Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aktualizace ROM na verzi 1.72.00WWE, Radio 1.12.00, ExtROM 1.72.104 na DATAPHONE2

Jiří Pospíšil_ce4you (923)|17.5.2004 18:02
Kdo má zájem, zde je přímo odkaz na tuto novou verzi ROM pro zařízení MDA2/DATAPHONE ( 27 MB )

Jednotlivé ROM mají tyto kódy:
NK.nbf - : 0x20040304
ms_.nba : 0x20040305
radio_.nbf : 0x20040306

První zkušenosti :
- uvedená verze je jakási zkušební ( neprodejní či co ) ( NOT FOR SALE má v uvítacím obrázky )
- uvedená verze neobsahuji program GPRS Monitor
- uvedená verze obsahuji nově program na odesílání faxů a na práci se soubory ZIP
- ostaní poznatky jsou stejné jak jsem je popisoval ve článku o Flashování MDA2/DATAPHONE2 zde ( kdo nečetl a chce flashovat doporučuji navštívit ) - IMEI, STORAGE, délky hovorů atd
- nefunguje správně čeština !!! ( pokud dáte vypnout telefoní část, tak se provede SoftReset, a dokud nevypnete češtinu, tak telefoní část znovu nezepnete. A plno dalších voleb v nastavení je bez češtiny. Tento problém se už vyskytl u verze ROM 1.66.


Dokud MORAVIA Consulting neudělá novější verzi češtiny pro tato zařízení, tak máme prostě smůlu. :(( :(( . Zde je kontakt pro uspíšení nové verze češtiny : support@moravia-consulting.com


Já osobně kvůli problému s češtinou se opět vrátím k osvědčené verzi ROM 1.60. Jen zaktualizuji radiovou část a jednotlivé programy v EXT-ROM. ::)

Takhle to vypadá po úspěšném flashování :D
00016740_Image1_eHi6.jpg
jiri.cech (151)|17.5.2004 18:23
A neměla by být rádiová část ze stejného upgrade balíčku ?
Nemůže mít radiová část např. upravený komunikační interface počítající s novou verzí zbývajících dvou ROM :?:

Aktualizované programy v EXT ROM mohou mít také navíc nějaké nepřeložené fíčury ... :(
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|17.5.2004 18:45
[QUOTE="jiri.cech"]A neměla by být rádiová část ze stejného upgrade balíčku ? [/QUOTE]

Bohužel, musí být. :((
Chtěl jsem si to flashnout až zítra, ale na základě Tvého dotazu jsem si to šel zkusit hned a opravdu to nejde.
Nejde to ani oblbnout tak, že si to zkontroluje s radiovou částí původní a pak tam teprve nakopírovat ten soubor s novou radiovou částí. Ta potvora ( flashovací program ) si ten soubor drží.
PavelR. (2184)|17.5.2004 19:30
[QUOTE="JirkaP."]

Dokud MORAVIA Consulting neudělá novější verzi češtiny pro tato zařízení, tak máme prostě smůlu. :(( :(( . Zde je kontakt pro uspíšení nové verze češtiny : support@moravia-consulting.com

[/QUOTE]


... no, teoreticky mi to může být jedno, ale jen ze setrvačnosti opakuji:

MC nemůže udělat lokalizaci na jinou ROM než tu, kterou jim dodá T-mobile a zvlášť pokud je tato ROM jasně označena jako testovací. Psát na support@moravia-consulting.com klidně můžeš, ale obávám se, že to nebude nic platné a bohužel to nic neuspíší. Je potřeba tlačit jinde.

PavelR.
null (0)|17.5.2004 19:33
Jasne tlacit jinde ,ale kde?Na T Mobile.....:D
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|17.5.2004 19:34
Tak jsem to dokázal. :D

V jednoduchosti je síla. Stačilo nejdříve flashnout novou celou verzi ROM 1.72 ( v té je obsažená nová verze ROM RADIA 1.12 ) a na to si pak flashnout svojí oblíbenou verzi ROM 1.60 ( to je podlední verze se kterou funguje bezproblémů čeština ) a pouze vymazat z adresáře odkud se tato verze instalovalo soubor radio_.nbf.
Flashování se pak provádělo pouze se soubry : ms_.nbf a NK.nbf
Pokud si dobře vzpomínám už jsem to dokonce i někomu radil ( chtěl aktulizovat pouze EXT-ROM - ms_.nbf) :D

