Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Eten + WM, nepoužitelný bez úprav v registrech, doinstalovávání SW apod?

signy (31)|2.2.2008 10:57
V diskuzi Podivný stav jsme dost odbočili mimo téma, takže bych raději pokračoval tady.

Zajímalo by mě následující: je Eten+WM dvojice, kterou může používat obyčejný uživatel bez toho, aby se v něm hned po koupi začal vrtat a nahrazovat aplikace?
Znáte obdobné zařízení, třeba i s chudší HW výbavou (např. bez GPS), které by bylo rovnou použitelné?
signy (31)|2.2.2008 11:00
[QUOTE="signy"][QUOTE="michallos007"]vazne e-ten nie je az taky zly ako to tu niekto pisal [/QUOTE] Ale to jen díky tomu času, úsilí a dalším výdajům za SW, který jsi tomu obětoval. Eten tedy možná tak špatný je, jen jeho (HW+dodavany SW) chyby lze částečně eliminovat díky vlastnímu nasazení, dodatečným nákladům a práci těch, co programovali ve volném čase freeware aplikace. To ale není zásluha Etenu. Ale abych jen nenadával: hodně se mi na něm líbí defaultní červeno-oranžovo-žlutý skin a jsem rád, že i když jsem lokalizaci zaplatil v ceně zařízení, že jsem si ji alespoň nemusel instalovat.[/QUOTE] [QUOTE="Tomáš Kubec"]"výdajům za SW u E-TENU" - pořád nějak nechápu, to je snad u každého WM přístroje, když chcete něco co neobsahují WM. A neberte to osobně, nemyslím to nijak zle.[/QUOTE] Omlouvám se za svůj příkrý tón, není to tím, že bych to bral osobně. Je to důsledek rozčarování, že WM6 zařízení má nedodělky, o kterých se v diskuzích dlouho mluví a snad i výrobce SW o nich ví, určitě o nich ví výrobci náhrad standardního SW. Takže jednou zaplatím nedodělek, abych v zápětí začal shánět (a zase zaplatil) něco pořádného? A jako bonus mi bude nakonec paměť zabírat oboje? To je to, co mě míchne: chybí tu povědomí, že WM jsou nedodělek a že mobily s tímto systémem jsou tím pádem taky nedodělek a že musí uplynout X let, než Mrkvosoft uzná, že by měl konečně vylepšit spoustu drobností, které mají v důdledku velký vliv na každodenní používání. U každého takového zařízení by tedy mělo být varování: nekupujte to, pokud nejste technoid, nebo se nespokojíte s čímkoli, co vypadne z Mrkvosoftu. Rozhodnutí dát na M700 WM je rozhodnutí Etenu a ví se, že záleží na výrobci, jak si WM upraví a dodělá, než to prodá dál (viz HTC a indikátor stisknuté tečkoklávesy). Takže není WM jako WM. Pořád srovnávám M700 se Siemensem CX65. Vzhledem k HW omezením a k tomu, že to nemá "operační" systém je CX65 mnohem lepší hračka, než M700. M700 má díky velikosti displeje, dotykovému displeji, HW klávesnici, procesoru a paměti o tolik víc možností, ale využívá je méně. A to je škoda. Napadá mě, jestli to není záměr: jakoby výrobce mobilů bez "operačního" systému musel dotahovat SW víc, protože počítá s tím, že si to téměř nikdo nebude moci upravit, zatímco výrobce WM s klidem prodá nedodělek s tím, že když bude někdo remcat, tak ho odpálkuje řečí o stovkách jiných aplikací, které si tam zákazník může dokoupit/dodat - a ještě tohle prezentuje jako výhodu. Paradoxně nadšenci upravující ROM, opravující chyby a výrobci náhradních aplikací pomáhají Mrkvosoftu prodávat tu bídu, co prodává - snižují totiž tlak na výrobce, aby konečně ten SW dotáhl k lepší použitelnosti. [QUOTE="Tomáš Kubec"] Asi pro vás bu lepší zakoupit nějaký dumphone s funkcemi, které požadujete. WM zařízení asi pro vás není. [/QUOTE] Podle výčtu v popisu a podle nějakých recenzí je Eten to, co požaduji. Jenže to, co požaduji, dělá lehce nedomyšleně (něco ve stylu: má kalendář s měsíčním náhledem, ale ten náhled ukazuje o těch událostech jen velmi málo vzhledem k velikosti displeje; má kalendář s týdením náhledem, ale jednoklikem na událost se dostanete na detail události, místo aby ji jen vyznačil a ukázal dole detail atd.). Takže WM zařízení není pro někoho, kdo požaduje, aby jednotlivé funkce byly udělány pořádně rovnou od výrobce? Fajn, tak tohle by mělo být součástí marketingu, tohle by mělo být napsáno před výčtem funkcí v každém internetovém obchodě. Ať zákazník ví, do čeho jde. Nebo ať je to jako v potravinách, stačí varování: pozor sleva! Kalendář se zastaralým designem, budík s nedomyšleným ovládáním. A vedle toho Eten s očesaným WM6 bez utlouku, MSIE apod. a k němu volitelně balíček SPB SW nahrazující to, co Mrkvosoft odflákl - celkově za přiměřeně vyšší cenu. Ať si zákazník vybere, jestli chce staré rohlíky, nebo čerstvé.
signy (31)|2.2.2008 11:17
Ještě vysvětlení k anketě: lehkou HW úpravou mám na mysli:
    podsvícení tlačítek HW klávesnice,
    lepší kryt baterie (u některých Etenů způsobuje čep na krytu baterie tuhnutí viz diskuze M700 - samovolné vypínání),
    displej s lepší čitelností na slunci (rozlišení stejné).
VGA rozlišení displeje nebo více paměti nepovažuji za lehkou úpravu HW...
Sani (68)|2.2.2008 14:42
Trocha realneho nadhladu:

