Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Videosrovnání - VGA x QVGA [pocketnow.com]

Zdenek Malinsky (9781)|15.2.2008 15:39
Video, na kterém můžete porovnat displeje dvou PDA asijského výrobce E-TEN: Glofiish X800 (2.8" 480x640 VGA) a Glofiish X500 (2.8" 240x320 QVGA).

(9:47)
kober (22)|15.2.2008 18:31
moc tam toho neslo videt, ale trosku me zarazilo, ze na jednom je WM5 a na jendom WM6, coz je trosku neobjektivni
xtonda (811)|15.2.2008 20:34
Celkem o ničem, vzhledem k rozlišení videí na YouTube je i ten QVGA displej downsamplovaný a tedy z toho není poznat vůbec nic.
Standa_ce4you (380)|15.2.2008 21:13
Já to vidím takhle - lidi co mají pidižvíky typu Kaiser, Vario apod. by VGA využili čistě jen kvůli luxusnějšímu zobrazení bez kostek. Funkčnost VGA dostává až u větších displejů. Kdo upřednostňuje "práci" před "přenositelností" by měl rozhodně jít do VGA. Kdo má radši něco maličkého do kapsy, bude mu stačit QVGA.

A pokud stále nevíte - i jeden velmi úspěšný nejmenovaný managér užívající (dokonalého) Kaisera, který ještě před pár dny nazýval všechny VGAčkaře pubescenty, teď, po Barceloně, netrpělivě očekává WVGA zařízení s 800x480... a co vy, chcete být taky úspěšnými managery? :D
xtonda (811)|15.2.2008 21:31
Na co čeká, minimálně Toshiba G900 je "in stock". :-) A Japonci mají ještě Sharpy.

Osobně tato konvergovaná zařízení nemám rád, špičková mohou být jen specializovaná zařízení, universální je vždy kompromisní.

Moje interní teorie je, že hlavní funkcí kočkopsů jako HTC Kaiser je "hele vole koukej jakej mám mobil", Symbian smartphony jsou pomalu nuda, je to za pár kaček a má to každej, tak přišel čas těchto zařízení.

Můj IPAQ 214 je snad už na cestě.

Marian Veselý (662)|15.2.2008 22:05
Utekl jsem z VGA 3,5 (FS LOOX N560) PDA k MDA 2,8 (Kaiser) a nepřijde mi na tom něco zpátečnického. Ba naopak. Mám jedno kompaktní zařízení na všechno a stále u sebe, což u PDA ne vždy platilo.
PhSnake (872)|15.2.2008 22:59
Podobne. Ja som presiel z Universalu(VGA) na Artemis(pred 2 tyzdnami som dostal Polaris). Pravdou je ze Uniho pouzivam stale hlavne na WEB a ako SatNav. Ale na bezne uzivanie....
xtonda (811)|15.2.2008 23:00
Heh, tři verze postu, teď nevím na co mám reagovat :-) politická korektnost je nuda ;-)

Tohle je můj důvod, který copy&pastuji různě po diskusích proč konvergované zařízení nechci:

[QUOTE]
Mě koncepce PDA telefonu s dotykovým displejem moc neoslovila, představa
že si při telefonování plácnu dotykový displej na ksicht mě moc neláká,
normální telefon mám vždy po hovoru upatlaný od tváře. Mám malý normální
telefon, který tahám všude různě po kapsách bez futrálu, strčit něco s
dotykovým displejem jen tak do kapsy bez nebo ledvinky bych si netroufl.
PDA s dotykovým displejem je přeci jen větší a choulostivější, mobil mám
u sebe prakticky vždy, PDA třeba do lesa na houby netahám. Jsem hračička
a PDA si leckdy rozvrtám a přeci jen to jsou Windows, stabilita je
prostě o řád horší, než kvalitní dumbphone. Nebo jen něco instaluji,
zálohuji, přetahuji data, dostupnost PDA by prostě u mě byla výrazně
nižší než u dumbphone. Když vytáhnu PDA a zjistím, že je seklé, udělám
SR a jedu dál, u telefonu by mě štvalo že jsem nebyl kdoví jak dlouho na
příjmu. Při domlouvání něčeho můžu telefonovat a zároveň se vrtat v
kalendáři. Hovory mě neinterferují s činnostmi, které dělám na PDA.[/QUOTE]

Jinak zařízení jako TyTN II mi přijde jako telefon velké, těžké, zranitelné a nepraktické (musím chmatat po displeji nebo vysouvat qwerty klávesnici, která je naštorc, WM je pro telefon overkill a přitom má spoustu problémů, co tu tak různě čtu problémy se simtoolkitem, několikasekundové ticho po spojení hovoru, která by byly nepřijatelné u telefonu i před deseti lety), jako kapesní počítač je to zase podprůměr, QVGA na 2,8", CPU, RAM.

Závist to není, ale když srovnám užitnou hodnotu a cenu Kaisera nebo Advantage pro mě, tak je to prostě mimo, Advantage bych bral, kdyby stála o 10 míň a byla bez GPS, telefonu a dalších volovin, ale aktuálně za trojnásobek ceny iPAQu 214 mi prostě nestojí.

