Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vaříme ROM pro X500

Panot (569)|8.2.2008 23:58
:!: Odkaz na všechny verze ROM na www.eten-users.eu

Před upgradem si ověřte, zda Vaše karta bude novým ovladačem viditelná. Nainstalujte tento SDHC.cab a pokud paměťovou kartu neuvidíte, neprovádějte upgrade na tuto ROM a ovladač odinstalujte. Vrátíte tak vše do původního stavu.
http://rapidshare.com/files/91578203/SDHC.cab

WWE WM6 X500 Panot v.3.1:
Update dne 16.03.2008
+ Nejnovější SDHC ovladač, jako součást ROM, který přečte všechny
microSDHC a některé microSD karty (jen ty starší ne). Vyzkoušeny
paměťové karty 2GB microSD Sandisk Ultra II a 4GB microSDHC Kingston.
+ Opraven bug, který zobrazoval staré a neplatné názvy sítí operátorů. Teď
je např. T-Mobile místo Paegas
+ Ve složce Start/settings/connections se teď objevuje zbrusu nová ikona
Wireless manageru
+ Wireless manager je teď skrytý pod ikonou "E"
+ Odstraněno otravné "Turn on wifi"
+ Nová hezčí kalkulačka (portrait i landscape verze)
+ Nový task manager
+ Smazány vnucené aplikace jako Windows Live, Windows Messenger,
Windows Market
+ Smazána barevná témata, včetně oranžového od Etenu (ponecháno
modré jako základ)
+ Přidáno několik nových témátek
+ Odstaněno 2-3 vteřinové zpoždění při přijetí hovoru (nyní je okamžité)
+ Přidán freewarový program SoftKey na konfiguraci hardwarových tlačítek
+ Odstraněny Phone aplikace od Etenu (byly nepotřebné, neovlivňují nijak telefonování)
+ Odstraněna většina instalačních CABů z originální ROM (ponechané a
doplněné CABy: Connection Wizard, Easy Keyboard, Headset Setting, Satellite Data Update, MMS settings, Java, Total Commander)
+ Volná paměť RAM po instalaci: 34 MB
+ Volná paměť ROM po instalaci 70 MB
+ Přidán nový vzhled SMS
+ Přidáno SmartKey (stisknutím a přidržením levé softvarové klávesy se zobrazí Start Menu)
+ Přidány 3 další zvuky do alarmů
+ SDMMC karta přejmenována na "Storage Card"
+ Přidána nová aplikace na vypínání displeje
+ Přidáno nové multifunkční tlačítko na softreset
+ Přidán registry editor
+ Přidána nová aplikace na zálohování PIM Backup
+ Bootlogo změněno z oranžového na modré
+ funkční SIM Toolkit
+ Pagepool 6MB
+ Přidán battery bar (tenká linka nad displejem, signalizující úroveň baterie)

Download link:
Pro microSDHC a některé microSD karty:
http://rapidshare.com/files/99993290/WM6.X500.Panot.ver.3.1_ENG.rar
Pouze pro microSD karty:
http://rapidshare.com/files/100064372/WM6.X500.Panot.ver.3.1_ENG_nonSDHC.rar

