Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile 6 Standard vs. Windows Mobile 6 profesional

fablok_ce4you (0)|10.2.2008 14:07
Zdravím všechny uživatele WM,
předem se omlouvám pokud se již toto téma někde řeší , ale já jej nenašel. Zajímá mne jestli je rozdíl mezi těmito operačními systemy WM pro smartphone a klasickym WM s dotykovým displejem. Jedno pda již mám (pracovní) teď zvažuji koupi nového přístroje pro sebe a velmi mne zaujal model htc s730, ovšem nevím zda na něj jdou nainstalovat všechny aplikace jako do klasickeho WM. Pokud někdo máte lepší volbu pro koupi chytreho telefonu sem s ní . Zamlouvá se mi i nokia n82 ovšem Symbiant :?: moc ne . Předem děkuji za odpověďi
Zdenek Malinsky (9781)|10.2.2008 14:44
Windows Mobile 6 Standard - dříve smartphone, je OS pro tzv.chytré mobily, nemají dotykový displej
Windows Mobile 6 Profesional - dříve phone edition, tedy pro tzv.komunikátory = PDA s dotykovým displejem a GSM částí.

Rozdíl je kromě jiného v obládání. Při instalování aplikací je potřeba sledovat, zda je určeno pro daný typ OS. Ale to je snad potřeba vždy, ne?

Nevím, co s tím chceš všechno provádět - já mám HP 514, ale spíše jen jako "chytrý mobil". Na práci s dokumenty by byl asi lepsí S 620 nebo S630.
fablok_ce4you (0)|10.2.2008 14:48
tak že aplikace pro WM profesional nepujde spustit na WM standart
rein (104)|10.2.2008 15:26
ano nepojde... aplikacia musi byt napisana na smartphone alebo na pocket pc, ale aj na smartphony je dostatok aplikacii zalezi co by si potreboval ja mam HTC s 730 a som velmi spokojny vsetko co potrebujem som zohnal, je aj vela vyrobcov softov co maju aplikacie na poket pc tak na smartphone treba len hladat.....
fablok_ce4you (0)|10.2.2008 15:35
To mne mrzi třeba igo pro smartphone jsem nenašel jelikož to chci použivat jako gps mam totiž gps modul evolve. Tak to mne nepotěšilo :?
rein (104)|10.2.2008 15:50
To mas pravdu Igo na smart neni,ale ja osobne pouzivam TomTom a ten je tiez dost dobry mozno aj lepsi ako Igo.