Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prosím o pomoc - návod

renata_ce4you (17)|19.5.2004 17:21
Dobrý den, dnes jsem si koupila svůj první Pocket Acer n10. Po vybalení CD jsem zjistila, že mám manuál pouze v angličtině - český chybí. Předpokládám, že by měl být na CD jako soubor pdf. Chci proto poprosit šťastné majitele Aceru, zda by nebyl někdo tak hodný a nezaslal mi soubor s nápovědou (tou podrobnější - 129 stran) na moji emailovou adresu, příp.zda byste neporadili, kde se dá sehnat na internetu. Zatím se mi podařilo najít v češtině pouze ten kratší manuál "Základy použití", ale ten byl v češtině přibalen. Děkuji všem za pomoc, jsem absolutní začátečník a nerada bych něco zkazila. Moje adresa: francova@vol.cz
PavelR. (2184)|19.5.2004 19:40
[QUOTE="renata"]Dobrý den, dnes jsem si koupila svůj první Pocket Acer n10. Po vybalení CD jsem zjistila, že mám manuál pouze v angličtině - český chybí. Předpokládám, že by měl být na CD jako soubor pdf. Chci proto poprosit šťastné majitele Aceru, zda by nebyl někdo tak hodný a nezaslal mi soubor s nápovědou (tou podrobnější - 129 stran) na moji emailovou adresu, příp.zda byste neporadili, kde se dá sehnat na internetu. Zatím se mi podařilo najít v češtině pouze ten kratší manuál "Základy použití", ale ten byl v češtině přibalen. Děkuji všem za pomoc, jsem absolutní začátečník a nerada bych něco zkazila. Moje adresa: francova@vol.cz[/QUOTE]

... obávám se, že kompletního CZ manuálu se nedočkáš. Povinnost přikládat lokalizovaný manuál řeší distributoři a zástupci výrobců právě tím, že ke svému výrobku přiloží jen tzv. zkrácenou verzi (např. již zmíněný dokument Základy použití). Tím učiní za dost české legislativě a ušetří finance za kompletní překlad uživatelské příručky ...

PavelR.
Pavel Koza (4761)|19.5.2004 20:48
PavelR. ma pravdu. Vetsina firem kompletni manual do cestiny nepreklada. Nicmene existuje urcite reseni. Jedna z firem, ktera nabizi ceske manualy, je HP. A tak sem do tohoto prispevku uploadnu cesky manual pro HP iPAQ h1930+1940. Samozrejme musite uvedene informace brat s rezervou, po hardwarove strance jde o odlisna zarizeni, ale na seznameni se systemem to staci.

A pokud nahodou necemu nebudete rozumet, je zde spousta kolegu lacnych poradit;)
renata_ce4you (17)|19.5.2004 21:59
Zatím vám mnohokrát děkuji za pomoc. Budu se snažit pochopit, když tak se budu ptát. Doufám, že budete mít trpělivost se začátečníkem. Zatím jsem si stáhla češtinu a již se začínám trochu orientovat. Jinak jsem z PDA nadšená. Koupila jsem si ho protože jsem náhodou narazila na tyto stránky a zdejší nadšenci mne přesvědčili o tom, že právě PDA je to co mi chybí.
Pavel Koza (4761)|19.5.2004 23:59
[QUOTE="renata"]Zatím vám mnohokrát děkuji za pomoc. Budu se snažit pochopit, když tak se budu ptát. Doufám, že budete mít trpělivost se začátečníkem. Zatím jsem si stáhla češtinu a již se začínám trochu orientovat. Jinak jsem z PDA nadšená. Koupila jsem si ho protože jsem náhodou narazila na tyto stránky a zdejší nadšenci mne přesvědčili o tom, že právě PDA je to co mi chybí.[/QUOTE]

Wow! U ktere firmy mam zadat provizi:D? Ale vazne, jak uz jsem nekolikrat psal, odezva od zacatecniku je pro me nesmirne dulezita, protoze (nejen) ja jsem za ta leta "v oboru" celkem dost zdeformovan a spoustu veci povazuji za naprosto samozrejme. Takze smele do ptani:)

Na uvod bych jeste doporucil precist si clanky zobrazene na uvodni strance v sekci ZAČÍNÁTE? ČTĚTE!, pokud bude neco nejasneho, hned prosim piste. Hodne zabavy s Acerem;)
PavelR. (2184)|20.5.2004 08:27
[QUOTE="Pavel Koza"]

Wow! U ktere firmy mam zadat provizi:D? Ale vazne, jak uz jsem nekolikrat psal, odezva od zacatecniku je pro me nesmirne dulezita, protoze (nejen) ja jsem za ta leta "v oboru" celkem dost zdeformovan a spoustu veci povazuji za naprosto samozrejme. Takze smele do ptani:)

Na uvod bych jeste doporucil precist si clanky zobrazene na uvodni strance v sekci ZAČÍNÁTE? ČTĚTE! , pokud bude neco nejasneho, hned prosim piste. Hodne zabavy s Acerem;)[/QUOTE]

... rovněž se přidávám a to i proto, že pohled druhého pohlaví na podobné věci jako je PDA a i přítomnost ženského elementu v diskuzích můžou být užitečné :) (minimálně proto, že můžu své drahé polovičce ukázat, že PDA není jen "mužská" záležitost. Dlouho jí vnucuju, že ji koupím PDA a ona mě tvrdohlavě odmítá a všechny své poznámky, úkoly, kalendáře píše do papírového diáře, chápete to? ... já ne :) ...

