 128 MB RAM
[color=red]PP6[/color] - pre 64 MB RAM
3. Nezabudnúť pred flashovaním killnuť Activesync !
3. Naštartujeme BootLoader_GUI.exe a v ňom otvoríme os.nb0
4. Čakáme až prebehne 38% a to by mala byť ROM naflashovaná
5. Spravime dva hardware resety a inicializujeme WM
6. Táto ROM-ka má malý bug v absencii WiFi managera.
Je potrebné ešte nainštalovať tento opravný patch: LazyMind_WM6_WiFi_fix_by_Vagus.cab
7. Po inštalácii patchu spravíme jeden SW
A všetko je opäť v poriadku :yes: ;)
and have fun
Enyoj :D

Rada: :!: Po inštalácii nižšie popísaným bootloaderom na nakopnutie WM6.1 je potrebné urobiť: Normálny Reset (dierka) a potom jeden Clean (hard) (Contact+Mail+Reset)+Calendar a prípadne (Contact+Mail+Reset)+Tasks
Treba chvíľu počkať až nabootuje

Po inštalácii SL61V3_lite bolo naištalované:
1. iGO 2006 Plus funguje
2. iGO 8 Beta funguje
3. WiFi a prístup na Internet cez router D-link Di-524 (WPA-PSK Data Encryption TKIP) funguje v pohode
4. Opera Mobile 9.5 Beta funguje (namiesto MS Internet Exploreru)
5. Mail na slovanet.sk cez POP3 funguje v poriadku (cez interný Messaging)
6. Notes funguje s textovými, aj čarbanými, aj s hlasovými poznámkami O.K. (s pôvodnou WM2003SE mi fungoval, s update originálnym na WM5 nefungoval a teraz s WM6 aj WM6.1 ok)
7. Spojenie cez Bloototh na Nokiu 6021 a cez ňu a GPRS EDGE na Internet funguje. Samozrejme Internet a Mail cez toto fungoval O.K.
8. Perfektne, bez znateľného poklesu výkonu, pracuje Spb Pocket Plus 4.02. Odporúčam, pre mňa začína platiť "The most powerful Today plug-in ever - Easily customize your Today, ..."
9. Total Commander CE funguje
10. WinRarar CE funguje
11. WkTASKfunguje, odporúčam, minimalizácia bežiacisch programov, zatváranie, ....
12. OziexplorerCE v1.12.3e3 funguje
13. OziexplorerCE v2.02 funguje
14. CorePlayer v1.2.1 funguje (namiesto Windows Media Player)
15. LingeaLexikon 2002 funguje (eng slovník)
16. SKTools v4.1.25.2 VGA funguje (odporúčam, čistenie registrov, temp, ...)
17. Microsoft Reader funguje (na e-books)
18. Mobipocket funguje (na e-books)
15. A všeličo iné ;) tiež funguje (už nebudem doplňať, zistíte sami. ;)

Na flashovanie sa osvedčil bootloader z: http://forum.brighthand.com/showthread.php?t=246529
Práca s ním je jednoduch a spoľahlivá, a navyše posledná verzia má aj drivery na Vistu (neskúšal som). V podstate je to ten čím sa flashovala povodná Kozhurova WM6.

A nakoniec ešte stránka ktorá v podstate robí "mirror" OS radu WM6 na hx4700 a hx27XX : http://wm6.winmobile.us/hpmain.htm
EDIT 16.7.2008::!:
Tak pánové, cez last week som už s nervami nevydržal a po krátkej rekognoskacií posledného vývoja som naflashoval najposlednejši variantu ROM WM6.1 od Kozhura, modifikovanú-vyladenú remsses-om.
Ten žrút pamete (iGO8) ma vytáča.
Zatiaľ pracuje perfektne a rýchlo (ROM) a tiež funguje čo doteraz fungovalo a funguje aj čo nefungovalo. Napr. v jednej z predošlých modifikácií, ktorú som odporúčal v prvom poste tohoto vlákna nefungovalo USB dobíjanie (je potrebné povoliť v Settings/System/power/USB Carging).
Takže, kto chce flashujte ROM:
http://rapidshare.com/files/130212243/Alkor_B2_Ramsses_Kozhura_v1g.zip

