Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ActiveSync přes IrDA

Chvostoskok_ce4you (23)|14.2.2008 13:01
Prosím, potřebuju pomoc s propojením active sync přes infra. Mám u acera n35 rozbitý konektor a tak je Irda jediná možnost. Přes USB Irda adarptér propojím v pohodě telefon s PC, telefon s PDA a dokonce mi PC hlásí i nalezení Pocket_PC, ale active sync nerozchodím. Zkoušel jsem i omezit rychlost, ale stejně nic. Tak nevím.:mad:
Kubak_ce4you (17)|14.2.2008 17:40
Ahoj
používal jsem to bez problémů. Jen jsem v ActiveSyncu nastavil aby povolil připojení k portu, kde je infra. To nastavení se týká "nastavení připojení" v menu "soubor". Zaškrtneš políčko a nastavíš port.
Chvostoskok_ce4you (23)|15.2.2008 07:01
Čau,
to už jsem všechno nastavil, dokonce když dám z nastavení připojit, píše že prohledává Irda přenos, ale nic nenajde. Nemůžu ani najít, jestli neexistuje nějaký Irda obecný manager, nebo nějaký lepší ovladač.
Kubak_ce4you (17)|15.2.2008 07:10
Ahoj,
asi jsi to tak dělal, ale jen pro jistotu. ActiveSync musíš spustit z PDA a zvolit připojení přes IrDA.
Zdenek Malinsky (9781)|15.2.2008 08:41
Tento návod nepomůže?
Chvostoskok_ce4you (23)|15.2.2008 10:55
Kubak: udělal jsem to přesně tak, ale active sync na PDA vyhledává asi 20 minut a potom se vypne.
Zdenek: návod už jsem četl, ale bohužel.
V ovladači Irda zařízení jsem zkoušel nastavit všechny nabízené rychlosti, ale nic. Jak už jsem psal infra spojení PC s telefonem funguje bez problému a spojení telefonu s PDA taky. Pouze active sync nějak nechce fungovat.
Chvostoskok_ce4you (23)|15.2.2008 10:58
Ještě jsem si uvědomil, nefunguje ani přenos souborů mezi PDA a PC. Když pošlu soubor z PC na PDA přes infra v polovině přenosu spojení vždycky zkolabuje, někdy se ani nespustí a program zamrzne.

PC: windows XP sp2
PDA: win mobile 2003
Kubak_ce4you (17)|15.2.2008 23:06
Ještě mě napadá, že pokud se prvně spojíš s PC přes IrDA, tak to chce nainstalovat nějaký ovladač. Alespoň u mě mi spojení nefungovalo dokud sem mu neodsouhlasil instalaci toho ovladače. Ale pokud píšeš, že přenos souboru chvíli běží, tak to tím asi nebude.