WWE WM6 X500 Panot v.3.3:
Update dne 29.04.2008
+ Nejnovější SDHC ovladač, jako součást ROM, který přečte všechny
microSDHC a některé microSD karty (jen ty starší ne). Vyzkoušeny
paměťové karty 2GB microSD Sandisk Ultra II a 4GB microSDHC Kingston.
+ Opraven bug, který zobrazoval staré a neplatné názvy sítí operátorů. Teď
je např. T-Mobile místo Paegas
+ Ve složce Start/settings/connections se teď objevuje zbrusu nová ikona
Wireless manageru
+ Wireless manager je teď skrytý pod ikonou "E"
+ Odstraněno otravné "Turn on wifi"
+ Nová hezčí kalkulačka (portrait i landscape verze)
+ Smazány vnucené aplikace jako Windows Live, Windows Messenger,
Windows Market
+ Smazána barevná témata, včetně oranžového od Etenu (ponecháno
modré jako základ)
+ Přidáno jedno černé témátko
+ Odstaněno 2-3 vteřinové zpoždění při přijetí hovoru (nyní je okamžité)
+ Přidán freewarový program SoftKey na konfiguraci hardwarových tlačítek
+ Odstraněny Phone aplikace od Etenu (byly nepotřebné, neovlivňují nijak telefonování)
+ Odstraněna většina instalačních CABů z originální ROM (ponechané a
doplněné CABy: Connection Wizard, Satellite Data Update, MMS settings)
+ Volná paměť RAM po instalaci: 34 MB
+ Volná paměť ROM po instalaci 76 MB
+ Přidán nový vzhled SMS
+ Přidáno SmartKey (stisknutím a přidržením levé softvarové klávesy se zobrazí Start Menu)
+ Přidány 3 další zvuky do alarmů
+ SDMMC karta přejmenována na "Storage Card"
+ Bootlogo změněno z oranžového na modré
+ Přidán nový SIM Manager
+ funkční SIM Toolkit
+ Pagepool 6MB
+ Vyměněn NETCF z verze 2.0 za verzi 3.5
+ Integrován HTC telefonní skin
+ Integrován PIM Backup pro zálohování
+ Smazány systémové aplikace Block Recognizer, Transcriber apod.
Pokud chcete vrátit původní telefonní kávesnici, jděte do registrů HKEY_LOCAL_MACHINE/Security/Phone/Skin/najděte klíč Enable a změňte hodnotu z 1 na "0".

Download link:
Pro microSDHC a některé microSD karty:
http://rapidshare.com/files/111142506/WM6.X500.Panot.ver.3.3_ENG.rar


WWE WM6.1 (build 19400) X500 Panot v.3.5:
Update dne 30.04.2008
+ Nejnovější SDHC ovladač, jako součást ROM, který přečte všechny
microSDHC a některé microSD karty (jen ty starší ne). Vyzkoušeny
paměťové karty 2GB microSD Sandisk Ultra II a 4GB microSDHC Kingston.
+ Opraven bug, který zobrazoval staré a neplatné názvy sítí operátorů. Teď
je např. T-Mobile místo Paegas
+ Wireless manager je teď skrytý pod ikonou "E"
+ Odstraněno otravné "Turn on wifi"
+ Nová hezčí kalkulačka (portrait i landscape verze)
+ Smazány vnucené aplikace jako Windows Live, Windows Messenger,
Windows Market
+ Smazána barevná témata, včetně oranžového od Etenu (vloženo
modré jako základ, zelené WM6.1 a černé)
+ Odstaněno 2-3 vteřinové zpoždění při přijetí hovoru (nyní je okamžité)
+ Přidán freewarový program SoftKey na konfiguraci hardwarových tlačítek
+ Odstraněny Phone aplikace od Etenu (byly nepotřebné, neovlivňují nijak telefonování)
+ Odstraněny všechny instalační CABy z originální ROM (doplněn CAB na konfiguraci MMS)
+ Volná paměť RAM po instalaci: 33.3 MB
+ Volná paměť ROM po instalaci 73 MB
+ SMS jako při chatu (je vidět veškerá komunikace se stejným číslem)
+ Přidáno SmartKey (stisknutím a přidržením levé softvarové klávesy se zobrazí Start Menu)
+ Přidány 3 další zvuky do alarmů
+ SDMMC karta přejmenována na "Storage Card"
+ Bootlogo změněno z oranžového na modré
+ Přidán nový SIM Manager
+ funkční SIM Toolkit
+ Pagepool 6MB
+ Ponechán NETCF verze 2.0
+ Integrován HTC telefonní skin
+ Integrován PIM Backup pro zálohování
+ Integrovaný Task Manager (originál z WM6.1)
+ Modrý skin na Media Player
Pokud chcete vrátit původní telefonní kávesnici, jděte do registrů HKEY_LOCAL_MACHINE/Security/Phone/Skin/najděte klíč Enable a změňte hodnotu z 1 na "0".