Důkaz je tady :
00016765_Image1_Bwtm.jpg
Jiří Graz (180)|17.5.2004 19:57
lout_ce4you (118)|17.5.2004 20:23
nechapu na co potrebujete cestinu stejne po ty dobe z cestinou vyte co kde je ne??? no ale co ...jinak pro zajimavost telefoni cast je tak 2x rychlejsi u 1.72 a pri resetu a instalovani prog z extendet mem mate moznost vyberu zda nainstalovat ci neinstalovat caler id :) kdyby takle vypadaly vsechny bety to by bylo :)
Jiří Graz (180)|17.5.2004 20:27
[QUOTE="lout"]nechapu na co potrebujete cestinu stejne po ty dobe z cestinou vyte co kde je ne??? no ale co ...jinak pro zajimavost telefoni cast je tak 2x rychlejsi u 1.72 a pri resetu a instalovani prog z extendet mem mate moznost vyberu zda nainstalovat ci neinstalovat caler id :) kdyby takle vypadaly vsechny bety to by bylo :)[/QUOTE]

Po soft resetu byl u mne ve verzi 1.72 jas nastaven vždy na maximum :no:
a ten font s ClearType byl hroznej.
Při zavření programu (X) se vždy program natvrdo ukončil a nejel na pozadí......
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|17.5.2004 20:38
[QUOTE="lout"] ...jinak pro zajimavost telefoni cast je tak 2x rychlejsi u 1.72 a pri resetu a instalovani prog z extendet mem mate moznost vyberu zda nainstalovat ci neinstalovat caler id [/QUOTE]

Programy calerid a broadcast jsem vyhodil hned při prvním flashi. Podle mne jsou zcela na nic.
Kolik lidí potřebuje vědět, že je na jiném vysílač ??:D
Jiří Graz (180)|17.5.2004 21:15
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="lout"] ...jinak pro zajimavost telefoni cast je tak 2x rychlejsi u 1.72 a pri resetu a instalovani prog z extendet mem mate moznost vyberu zda nainstalovat ci neinstalovat caler id [/QUOTE]

Programy calerid a broadcast jsem vyhodil hned při prvním flashi. Podle mne jsou zcela na nic.
Kolik lidí potřebuje vědět, že je na jiném vysílač ??:D
[/QUOTE]
Ahoj, co vlastně dělá "broadcast" ?
Jiří Graz (180)|17.5.2004 21:19
PROSIM SMAZAT

...Sorry přidal jsem opakovaně dotaz, protože jsem ho neviděl, ale on se přidával na druhou stránku.
Webmastere přidej prosím funkci smazat přispěvek (pro autora přispěvku)
Dík

PROSIM SMAZAT
Pavel Koza (4761)|17.5.2004 22:15
[QUOTE="Jiří Graz"]...Sorry přidal jsem opakovaně dotaz, protože jsem ho neviděl, ale on se přidával na druhou stránku.
Webmastere přidej prosím funkci smazat přispěvek (pro autora přispěvku)
Dík[/QUOTE]

S mazanim je trochu problem, staci prispevek oznacit (napriklad PROSIM SMAZAT:) a ja to pak smazu.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|18.5.2004 07:47
[QUOTE="Jiří Graz"]
Ahoj, co vlastně dělá "broadcast" ?[/QUOTE]

Cell Broadcast.

Pokud váš operátor službu Cell Broadcast nabízí, můžete na svém mobilním telefonu získávat některé užitečné informace. Ti uživatelé, kteří informace sítě mají aktivované ve svém mobilním telefonu, si mohou na displeji přečíst místo, kde právě jsou. Pohybujete-li se v Praze v metru, systém vám dá vědět, kterou stanici právě míjíte. V některých budovách v Praze, vybavených tzv. vnitřním pokrytím (indoor) se můžete dozvědět, kde se právě nacházíte. Jezdíte-li mimo naše hlavní město, na displeji se můžete dočíst, ve které obci se právě nacházíte nebo ke které směřujete. Bohužel Eurotel nemá dosud CB implementován do všech svých vysílačů, a tak se místo pobytu dozvíte jen ve všech okresních a několika dalších městech.
Informace buňky, jak již sám název napovídá, vysílá ten vysílač, který má CB v popisu práce. Váš mobilní telefon se snaží, pokud to jde, být stále ve spojení s nejbližším vysílačem. Mobil musí vědět o vysílači, a naopak vysílač musí vědět o všech mobilních přístrojích ve svém dosahu. Přiblížíte-li se tedy se svým mobilem k vysílači CB zpráv do takové vzdálenosti, že signál z tohoto vysílače je na daném místě nejsilnější, mobil se k tomuto vysílači "přiloguje". Jestliže máte v mobilu nastaven příjem CB zpráv, odešle váš mobilní telefon žádost vysílači o CB zprávu. V případě, že vysílač tyto informace odesílá, pošle je na váš mobil a zpráva se ihned zobrazí na displeji (pokud není mobil nastaven jinak).
Záznam o aktivovaných kanálech a nastavení Cell Broadcastu se neukládá do telefonu, ale přímo na SIM kartu. Nastavíte-li na svém mobilu se svou SIM kartou informace sítě určitým způsobem, vyjmete-li SIM kartu a použijete ji v jiném mobilu, budou vám CB zprávy doručovány stejně jako na vašem mobilu, bez toho, abyste na cizím mobilu cokoli nastavovali.
U operátorů, které CB zprávy nepodporují, se doporučuje mít příjem těchto zpráv vypnutý. Každé spojení s vysílačem (žádost o CB zprávu) ubírá energii z vaší baterie, a jestliže víte, že váš operátor CB nenabízí, je zbytečně tato energie spotřebovávána.
Jak již bylo zmíněno, je třeba mít mobil k příjmu CB zpráv připravený. To provedete vhodným nastavením v menu telefonu. Postup je u každého mobilu jiný; v zásadě platí, že je třeba příjem CB zpráv povolit, popřípadě aktivovat kanál číslo 50.