1) Vyrobca chce predat (ako vyrobca HW, tak vyrobca SW)... rovnako ako predajca... takze zabudni na zlavy, upozornenia na to a to... to je skratka realita

2) M$ sa pustil na trh, ktory bol pre neho donedavna pole neorane, sposobom sebe vlastnym a pozri sa aky uz ma podiel na trhu... takze okrem toho, ze je to "in" to asi aj trochu pouzitelne bude... aj ked podla mna, pre netechnickeho uzivatela, tak Windows Mobile 7, bude to co uzivatel ako tak hned pouzije (ale u desktopu to bolo rovnake - pre beznych smrtelnikov tak Windows 2000 (so zavretymi ocami), skor vsak asi az XP)

3) Podme k desktopovemu svetu: kupis notebook s Windows (nech je to uz aj Vista).... co rozumne s tym mozes robit, bez dalsieho softu? Hovorim o cinnostiach pre ktore sa pocitac bezne kupuje - kancelarska agenda, sprava kontaktov... A vsetko toto (ba este viac) mozes robit aj s cistymi WM6

4) V diskusii, ktora predchadzala tejto, som zaregestroval Tvoju hlasku
[QUOTE]Až bude dostupné telefonující zařízení podobné velikosti, přijatelného vzhledu s HW klávesnicí a Linuxem...[/QUOTE]
Ak si niekedy zazil instalaciu a zmysluplne configurovanie lubovolnej distribucie Linuxu na nejaky notebook a toto prehlasis k preberanej teme, tak bud "nevies co cinis", alebo sa sklanam pred Tvojim zmyslom pre recesiu :D
landov (54)|2.2.2008 15:32
Lenze pozor, casto tu niektory miesaju chyby SW a HW dohromady a to podla mna nie je v poriadku. Osobne si dovolim tvrdit, ze oproti WM 2003 su WM5 a WM6 celkom dobre vyladene a pouzitelne vo vsetkych zakladnych aplikaciach, ktore su v nich implementovane. Druha vec je vyladenie ROM - a to uz je vacsi problem (vid E-TEN), ale tio nie je vina samotnych WM !!! No a napokon je tu HW ako taky a to nech si kazdy utvori svoj obraz sam. Ale ak by mi malo PDA zamrznut/resetovat pri zaviazovani snurok od topanok, ako u nemenovanej zn. zacinajucej na E, tak to k...a ani omylem ! ;)
signy (31)|2.2.2008 15:36
[QUOTE="Sani"]Trocha realneho nadhladu:
1) Vyrobca chce predat (ako vyrobca HW, tak vyrobca SW)... rovnako ako predajca... takze zabudni na zlavy, upozornenia na to a to... to je skratka realita
[/QUOTE]

Ano, výrobce chce prodat a tak se smiřte s tím, že kupujete nedodělek. Klasický problém: Mrkvosofti jsou spíš marketingová firma než výrobci SW. To je vysvětlení, ale proto ty chyby nejsou menší.
Dokud prodeje půjdou (konkurence bude malá), tak proč vylepšovat, že?