Na flash použite bootloader z linku v prvom poste alebo z tohoto (je to to isté, len iný storage):
http://www.freetrafficsite.com/BootLoader.exe

Po x-tý krát zopakujem krátky postup (platí na MSWXP, na Viste som to neskúšal ale ktosi písal že mu to išlo, hmm..., radšej XP):

- PDA je odpojené od PC
- Najprv na PC killnuť (zrušiť) Active Sync v Správcovi úloh/procesy - je to wcescomm.exe
- Potom nakopírovať do prázdnej zložky stiahnutú ROM (Alkor_B2_Ramsses_Kozhura_v1g.nb0)
- Takisto tam nakopírovať bootloader (rozumej subor, ktorý je v tom zipe, teda BootLoader.exe)
- spraviť na PDA HW reset (Contacts+Mail+Reset)+calendar-platí pre WM5 a vyšší, pre tých ktorí majú na PDA WM2003 vykonajú HWreset (kalendář+iTask+reset)
- Prepneme hx4007 do Bootloader modu (CONTACTS+iTask+RESET)reset podržať 1-2s – display je funkčný ale nepodsvietený (hore nápis „Serial“, v strede logo HP a dole nápis „v1.01“)
- Pripojiť PDA k PC a počkať chvíľu až ho PC detekuje
- Potom spustiť bootloader.exe a v brovseri nájsť a zvoliť ten súbor s ROM (Alkor_B2_Ramsses_Kozhura_v1g.nb0) a potvrdiť
- Potom už len čakať až sa naflashuje (odporúčam nič na PC nerobiť a mať predtým zhodené všetky aplikácie)
- Po naflashovaní sparvíme hard reset (Contacts+Mail+Reset)+calendar a počkáme cca 2 minúty a zase hard reset. Potom po nejakom čase by mal WM. nabootovať (prípadne zopakujeme HR)
toja (366)|22.2.2008 16:44
Hot information!

Kozhura (autor WM6 a WM6.1na hx4600) ukončil vývoj.
Uverejnené na:http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=61076

Kto si to vie prečítať tak tu to je: ;)
Я больше не занимаюсь прошивками, времени у меня вообще нету ,да и машинку давно продал(неделю назад). Последний релиз от PDAVIET
Dvora21 (115)|22.2.2008 16:51
Že tomu rozumim nechce to nekdo přeložit :D
Zdenek Malinsky (9781)|22.2.2008 18:58
Ze je to uplne posledni verze, dalsi nebude ani pripadn opravy, protoze prodal cihlu.
Dvora21 (115)|22.2.2008 19:11
Cihlu co tim myslite?
toja (366)|22.2.2008 20:13
[QUOTE="Dvora21"]Cihlu co tim myslite?[/QUOTE]Patriku nejpíš přemýšlej a následně piš:!:
Co tím myslel?!
Nejspíš to co máš vlevo jako tvúj avatar.
Ten orrigo text v azbuke Ťa vyviedol z miery, že?
Hmm,... uč se. Nič v zlom, ale zíde sa to
;)
toja (366)|31.3.2008 23:07
Nainštaloval som a odskúšal najnovšiu modifikáciu WM6.1 :!:
Popis som doplnil v prvom príspevku tohoto vlákna.
k.karel_ce4you (147)|1.4.2008 01:34
Nejaké podrobnosti, volna pamět, stabilita a rychlost ve srovnání s Koruzlovo 6.0.7R4?
Docela by mi v lite verzi chyběl IE, nezkoušel někdo i full verzi,?

xIndian_ce4you (32)|1.4.2008 10:02
Mohl by prosím někdo odzkoušet nainstalovat na WM 6.1 certifikát pro přístup do wifi sítě, který je v tomto vlákně, druhý příspěvek odspoda?
[CODE]https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=28560&fi=10[/CODE]