... ještě malá a úsměvná drobnost: to, že je PDA chápáno jako výhradně můžská věc potvrzuje i jedna drobnost zde na ce4you a to ta, že citace je uvozena slovy X napsal (např. renata napsal :))) ale to jen tak ...

PavelR.
Pavel Koza (4761)|20.5.2004 08:43
[QUOTE="PavelR."]... ještě malá a úsměvná drobnost: to, že je PDA chápáno jako výhradně můžská věc potvrzuje i jedna drobnost zde na ce4you a to ta, že citace je uvozena slovy X napsal (např. renata napsal :))) ale to jen tak ...[/QUOTE]

Tak co, spokojen(a):D ?
PavelR. (2184)|20.5.2004 12:07
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="PavelR."]... ještě malá a úsměvná drobnost: to, že je PDA chápáno jako výhradně můžská věc potvrzuje i jedna drobnost zde na ce4you a to ta, že citace je uvozena slovy X napsal (např. renata napsal :))) ale to jen tak ...[/QUOTE]

Tak co, spokojen(a):D ?[/QUOTE]

Pavle, já nemyslel, že to máš ihned změnit :) ... jen jsem to uváděl jako zajímavost ... Podle mého soudu (a to i vzhledem k účasti druhého pohlaví v těchto diskuzích) to klidně mohlo zatím zůstat tak jak to bylo. Uvození napsal(a) nevypadá přirozeně. Chtělo by to něco bezpohlavního - vymýšlím si, že :)) ?

Co třeba:
X citace: např. Renata citace:
Citace X: např. Citace Renata:
nebo nejlépe jen Renata:

Ostatní budou mít určitě i lepší nápady... :))

PavelR.
renata_ce4you (17)|20.5.2004 15:58
Pánové, srdečnějsem se zasmála, kčemu až dovedl můj dotaz. Netrapte se nějakým napsal nebo napsala, důležitější je, že na tomto serveru jsou poskytovány tak DOBRÉ rady. S PDA jsem si hrála až do 4 hodin do rána a myslím si, že nejhorší mám již za sebou. Moc mi pomohl návod, který jste mi poskytli - ještě jednou díky. Mám doma sice počítače, takže Windows není problém, ale přece jenom jsem nevěřila, že PDA je skutečně "kapesní počítač" a hledala jsem v tom velké hrůzy. Už sem si dokonce postahovala a nainstalovala spoustu programů a jsem maximálně spokojená.
Ještě k tomu ženskému elementu - mě nemůžete brát zase až tak moc vážně, protože si myslím, že jako ženská co se techniky týče jsem trošku "ujetá". V naší rodině, kde je asi 5 chlapů, v tom jedu pouze já a veškeré peníze vrážím do různých počítačů, notebooků,digiťáků apod. (můj přítel mi vyčítá, že lepší by bylo kdybych s takovým elánem nakupovala kuchařské knihy). Co se týče papírových diářů, těch mám doma asi dvacet - vždycky začnu slavnostně zapisovat 1.ledna, co mám udělat a potom v únoru je někde odložím a na stole mám milióny různých papírků. Tedy měla jsem až do včerejška, protože i papírky jsou již minulostí a na stole leží pouze Acer. No a teď se jdu podívat na témátka. Nějaké pěkné by se hodilo.
PavelR. (2184)|20.5.2004 16:05
[QUOTE="renata"]Pánové, srdečnějsem se zasmála, kčemu až dovedl můj dotaz. Netrapte se nějakým napsal nebo napsala, důležitější je, že na tomto serveru jsou poskytovány tak DOBRÉ rady. [/QUOTE]

... ne ne, nikoho to zase až tak netrápí :) ... bylo to zamýšleno spíše jako vtipná glosa (alespoň jsem si to myslel) :))

Jinak hodně zdaru s Acerem :)

PavelR.
eXEden_ce4you (811)|20.5.2004 16:07
[QUOTE="renata"]...S PDA jsem si hrála až do 4 hodin do rána a myslím si, že nejhorší mám již za sebou...[/QUOTE]
Naopak si myslím, že to nejhorší máš ještě před sebou ... závislost :D
[QUOTE="renata"]...Ještě k tomu ženskému elementu - mě nemůžete brát zase až tak moc vážně, protože si myslím, že jako ženská co se techniky týče jsem trošku "ujetá". V naší rodině, kde je asi 5 chlapů, v tom jedu pouze já a veškeré peníze vrážím do různých počítačů, notebooků,digiťáků apod. (můj přítel mi vyčítá, že lepší by bylo kdybych s takovým elánem nakupovala kuchařské knihy)...[/QUOTE]
Tak tohle si vytisknu a vylepím domů na skříň, aby přítelkyně věděla ... :D