Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Souboj přehrávačů - Pocket Player VS Pocket Music Player

TheMelin (1642)|6.2.2008 16:57


Pokud přemýšlíte o zakoupení aplikace na přehrávání hudby a Windows media player Vám pro toto nedostačuje, doporučuji přečíst souboj dvou programů Pocket Player a Pocket Music Player.


Odkaz: http://www.pocketpcthoughts.com/articles.php?action=expand,57953
CommanderZ (1798)|6.2.2008 19:00
V te recenzi nejvice proklamovana vyhoda PM - velka on screen tlacitka - mi prijde jako docela dost pochybna: proc zabirat pulku plochy necim, co mam na HW tlacitkach? To uz mam radsi pres celou obrazovku obal od prehravaneho alba. A knihovna uz je v PM finger-friendly velmi velmi moc, coz je pro me dulezite. Miluju projizdeni knihovnou a premysleni o tom, na co mam zrovna naladu. PM je tak pro lidi, kterym staci si vytvorit par playlistu a ty poslouchat (uznavam ze takovych lidi je dost), ta knihovna je tam fakt tragicka.
JanAltman (162)|7.2.2008 10:46
Ona volba přehrávače hodně záleží od způsobu použití. Někdo používá drátová sluchátka a přehrávání ovládá na PDA.
Já ale používám A2DP bluetooth sluchátka a tam jsou kritéria podle mne jiná.
Přehrávání ovládám tlačítky na sluchátkách.
Důležitá je možnost po zahájení přehrávání ihned úplně vypnout displej, neb není potřeba a jen spotřebovává energii.

Co ale nevím, to se týká kvality zvukového výstupu. V jednom testu sluchátek jsem četl, že zvukově se prakticky nic nevyrovná standardnímu mediaplayeru - nicméně v tom testu používali klasická drátová sluchátka, takže kvalita hodně závisela na převodu z digitálního komprimovaného signálu na signál analogový.
Ale jak to je v případě A2DP? Co má (kromě sluchátek samých) největší vliv na kvalitu zvuku? Přehrávač? Použitý bluetooth stack, resp. A2DP driver?
Kdo v tomto případě provádí D/A převod? Ideální by samozřejmě bylo, kdyby se nedekódovaný MP3 stream přenášel v nezměněné digitální podobě až do sluchátek - ale mám obavy, že tak to asi nefunguje a že se napřed převede z MP3 na analog a pak se zase zdigitalizuje pro přenost pomocí bluetooth :(( . Nebo ne?
Takže otázka zní, jak to funguje a jestli je možné volbou přehrávače (a případně upgradem A2DP driveru) nějak ovlivnit kvalitu zvuku.
sep_ce4you (351)|7.2.2008 12:03
nejlepsi preravac co znam pro PPC je porad Mortplayer ... a je zadara
trtsoft_ce4you (99)|7.2.2008 18:20
presne tak MORTPLAYER :)
JanAltman (162)|7.2.2008 18:48
[QUOTE="trtsoft"]presne tak MORTPLAYER :) [/QUOTE]

I z pohledu A2DP, jak píšu výše?
Haldo (138)|10.2.2008 06:08
Diky za tip, ten Mortplayer je super. Skoda, ze v zaklade nie je ovladatelny odvsadial HW tlacitkami (cize ked je minimalizovany). Este som nemal ale cas prejst uplne vsetky nastavenia.

Btw. MortButton je tiez super, mierne zjednoduseny SPB Mobile Shell
pepospi (33)|10.2.2008 17:48
Da se minimalizovat jako mala listicka na today obrazovku. Mozna se da v nastaveni najit jeste jina moznost, ale to nemam potvrzeno...Mne se jednou za cas kousne, ale staci ho jen pustit znova. Jinak je to pro me jasna jednicka:yes: