Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dell Axim X30

Dzejkob (286)|19.5.2004 19:20
Zdravim vsechny.Nevi nekdo jestli se bude toto PDAcko prodavat i v nasi male vlasti?Ja osobne jsem dost skepticky-modely znacky Dell se u nas skoro nedaji sehnat:( .Ten stredni model vypada dost dobre a ta cena je az neuveritelna-jenom 250 dolaru.V benchmarcich porazil i Asuse a620, ktery je soucasne nejvykonnejsi model(a to ani nemluvim o high-end verzi s 624mhz procesorem-to uz mi ale prijde trochu moc).Navic ma bluetooth i wi-fi.Trochu zamrzi nizsi vydrz(da se ale dokoupit dalsi baterie) a absence cf slotu.Kdyz to tak srovnavam s Ipaqem 2210, tak mi ale Dell vychazi jako jednoznacny vitez.Kdyby se u nas prodaval kolem deseti tisic, asi bych nevahal.
Pavel Koza (4761)|19.5.2004 20:56
Nemam to oficialne, ale neni duvod, aby se tady Dell Axim X30 neprodaval (ovsem kdy to bude, to je otazka). Dle meho soukromeho nazoru nahradi radu X3. Vypada skutecne pekne, ale k te rychlosti - je to prvni zarizeni s novym procesorem PXA27x, ostatni se urcite nenechaji zahanbit;)

A k dostupnosti - pokud je mi znamo, tak Dell si nekoupite jinde nez u Dellu... Nebo jste tou poznamkou o nesehnatelnosti myslel jinak?
Dzejkob (286)|20.5.2004 09:54
No prave.To, ze se bude dat sehnat jen u Dellu by mohl byt trochu problem.Je to to same, jako kdybych si chtel koupit Ipaqa u ceskeho Hp.Cena je o hodne vyssi nez u jinych internetovych obchodu.A ty Aximy X3 se prodavaly docela draho.Nezbyva nez se nechat prekvapit.A s tim, ze se ostatni nenechaji zahanbit souhlasim, ale preci jenom si myslim, ze cena bude rozhodne mnohem vyssi(napriklad HP co jsem videl bude mit ceny vyrazne vyssi za zhruba srovnatelne modely-samozrejme jeste neoficialne).
cool.beer_ce4you (5)|28.6.2004 00:16
Chci si tohle zařizení ( Dell Axim X30) přivézt s USA. Bude v tom nějaký problém (počeštění atd.)??? Dále by mě zajímalo jestli někdo z vás má s tímto modelem osobní zkušenost. Mám vybraný model X30 - 624MHz, Wi-fi, BT, + 512MB SD.... Výdrž se mě zdá slabá.. (rychlý CPU). Vybírám mezi HP 4150, ASUS MyPal 716 a tímto... Máte nějaké doporučení??? U mě vyhrává zatím X30. Rád bych se dozvědel váš názor. Díky
Pavel Koza (4761)|28.6.2004 08:04
[QUOTE="Mightywizard"]No prave.To, ze se bude dat sehnat jen u Dellu by mohl byt trochu problem.Je to to same, jako kdybych si chtel koupit Ipaqa u ceskeho Hp.Cena je o hodne vyssi nez u jinych internetovych obchodu.A ty Aximy X3 se prodavaly docela draho.Nezbyva nez se nechat prekvapit.A s tim, ze se ostatni nenechaji zahanbit souhlasim, ale preci jenom si myslim, ze cena bude rozhodne mnohem vyssi(napriklad HP co jsem videl bude mit ceny vyrazne vyssi za zhruba srovnatelne modely-samozrejme jeste neoficialne).[/QUOTE]

V soucasne dobe uz davno neplati, ze Pocket PC = HP:) A co ostatni ukazou je jeste dost nejasne, Dell s tim novym procesorem predbehl vsechny o hodne. Ze Dell prodava jen primo je bohuzel vlastnost jeho obchodniho modelu...