[QUOTE="Sani"]
2) M$ sa pustil na trh, ktory bol pre neho donedavna pole neorane, sposobom sebe vlastnym a pozri sa aky uz ma podiel na trhu... takze okrem toho, ze je to "in" to asi aj trochu pouzitelne bude... aj ked podla mna, pre netechnickeho uzivatela, tak Windows Mobile 7, bude to co uzivatel ako tak hned pouzije (ale u desktopu to bolo rovnake - pre beznych smrtelnikov tak Windows 2000 (so zavretymi ocami), skor vsak asi az XP)
[/QUOTE]
Jsi optimista :-) Já to vidím tak na WM9 a více. Zejména pokud bude konkurence (viz vývoj MSIE7). Jinak to bude kdovíkdy.

O noteboocích jsem mluvit nechtěl, protože o nich nic nevím.
Pro mě jsou PDA blíž k telefonům, HW nekonfigurovatelná zařízení s obvykle nulovým výběrem SW platformy - prakticky jako klasický mobil s tím, že výrobce použil skládačku WM.

[QUOTE="Sani"]
4) V diskusii, ktora predchadzala tejto, som zaregestroval Tvoju hlasku
[QUOTE]Až bude dostupné telefonující zařízení podobné velikosti, přijatelného vzhledu s HW klávesnicí a Linuxem...[/QUOTE]
Ak si niekedy zazil instalaciu a zmysluplne configurovanie lubovolnej distribucie Linuxu na nejaky notebook a toto prehlasis k preberanej teme, tak bud "nevies co cinis", alebo sa sklanam pred Tvojim zmyslom pre recesiu :D [/QUOTE]
Jednak mi nejde o notebook a hlavně mi nejde o to si hrát si instalací a dělat tak práci, kterou bych čekal od výrobce (portování a zákl. konfigurace distra na zařízení). Spíš mi jde o to, že pokud by Eten dodal podobné zařízení s Linuxem, tak by úpravy nedostatků pro nadšence byly asi snažší a já bych teď třeba skřípal zuby méně.
Jistě, podsvícení klávesnice by ani tohle nevyřešilo...
thimlicek (89)|2.2.2008 15:37
No nevim jak jini ale ja mam v x500 pouze Satelite data update a to je vse od etenu. nic jineho jsem neinstaloval a jsem uz rok uplne spokojen! nevyuzil jsem ani hard reset a SR tak jednou za mesic. mam jeste firemni tytn 2 a urcite bych muj eten nevymenil. jediny rozdil je jen v odezve na tlacitko on/off- eten ma 2s prodlevu....
signy (31)|2.2.2008 15:52
[QUOTE="landov"]Lenze pozor, casto tu niektory miesaju chyby SW a HW dohromady a to podla mna nie je v poriadku. Osobne si dovolim tvrdit, ze oproti WM 2003 su WM5 a WM6 celkom dobre vyladene a pouzitelne vo vsetkych zakladnych aplikaciach, ktore su v nich implementovane. Druha vec je vyladenie ROM - a to uz je vacsi problem (vid E-TEN), ale tio nie je vina samotnych WM !!! No a napokon je tu HW ako taky a to nech si kazdy utvori svoj obraz sam. Ale ak by mi malo PDA zamrznut/resetovat pri zaviazovani snurok od topanok, ako u nemenovanej zn. zacinajucej na E, tak to k...a ani omylem ! ;) [/QUOTE]

Já míchám chyby HW a SW zcela záměrně. Jak už jsem někde vysvětloval: oboje mi bylo prodáno jako nedělitelný celek, SW dodal a částečně upravil výrobce HW. On rozhodl, jaký SW tam bude a tím vlastně rozhodl i o jeho nedostatcích. Něco mohl napravit, něco spíš pokazil.

Co se týče samotuhnutí, to už Etenové vychytané mít mohli, protože mi papírek pod kryt baterie poradil kolega s tuším X500. Pokud mi tedy kus papíru na správném místě pomůže od problému, alespoň že tak.