Jsou CB zprávy zadarmo?
Snad žádný operátor na světě CB zprávy nezpoplatňuje. Operátoři mohou na CB zprávách vydělávat jinak, než od svých mobilujících uživatelů. A to především reklamou. Do budoucna se počítá s tím, že Cell Broadcast budou moci využívat různé firmy pro své reklamní účely: Pojedete-li kolem kina, přijde na váš mobil CB zpráva s informací, co ten který den promítají. Za tuto informaci tedy nebudete platit vy, jakožto příjemci zprávy, ale ono zmiňované kino za odesílání zpráv.

Kde mohu sehnat seznam kanálů CB?
Seznam stejný pro všechny operátory neexistuje. Je na každém z nich, na kterém kanálu budou jakou informaci poskytovat. Nicméně několik z nich je pevně vyhrazeno a operátor by je jich měl držet, neboť některé telefony mají jejich názvy přednastaveny:

Téma
Číslo kanálu

Index 0 Region (=standartně) 50
Spěšné zprávy 10
Info-síť 52
Nemocnice 20
Služby sítě 54
Lékaři 22
Národní info 56
Lékárny 24
Mezinárodní info 57
Globální dopravní info 30
Služby zákazníkům 58
Lokální dopravní info. 32
Mezinárodní servis 59
Taxíky 34
Datum/čas 60
Počasí 40

Jsou CB záležitostí pouze sítě GSM, nebo fungují v analogové NMT?
Zprávy o buňce lze přijímat pouze v sítích GSM. Do starších analogových sítí NMT nejsou včleněny.

Někdy se mi na displeji zobrazí jméno města, kde se právě nacházím. Někdy ovšem ne. Jak tuto informaci získat v okamžiku, když ji potřebuji? Souvisí to s informací o buňce?
Ano, v tomto případě se jedná o informace o buňce. Jak již bylo uvedeno, CB zpráva se zobrazí při připojení mobilu k vysílači. Tento vysílač však musí CB zprávy podporovat. Teoretická situace: Jste v cizím městě, CB zpráva se vám ukázala při vjezdu, vy jste ji ale smazal. Potřebujete však ještě jednou vědět název města. V tom případě je třeba informace o buňce ve svém mobilu vypnout (deaktivovat) a znovu zapnout. CB zpráva by měla na mobil v krátké chvíli dorazit. U některých mobilů stačí pouze vypnout a zapnout mobilní telefon.

Snad toto vysvětlení bude stačit :D :D :D
PavelR. (2184)|18.5.2004 08:15
[QUOTE="JirkaP."]

V tom případě je třeba informace o buňce ve svém mobilu vypnout (deaktivovat) a znovu zapnout. CB zpráva by měla na mobil v krátké chvíli dorazit. U některých mobilů stačí pouze vypnout a zapnout mobilní telefon.

[/QUOTE]

... nebo jen počkat na tzv. location update, jenž je inicializovaný řídícími prvky sítě prostřednictvím jednotlivých BTS. Mimochodem u Eurotelu funguje i CB kanál 471, který zobrazí ID buňky a LAC.

PavelR.
jiri.cech (151)|18.5.2004 09:03
Tady http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=8606 jsem našel cosi o tom, že nový ROM změní ID zařízení, jeho formát a nějaký hrozivý scénář nápravy ... :O :O
Asi bych byl s upgrade na tuto verzi celkem opatrný ...

Co jste mysleli tím, že rádio z 1.72 je cca 2x rychlejší :?:
Jiří Graz (180)|18.5.2004 09:18
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="JirkaP."]

V tom případě je třeba informace o buňce ve svém mobilu vypnout (deaktivovat) a znovu zapnout. CB zpráva by měla na mobil v krátké chvíli dorazit. U některých mobilů stačí pouze vypnout a zapnout mobilní telefon.

[/QUOTE]

... nebo jen počkat na tzv. location update, jenž je inicializovaný řídícími prvky sítě prostřednictvím jednotlivých BTS. Mimochodem u Eurotelu funguje i CB kanál 471, který zobrazí ID buňky a LAC.