[QUOTE="cool.beer"]Chci si tohle zařizení ( Dell Axim X30) přivézt s USA. Bude v tom nějaký problém (počeštění atd.)??? Dále by mě zajímalo jestli někdo z vás má s tímto modelem osobní zkušenost. Mám vybraný model X30 - 624MHz, Wi-fi, BT, + 512MB SD.... Výdrž se mě zdá slabá.. (rychlý CPU). Vybírám mezi HP 4150, ASUS MyPal 716 a tímto... Máte nějaké doporučení??? U mě vyhrává zatím X30. Rád bych se dozvědel váš názor. Díky [/QUOTE]

Zkusenosti nemam (zatim). Problem muze byt v zaruce, informujte se u Dellu, jestli muzete v CR reklamovat zbozi zakoupene v US. Pocesteni dela Sunnysoft (zarizeni prodavana v CR ji budou mit bundlovana), mala lokalizace bude fungovat bez problemu.
Prochaine_ce4you (82)|12.8.2004 21:14
Tak už mám Dell Axim X30.

Teprve se s ním seznamuji, ale pokud máte nějaké otázky, klidně se ptejte :-)

Mimochodem.. Vybíral jsem mezi tímto a LOOX 420...
metuj (23)|26.8.2004 16:05
Vzhledem k tomu, že naše modely jsou si celkem dost podobné, rád bych se podělil o zkušenosti. Používáš standardní baterii, nebo máš tu se zvýšenou kapacitou? Kupoval jsi nějaké pouzdro, nebo ti stačí to přibalené?
Prochaine_ce4you (82)|26.8.2004 16:44
[QUOTE="metuj"]Vzhledem k tomu, že naše modely jsou si celkem dost podobné, rád bych se podělil o zkušenosti. Používáš standardní baterii, nebo máš tu se zvýšenou kapacitou? Kupoval jsi nějaké pouzdro, nebo ti stačí to přibalené?[/QUOTE]

Mam normální baterii. Zatím stačí dostatečně. Uvidím do budoucna. Normální pouzdro mi zatím stačí. Díval jsem se na dell.com, jaká nabízejí pouzdra a uvažoval jsem, že bych si nějaké případně objednal z USA. Co mě trošku mrzí, je nedostatek příslušenství na PDA od Dell a pokud nějaké je, tak zbytečně drahé v porovnání s nabídkou v USA.
Pavel Koza (4761)|27.8.2004 08:18
[QUOTE="Prochaine"]Tak už mám Dell Axim X30.[/QUOTE]

...pisu recenzi X30, ale pujcili mi jen slabou verzi (tu nej pry nemaji:sarcastic: ). Kdyz poslu benchmarkovy program, byl bys schopen a ochoten testnout vykon toho zarizeni? HW reset nutny...
metuj (23)|27.8.2004 08:19
Já mám svoji X3i taky dovezenou a právě rozšířenou baterii 1800mAh mi přidali do základní výbavy. Výdrž je lepší tak o 30-40% procent, ale baterie je širší než ta původní a z originálního pouzdra se docela špatně vytahuje. Koupil jsem si u PalmPC.cz nové pouzdro na míru, ale i když mě prodejce po telefonu ujistil, že i s rozšířenou baterií půjde bez problémů použít, není to bohužel pravda. Jde docela špatně dovřít i se standardní baterií:-)
Kdybys náhodou nějaké zajímavé pouzdro objevil, tak dej vědět.
skyvlado (72)|5.4.2005 13:42
práve som dostal DELL Axim X30 a chcel by som vedieť ako, ak je možné zmeniť orientáciu obrazovky?
Jiri02 (62)|26.5.2005 07:26
[QUOTE="skyvlado"]práve som dostal DELL Axim X30 a chcel by som vedieť ako, ak je možné zmeniť orientáciu obrazovky?[/QUOTE]
Snadno:
Start - Settings - System - Screen = zalozka General

Obrazovkou lze tocit snadno i tim, ze si namapujes otoceni na nejake tlacitko, ktere jinak nepouzivas:
Start - Settings - Personal - Buttons