Zajímalo by mě, jak to vidí majitelé M800 - problém s podsvícením HW klávesnice napraven. Nedomyšlenost tvaru a velikosti "SW tlačítek" (odhaduji podle fotek) zůstala.
Možná bych i o M800 uvažoval, jenže VGA rozlišení na displeji této velikosti a se stejnou pamětí? OMG!
Sani (68)|2.2.2008 15:53
[QUOTE="landov"]Lenze pozor, casto tu niektory miesaju chyby SW a HW dohromady a to podla mna nie je v poriadku. Osobne si dovolim tvrdit, ze oproti WM 2003 su WM5 a WM6 celkom dobre vyladene a pouzitelne vo vsetkych zakladnych aplikaciach, ktore su v nich implementovane. Druha vec je vyladenie ROM - a to uz je vacsi problem (vid E-TEN), ale tio nie je vina samotnych WM !!! No a napokon je tu HW ako taky a to nech si kazdy utvori svoj obraz sam. Ale ak by mi malo PDA zamrznut/resetovat pri zaviazovani snurok od topanok, ako u nemenovanej zn. zacinajucej na E, tak to k...a ani omylem ! ;) [/QUOTE]

- Ano miesanie SW a HW problemov je chyba... Hlavne ked sa to potom ako celok pouziva pri kritike konkretneho zariadenia

- vyladena ROM - spociva v dvoch veciach:
1) implementacia nizkourovnovych driverov (to je dovod preco sa WM neda instalovat ako na desktope, ale na kazdy HW je nutne mat "okna" pre ten HW) - tu vsetko naznacuje ze E-TEN sije horucou ihlou... nic katastrofalne som sice nenasiel, ale niektore "fajnsmeker" funkcie robia problemy - toto vsak nie je nic s cim by sa netechnicky uzivatel musel trapit
2) Dodatocne aplikacie k zakladnemu WM baliku - tu tiez mozem povedat ze E-TEN sije horucou ihlou a tie aplikacie su dobre akurat pre marketing

Zaver k ROM: operak ako taky vratane jeho funkcii sa da pouzit a da sa povedat co pises: "WM5 a WM6 su celkom dobre vyladene a pouzitelne vo vsetkych zakladnych aplikaciach, ktore su v nich implementovane"... a to ver, ci nie aj na E-TENe

A k chybam a chybickam (to vypinanie na opasku patri prave sem) HW. Nedostatky najdes na mnohych (a ak si "stural" na kazdom) zariadeniach. Skratka moze byt nieco tak specificke, ze pri testovani sa to neodhali a v praxi to vypali zle...
V podpise mas SDA1 - urcite teda poznas problem "skakajuce menu"... a to bol veru zavaznejsi problem, ako zle nadimenzovana mechanicka poistka...

PS: Neviem kolko E-TEN-ov si drzal v ruke a co Ta vedie k potrebe vyjadrovat sa k tomuto zariadeniu, len skrz poznanie diskusii riesiacich nejaky problem
Sani (68)|2.2.2008 16:00
[QUOTE="thimlicek"]No nevim jak jini ale ja mam v x500 pouze Satelite data update a to je vse od etenu. nic jineho jsem neinstaloval a jsem uz rok uplne spokojen! nevyuzil jsem ani hard reset a SR tak jednou za mesic. mam jeste firemni tytn 2 a urcite bych muj eten nevymenil. jediny rozdil je jen v odezve na tlacitko on/off- eten ma 2s prodlevu.... [/QUOTE]

Rad citam spokojneho X500-kara :)

Presne tak: "satelite data update" (s nim sa chyta GPS do 20 sek) a to je tak asi vsetko co zo SW E-TEN pouzivam...
Spokojnost, nemenil by som a ked zvazim cenu, tak to uz vobec nie...
Sani (68)|2.2.2008 16:12
[QUOTE="signy"]
Ano, výrobce chce prodat a tak se smiřte s tím, že kupujete nedodělek. Klasický problém: Mrkvosofti jsou spíš marketingová firma než výrobci SW. To je vysvětlení, ale proto ty chyby nejsou menší.
Dokud prodeje půjdou (konkurence bude malá), tak proč vylepšovat, že?
[/QUOTE]

Opravim - M$ su softwarova firma (o kvalite softu sa mozeme sporit inde) s velmi, ale velmi dobrym marketingom... Pripominam ze v oblasti mobilnych zariadeni liezli na trh kde dominoval Symbian... A moj odhad je, ze za par rokov sa bude Symbian tizko krcit v kute... mozno nie kvalitou (te je myslim dnes pre nontech usera vyssia), ale podielom na trhu urcite...

