Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vstupem na území USA přicházíte o veškeré soukromí!!! [computerworld.cz]

Zdenek Malinsky (9781)|18.2.2008 20:01
Výsledkem soudních procesů probíhajících posledních několik týdnů ohledně neodůvodněných prohlídek obsahu notebooků a elektronických zařízení na hranicích USA je zveřejnění informací, které se týkají všech občanů USA i návštěvníků z cizích zemí ....

Budete-li v dohledné době cestovat do "země svobody", určitě si pro jistotu přečtěte tento článek. Že by Velký Bratr pomáhal honit teroristy? :sarcastic: :?
jkubovic (45)|19.2.2008 07:46
Začínam silne rozmýšľať, aký je vlastne rozdiel medzi komunistickou a imperialistickou totalitou???!!! :D
zivan (615)|19.2.2008 09:38
Komunisti by te za takovy clanek zavreli az zcernas :-)
jkubovic (45)|19.2.2008 13:18
A čo keď nájdu na karte z foťáku alebo na PDA nejaké fotky z dovolenky v Egypte, Jordánsku, Saudskej Arábii a vyhodnotia ich ako podozrivé?
A ak si ešte dokonca z tej dovolenky pekne dohneda opálený a nemáš americky znejúce priezvisko?
Myslíš, že nehrozí Guantanamo na Kube??? :D
Vojtěch Barták (180)|19.2.2008 17:53
Taky si začínám připadat, že pomalu začíná platit "Big brother is watching you...". Pro mě z toho vyplývají dvě věci. Potvrzení toho, že amerika je všechno, jen ne svobodná země, a že tamnější úřady to opravdu přehánějí... Doufejme, že se takovýto přístup úřadů k cizincům bude Evropě dlouho vyhýbat.:? :( (A taky doufám, že u mě doma večer nezazvoní zásahovka a nezabásnou mě za to, že jsem si dovolil vyjádřit svůj názor.)
Mr. Death (53)|19.2.2008 19:55
No a přitom obejít toto omezení je naprosto banální. Stačí tam dorazit s úplně čistým notebookem a na nejbližším místě s internetem přes VPN stáhnout cokoliv. Vzhledem k naprosto nulové možnosti kontroly obsahu dat přes VPN pak můžu stáhnout naprosto cokoliv, za co by ten notebook klidně i zabavili. Tento nesmysl fakt nechápu, člověk, který by takto opravdu něco chtěl propašovat, tak si určitě bude vědom toho, že tam nemůže naklusat jenom tak s notebookem plným důležitých/nebezpečných dat... :sarcastic:
babaq (309)|19.2.2008 22:23
[QUOTE="jkubovic"]Začínam silne rozmýšľať, aký je vlastne rozdiel medzi komunistickou a imperialistickou totalitou???!!! :D [/QUOTE]
Máš pomíchané významy... Imperialismus byl vlastní i komunistickému Sovětskému svazu nebo Lidové Číně. Imperialismus není kapitalismus, to jenom komunisti to tak šikovně zamlžili.
jkubovic (45)|20.2.2008 08:56
Mňa v škole vždy učili, že len kapitalizmus je imperialistický ;)
Slovné spojenie imperialistický komunizmus bolo neprípustné.
Kto vyrastal v tej dobe, ale určite pochopí, čo som tým pôvodným komentárom myslel.
biggles55 (4)|20.2.2008 15:38
Tak vám nevím, jezdím tam pravidelně každý rok, vždycky mám sebou noťas, PDA s navigací, digitální zrcadlovku atd. a nikdy jsem s tím problém neměl. Maximálně to nechají očuchat přístrojem na hledání výbušnin a vizuálně to prohlédnou. Jinak nic. Vždyť v každém letadle je minimálně 80 procent lidí co si noťas vezou, to by při jejich rychlosti práce nestačili prohlížet . :D
babaq (309)|20.2.2008 17:40
[QUOTE="jkubovic"]Mňa v škole vždy učili, že len kapitalizmus je imperialistický ;)
Slovné spojenie imperialistický komunizmus bolo neprípustné.
Kto vyrastal v tej dobe, ale určite pochopí, čo som tým pôvodným komentárom myslel.[/QUOTE]
jj, já vím... jenom jsem to chtěl upřesnit :)
jkubovic (45)|21.2.2008 07:50
2 babaq
Jasne, upresnenie bolo na mieste.
jkubovic (45)|21.2.2008 07:50
Aj tak mi nie je jasné, ako prišli amíci na to, že terorista príde do ich krajiny s návodom na výrobu atómovej bomby a s mapkou jej umiestnenia v centre New Yorku. A ešte si to ako blbec uloží do wordovského súboru v noťase alebo v PDA :D
Ono je to asi jedno, či ide o imperialistický kapitalizmus alebo komunizmus, vždy sa to zvrhne na imperialistický debilizmus :))
Fuzo_ce4you (24)|22.2.2008 09:29
Nádhera. Opět se potvrdilo, že komunisti měli pravdu když tvrdili, "doženeme a předběhneme kapitalisty".
Tak se jim to povedlo a já jim nevěřil...
Amíci to dělají teď a komunisti to dělali už dávno před nima. hlavně věta : 1. Pro zabavení notebooku není třeba žádný policejní záznam
Nádhera. Jako za komoušů. A zkus si stěžovat :-)
Fuzo_ce4you (24)|22.2.2008 09:32
ještě dodatek, když můžou mít v návodu použití k mikrovlnce napsáno " zákaz sušit domácí zvířata..." to mluví za vše. Já pořád tvrdím, amíci jsou jenom lépe oblečení rusáci...