Download link:
Pro microSDHC a některé microSD karty:
http://rapidshare.com/files/111585914/WM6.1.X500.Panot.ver.3.5_ENG.rar

Flashování nové ROM:
- Ujistěte se, že Vaše baterie má ještě dostatečnou kapacitu
- Zálohujte si důležitá data, neboť se veškerá předchozí nastavení v zařízení smaže
- Zformátujte kartu (použijte pouze microSD, neboť bootloader má max. kapacitu 2GB) třeba pomocí nástroje pro formátování ve Windows Vašeho PC
- Nahrajte na ní pouze tyto dva soubory USBDLUpdate_Console.exe a temp.bin
- Vložte kartu do X500
- Nyní začne vlastní flashování nové ROM. Stiskněte a držte současně tlačítka Camera (spoušť fotoaparátu), Record (černé tlačítko z boku s bílou tečkou uprostřed) a Power (hlavní tlačítko); dále uchopte stylus (zbývá Vám možnost uchopení už jen do zubů) a stiskněte stylusem dírku na softreset a zbylá tři tlačítka stále držte (mimo resetu);
- Držte tlačítka dokud se na displeji neobjeví černá obrazovka s bílým textem:

USB Downloader 0019
Flash Capacity=128MB

USB Downloader R
Stehnak (78)|9.2.2008 09:12
Cau. Diky za ROM, stahnul sem ale zatim neflasnul. Mam par otazecek:
- jak je to s ukazatelem baterie? Nemohl by jsi pridat do ROM: baterie (BatteryX.CAB / Eten test)
- co ceska qwerty klaveska? (eten_cz_keyboard_qwerty). Je taky uz v ROM?
- zpozdeni pri prijeti hovoru. Koukam ze jsi odstranil Eten phone a eten phone service, takze by melo byt po spozdeni ne? Na co pak instalovat ten FASTCALL.CAB?
- USSD zpravy. Chodi? Pokud ne tak se vyedituje jeden registr a je to ;-) Jde tohle udelat taky uz v ROM aby se to nermuselo delat vzdy po HR?

Ted sem si vsimnul ze pises o tech errorech po HR a instalaci nejkych pridanych CABu... Zkousel sem googlit a nasel sem jen neco s "read only" atributem CABu - nemel by byt prave "read only". Ber tuto zpravu prosim s rezervou, bo nemam s varenim vubec zkusenost.
Jeste jednou diky za ROM, velike plus v ni vidim tu podporu SDHC. Este teda mozna posledni:
- zkousel si flesovat origo WM6 ROM s CABem pro podporu SDHC z SDHC karty?
- Pokud tam je flesnuta ta ROM ktera to ma uz vevnitr, da se pote uz flesovat z SDHC karty?
Diky, diky za odpovedi.

Panot (569)|9.2.2008 09:27
Ahoj, baterii to ukazuje a měří v pohodě i bez dalších přídávaných CABů, česká klávesnice tam není, neb používám anglickou Easy keyboard. Do té malinké se špatně trefuji. Zpoždění přijetí hovoru by být nemělo, ale já tam dávám Fastcall jen kvůli tomu, aby se správně zobrazovato T-mobile místo Paegas. Je to moje lenost. Je to jednodušší, než to nastavovat v registrech. USSD nemám, takže neodzkouším, to je mi líto. Pokud najdeš způsob, kde to v ROM upravit, tak to tam přepíšu. Jak jsi psal o těch Errorech, tak jsem se díval a nikde jsem neměl "Read only" a přesto mi to předtím házelo taky chybu. Takže jsem dal jenom ty CABy, které jedou v pohodě bez erroru. Ten SDHC.CAB mi házel taky chybu a tak už nebude, když je v ROM. Díky prodpoře pro SD i SDHC je problém vyřešen. Flashovat z SDHC karty nepůjde asi nikdy, protože to jde mimo tenhle ovladač a Bootloader umožňuje jenom karty do 2GB a myslím, že jen SD. Snad tě moje odpovědi uspokojili :).