PavelR.[/QUOTE]
Dík za opověď JirkoP.
Neexistuje něco do obrazovky "Dnes" co by dalo do řádku info o buňce na místo těch přiblblejch bublin?
Jewelsoft_ce4you (88)|18.5.2004 10:07
Dotaz (asi pro JirkuP). Udelal jsem flash na 1.72 komplet a pak jsem provedl obnova celkoveho ulozeni SpriteBackup z SD karty. A cestina mi chodi perfektne. Jak to ?
jiri.cech (151)|18.5.2004 10:31
Verze 1.72 se bojim bojim, nechci přijít o ID zařízení = o programy registrované na toto ID ...
Neodolal jsem ale, a z EXT ROM jsem si vyexportoval faxovací program, který mě láká. Občas u zákazníků instaluji fax server a na odzkoušení by se mi tento program náramně hodil ..
Bohužel při snaze něco odeslat se děje toto - Dialing > nic na faxu nezvoní > "No carrier detected". :( Přijímání faxů mi taky nechodí. :(
Jen se mi zběsile zapíná/ vypíná rádiová část a bluetooth. Chodí ti to JirkoP ?
Navíc nejde mrcha jeden odinstalovat :!: :!:
Že by to chtělo to nové RADIO .. :?:
Nebo že by to chtělo se v tom nevrtat .. :?: :?
PavelR. (2184)|18.5.2004 11:04
[QUOTE="Jewelsoft"]Udelal jsem flash na 1.72 komplet a pak jsem provedl obnova celkoveho ulozeni SpriteBackup z SD karty. A cestina mi chodi perfektne. Jak to ?[/QUOTE]

... pokud je použita lokalizace bez překladu UI, tak by problém být neměl s žádnou ROM. Pokud je CZ překlad zapnut, tak obvykle je základ OK (tj. většina aplikací, které jsou společné pro všechna WM2003 zařízení jsou přeložena a funkční). U aplikací, které byly v nové ROM aktualizovány (většinou OEM aplikace popř. ty do nichž zasahují balíky typu AKU1 a AKU2) nejsou buď přeložené nebo nefungují správně. Je to dáno tím, že v lokalizaci jsou použity zdrojové soubory z předešlé ROM. Aktualizace lokalizace se tudíž provádí na každou novou ROM zvlášť a to tak, že se z nové ROM vyextraují zdrojové soubory, zjistí se, které byly změněny a ty se znovu přeloží.

Mimochodem jaký máte build Language Extenderu?

PavelR.
PavelR. (2184)|18.5.2004 11:14
[QUOTE="jiri.cech"]Neodolal jsem ale, a z EXT ROM jsem si vyexportoval faxovací program, který mě láká. Občas u zákazníků instaluji fax server a na odzkoušení by se mi tento program náramně hodil ..
Bohužel při snaze něco odeslat se děje toto - Dialing > nic na faxu nezvoní > "No carrier detected". [/QUOTE]

Zkuste se podívat, zda v nastavení programu na posílání faxu není možnost vložení inicial. řetězce (toto pole se v jednotlivých programech obvykle jmenuje pokaždé jinak). Pokud něco podobného najdete, začal bych s tím, že do něj zadáte string ZX3 (což by mělo odpovídat příkazu ATZX3 nicméně na PPC zařízeních, tedy alespoň v Connection Manageru, se prefix AT nepoužívá; záleží to ale na programu samotném, zda jej tam automaticky doplní nebo je musíte zadat ručně). Jen pro info, Z resetne modem, X3 je příkaz, který modemu sdělí, že má ignorovat detekci nosné a začne tedy vytáčet i bez ní.

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|18.5.2004 11:30
[QUOTE="Jiří Graz"]
Neexistuje něco do obrazovky "Dnes" co by dalo do řádku info o buňce na místo těch přiblblejch bublin?[/QUOTE]

Pokud já Vím tak né. Kdyby však něco takového existovalo přímo na TODAY, tak bych si snad i ten Broadcast znovu vrátil do EXT-ROM. :) Některé informace by určitě stály za tomít na displeji.

[QUOTE="jiri.cech"]Verze 1.72 se bojim bojim, nechci přijít o ID zařízení = o programy registrované na toto ID ...
Neodolal jsem ale, a z EXT ROM jsem si vyexportoval faxovací program, který mě láká. Občas u zákazníků instaluji fax server a na odzkoušení by se mi tento program náramně hodil ..
Bohužel při snaze něco odeslat se děje toto - Dialing > nic na faxu nezvoní > "No carrier detected". :( Přijímání faxů mi taky nechodí. :(
Jen se mi zběsile zapíná/ vypíná rádiová část a bluetooth. Chodí ti to JirkoP ?
Navíc nejde mrcha jeden odinstalovat :!: :!:
Že by to chtělo to nové RADIO .. :?:
Nebo že by to chtělo se v tom nevrtat .. :?: :? [/QUOTE]

Fax jsem nezkoušel, takže nevím.