A k Linuxu na mobiloch... mne ako technikovi sa tato myslienka paci, ale som velmi, velmi, velmi skepticky... Portovanie na HW je pre vyrobcov loteria s vysokou pravdepodobnostou straty => ostava to na nadsencoch a proti nim je rychly vyvoj novych a novych zariadeni (cize kym na jedno linux portnu, uz to bude stary HW)... Mozno nieco vody namuti Google... ale oni si uz beru tak siroky zaber, ze ani toto podla mna nedopadne tak, ze by sa vyvoj (buduca dominancia WM) zvratil...
signy (31)|2.2.2008 16:16
[QUOTE="Sani"]
- Ano miesanie SW a HW problemov je chyba... Hlavne ked sa to potom ako celok pouziva pri kritike konkretneho zariadenia
[/QUOTE]
Myslím, že rozdělení HW a SW je podstatné hlavně pro výrobce. Uživatele tuším zajímá hlavně funkce, která je ve výsledku dána obojím.
Neboli, je mi jedno, jestli to tuhne proto, že je špatně nadimenzovaná nějaká pojistka, nebo jestli by to tuhlo kvůli chybě ve WM, nebo kvůli špatně napsanému driveru. Prostě to zařízení jako CELEK je celkem tuhé.
A proto to jako celek používám ke kritice toho celého zařízení.

Na vyladěnost WM budu věřit, až vestavěné aplikace budou plně využívat dotykového displeje a nebude to vypadat jako něco, co zrovna vzali ze smartphone.
Ale věřím tomu, že při srovnání se staršími WM to vypadá úžasně. Jenže porovnávat nedodělané WM s ještě nedodělanějšími WM asi není to pravé.
signy (31)|2.2.2008 16:28
[QUOTE="Sani"][QUOTE="signy"]
Ano, výrobce chce prodat a tak se smiřte s tím, že kupujete nedodělek. Klasický problém: Mrkvosofti jsou spíš marketingová firma než výrobci SW. To je vysvětlení, ale proto ty chyby nejsou menší.
Dokud prodeje půjdou (konkurence bude malá), tak proč vylepšovat, že?
[/QUOTE]

Opravim - M$ su softwarova firma (o kvalite softu sa mozeme sporit inde) s velmi, ale velmi dobrym marketingom... Pripominam ze v oblasti mobilnych zariadeni liezli na trh kde dominoval Symbian... A moj odhad je, ze za par rokov sa bude Symbian tizko krcit v kute... mozno nie kvalitou (te je myslim dnes pre nontech usera vyssia), ale podielom na trhu urcite...
[/QUOTE]

Kdysi (a neověřoval jsem to, jestli to není jen mýtus) jsem zaslechl, o kolik víc stala M$ propagace W95 oproti vývoji. Označuji je podle toho, co dělají lépe ;-) .
Jaký by asi byl svět, kdyby M$ měli stejně dobrý vývoj, jako marketing?
Souhlas, i já vidím budoucnost Symbianu černě.

