Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Certifikaty CSOB a PocketPC

Jewelsoft_ce4you (88)|17.5.2004 23:29
Pratele, tak jsem to konecne tak nejak dokopal, abych se s vami mohl podelit o to, jak dostat certifikaty CSOB HomeBanking do Pocket PC. Vyzkouseno na MDA2. Takze tady je postup v krocich.
Vse co budete potrebovat je tady
V tomto zipu jsou :
- CRTIMPRT.EXE a CRTIMPRT.CFG (nakopirovat do nejakeho adresare PocketPC)
- OPENSSL.EXE a PVK.EXE (nakopirovat do pracovniho adresare PC, rekneme C:\WORK)

Dale potrebujete certifikaty CSOB, kdo ma HomeBanking od CSOB vi, o cem mluvim. Takze nyni v krocich - nejdrive priprava na PC.

1/ ....HomeBank\Certkeys\Firma.000\xxxxxxc.pem -> c:\work\usercrt.pem (zmena nazvu pri kopirovani)
2/ ....HomeBank\Certkeys\Firma.000\xxxxxxk.pem -> c:\work\userkey.pem
3/ nastavime se do adresare WORK
4/ openssl clr2pkcs7 -certfile usercrt.pem -nocrl PEM -out usercrt.p7b
5/ pvk -in userkey.pem -topvk -nocrypt -out userkey.pvk ( tento program bude chtit po spusteni zadat heslo klice, ktere jste obdrzeli od CSOB - Enter PEM pass phrase)

Vysledkem jsou soubory usercrt.p7b a userkey.pvk, ktere se objevi v adresari WORK.

Dalsi prace bude probihat v PocketPC. Jiz drive jsme nakopirovali CRTIMPRT soubory do nejakeho adresare, ja to mam napr. v Storage Card\CrtImp\.
V souboru CRTIMPRT.CFG je popsana cesta certifikacnich souboru, kterou si muzete zmenit. Aktualne je nastavena na Storage Card. Pokud vam toto nastaveni vyhovuje, tak
1/ oba vysledne soubory z PC (usercrt.p7b a userkey.pvk) nahrat do rootu Storage Card
2/ v PocketPC spustit program CRTIMPRT.EXE

Bohuzel nyni nasleduji urcita varovani, ktera ale na funkci nemaji vliv (zatim jsem to neporazil) a nakonec hlaska o uspesnem importu certifikatu.

A ted uz hura v IE na pb.csob.cz.

Nevim proc, ale nechodi to v NetFront v3.1

Pokud bude mit nekdo problemy, necht se ozve, pokusime se je spolecne vyresit.

P.S. Moc me mrzi, ze mi nejak uniklo 0.tridni zasedani, na 1.uz urcite budu jestli budu.

zsadek (156)|18.5.2004 22:22
Bohužel hlási mi to chybějící knihovnu ssleay32.dll.

kde jí sehnat?

mám win 2000profesional

Dík Zdenda
Jewelsoft_ce4you (88)|19.5.2004 08:12
Ano, spravny poznatek. Zapomenul jsem na knihovny. Kompletni instalaci OpenSSL je mozno stahnout Zde
eXEden_ce4you (811)|19.5.2004 08:16
Takový postup by si zasloužil zvěčnit mezi články ... bude víc na očích a nezapadne v záplavě diskuzí ;)
Pavel Koza (4761)|19.5.2004 08:25
Hlasuji pro:) Kdyby autor chtel, tak prosim doplnit diakritiku (na to fakt nemam cas:( a ja to s radosti publikuji mezi technickymi clanky!
Jewelsoft_ce4you (88)|19.5.2004 08:32
OK. Davam se do tecek, carek a hacku (i kdyz je nenavidim) :D Kam to mam potom poslat?
Pavel Koza (4761)|19.5.2004 08:41
Mate to v SZ. Diky:)
zsadek (156)|19.5.2004 21:22
Asi jsem úplně blbej, ale jak vidno buď mám jedinej ČSOB banku a nebo to všem funguje. S trochou pesimismu myslím že to bude tím že jsem blbej.
po nainstalování těch knihoven se sice nic nehlásí jako chyba, ale nevznikne soubor usercrt.p7b. vylučuju, že jsme to napsal špatně (přeci se desetkrát aspoň jednou trefim), skusil jsem všechno a po hodině pokusů se uchyluju k radě na ce4you.

Dík jediný uživatel ČSOB co je blbej.