Radio 1.12 běhá bez zatím problémů :D ( nerad bych to zakřikl )

To zapínání a vypínání se mi stávalo také, pokud jsem chtěl vypnout telefoní část PDA, takže podle mne za to na 99% může čeština. Pokus se jí vypnout.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|18.5.2004 11:53
[QUOTE="PavelR."]
Mimochodem jaký máte build Language Extenderu?

[/QUOTE]

Já osobně : BUILD 3273. Při telefonickém kontaktu s firmou Moravia-consulting ( to už jsi tam PavleR. nepracoval ) mi bylo telefonicky na základě sdělení tohoto čísla řečeno, že už je novější verze. Po nahlášení emailové adresy, mi však došlo toto ( doslovná kopie z Outloku ):

Hezky den

omlouvam se za pozdejsi odpoved zpusobenou problemy na nasem serveru.
Takze jsem to zkontroloval a co se dotyka ET Dataphonu2, build, ktery jste uvedl, je veden jako aktualni verze pro ET Dataphone2. Proto Vam tedy zatim neposlu novou verzi, protoze neni k dispozici.
Pokud by se nova verze objevila, budu Vas kontaktovat.


Nevím co so o tom mám myslet ... Přeci se vývoj této češtiny nezastavil. Už jsou určitě novější verze než tato, která musela být hotová minimálně v prosinci minulého roku. A to už je více jak půl roku.

PavelR. (2184)|18.5.2004 12:17
[QUOTE="JirkaP."]
Já osobně : BUILD 3273. Při telefonickém kontaktu s firmou Moravia-consulting ( to už jsi tam PavleR. nepracoval ) mi bylo telefonicky na základě sdělení tohoto čísla řečeno, že už je novější verze. Po nahlášení emailové adresy, mi však došlo toto ( doslovná kopie z Outloku ):

Hezky den

omlouvam se za pozdejsi odpoved zpusobenou problemy na nasem serveru.
Takze jsem to zkontroloval a co se dotyka ET Dataphonu2, build, ktery jste uvedl, je veden jako aktualni verze pro ET Dataphone2. Proto Vam tedy zatim neposlu novou verzi, protoze neni k dispozici.
Pokud by se nova verze objevila, budu Vas kontaktovat.

Nevím co so o tom mám myslet ... Přeci se vývoj této češtiny nezastavil. Už jsou určitě novější verze než tato, která musela být hotová minimálně v prosinci minulého roku. A to už je více jak půl roku.

[/QUOTE]

... půl roku snad ne. Já v MC nepracuji teprve od 1.3.2004, což je dva a půl měsíce :) Navíc se Eurotel DataPhone prodává "teprve" 5 měsíců a nějaký ten týden (tj. začal se prodávat v W51/2003).

... na světě jsou samozřejmě i novější verze (tedy ve smyslu čísla buildu). Nicméně ty se od té tvé liší jen tím, že obsahují aktualizace pro jiná PDA než Eurotel Dataphone2 (tj. pokud bys ji nainstaloval na svůj EP2, tak rozdíl od 3273 nepoznáš). Samozřejmě pokud se aktualizují zdrojáky např. pro PocketLOOX, tak se nové buildy netestují na jiných PDA (proč taky). Kolega ti patrně nechtěl poslat "novější" verzi, která není na EurotelDataPhone2 otestována a která stejně obsahuje jen změny, které se netýkají EP2 či MDA2.

Pokud ale opravdu chceš mít to poslední co je dostupné, klidně se zkus ozvat znovu a požádej o build 3382 (klidně i s odvolávkou na moji maličkost). Pokud si dobře vzpomínám 3382 je poslední "můj" build, který jsem s úspěchem provozoval na ROM 1.60 a to i přesto, že tato aktualizace byla dělána kvůli jinému PDA.

PavelR.
Šeba_oldd (1184)|18.5.2004 12:28
[QUOTE]Pokud ale opravdu chceš mít to poslední co je dostupné, klidně se zkus ozvat znovu a požádej o build 3382 (klidně i s odvolávkou na moji maličkost). Pokud si dobře vzpomínám 3382 je poslední "můj" build, který jsem s úspěchem provozoval na ROM 1.60 a to i přesto, že tato aktualizace byla dělána kvůli jinému PDA.[/QUOTE]
Můžete tady napsat jak jste to vyřídili, aby jsme tam nevolali všichni?
Jewelsoft_ce4you (88)|18.5.2004 12:30
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="Jewelsoft"]Udelal jsem flash na 1.72 komplet a pak jsem provedl obnova celkoveho ulozeni SpriteBackup z SD karty. A cestina mi chodi perfektne. Jak to ?[/QUOTE]

... pokud je použita lokalizace bez překladu UI, tak by problém být neměl s žádnou ROM. Pokud je CZ překlad zapnut, tak obvykle je základ OK (tj. většina aplikací, které jsou společné pro všechna WM2003 zařízení jsou přeložena a funkční). U aplikací, které byly v nové ROM aktualizovány (většinou OEM aplikace popř. ty do nichž zasahují balíky typu AKU1 a AKU2) nejsou buď přeložené nebo nefungují správně. Je to dáno tím, že v lokalizaci jsou použity zdrojové soubory z předešlé ROM. Aktualizace lokalizace se tudíž provádí na každou novou ROM zvlášť a to tak, že se z nové ROM vyextraují zdrojové soubory, zjistí se, které byly změněny a ty se znovu přeloží.