Na WM 6.0 mi nejde nainstalovat.
venas_ce4you (0)|10.4.2008 14:36
Tak jsem zkusil dát na hx4700 SL61V3 a zatím vše funguje
toja (366)|10.4.2008 15:01
[QUOTE="venas"]Tak jsem zkusil dát na hx4700 SL61V3 a zatím vše funguje[/QUOTE]
Koľko ti dalo vonej pameti Storage a Program?
Hansis (16)|11.4.2008 13:53
Já jsem před časem Upgradoval na WM6 ale poslední dobou se chová jak spomalený film, vsechno mu neskutečně trvá, pomohl by upgrade na WM6.1 nebo mi poradíte jinak?
toja (366)|11.4.2008 19:03
[QUOTE="Hansis"]Já jsem před časem Upgradoval na WM6 ale poslední dobou se chová jak spomalený film, vsechno mu neskutečně trvá, pomohl by upgrade na WM6.1 nebo mi poradíte jinak?[/QUOTE]
Udržuješ v "čistote" registre, tmp,... ?
Sús najprv vyčistiť čo sa dá, potom optimalizovať a potom uvidíš či to pomože.
Na to je dobrý program SKTools: http://www.s-k-tools.com/
Pokiaľ možno každý program po spustení ak ho nepotrebuješ zatváraj-ukonči.
Štandardne zostávajú v pameti, na to je dobrý WKTask (free): http://soft.photoracer.net/docs/wktask_en.html
Keď som toto používal, nemal som problémy ani na WM6.
Čo sa týka upgrade na WM6.1 určite pomože, ale keď nebudeš udržovať tak aj ten sa spomalí.
Dvora21 (115)|21.4.2008 21:03
Prosim vás co mam stahnout ja moc neumim slovensky prosim jesli by ste napsali odkaz primo kde to stahnu dekuji moc.
toja (366)|21.4.2008 22:54
[QUOTE="Dvora21"]Prosim vás co mam stahnout ja moc neumim slovensky prosim jesli by ste napsali odkaz primo kde to stahnu dekuji moc.[/QUOTE]
Patriku slovenky nemusíš umět, ale je to na uváženou, mohla by to být jediná řeč které by si moh rozumět bez větší námahy.
Když Ti to nejde s tou slovenšťinou, tak aspoň s tou anglinou by to mohlo jít.
Na tom forum.xda-developers.com je to celkem pěkne popsané a stačí na to minimálni znalosti angliny. Nebo nějaký translátor. ;)
Ale když ináč nedáš tak ještě jednou:
SL61V3: http://rapidshare.com/files/102131440/SL61V3.zip je skoro full verze WM6.1 a
SL61V3_lite: http://rapidshare.com/files/102132189/SL61V3_lite.zip je okleštěná verze která ale šetří paměť. Budeš si však do ní muset nainstalovat to co případně využíváš.
Jsou tam odstraněné tyto části:
1. Windows Media Player (can't do gapless playback) použi CorePlayer
2. Internet Explorer (didn't work on my banking site) použi Operu
3. PowerPoint (never used it)
4. HP Image Viewer (redundant with "Pictures and Videos")
5. Games (ok...I may have to put these back!)
6. WelcomeCenter (I been welcomed already)
7. BTPhoneManager and some phone related registry entries