Myslím si, že nemá smysl cpát všechny možné CABy do ROM, ale je lepší je doinstalovat. Můžou se měnit, vyvíjet a můžeš se svobodněji rozhodnout, jestli je budeš instalovat do paměti zařízení, nebo na kartu. Každý má taky jiné požadavky. Třeba tu českou klávesnici si můžeš doinstalovat, pokud jí potřebuješ. V žádném případě nedoporučuji cpát na tuhle ROM českou lokalizaci, protože je jiná, než na jakou je přizpůsobena a tak by to mohlo dělat problémy.
bmk (117)|10.2.2008 07:38
To všechno zní zajímavě a bezesporu to je fajn věc, ale dá se to použít i na x500+ ??? a co když potřebuji českou lokalizaci ?? patřím ke starším ročníkům do kterých cpali ruštinu...bohužel..dá se s tím něco dělat ??? a co v případě, že potřebuješ třeba kvuli reklamaci dát zpět originální ROMku, jde to bez problémů ???
Panot (569)|10.2.2008 09:33
[QUOTE="bmk"]To všechno zní zajímavě a bezesporu to je fajn věc, ale dá se to použít i na x500+ ??? a co když potřebuji českou lokalizaci ?? patřím ke starším ročníkům do kterých cpali ruštinu...bohužel..dá se s tím něco dělat ??? a co v případě, že potřebuješ třeba kvuli reklamaci dát zpět originální ROMku, jde to bez problémů ???[/QUOTE]

Pro X500+ se to použít nedá, při flashování by ti to odmítlo instalaci s hláškou, že nemáš kompatibilní hardware. Česká lokalizace je na kompletní orig. ROM a tak bys tam mohl mít prázdné ikony aplikací, které tam nejsou, které jsem smazal. Pokud ovládáš ruštinu, tak ti mohu doporučit ruskou ROM, která má ještě dokonalejší úpravy :). Pokud bys potřeboval dát zpět orig. ROM kvůli reklamaci, tak není problém jí naflashovat zpátky. Je to bez problémů. Při testování jsem tahle měnil ROM několikrát a je to úplně v pohodě. Tenhle způsob nahrávání ROM z karty je vlastně náhradním způsobem, kdy se ti zakousne zařízení při flashování z počítače. Na jednom fóru je to prezentováno jako způsob "oživení umrtvených Etenů". Mě to přijde i mnohem pohodlnější. Zkus se podívat na vlákno zde na fóru pro X500+, tam se poptej na ROM, která by ti vyhovovala.
HelaPC (130)|11.2.2008 08:54
Už se těším na WM6. Nejsou problémy se SM 2,8 a nebo s TT6?
Panot (569)|11.2.2008 16:51
[QUOTE="HelaPC"]Už se těším na WM6. Nejsou problémy se SM 2,8 a nebo s TT6?[/QUOTE]

Nejsou žádné problémy, právě naopak. Díky větší paměti RAM běhají navigace lépe. Pokud ale chceš dělat upgrade z WM5 na WM6, budeš muset mít aktivační klíč ze stránek Etencorp.
HelaPC (130)|11.2.2008 22:02
Tak to flashování z SD jde naprosto bez problémů. Až na ty tlačítka (mám zlomenej malíček) :)
WM6 zatím běhaj bez problémů.
Panot (569)|11.2.2008 22:15
Až budeš flashovat po dvacátý, tak už ti to půjde líp ;) . Poprvé jsem se taky bál a málem si zlámal prsty, ale teď to flashuji s klidem a přehledem. Jakou ROM tam máš teď nahranou?
HelaPC (130)|11.2.2008 22:15
Nemohu načíst SD kartu? Ve čtečce přes redukci jde bez problémů. SanDisk 2GB
HelaPC (130)|11.2.2008 22:17
Mám tam tu tvojí druhou verzi z 11.2. Ten malíček byl zlomenej už před tím
Panot (569)|11.2.2008 22:22
Musí to jít, pokud tam máš tuhle upravenou ROM. Flashoval jsem při upravování romky asi čtyřikrát s těmito novými ovladači na čtení karet a i bez softresetu to vždy vidělo můj Sandisk 2GB, kde byly ty dva soubory temp.bin a update konzole a když jsem jí vyndal a vyměnil za Kingston 4GB, vidělo jí to taky hned. Není třeba opravdu ani softreset. Karta prostě musí být viditelná jakákoliv microSD či SDHC.
HelaPC (130)|11.2.2008 22:30
Nemohu si pomoct. Flashnul jsem to zní a teď už ji nevydím. system/memory/storage card Not installed
Zitra zkusím jinou kartu
Panot (569)|11.2.2008 22:35
[QUOTE="HelaPC"]Nemohu si pomoct. Flashnul jsem to zní a teď už ji nevydím. system/memory/storage card Not installed
Zitra zkusím jinou kartu[/QUOTE]