Mimochodem jaký máte build Language Extenderu?

PavelR.[/QUOTE]
Mam build 3243, vsechno zapnuto a cestina je vsude.Ani po vypnuti radia se nic spatneho nedeje a jde normalne zapnout. Dnes jsem upnul na 1.72.:D
PavelR. (2184)|18.5.2004 12:33
[QUOTE="seba"]Můžete tady napsat jak jste to vyřídili, aby jsme tam nevolali všichni?[/QUOTE]

... ano, to by na mě kolega opravdu nevzpomínal v dobrém :)
Nicméně určitě JP uspěje neboť jsem do MC poslal avízo. Znovu ale upozorňuji, jedná se o LEng, který je určen a testován pro jiné zařízení než MDA2/EP2.

PavelR.
jiri.cech (151)|18.5.2004 12:46
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="jiri.cech"]Neodolal jsem ale, a z EXT ROM jsem si vyexportoval faxovací program, který mě láká. Občas u zákazníků instaluji fax server a na odzkoušení by se mi tento program náramně hodil ..
Bohužel při snaze něco odeslat se děje toto - Dialing > nic na faxu nezvoní > "No carrier detected". [/QUOTE]

Zkuste se podívat, zda v nastavení programu na posílání faxu není možnost vložení inicial. řetězce (toto pole se v jednotlivých programech obvykle jmenuje pokaždé jinak). Pokud něco podobného najdete, začal bych s tím, že do něj zadáte string ZX3 (což by mělo odpovídat příkazu ATZX3 nicméně na PPC zařízeních, tedy alespoň v Connection Manageru, se prefix AT nepoužívá; záleží to ale na programu samotném, zda jej tam automaticky doplní nebo je musíte zadat ručně). Jen pro info, Z resetne modem, X3 je příkaz, který modemu sdělí, že má ignorovat detekci nosné a začne tedy vytáčet i bez ní.

PavelR.[/QUOTE]

Hm, dodnes jsem žil v přesvědčení, že ATX3 je pouze k zakázání čekání na dial tone ...
Ten fax už mi funguje - ono je dobré si od operátora nechat aktivovat data&fax. Potom fax funguje daleko lépe ... :oops:
Je mezi vámi někdo, kdo mi objasní nastavení CSD přenosů ?
Jsou tam volby v.32 v.110 v.34 v.120 + transparentní/netransparentní
Co je pro faxování to pravé ořechové :?:
jiri.cech (151)|18.5.2004 12:53
[QUOTE="PavelR."] Znovu ale upozorňuji, jedná se o LEng, který je určen a testován pro jiné zařízení než MDA2/EP2.

PavelR.[/QUOTE]

A pro jaké zařízení byla 3382 prosím pěkně určena, pokud to počeští i telefonní část?
O jiné cihličce než XDAI-II a MDA I-II s telefonem v našich končinách zatím nevím ....
PavelR. (2184)|18.5.2004 13:40
[QUOTE="jiri.cech"]
Hm, dodnes jsem žil v přesvědčení, že ATX3 je pouze k zakázání čekání na dial tone ...
[/QUOTE]
... taky, že ano. Nicméně v tomto případě jde o to přinutit aplikaci vytáčet bez čekání právě na dial tone. Navíc pokud není dial tone detekován tak modem obvykle vyhodí hlášku "no carrier detected".

[QUOTE]
Ten fax už mi funguje - ono je dobré si od operátora nechat aktivovat data&fax. Potom fax funguje daleko lépe ... :oops:
[/QUOTE]

supr :)

[QUOTE]
Je mezi vámi někdo, kdo mi objasní nastavení CSD přenosů ?
Jsou tam volby v.32 v.110 v.34 v.120 + transparentní/netransparentní
Co je pro faxování to pravé ořechové :?: [/QUOTE]

Tipnul bych si V.110 popř. V.120 :) Ne vážně, pokud se nepletu tak CSD přenosy v mobilních sítí typu GSM umí právě jenom "ISDN" standardy (tj. v.110 a v.120) ...