Pokud jde o tahání s sebou, tak stejně skoro všude nosím batoh, takže to už nehraje roli, nejsem kabelkový typ a jen do kapes bych to nenacpal i kdybych PDA s mobilem vyměnil za Kaisera.
Kibitz (212)|15.2.2008 23:27
kazdy ma svoje preference. mne zarizeni allinone naprosto vyhovuje, dlouho jsem se k pda odmital presunout, protoze jsem nechtel sebou tahat pda,mobil,gps nebo aspon modul...ted mam hezky vsechno zabaleno do jednoho libiveho kabatku, vzdy pri ruce kdyz to potrebuju.
Standa_ce4you (380)|16.2.2008 04:25
Můj Universal byl se mnou na Lysé hoře, Pradědu, a jiných pěších tůrách, stejně jako na těch samých cestách na MTB. Všechno přežil, a má sil víc jak dnešní mladíci :) Tím chci jen naznačit, že žádná zranitelnost se nekoná.
Ale jasný.. každý má své...
Já jsem např. před pár dny u kamaráda zjistil (u Nokie E90), že web pod 800pixelů na šířku nemá cenu. Čili VGA? Zastaralost... :D
Marian Veselý (662)|16.2.2008 08:32
[QUOTE="xtonda"]Heh, tři verze postu, teď nevím na co mám reagovat :-) politická korektnost je nuda ;-)

Tohle je můj důvod, který copy&pastuji různě po diskusích proč konvergované zařízení nechci...
[/QUOTE]
Já jsem sebou na pásku tahal PDA, soukromý mobil, služební mobil a GPS modul. Váhově jsem si tedy s Kaiserem spíš pomohl. Je to o praktické využitelnosti a preferencích. Tebou zmiňováné problémy jako echo v hovoru, prodlevy, SIM TOOL KIT jsou problémy výrobců typu ETEN. Nikoli HTC, na 2,8 dispej se zvyká rychle. Na rozdíl od tebe já mám svojí kompletní kancelář pořád sebou. I na těch houbách se kdykoliv můžu podívat na net, naplánovat schůzku, když zabloudím, mám u sebe pořád GPS. Nemusím před navigací cokoliv propojovat. Non stop jsem na netu, stahuju automaticky poštu, což ty nemůžeš, protože pokud se vzdálíš od svého pda dál než na dosah BT tvého telefonu, máš smůlu. Qwertyna, která pro mě byla kdysi zbytečností, je dneska nutností, bez které bych si už zařízení nekoupil.
Názor co ty jsem měl ještě před rokem a půl taky, ale když jsem jednou měl c ruce all in one zařízení, rychle jsem vystřízlivěl a změnil názor. Moje práce vyžaduje abych měl kancelář pořád sebou a já ji mám!
Zdenek Malinsky (9781)|16.2.2008 09:37
Nazev tematu je Videosrovnání - VGA x QVGA a je urceno predevsim tem, kteri dosud nemeli moznost primeho srovnani (ktere je bez debaty lepsi). Proto nechapu, proc se zde rozvinula tato off-topic debata, zda je lepsi VGA nebo QVGA, PDA nebo phone editio zarizeni, co komu vyhovuje .....:?
htcjirka (1875)|16.2.2008 10:17
[QUOTE]A pokud stále nevíte - i jeden velmi úspěšný nejmenovaný managér užívající (dokonalého) Kaisera, který ještě před pár dny nazýval všechny VGAčkaře pubescenty, teď, po Barceloně, netrpělivě očekává WVGA zařízení s 800x480[/QUOTE]

Na to musim reagovat,ze by Radek Hulan :D Pro praci je rozhodne lepsi VGA alespon ve velikosti 3.5 palce.VGA na 2.8 palcovem displeji je k nicemu.
xtonda (811)|16.2.2008 11:31
No tak zrovna Universal se dá zavřít displejem dovnitř, ale to je výjimka.
Marwyn_ce4you (59)|16.2.2008 17:59
VGA == ulopricka vic jak 3.5 palce, jinak k nicemu, ale naprosto :(
takze pro me to znamena PDA only, coz v prekladu znamena ze nikdy vic jiz nebudu mit zarizeni s VGA :) (zamiloval sem si all-in-one zarizeni)

btw. stejne jako Marian sem presel z looxe na kaisera a musim rict ze na looxovi je prima mit VGA ale na kaiserovi by to bylo podle me k nicemu.
Marixy (54)|19.2.2008 11:07
No nevím, to video se mi zdálo dost na nic, bylo to hodně amatérské, kdyby alespoň zaostřili kameru, zapnuli trvalé podsvícení displeje a pořád s tím neškubali... Jak má někdo poznat rozdíl v kvalitě, když na displeji nic nejde přečíst, to nevím...
kapu_ce4you (268)|19.2.2008 20:04
Přidám jednu fotku kde je rozdíl vidět dokonale!
Zdenek Malinsky (9781)|27.2.2008 18:10


A tady najdete několik dalších odkazů k tématu.
kapu_ce4you (268)|27.2.2008 19:27