Dík za radu Zdenda.
Carloss (14)|19.5.2004 22:22
Já teda nevím... S certifikátem problém nemám... To, co mi to dělá je především to, že po odsouhlaswení certifikátu mi to napíše chybopvku: Vznikla chyba `Signer` není definováno. Pak přihlašovací dialog, pokusím se přihlásit, to i započne, ale úvodní stránka už nepřijde. Jako by Pocket IE čekal na obnovení, to se ale nestane.
Jewelsoft_ce4you (88)|20.5.2004 07:42
Zdendo,je dobry ty programy spoustet v DOS okne, aby byly videt pripadne chyby.Windows to hned zavrou.Probehne ri OpenSSL bez chyby?
Pajoch_ce4you (4)|22.5.2004 01:50
Tak jsem taky tupounek..nejsi sam Zdenku.Dosel jsem celkem v pohode k bodu 4/ a tam jsem uviznul.Otevru soubor openssl.exe,vyskoci mi dos okno,tam pisu co je v bode 4 (nema byt hned na zacatku misto clr2kp.. crl2pk..?) a hlasi mi to neznamy prikaz PEM.Nejsem zadny programator,
takze tady jsem v koncich.Mel by nekdo trpelivost popsat tuto jiste jednoduchou proceduru po lopaticky pro nas tupounky?Dik.Pajoch

Win XP prof.
XDA II:sarcastic:
Jewelsoft_ce4you (88)|22.5.2004 09:35
Proboha, vsem se hrozne omlouvam. Jsem hrozny pako, i kdyz jsem to po sobe 3x cetl.
Bod 4 ma byt spravne takto :

openssl crl2pkcs7 -certfile usercrt.pem -nocrl -outform PEM -out usercrt.p7b

:no: :D
zsadek (156)|22.5.2004 12:04
[QUOTE="Pajoch"]Tak jsem taky tupounek..nejsi sam Zdenku.Dosel jsem celkem v pohode k bodu 4/ a tam jsem uviznul.Otevru soubor openssl.exe,vyskoci mi dos okno,tam pisu co je v bode 4 (nema byt hned na zacatku misto clr2kp.. crl2pk..?) a hlasi mi to neznamy prikaz PEM.Nejsem zadny programator,
takze tady jsem v koncich.Mel by nekdo trpelivost popsat tuto jiste jednoduchou proceduru po lopaticky pro nas tupounky?Dik.Pajoch

Win XP prof.
XDA II:sarcastic: [/QUOTE]

Je potěšující slyšet, že v tom nejsem sám. Ale prý to není tupost, ale uživatelská úroveň vědomostí.
Jdu to testnout.



Pavel Koza (4761)|22.5.2004 15:04
...v clanku jsem to jiz opravil:)
bobby_ce4you (145)|22.5.2004 18:27
certifikáty jsou asi prima, ale jsou skutečně potřeba? Právě si převádím ucet z Pos.spoř. do CSOB a na prepážce mi sdělili, že je možné zadávat příkazy i v pasivním internetbankingu a aktivace je provedena přes mobil prostřednictvím sms klíče. Příští týden to odzkouším na mda 2 a napíšu jak to vlastně funguje.
mstenchl (132)|28.5.2004 06:58
Fakt super navod, super clanek. To je to, co mi moc chybelo. Kdyz jsm byl delsi dobu mimo net a potreboval jsem zjistit pohyby na uctu, musel jsem to resit pres GSM banking a to hrozne stve, kdyz ma clovek u sebe takovou masinku a musi platit SMS zpravy..

Tak diky, funguje na prvni pokus....:D
bobby_ce4you (145)|30.5.2004 12:31
Vyzkoušel jsem přístup na stránky pasivního internet bankingu CSOB a zadávání příkazů prostřednictvím sms klíče. Na PIE jsem se do aplikace nedostal-po přihlášení se objeví stránka s hlášením čekám na odpověď z banky a potom se již nic neděje. Na net front 3.1. se sice do aplikace dostanu, ale když chci provádět operace objeví se hláška "AS ERROR: IB24_AS_VERIFY_SIGN-invalid argument" a vyhodi to z aplikace. Takze pasivni internetbanking u CSOB zrejme vyuzivat nelze. Zkouseno na MDA II. s windows mobile 2003 phone edition.
steve407 (1)|10.1.2006 20:00
Zdravím
zaujal ma tento návod na hamebanking CSOB. Mam taky problem, nemam totiz HomeBanking, ale aktivny InternetBanking 24 a ten potrebuje k chodu kartu. No na cestach by bolo lepsie si pripojit na mj Acer citacku kariet a vybavit v banke to , co sa bezne da len za PC. koumaci , myslite , ze to pojde nejak vyuzit ?
Za napady vopred vdaka .
empiK (137)|11.1.2006 11:33
K internetbankingu CSOB ctecku nepotrebujes. Jsou dve moznosti:
1. tvou zminovana ctecka
2. Tzv. SMS klíč. Pomoci SMS ti přijde na mobil jedinecny kod, ktery zadas pri typovani platby a odesles do banky
Ganja_ce4you (324)|11.1.2006 12:15
a jde se na stranky csob dostat s PIE a napsat prikaz a poslat si sms a naspat ho a autorizovat ho?