[QUOTE="Sani"]
A k Linuxu na mobiloch... mne ako technikovi sa tato myslienka paci, ale som velmi, velmi, velmi skepticky... Portovanie na HW je pre vyrobcov loteria s vysokou pravdepodobnostou straty => ostava to na nadsencoch a proti nim je rychly vyvoj novych a novych zariadeni (cize kym na jedno linux portnu, uz to bude stary HW)... Mozno nieco vody namuti Google... ale oni si uz beru tak siroky zaber, ze ani toto podla mna nedopadne tak, ze by sa vyvoj (buduca dominancia WM) zvratil...[/QUOTE]
Ještě jsou možná naděje asijští výrobci, kteří sem moc nedodávají a kterým se nemusí líbit cena za WM. Nadějí je také sdílení platformy s jinými výrobci a společný vývoj, využití komunity. I tak je to jen naděje.
thimlicek (89)|2.2.2008 17:06
Nevim proc jsou vsichni tak proti etenu. Je to zarizeni na stejne urovni jako kazde jine. Kolik lidi od HTC pouziva zrizeni s originalnim oprogramovanim nebo dokonce ROM???? V diskuzi o HTC je 47 tisic opovedi a u ETENu pouze 7 tisic. Htc asi ma taky velke problemy, ze musi si delat uzivatele vlastni ROM.
Tak uz nechte toho, je to jen hracka
Sani (68)|2.2.2008 17:38
[QUOTE="signy"]
Myslím, že rozdělení HW a SW je podstatné hlavně pro výrobce. Uživatele tuším zajímá hlavně funkce, která je ve výsledku dána obojím.
Neboli, je mi jedno, jestli to tuhne proto, že je špatně nadimenzovaná nějaká pojistka, nebo jestli by to tuhlo kvůli chybě ve WM, nebo kvůli špatně napsanému driveru. Prostě to zařízení jako CELEK je celkem tuhé.
A proto to jako celek používám ke kritice toho celého zařízení.
[/QUOTE]

Myslim ze v tomto pohlade je pricina Tvojho hdonotenia. Hodnotis a porovnavas WM zariadenie so zariadenim (na inom mieste tam stavias konkretny Siemens) s uzavretym systemom.

Nezabudaj ze WM je v prvom rade operacny system, ktory robi zariadenie otvorenym. Tych zopar bonusovych aplikacii, ktore tam M$ natlacil ho nerobi a ani nema robit konkeruncieschopnym kompletnemu zariadeniu s uzavretym systemom. Tam ho posuvaju az aplikacie beziace na tomto systeme. Ano vyrobca to moze dotiahnut do finale pouzitelneho hned po zapnuti... To E-TEN neurobil... ale za tu cenu som to ja od neho ani necakal :) U teba v tomto bode nastal rozpor v ocakavaniach a realitou...

Uz Ti tu raz niekto doporucil, zamerat sa na zariadenia s uzavretym systemom, ktore hned pri kupe splnia vsetky Tvoje poziadavky...

Ja zasa chcem zariadenie v ktorom si sam rozhodnem cim a ako budem riesit svoju potrebu... Aky navigacny software pouzijem, ako chcem spravovat svoje maily, cim a ake e-books budem (moct) citat.... atd. atd.
signy (31)|2.2.2008 21:42
[QUOTE="Sani"][QUOTE="signy"]
Myslím, že rozdělení HW a SW je podstatné hlavně pro výrobce. Uživatele tuším zajímá hlavně funkce, která je ve výsledku dána obojím.
Neboli, je mi jedno, jestli to tuhne proto, že je špatně nadimenzovaná nějaká pojistka, nebo jestli by to tuhlo kvůli chybě ve WM, nebo kvůli špatně napsanému driveru. Prostě to zařízení jako CELEK je celkem tuhé.
A proto to jako celek používám ke kritice toho celého zařízení.
[/QUOTE]

Myslim ze v tomto pohlade je pricina Tvojho hdonotenia. Hodnotis a porovnavas WM zariadenie so zariadenim (na inom mieste tam stavias konkretny Siemens) s uzavretym systemom.

Nezabudaj ze WM je v prvom rade operacny system, ktory robi zariadenie otvorenym. Tych zopar bonusovych aplikacii, ktore tam M$ natlacil
[/QUOTE]
Promiň, to jsou bonusové aplikace? Já myslel, že zajišťují základní funkce zařízení (diář, budík apod.). Tak ať to napíšou do charakteristiky zboží v int. obchodě: Mrkvosoft Vám k tomuto zařízení zdarma dodá pár zastaralých nic moc fungujících aplikací jako bonus navíc. A ať je ten bonus snadno odinstalovatelný, když se stejně čeká, že je nahradím něčím pořádným.
A taky by bylo hezké, kdyby zákazník předem věděl, kolik ho to může stát, kolik ho bude stát náhrada těch nekvalitních bonusů za pořádné. To zjistí, až to spustí a začne lovit na internetu.

