Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přístroj s dobře čitelným displejem na slunci/použití v malém letadle

zuzkys (356)|10.2.2008 12:33
Zdravím, poraďte mi s výběrem PDA spíše asi staršího data, které má velice dobře čitelný displej. PDA se bude používat pouze v malém letadle, kde slunce opravdu září ze všech stran. Současná zařízená jsou ve většině případů skoro nečitelné na přímém slunci.
Neměli byste někdo nějaký typ? Stáří a funkce přístroje ani tak nejsou podstatné. Nejdůležitější je dobrá čitelnost na přímém slunci.
kubisz (1054)|11.2.2008 12:00
tohle melo vybornou citelnost displaye i na primem slunci, je tam i HW klavesa na rotaci podsviceni (od nejnizsiho nahoru a dokola), je to i zarizeni pro "horsi" zachazeni
zuzkys (356)|11.2.2008 14:46
To je možná dost zbytečně drahá záležitost, ale díky za reakci.
Vidím v tvém podpise, že jsi měl IPAQ, jak jsou na tom s čitelností? Byl mi totiž doporučen IPAQ řady 3xxx. Neměl bys nějaké srovnání, jestli jsou na tom lépe než ostatní zařízení?

Tak jsem zjistila, že údajně dobře čitelný displej mají zařízení s transreflexivním displejem TFT, takže z toho vyplývá moje otázka, jelikož se v tom nevyznám: Ostatní zařízení tedy mají jiný typ displeje? A když vyberu nějaký stroj, který bude mít transreflexivní displej, můžu čekat, že to bude v pohodě? Ne vždy je to totiž u PDA psané, co má vlastně za displej. Nebo tento displej má většina zařízení, proto se o tom moc nepíše?
kubisz (1054)|11.2.2008 15:46
displaye jsou u PDA (nyni) vicemene dva, jeden transmisivni (bez podsviceni neni videt lautr nic), nebo transflexni (ten by mel odrazet prichozi svetlo a pri velkem svitu je v urcitem uhlu mozne koukat na PDA bez podsviceni)...v praxi je to ale celkem jedno a podsviceni musi byt vytazene na max tak ci tak...

rx 3715 jsem zapomnel uvest, to je opravdu vyborny stroj na praci venku, nicmene jeho velka vada je pouzity OS (WM2003SE) a nutnost vytvaret zalohy, pac pokud se vybije baterka, jdou data do "kytek"...
Nesli (409)|11.2.2008 16:07
No, s Displayi na svetle u PPC je to dost spatne:(
Ted mam TyTNa a ten je na slunci temer k nepouziti (je v nem velmi podobny 2,8qvga co ted cpou vsude, na svetle des:(( )
Ale pro tebe by mohlo byt alternativou MDA III(aka HTC BLueangel, Qtek 9090)
Ma velky,3,6palce LCD, Sic take jen QVGA, ale za to velmi prehledny, i kdyz trosku "nazloutly", ale na slunci asi nejlepe citelny LCD co jsem kdy mel v ruce, je v nem 400Mhz intel cpu, 128mb ram, 96mb rom, BT, WIFI, HW Klavesnice, bez problemu tam jde flashnout WM 6, vyborne zarizeni,a sezenes ho tak za 4000 Kc, jen se potreba chvilku hledat,kvuli stavu, je to tak 3 roky stara zalezitost:cool: :yes:
drobne preview tohoto zarizeni zde :cool:
Nesli (409)|11.2.2008 16:18
K MDA III jeste dodatek

Pri uvaze o MDA III jeste pozor,
Qtek 9090 se prodaval ve dvou modifikacich, jedna od T-Mobilu se zazloutlym LCD jako MDA III, a pak od Eurotelu s jinym, uz orpavenym LCD a to zas bylo na slunci necitelne(DAtaphone III)..
Nevim jestli jsem to napsal srozumitelne,tj Tento na svetle pouzitelny LCD je jen v modifikaci od T-Mobilu ;)
Striker_ce4you (224)|11.2.2008 17:25
A nestacilo by vyrobit nejaky kryt (tunel a do nej zasadit PDAcko)? Mozna by to vetsinu odlesku vyresilo.
zuzkys (356)|11.2.2008 20:37
Mockrát všem děkuju za reakce, zatím mám tedy v hledáčku mda3 od t-mobilu, jen je malinko problém ho sehnat. Ale budu hledat dále. Kdybyste někdo měl kdyžtak ještě nějaký další typ, sem s ním.