P.S. Omlouvám se za tu sprzněnou češtinu. To je tak když Slovák se snaží vysvětlit mladým klukúm kterým SK už nic neříká, něco a musí použít spomínky z dětství.
Dvora21 (115)|21.4.2008 22:58
Co by bylo nejlepší nainstalovat ???
toja (366)|21.4.2008 23:00
[QUOTE="Dvora21"]Co by bylo nejlepší nainstalovat ???[/QUOTE]
Pro Tebe asi tu plnou verzi, nebudeš mít starost s výberom toho co doinstalovávat.
Dvora21 (115)|21.4.2008 23:03
[QUOTE="toja"]SL61V3_lite: http://rapidshare.com/files/102132189/SL61V3_lite.zip je okleštěná verze která ale šetří paměť. Budeš si však do ní muset nainstalovat to co případně využíváš.[/QUOTE]
to znamena asi tohle ze ??? :D
Dvora21 (115)|23.4.2008 22:42
Prosim vás jak statahnu tu ROMku tak co stim mam delat ???
k.karel_ce4you (147)|25.4.2008 15:45
Kozhura včera oznámil návrat k vyvoji ROM pro hx4700
Dvora21 (115)|25.4.2008 17:17
Toje skvělé (kdyby mi nekdo poradil jak dostat ty windowsi do PDA :evil: )
Wexx (25)|26.4.2008 13:16
Myslím, že by tobě i zbytku fóra prospělo, kdybys se naučil používat google. Zkus třeba vyhledat jméno souboru, který sis stáhnul (SL61V3.zip). Hned první odkaz tě pošle na centrální vlákno na xda-developers, na kterém se WM6.1 romky pro 4700ku řeší. Návod tam někde je (a ne jednou), případně v prvním příspěvku je odkaz na jedny stránky, kde jsou některé ROMky ke stažení stejně tak jako bootloader potřebný k jejich flashnutí, stejně jako návod k tomu.
toja (366)|26.4.2008 17:12
[QUOTE="Wexx"]Myslím, že by tobě i zbytku fóra prospělo, kdybys se naučil používat google. Zkus třeba vyhledat jméno souboru, který sis stáhnul (SL61V3.zip). Hned první odkaz tě pošle na centrální vlákno na xda-developers, na kterém se WM6.1 romky pro 4700ku řeší. Návod tam někde je (a ne jednou), případně v prvním příspěvku je odkaz na jedny stránky, kde jsou některé ROMky ke stažení stejně tak jako bootloader potřebný k jejich flashnutí, stejně jako návod k tomu.[/QUOTE]
Máš pravdu,
alebo si prečítať 1. príspevok v tomto vlákne ;)
a je tam odkaz aj na ten bootloader:!:
venas_ce4you (0)|1.5.2008 19:39
po delší odmlce
ROM SL61V3 plus instalace všeho možnýho - Memory free Storage 33MB program 27MB.
Jak je na tom SL61V3lite? o kolik se uspoří? předpokládám, že jen Storage.
Nechá se do toho lite ručně nahrát I.Explorer?
Občas se mi stává, že mi v intervalech cca 3s začnou zobrazovat hodiny a s PDA se pořádně nedá dělat nic. SKtools pouštím.
Také jsem doinstalovat CF kartu, ktera je v pda nafurt a slouží jako disk - temp exploreru, mail, ebooky, RSS kanaly, navigace a pod. Má to nevýhodu, že při 10proc. baterie a míň se vypne podpora karet.
Nezkoumal jste někdo jak je to s rychlostí karet versus pamět pda?
toja (366)|1.5.2008 21:13
[QUOTE="venas"]po delší odmlce
ROM SL61V3 plus instalace všeho možnýho - Memory free Storage 33MB program 27MB.
Jak je na tom SL61V3lite? o kolik se uspoří? předpokládám, že jen Storage.
Nechá se do toho lite ručně nahrát I.Explorer?
Občas se mi stává, že mi v intervalech cca 3s začnou zobrazovat hodiny a s PDA se pořádně nedá dělat nic. SKtools pouštím.
Také jsem doinstalovat CF kartu, ktera je v pda nafurt a slouží jako disk - temp exploreru, mail, ebooky, RSS kanaly, navigace a pod. Má to nevýhodu, že při 10proc. baterie a míň se vypne podpora karet.
Nezkoumal jste někdo jak je to s rychlostí karet versus pamět pda?[/QUOTE]S SL61V3lite práca úplne bez problémov.
Mal by sa tam dať dohrať IE, na nete (xda-developers) bol, aj verzie toho najnovšieho.
Ja som tam natlačil Operu 9.5 Beta. Akože na skúšku. Ostala tam doteraz.;)
Funguje v pohode a na moje milé prekvapenie má dosť celkom príjemných vymožeností oproti IE.
Akurát si je treba zvyknúť úplne na iný štýl ovládania.
Čo sa týka úspory pamete, tak máš pravdu, niečo sa rozšírila storage.
xIndian_ce4you (32)|2.5.2008 09:07
Práci s WM 6.1 SL61V3 Full si musím pochválit. Oproti 6.0 jsem kupoduvu zaznamenal zrychleni. Dřív se mi dost často stávalo, že při probuzení PDA nešlo tak 15 sec.nic dělat. Tento problém vymizel. Jinak všechny programy fungují jak mají... Flashování proběhlo bez problémů.
Vlastislav Šťastný (275)|5.5.2008 19:26
Prosím, poraďte mi, jakou klávesovou kombinací udělám na hx4700 hard reset? Díky.
toja (366)|5.5.2008 21:08
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]Prosím, poraďte mi, jakou klávesovou kombinací udělám na hx4700 hard reset? Díky.[/QUOTE]
Platí to pre WM5 a vyššie. (Nie som si istý, ale asi pre WM2003 bolo čosi iné)
(CONTACT+MESSAGGING+RESET)+CALENDAR
Vymaže to všetky data!
venas_ce4you (0)|5.5.2008 23:05
Když o tom tak přemýšlím a je možné tam IExplorer dohrát, je výhodné tam hodit tu lite verzi a dohrát tam vždy aktuální IE (předpokládám, že se obdobně jako klasický explorer vyvíjí). Opera je fak mnohem dokonalejší, ale IE používám na prohlížení offline htm - o dost rychleji nabíhá.
Je možné spb backup zalohu (exe soubor plná záloha) aplikací a nastavení z ROM SL6.1V3full beztrestně nahrát do čertvé ROMSL6.1V3 lite?
toja (366)|5.5.2008 23:11
[QUOTE="venas"]Když o tom tak přemýšlím a je možné tam IExplorer dohrát, je výhodné tam hodit tu lite verzi a dohrát tam vždy aktuální IE (předpokládám, že se obdobně jako klasický explorer vyvíjí). Opera je fak mnohem dokonalejší, ale IE používám na prohlížení offline htm - o dost rychleji nabíhá.
Je možné spb backup zalohu (exe soubor) z ROM SL6.1V3full beztrestně nahrát do čertvé ROMSL6.1V3 lite?[/QUOTE]
To máš úplnú pravdu, IE je jednoduchší a aj pre mňa sa ľahšie používa. Ale z pohodlnosti som tam tú Operu nechal, lebo sa mi to nechce odinštalovať a vlastne nemám toľko času aby som tam ten iE vyskúšal.
Hmmm..., a zálohy SW nepoužívam, vždy to po uploade preinštalujem od začiatku. Nieje to až tak náročné, tých pár aplikácií čo naozaj používam. Balast tam už neinštalujem a nedržím. Už ma to prešlo.
Vlastislav Šťastný (275)|6.5.2008 14:05
Děkuji tojovi za rychlou radu ohledně HR, funguje to.
space_cowboy (336)|6.5.2008 16:06
zdravim. uvedeny postup s pomocou aplikacie bootloader.exe napriek dodrzaniu vsetkych nalezitosti u mna, zial, nefunguje :( vsetko prebieha v poriadku az do mementu kedy ma dojst k extrahovaniu ROMky a naslednemu skopirovaniu do PDA. ohlasi sa chyba o nemoznosti otvorenia nejakeho portu :dead: (vista home ed)
prosim vas je mozne naladovat tuto novu WM6.1 na WM6 z SD karty? neviem sa dopatral nejakeho normalne formulovaneho postupu. asi neumim hledat.. :?
dakujem za akukolvek pomoc