[QUOTE="Sani"]
ho nerobi a ani nema robit konkeruncieschopnym kompletnemu zariadeniu s uzavretym systemom. Tam ho posuvaju az aplikacie beziace na tomto systeme. Ano vyrobca to moze dotiahnut do finale pouzitelneho hned po zapnuti... To E-TEN neurobil... ale za tu cenu som to ja od neho ani necakal :) U teba v tomto bode nastal rozpor v ocakavaniach a realitou...
[/QUOTE]
Ano, nastal u mě rozpor očekávání s realitou. Jestliže čekám, že ovládání softu bude využívat možností dotykového displeje, kterým zařízení disponuje a ono tomu tak není, tak nastává rozpor. A je to špatně?
Píšeš, že za tu cenu bys dotažení zařízení do rovnou použití nečekal. Vidíš, já naivně čekal. Jako když si kupuji pečivo a naivně čekám, že bude čerstvé, protože jsem nesáhl do regálu s nápisem "včerejší pečivo - sleva".
Tomáš Kubec (749)|2.2.2008 22:02
Nějak ti nevím, ale pořád se mi nějak zdá, že jsi nepochopil proč většina lidí na tomto fóru miluje Windows Mobile a jaké možnosti přináší. A srovnání s lepším "Siemensem CX65" mne fakt dostalo. Podle tvých názorů si myslím, že v tomto případě nebude ani Symbian pro tebe to pravé ořechové.
Sani (68)|2.2.2008 22:23
[QUOTE="signy"]
Píšeš, že za tu cenu bys dotažení zařízení do rovnou použití nečekal. Vidíš, já naivně čekal. Jako když si kupuji pečivo a naivně čekám, že bude čerstvé, protože jsem nesáhl do regálu s nápisem "včerejší pečivo - sleva".[/QUOTE]

No vidis a ja som :D a Ty sa trapis...

Ale vazne, aby si si nemyslel ze Ta nechapem... Trochu sklamania som zazil aj ja pri prechode na prvy WM Smartphone a tak celkom som nechapal, preco tam veci, pri inych mobiloch samozrejme, nie su (ten budik napr.).. ale po case som tomu prisiel na chut a dnes tu s Tebou preto diskutujem tak ako diskutujem....
Horst Fuchs (153)|3.2.2008 16:16
[QUOTE]Ano, nastal u mě rozpor očekávání s realitou. Jestliže čekám, že ovládání softu bude využívat možností dotykového displeje, kterým zařízení disponuje a ono tomu tak není, tak nastává rozpor.[/QUOTE]

Napada me jedine, proc jsi si pred koupi tohoto zarizeni neprocetl recenze, diskuze a nezasel si ho do obchodu otestovat? Proc sis ho neobjednal pres internet kde mas moznost ho vratit do 14 dnu kdyz zjistis ze zarizeni nesplnilo tve ocekavani? Proste me prijde ze jsi se ukvapil s nakupem a ted tady nadavas ze ti zarizeni nevyhovuje. Mel jsi spoustu moznosti jak predejit zklamani ale evidentne jsi je nevyuzil. Tak si ted nestezuj, bo si za to muzes sam.

Taky jsem si koupil telefon se Symbianem (a byl jsem si vedom nedostatku tohoto systemu, ale byl jsem rozhodnuty zkusit ho) - po par dnech jsem zjistil ze Symbian nesaha WM ani po kotniky, ale nikde na diskuzich jsem kvuli tomu nezakladal thready kde bych si stezoval ze je Symbian pro me na hov..... a ze se mi nelibi.

toz tak
signy (31)|4.2.2008 08:08
[QUOTE="Horst Fuchs"][QUOTE]Ano, nastal u mě rozpor očekávání s realitou. Jestliže čekám, že ovládání softu bude využívat možností dotykového displeje, kterým zařízení disponuje a ono tomu tak není, tak nastává rozpor.[/QUOTE]