PavelR.
PavelR. (2184)|18.5.2004 13:52
[QUOTE="jiri.cech"]A pro jaké zařízení byla 3382 prosím pěkně určena, pokud to počeští i telefonní část?
O jiné cihličce než XDAI-II a MDA I-II s telefonem v našich končinách zatím nevím ....
[/QUOTE]

... jednotlivé buildy ve většině případů obsahují zdrojové soubory pro více PDA. Konkrétně u 3382 je to i MDA2/EP2 - tj. proto je PE část přeložena.

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|18.5.2004 14:29
[QUOTE="PavelR."]
... půl roku snad ne. Já v MC nepracuji teprve od 1.3.2004, což je dva a půl měsíce :) Navíc se Eurotel DataPhone prodává "teprve" 5 měsíců a nějaký ten týden (tj. začal se prodávat v W51/2003).
[/QUOTE]

Já měl na mysli, dobu ( toho půl roku ) od kdy jsem toto zařízení koupil a né od kdy u nich nepracuješ. :)
PavelR. (2184)|18.5.2004 15:15
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="PavelR."]
... půl roku snad ne. Já v MC nepracuji teprve od 1.3.2004, což je dva a půl měsíce :) Navíc se Eurotel DataPhone prodává "teprve" 5 měsíců a nějaký ten týden (tj. začal se prodávat v W51/2003).
[/QUOTE]

Já měl na mysli, dobu ( toho půl roku ) od kdy jsem toto zařízení koupil a né od kdy u nich nepracuješ. :) [/QUOTE]

... aha :)

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|18.5.2004 16:26
[QUOTE="Jewelsoft"] Mam build 3243, vsechno zapnuto a cestina je vsude.Ani po vypnuti radia se nic spatneho nedeje a jde normalne zapnout. Dnes jsem upnul na 1.72.:D [/QUOTE]

Abych upřesnil dotaz.

Opravdu máš následující volby napsané česky, tak jak je uvdeno níže ???

- telefon - nástroje - volby - služby - Identifikace volajícího

nebo

- nastavení - systém - zámek - Zamknout tlačítka kromě Vyp. / Zap.

nebo pokud klikneš na značku signálu GSM telefonu v horní řadě na TODAY máš napsáno :
Pouze PDA

bez znaku % ( procent ) a podobně ??


Jedná se především o ty konce voleb : Identifikace volajícího a Zamknout tlačítka kromě Vyp. / Zap
Jewelsoft_ce4you (88)|18.5.2004 16:48
[QUOTE="JirkaP."]

Abych upřesnil dotaz.

Opravdu máš následující volby napsané česky, tak jak je uvdeno níže ???

- telefon - nástroje - volby - služby - Identifikace volajícího

nebo

- nastavení - systém - zámek - Zamknout tlačítka kromě Vyp. / Zap.

nebo pokud klikneš na značku signálu GSM telefonu v horní řadě na TODAY máš napsáno :
Pouze PDA

bez znaku % ( procent ) a podobně ??


Jedná se především o ty konce voleb : Identifikace volajícího a Zamknout tlačítka kromě Vyp. / Zap
[/QUOTE]

Vsechno tak jak ma byt, az na tento problem (sem zjistil ted). Po kliknuti na nastaveni telefonu se cesky hlasi "Vysilaci cast neni pripravena. Pockejte 15 sekund a zkuste operaci opakovat", ale po vypnuti prekladu prostredi mi pise to samy avsak englicky. Bozi problemek, jdu laborovat.:?: :evil: :D
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|18.5.2004 16:57
[QUOTE="Jewelsoft"]
Vsechno tak jak ma byt, az na tento problem (sem zjistil ted). Po kliknuti na nastaveni telefonu se cesky hlasi "Vysilaci cast neni pripravena. Pockejte 15 sekund a zkuste operaci opakovat", ale po vypnuti prekladu prostredi mi pise to samy avsak englicky. Bozi problemek, jdu laborovat.:?: :evil: :D [/QUOTE]

Něco podobného se mi včara při laborování s touto novou verzí ROM povedlo taky ( už se mi nepodařilo nahodit GSM část PDA ), a nakonec mi tohoto pomohl až HardReset.

Takže ani ta Tvoje verze češtiny, asi nebude ta pravá ořechová pro tuto verzi ROMky.
Jewelsoft_ce4you (88)|18.5.2004 17:06
Ale jinak vsechno jde, radio funguje, jen nejde nastavit telefon, ale to mi nejak nevadi. Pokud nenajdu nic jineho, zustanu u 1.72. No uvidime :)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|18.5.2004 17:15
[QUOTE="Jewelsoft"]Ale jinak vsechno jde, radio funguje, jen nejde nastavit telefon, ale to mi nejak nevadi. Pokud nenajdu nic jineho, zustanu u 1.72. No uvidime :) [/QUOTE]