EDIT:
ja som vedel ze sa mi ten moj storocny pivnicny notebook (xp) este na nieco hodi.. :D
kedze upgrade na WM6.1 prebieha zdarne, chcem sa vas spytat na vase skusenosti s bootloaderom na viste (home ed). prebiehalo vsetko ako malo, alebo aj vam vznikli podobne problemy s "error opening port"?
toja (366)|6.5.2008 22:01
[QUOTE="space_cowboy"]... chcem sa vas spytat na vase skusenosti s bootloaderom na viste (home ed). prebiehalo vsetko ako malo, alebo aj vam vznikli podobne problemy s "error opening port"?[/QUOTE]
U Visty bude asi problém s "príliš vysokou bezpečnosťou", nepovolí otvoriť ten USB port pre aplikáciu bootloader.
Bolo by vhodné vypnúť tú zvýšenú bezpečnosť.
Ale to sú len moje dohady, ako píšem v 1. príspevku, na Viste som to neskúšal.
xIndian_ce4you (32)|7.5.2008 12:27
Já jsem na Vistě zkoušel upgrade na WM 6.0 a šlo to. Před samotným upgradem je nutné vypnout běžící aplikaci (teď přesně nevím, jak se jmenuje. V XP je to proces wcescom myslim), která ve Vistách nahrazuje Activesync. Pak by to mělo fungovat.
bullhead (1)|11.5.2008 14:20
Dobrý den
Mám malý problém z WM6.1 na ipaq 4700. Poslední full Kozhura - vše jede. Až na WPA-TKIP. Wifi vidí, ale nekonektne se. Je to obecně známý problém a na XDA DEVELOPERS řešili celkem tři způsoby jak to odstranit.
- rychle zapnout vypnout WIFI
- update DLLky wzcsvc.dll
- instalaceí speciálně napsaného opravného CABu WiFiService.CAB
...u mně nezabralo ani jedno ...nemáte ještě někdo nějaký nápad?:-) ...díky za info
B.
Dvora21 (115)|29.5.2008 10:08
To mi jako řekněte v čem je WM6.1 lepší ;)
Wexx (25)|31.5.2008 18:17
Třeba v tom, že funguje WPA TKIP? (SL61V3) Jinak možná pár drobností někde zahrabaných v systému.
k.karel_ce4you (147)|9.6.2008 22:45
Kozhura uvolnil novou edici WM6.1 R5kE, přesněji (Build 19949.1.2.0), bližší
zde
stahovat můžete http://depositfiles.com/files/5888801
[10.6.2008]
Koruzla včera odstanil odkaz na verzi WM6.1 R5kE (z depositu ji lze stale sosnout) , ale podle vyjadření autora, na ruskem foru, bude v nejbližších dnech uvolněna nová revize , která opravuje par zasadnejších chyb, tak se asi vyplati počkat.
Ferry_ce4you (21)|10.6.2008 17:49
Zdá se, že po této Rom nelze nastartovat systém.Vyplatí se počkat na revizi.
toja (366)|10.6.2008 20:19
[QUOTE="Ferry"]Zdá se, že po této Rom nelze nastartovat systém.Vyplatí se počkat na revizi.[/QUOTE]
Tu predošlú verziu Kozhura stiahol z webu.
A už aj vystavil revíziu:
http://depositfiles.com/files/5905411
http://rapidshare.com/files/121490953/CEOS_WM6.1_R5_kozhura_Edition_.rar.html
BeepBeeep (29)|11.6.2008 12:34
[QUOTE="toja"][QUOTE="Ferry"]Zdá se, že po této Rom nelze nastartovat systém.Vyplatí se počkat na revizi.[/QUOTE]
Tu predošlú verziu Kozhura stiahol z webu.
A už aj vystavil revíziu:
http://depositfiles.com/files/5905411
http://rapidshare.com/files/121490953/CEOS_WM6.1_R5_kozhura_Edition_.rar.html[/QUOTE]