To nemá moc logiku, mám stejnou ROM, stejnou kartu,nehledě na to, že tu ROM mají ještě dva další lidé, který jsem to osobně flashnul a všichni kartu vidí bez problémů a to jakoukoliv micro.Je to ta karta, ze které jsi flashoval, nebo jiná? Zkus jí zformátovat. Jo a nevím, kde jsi vzal strukturu "system/memory/storage card Not installed". V PDA ťukneš na file explorer, vybereš My device a uvidíš SDMMC kartu. Zřejmě to hledáš v PC. Když tam kartu nemáš, tak ti to nebude ani psát, že není instalována.
HelaPC (130)|11.2.2008 22:37
Je to ta z které jsem flashoval. Teď jsem zkusil fat32 i 16 a nic. Mám zkusit tu starší verzi ROM?
Panot (569)|11.2.2008 22:42
[QUOTE="HelaPC"]Je to ta z které jsem flashoval. Teď jsem zkusil fat32 i 16 a nic. Mám zkusit tu starší verzi ROM?
[/QUOTE]

Editoval jsem předchozí příspěvek, když se podíváš do Etena, tak tam máš napsáno, že karta není instalovaná? :O Jinou ROM neflashuj, ta je v pořádku a ovladače taky, něco děláš špatně.
HelaPC (130)|11.2.2008 22:48
Ne ne ne. Taková lama nejsem. Ve File Exploreru/My Device jsem nic nenašel tak jsem koukal do setings karta system položka memory karta Storage Card a tam je Total storage card memory: Not installed
Panot (569)|11.2.2008 22:50
Ještě jsem teď vyndal obě karty microSD i SDHC a postupně je tam střídám. Vždy během dvou vteřin po vsunutí do slotu je X500 hned vidí. Opravdu žádný softreset apod. jako u předchozích ovladačů. Není to určitě vada ROM, nebo ovladačů v ní. Je to dobře odskoušené a to nejen mnou, ale i jinde. Spíš bude problém v kartě.
HelaPC (130)|11.2.2008 22:51
hmm. To je smutné zkusím zní zas nabutovat
HelaPC (130)|11.2.2008 22:54
Butuje. Dam tam tu tvoji předchzí verzi, ale asi to nebude k ničemu
Panot (569)|11.2.2008 22:56
[QUOTE="HelaPC"]hmm. To je smutné zkusím zní zas nabutovat[/QUOTE]

Podívej se do Windows, měl bys tam najít dva soubory sdbus.dll a sdmemory.dll, to jsou ty ovladače na slot na kartu. Pokud je tam máš, musí to fungovat.
Panot (569)|11.2.2008 22:58
[QUOTE="HelaPC"]Butuje. Dam tam tu tvoji předchzí verzi, ale asi to nebude k ničemu[/QUOTE]

V těch verzích jsou stejné ovladače, takže pokud ti to nejde v jedné, nepůjde asi ani v druhé. Rozdíly jsou tam minimální. Leda, že by se něco nedoinstalovalo při procesu flashování. Já už jsem takhle flashnul asi dvacetkrát a nikdy jsem neměl sebemenší problém.