Takže, Ti to asi neodesílá Tvoje číslo ...
jiri.cech (151)|18.5.2004 17:35
Kucíí změnilo vám to ID zařízení nebo nikoliv ?
Jewelsoft_ce4you (88)|19.5.2004 08:29
Cislo mi to vysila (overeno) a jestli se mi zmenilo ID nevim, nem netusim jaky jsem mel predtim.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|19.5.2004 12:48
[QUOTE="Jewelsoft"]Cislo mi to vysila (overeno) a jestli se mi zmenilo ID nevim, nem netusim jaky jsem mel predtim.[/QUOTE]

Jestli má MDA2/DATAPHONE2 nějaké speciální ID nevím, ale žádné flashování co jsem to teď prováděl, včetně flashe na tuto verzi 1.72 mi nezměnilo IME ( a to jsem těch flashů provedl hodně :D ).

Jiří Pospíšil_ce4you (923)|19.5.2004 12:51
[QUOTE="Jewelsoft"]Cislo mi to vysila (overeno) ...[/QUOTE]

Zajímavé já mám vždy po HardResetu nastaveno v Identifikaci - Telefoní číslo NEZOBRAZOVAT.
Jewelsoft_ce4you (88)|19.5.2004 14:30
JirkoP, ale ja po hard resetu provedu obnovu kompletniho nastaveni z SD (SpriteBackup Premium).
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|19.5.2004 14:33
[QUOTE="Jewelsoft"]JirkoP, ale ja po hard resetu provedu obnovu kompletniho nastaveni z SD (SpriteBackup Premium).[/QUOTE]

Tak to jó...
jiri.cech (151)|20.5.2004 14:07
[QUOTE="seba"][QUOTE]Pokud ale opravdu chceš mít to poslední co je dostupné, klidně se zkus ozvat znovu a požádej o build 3382 (klidně i s odvolávkou na moji maličkost). Pokud si dobře vzpomínám 3382 je poslední "můj" build, který jsem s úspěchem provozoval na ROM 1.60 a to i přesto, že tato aktualizace byla dělána kvůli jinému PDA.[/QUOTE]
Můžete tady napsat jak jste to vyřídili, aby jsme tam nevolali všichni?[/QUOTE]

Prosím pěkně - poslali vám někomu tu češtinu 3382 ?
Jestli jo, prosím o její zaslání na [EMAIL=jiri.cech@cs24.cz]jiri.cech@cs24.cz[/EMAIL] - díky moc.
null (0)|20.5.2004 14:23
bylo by dobry pokud ji nekdo ma at ji sem da na stahnuti ;)
PavelR. (2184)|20.5.2004 14:52
[QUOTE="jiri.cech"]Prosím pěkně - poslali vám někomu tu češtinu 3382 ?
Jestli jo, prosím o její zaslání na [EMAIL=jiri.cech@cs24.cz]jiri.cech@cs24.cz[/EMAIL] - díky moc.[/QUOTE]

... ozvi se přímo ke zdroji :) tj. support@moravia-consulting.com. Nejsem si jist, zda by autoři byli rádi, že se bez jejich vědomí povaluje lokalizační SW jinde než na jejich vlastních stránkách. Samozřejmě budeš potřebovat sériové číslo, které je vyžadaváno k instalaci LEngu. Pokud máš MDA2 tak se obávám, že 3382 build stejně nenaistaluješ neboť sériové číslo nemáš (mají jej ale majitelé MDA1, EP1 i EP2). U MDA2 není z toho důvodu, že CAB soubor češtiny z Extended_ROM zařízení MDA2 (tj. loc_full.cab i loc_lite.cab) nelze nainstalovat nikam jinam než na T-mobile MDA2 neboť je IMEI protected (tedy pokud se nezmění IMEI zařízení na nějaké z řady T-mobilu vymezené pro MDA2) a SN není tudíž potřeba.

PavelR.
jiri.cech (151)|20.5.2004 14:59
Hm, ne že by mě tedy tvoje zpráva potěšila ... :disgusted:
PavelR. (2184)|20.5.2004 15:17
[QUOTE="jiri.cech"]Hm, ne že by mě tedy tvoje zpráva potěšila ... :disgusted: [/QUOTE]

... jak jsem již psal dříve, co se týká MDA2 tak žádné velké rozdíli mezi verzí (resp. vůbec žádné), mezi verzí, která je nyní v Extended_ROM (3243) a buildem 3382 není. Jediný update pro lokalizaci je dostupný na stránkach T-mobilu.

Pokud potřebuješ LEng nainstalovat na jiné zařízení, ke kterému se lokalizace od MC taky dodávala (viz tvoje SZ), tak si můžeš build 3382 vyžádat a k instalaci použít sériové číslo, které tvůj kolega dostal :)

PavelR.
yasmeene2 (794)|23.5.2004 03:30
Už existuje oficiální 1.72? NOT FOR SALE se objevuje s každým obrázkem? To by mě velmi neuspokojilo :-)