Prosím - už jí někdo odzkoušel? Může mi někdo srozumitelně popsat změnu oproti 6.0 ?
Díky
k.karel_ce4you (147)|12.6.2008 20:42
Prave jsem doinstaloval, zatím žádny problém. Ostatní později.
toja (366)|13.6.2008 18:03
[QUOTE="k.karel"]Prave jsem doinstaloval, zatím žádny problém. Ostatní později.
[/QUOTE]
Prosím, aké máš volné pamete po SW (bez nainštalovaných alpikácií)?
MichalJ_ce4you (21)|21.6.2008 22:27
Tak jsem se odhodlal, po nekolika pokusech zvyknout si na originalni WM5 od HP a ruznych ROM od Kozhury, flashnout tuto verzi operacniho systemu. Flash probehl bez problemu. Horsi bylo nastartovat cihlu po flashi. Nekolik hard resetu a soft resetu ve vice mene zmatenem poradi vedlo k oziveni hx-ka. Prvni dojmy jsou zatim jednoznacne pozitivni. Hx-ko je jako blesk a subjektivne se mi zda rychlejsi nez s originalnimi WM20003SE. Zatim jsem se proklikaval jen cistym operacnim systemem. Ted doinstalovat obliene aplikace. Hlavne PocketInformant, ktery byl sveho casu ke stazeni zdarma :)) Jsem zvedav jestli tento OS vydrzi nebo jestli se zase pokorne vratim k WM 2003. Uvidime jestli se po case rozbehne nejaky filesys, ktery udela z hx-ka lenochoda, nebo jestli bude hx-ko nesnesitelne nestabilni :sarcastic: Prvi dojem zatim predcil veskera ocekavani.