Edit:
Ještě mě napadlo, že tu microSD Sandisk mám Ultra II, ale to asi nebude mít vliv. Prostě mě to načítá :?
HelaPC (130)|11.2.2008 23:09
Dal jsem tam tu starší verzi a SD karta nejde. Soubor sdbus je tam z 8.1.08 47,8k
sdmemory z 8.1.08 15,8k
Panot (569)|11.2.2008 23:19
[QUOTE="HelaPC"]Dal jsem tam tu starší verzi a SD karta nejde. Soubor sdbus je tam z 8.1.08 47,8k
sdmemory z 8.1.08 15,8k[/QUOTE]

Hodnoty jsou správné, chyba bude ve slotu, nebo v kartě. Udělal jsem otisk screenu s tou mojí kartou SDHC 4GB, bohžel tu 2GB SD nemůžu udělat, neboť prográmek, který mi to umožňuje je na té 4 GB kartě. Je to ale totéž.
00263802_Screen001_wGKO.png
Panot (569)|11.2.2008 23:31
Tady jsem přiložil ten ovladač jako CAB soubor. Je to ten samý, ze kterého byly použity ty dva soubory do ROM. Akorát, když ho rozbalíš, uvidíš tam takové nesmyslné názvy a poznáš to podle velikosti. Když ty soubory přejmenuješ na sdmemory.dll a sdbus.dll, máš ovladače, které jsou v ROM.
HelaPC (130)|11.2.2008 23:53
Tak jsem to už 3x bez problémů flashnul z SD karty. Přehrál jsem tam ručně ty knihovny, ale SD nemaká. Dle mě ten ovladač tu moji kartu nepozná. No nic WM6 fakt běhaj svižně, nechci je mazat. Je čas koupit novou kartu. Kdo koupí moji starou 2GB kartu :)
Panot (569)|12.2.2008 00:06
[QUOTE="HelaPC"]Tak jsem to už 3x bez problémů flashnul z SD karty. Přehrál jsem tam ručně ty knihovny, ale SD nemaká. Dle mě ten ovladač tu moji kartu nepozná. No nic WM6 fakt běhaj svižně, nechci je mazat. Je čas koupit novou kartu. Kdo koupí moji starou 2GB kartu :)[/QUOTE]

Myslím, že to bude jediný problém. Je mi ale záhadou, proč mě tu microSD Sandisk kartu ovladač čte a tobě ne. Možná máš nějaký starší model karty než já. Každopádně si kup SDHC Sandisk, nebo Kingston a budeš zářit širokým úsměvem. Tyhle odlehčený Windowsy běhaj fakt super a to musíš už vidět na první pohled. Klidně si tedy flashni ještě jednou tu poslední ROM, je trochu vylepšená. Budeš spokojenej.
HelaPC (130)|12.2.2008 00:11
Jo běhá to znatelně líp. Jsem spokojenej. Moc dík za podporu.
zrudi (5)|12.2.2008 08:26
[QUOTE="HelaPC"]Tak jsem to už 3x bez problémů flashnul z SD karty. Přehrál jsem tam ručně ty knihovny, ale SD nemaká. Dle mě ten ovladač tu moji kartu nepozná. No nic WM6 fakt běhaj svižně, nechci je mazat. Je čas koupit novou kartu. Kdo koupí moji starou 2GB kartu :)[/QUOTE]

měl jsem stejný problém, když jsem si hned po instalaci nový ROM začal hrát s Card Export III. Neinstaluješ ho tam?
HelaPC (130)|12.2.2008 13:12
Jeste jsem tam neinstaloval nic.
S tou kartou to začíná být jasný. Mám jednu z prvních microSD karet a prostě nechodí s tímhle ovladačem. Zkusil jsem dvě novější obyčejné microSD 2GB a naběhnou nahnet. Moje karta zase funguje v telefonu Nokia 6300. Ještě zkusím u kamaráda ve Variu s WM6.
Panot (569)|12.2.2008 18:37
[QUOTE="HelaPC"]Jeste jsem tam neinstaloval nic.
S tou kartou to začíná být jasný. Mám jednu z prvních microSD karet a prostě nechodí s tímhle ovladačem. Zkusil jsem dvě novější obyčejné microSD 2GB a naběhnou nahnet. Moje karta zase funguje v telefonu Nokia 6300. Ještě zkusím u kamaráda ve Variu s WM6.[/QUOTE]

