Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nefunkcni dotykovka na qtek 9100 (vario)

Matess_ce4you (5)|19.2.2008 22:59
Mam nejakou dobu z aukce zmineny qtek9100... s koupi jsem docela pospichal, protoze mi prestal fungovat stary telefon a tak jsem to uspechal a moc dobre nekoupil..

Jde o to ze asi 3 dny po koupi se mi pri pouziti vzhledu guava bubles (proste to cerveny) zacala objevovat pres sms modra linka, pokud pritlacim na display tak zmizi. Toto jsem vyresil defaultnim tematem (tam se ta linka neobjevuje). Ovsem jak venku klesla teplota, tak se objevil dalsi zavada a tou bylo uplne zdeformovani obrazu na displayi. Opet pomohl (silne) zatlaceni nad displayem v horni casti. No ale kdyz mi minuly tyden prestal fungovat dotykovy display v otevrenem stavu a funguje jenom pri zavrenem, tak to me opravdu vytocilo...

Clovek ktery mi to prodal uz o tom nechce ani slyset...
Telefon jsem zatim nerozdelaval, takze netusim co s tim muze byt. Je tam nejaky kabel spojujici telo a display, ktery by se mohl poskodit? jde vymenit lehcem nebo je pripajeny? (vymena asi jedine horkovzduchem ze?)

Diky za kazdou radu...
Zdenek Malinsky (9781)|20.2.2008 00:02
Počítám, že je to po záruce nebo bez záručního listu. Co ta sranda stála?

Zkoušel jsi udělat HR?
Matess_ce4you (5)|20.2.2008 00:51
HR jsem zkousel... dal jsem za to neco malo pres 5000... ale je v hnusnem stavu uz na pohled a klavesnice neni qwerty... zacina to nejak na aq.... hrozna silenost (jako SW tam je s qwerty klavesnici, tzn clovek musi psat po pameti podle pc a ne podle toho co je na tech tlacitkach vylisovano)
Zdenek Malinsky (9781)|20.2.2008 11:28
Hmm, tak ta klavesnice bude asi francouzská aherty (nebo tak nějak) a to opravdu pro našince šílenost je.

Těžko soudit, co s tím je, ale dle popisu bych tipnul na nějaký hw problém, takže tě asi čeká cesta do servisu. Otázkou je, zda by nebylo lepší to hodit do popelnice nebo omlátit původnímu majiteli o hlavu. :?
stavitel ignor (11)|20.2.2008 17:19
jj, propojovaci kabel tam je(flexikabel), taky mi odesel. Mne se to projevuje tak ze mi pri zavrenem stavu zmizi displej, v otevrenem stavu je vse ok. Kdyz v zavrenem stavu zmizi displej, jen tel nahore vypnu(uspim) a hend zase zapnu a displej je ok. Mam to jeste v zaruce, ale rekli ze je to po padu a oprava pry do 5ti tis. Takze jsem to vyresil koupi tytn II.
Matess_ce4you (5)|20.2.2008 23:18
oprava do 5000... takovou castku jsem cekal a presne toho jsem se bal. Zkusim to nekdy rozdelat a treba se mi to nejak povede opravit.... je to fakt v haji :( :( :(
Shelby_ce4you (2)|26.2.2008 07:24
Zrovna jsem vario znicil, mam na prodej jak plne funkcni display, tak i klavesnici (a treba i repracky a proste vsechno :D ) takze jestli mas zajem, tak po 14te hod (mam nocni) mi napis sms nebo zavolej na 777 128 311 nebo napis na shelby_mx3@centrum.cz a nebo icq 272343986 uff. a neboj, 5 tis to fakt nebude :)
Suoraj (704)|26.2.2008 08:20
Vidíte? Vy co ste mi nevěřili? - Jemu to dělá taky :-D Tenkrát to měl snad i samotný Johnnnnnnnnnnnny. Pokud se to stane, vysunes klavesnici a zatlacis na tohle misto tak je to ok?
Matess_ce4you (5)|26.2.2008 10:46
dal jsem ho do servisu... tak si tam dneska zajdu a vyzkousim, pripadne rozdelam

za tu nabidku displaye diky... po rozdelani budu treba vedet co s tim mam delat

edit: tak pritlacenim displaye v tom miste zpusobi ze vidim korektne a nerozhazene obrat. Na dotykovku to uz nepusobi
Matess_ce4you (5)|26.2.2008 13:39
telefon jsem rozdelal, vycistil. Normalne by jste neverily kolik bordelu muze byt v konektoru flex kabelu. Rovnou jsem tam nacpal kus gumy proti vypadavani stylusu. Je to lepsi nez kdyz jsem to koupil.