STORAGE
memory total 82,59
in use 1,99
free 80,60

PROGRAM
total57,81
in use 21,48
free36,33

Flashujte, 4700 is not dead ;)
Ada1986 (20)|22.6.2008 13:36
Už sem z toho volaký zmetený ... poradíte někdo jakou verzi WM6.1 flashnout, přečetl jsem to tu a nějak nevím jestli zkusit Kozhuru nebo SL61V3 od Sanjaye, nevíte někdo jestli by do SL61V3 šel nějak doinstalovat PowerPoint Mobile ? Která verze je stabilnější atp. díky za info
xIndian_ce4you (32)|22.6.2008 16:35
Osobně mám na HXku tu SL61V3 Full. Běhá to krásně. Vše funguje, jak má. Přijde mi to i rychlejší, než 6.0 od Kozruhy. Jinak k tomu Powerpointu... Mám ho nainstalovaný spolu s word a excel mobile 2007.
Wexx (25)|23.6.2008 09:51
Asi bych doporučil SL61V3. Měl jsem ji dlouho a byla spolehlivá, teď jsem chvíli používal poslední verzi od Kozhury a má zatím některé velmi otravné chyby. Například občas při zmáčknutí tlačítka kalendáře naběhne kalibrace obrazovky, touchpad je velmi nespolelivý. Přitom s SL61V3 nebyly žádné problémy. Funkční rozdíly jsou minimální (vše lze doinstalovat), rozdíly v rychlosti neznatelné.
Wexx (25)|23.6.2008 09:56
[QUOTE="BeepBeeep"]Prosím - už jí někdo odzkoušel? Může mi někdo srozumitelně popsat změnu oproti 6.0 ?
Díky[/QUOTE]

Nový Task manager od MS, Getting started today plugin, integrovaná NETCF 3.5 (jen některé ROM), novější build systému. Zkrátka nic, kvůli čemu by bylo nutné ihned flashovat.
MichalJ_ce4you (21)|25.6.2008 14:53
WM 6.1 kozhura edition zatim behaji slusnou rychlosti. Prvni zjisteny nedostatek je nefunkcnost IR portu. Mate nekdo zkusenoti s pouzitim IR s jinymi verzemi WM6.1 ROM?
k.karel_ce4you (147)|29.6.2008 15:23
Moc jsme IR port netestoval, ale na 6.1 od kozhury jsem pomoci NoviiRemote TV prepnul bez problemu.