To mě těší, žes to rozběhal. Taky jsem provedl nějaké testy s jinýma kartama a běhaj normálně v pohodě. Takže jsme se včera trápili zbytečně, holt stará karta. ;)
HelaPC (130)|13.2.2008 13:30
Mám drobný problém s Bluetooth. Mám spárovaný sluchátko Nokia BH-200. Pokud snim uteču z dosahu a vratim se k telefonu už se samo nespáruje. Musím v Headset Partnershup kliknout naikonu sluchátka, přestože je tam zaškrtnutý a tváří se jako spárovaný.
Panot (569)|13.2.2008 17:44
[QUOTE="HelaPC"]Mám drobný problém s Bluetooth. Mám spárovaný sluchátko Nokia BH-200. Pokud snim uteču z dosahu a vratim se k telefonu už se samo nespáruje. Musím v Headset Partnershup kliknout naikonu sluchátka, přestože je tam zaškrtnutý a tváří se jako spárovaný.[/QUOTE]

Bluetooth není v ROM nijak upravován, takže je původní a problém bude asi jinde. Já osobně ho nepoužívám, takže ani neporadím. Bohužel.
Panot (569)|14.2.2008 21:28
Plánované změny a opravy v ROM :

- Zbavil jsem se otravného "Turn on wifi"
- Wireless manager je teď skrytý pod ikonou "E"
- Smazal jsem ikonu Wireless manager z pravého dolního rohu
- Ve složce Start/settings/connection se teď objevila zbrusu nová ikona Wireless manageru
- Nová hezčí kalkulačka
- Nový task manager v pravém dolním rohu (lze ho smazat a znovu nainstalovat dle potřeby ze seznamu aplikací k obnovení. Po smazání vám zůstane dolní linka prázdná.
- Opraven bug, který zobrazoval staré a neplatné názvy sítí operátorů. Teď je např. T-Mobile místo Paegas

Právě testuji finální verzii a vypadá to, že všechno chodí dobře :yes:
greedyyy (104)|15.2.2008 09:07
kde sa da tato posledna verzia stiahnut?
Stehnak (78)|15.2.2008 09:15
Tipoval bych odkaz na prvni strane tophoto vlakna, ale radsi pockej na vyjadreni Panota.

To Panot: jsi fakt borec ze jsi se do toho pustil, vidim ze to nejni tak jednoduche - hlavne potom ta podpora tem kdo si to stahli a nainstalovali... Zatim hraju mrtveho brouka - stahuju, ale neinstaluju. Tak nejak vyckavam az te lidi "donuti" pospravovat chyby i ve vecech ktere nepouzivas... To donuceni ber s velkou rezervou... :cool:
Jsi snad prvni co pustil upravenou X500 do sveta... :yes: :yes: :yes: a to nejen ENG mutaci.

Uz sem si rikal ze se do X500 nikdo nepusti, bo uz celkem jde o staricke zelezo. Ale X500 ma potencial a komu nevadi absence WGA musi ji proste mit ;)
Uz se tesim na X500 @ WM6.1 :cool:
CauVec, Milos.
Panot (569)|15.2.2008 09:26
To je totiž přesně ono. Když nikdo nevařil, tak jsem začal sám :). Poslední verze je na první straně tohoto vlákna. Je to poznat podle datumu. Ta starší ROM má míň možností a oprav a tak nemá cenu jí tam nechávat ke stažení. Mám problém, že mám jen jednu X500 a na každý test jí musím flashnout. Prostě uděláš nějakou úpravu a tak to musíš zkusit. Bohužel je pak problém, že se na mě nikdo nedovolá :(. To jen trochu na vysvětlenou ze zákulisí kuchyně.
Stehnak (78)|15.2.2008 09:31
Jestli chces, poslu Ti: http://www.gsmarena.com/mitsubishi_trium_aria-60.php . Baterka puvodni, cca 2 dny. Na svou dobu dobry telefon ;-) Samo odblokovany a s nabijeckou.
Az nekdy v budoucnu dovaris, poslel mi ji zpatky ;)
Panot (569)|15.2.2008 09:36
[QUOTE="Stehnak"]Jestli chces, poslu Ti: http://www.gsmarena.com/mitsubishi_trium_aria-60.php . Baterka puvodni, cca 2 dny. Na svou dobu dobry telefon ;-) Samo odblokovany a s nabijeckou.
Az nekdy v budoucnu dovaris, poslel mi ji zpatky ;) [/QUOTE]

To je skoro to, co hledám :). Akorát jsme si kvůli tomu nepořizovat PDA a hodlám ho používat ;).
Stehnak (78)|15.2.2008 09:38
Takze?
Panot (569)|15.2.2008 09:50
[QUOTE="Stehnak"]Takze?[/QUOTE]

Takže si zatím flashni tu poslední uvolněnou ROM a pokud mě napadnou nějaké další úpravy, tak se do nich pustím i tak :). Je to ale taky závislý na časových možnostech.
Stehnak (78)|15.2.2008 09:52
OK. Zatim dik a cau.
thimlicek (89)|16.2.2008 20:41
chystam se taky nahrat tuhle rom, ale potrebuji vedet jestli pote funguje gps informace u foceni. mam ted cistou rom a v te to bohUzel nejde. dik
Panot (569)|16.2.2008 22:16
[QUOTE="thimlicek"]chystam se taky nahrat tuhle rom, ale potrebuji vedet jestli pote funguje gps informace u foceni. mam ted cistou rom a v te to bohUzel nejde. dik[/QUOTE]

To ti nepovím, neboť v této oblasti nejsou provedeny žádné změny a ani jsem to nezkoušel. Myslím ale, že by to chodit mělo. Nastav si u foťáku JPG+EXIF a pak už jen čekej na signál a foť :)
thimlicek (89)|17.2.2008 19:33
No prave ze bez tech etenackych programu to ulozi poze nazev pristroje,blesk a typ snimace a po informacich z gps ani vidu..... Jenze ja mam uplne cistou rom.
Panot (569)|17.2.2008 20:12
[QUOTE="thimlicek"]No prave ze bez tech etenackych programu to ulozi poze nazev pristroje,blesk a typ snimace a po informacich z gps ani vidu..... Jenze ja mam uplne cistou rom.
[/QUOTE]

Pak to zřejmě dělá některá z eteňáckých aplikací, která chybí. Pokud zjistíš která, tak jí můžeš doinstalovat manuálně a jednotlivě. Jediné co nedoporučuji, je balík telefonních aplikací Etenu, ten dělá nejvíc problémů v zařízení. Zpomaluje ho celkově, zpožďuje přijetí hovoru apod.
Stehnak (78)|17.2.2008 20:28
Myslim ze GPS souradnice do Exifu umi ta posledni ROM, ale pro X500plus . Mozna ze by stacilo pouzit "fotak aplikaci" pro X500plus a nainstalovat ji do X500... ?
Panot (569)|17.2.2008 20:40
[QUOTE="Stehnak"]Myslim ze GPS souradnice do Exifu umi ta posledni ROM, ale pro X500plus . Mozna ze by stacilo pouzit "fotak aplikaci" pro X500plus a nainstalovat ji do X500... ?[/QUOTE]

Otázka je, jestli je to kompatibilní. Osobně si myslím, že není, neboť X500+ má myslím autofocus.
Eteňák (68)|19.2.2008 00:19
Ahoj. Neměl by prosím někdo uvaříno pro X500 WM5 ?
Já na vaření a podávání nikdy nebyl :-(
.....Hotové menu pro WM6 můžu asi na 5 použít jen těžko co :?: :sarcastic:
Dík ;)
Panot (569)|21.2.2008 15:15
Nevím jak, ale podařilo se mi nějak zlikvidovat tolik nepříjemné echo u hovorů. Všichni co mají mojí poslední verzi jsou naprosto spokojeni s rychlostí, stabilitou a jsou bez echa!!!!!