Napada me jedine, proc jsi si pred koupi tohoto zarizeni neprocetl recenze, diskuze a nezasel si ho do obchodu otestovat? Proc sis ho neobjednal pres internet kde mas moznost ho vratit do 14 dnu kdyz zjistis ze zarizeni nesplnilo tve ocekavani?
[/QUOTE]
Před koupí jsem si nějaké recenze přečetl. Ale na informaci, že první, co je po koupi třeba udělat je začít se vrtat v registrech, hledat patch napr. i na to, aby chodil SimTolkit, vymenit vetsinu dodanych aplikaci za poradne atd., tak toho jsem si nevšiml.
Znáš takovou recenzi, kde by se tohle člověk dočetl? Nebo třeba tu, kde by u popisu Etenem dodaných bonusaplikací Etenu byla poznámka: "zkušenější uživatelé tyto aplikace odstraňují, protože jsou pomalé a jen zabírají místo v paměti"?
Případně hezký závěr recenze by byl: pokud jste technoid, který se rád ve svém zařízení povrtá a nebojí se shánět patche pro odstranění nedostatků, rád si vyzkouší přeflashování, miluje windowsy i s jejich chybami, je tohle hračka přesně pro vás. Vy ostatní si buď zvykněte na chyby a drobné nedostatky, co Vám budou znepříjemňovat každodenní práci, nebo hledejte jinde.

[QUOTE="Horst Fuchs"]
Proste me prijde ze jsi se ukvapil s nakupem a ted tady nadavas ze ti zarizeni nevyhovuje. Mel jsi spoustu moznosti jak predejit zklamani ale evidentne jsi je nevyuzil. Tak si ted nestezuj, bo si za to muzes sam.
[/QUOTE]
Chápu, takže když zákazník kritizuje nedostatky zakoupeného zboží, tak si za to může sám. Ne výrobce, který leccos odflákl a něco mu uteklo, ale zákazník je na vině.

[QUOTE="Horst Fuchs"]
Taky jsem si koupil telefon se Symbianem (a byl jsem si vedom nedostatku tohoto systemu, ale byl jsem rozhodnuty zkusit ho) - po par dnech jsem zjistil ze Symbian nesaha WM ani po kotniky, ale nikde na diskuzich jsem kvuli tomu nezakladal thready kde bych si stezoval ze je Symbian pro me na hov..... a ze se mi nelibi.
[/QUOTE]
A víš co? Kdyby pod rezencí Etena M700 byly připomínky, které mám já, tak bych do něj nešel.

[QUOTE="Tomáš Kubec"]Nějak ti nevím, ale pořád se mi nějak zdá, že jsi nepochopil proč většina lidí na tomto fóru miluje Windows Mobile a jaké možnosti přináší. A srovnání s lepším "Siemensem CX65" mne fakt dostalo. Podle tvých názorů si myslím, že v tomto případě nebude ani Symbian pro tebe to pravé ořechové.[/QUOTE]
To srovnání mělo ukázat to, že starý mobil s mnohem menším displejem má lepší měsiční náhled kalendáře, než mnohem novější zařízení s podstatně větším displejem. A psal jsem ho proto, že mi to nepřijde v pořádku.

Možná je to v tom, že Vám už prošlo tolik WM rukama, že jste si na ty nedostatky zvykli. A že se v těch zařázeních rádi vrtáte (i já jsem psal o pocitu štěstí, když jsem v utlouku nastavil pracovní dobu).
Jenže já si ten krám (tak mu říkám) pořídil na práci.
Tomáš Kubec (749)|4.2.2008 09:01
No vidíte a já mám na práci 3 WM mobile přístroje a nemám žádný problém. ;)
Pavel56_ce4you (30)|4.2.2008 10:08
[QUOTE="Sani"]Rad citam spokojneho X500-kara :)
Presne tak: "satelite data update" (s nim sa chyta GPS do 20 sek) a to je tak asi vsetko co zo SW E-TEN pouzivam...
Spokojnost, nemenil by som a ked zvazim cenu, tak to uz vobec nie...[/QUOTE]
Tomu furt nerozumim :D , sat.dat.up nepouzivam, GPS chytam za cca 15s, tzn. cca stejne rychle jako treba Garmin. Po instalaci ROM 403 zacinam byt spokojenej....
peter34 (63)|4.2.2008 11:31
To Horst Fuchs: Som na tom podobne: Po mesiaci so symbianom na N6120c som sa veľmi rád vrátil k Wizardovi a rozdiel medzi systémami by som zhodnotil presne tak isto.
tino_01 (37)|4.2.2008 13:18
[QUOTE="thimlicek"]No nevim jak jini ale ja mam v x500 pouze Satelite data update a to je vse od etenu. nic jineho jsem neinstaloval a jsem uz rok uplne spokojen! nevyuzil jsem ani hard reset a SR tak jednou za mesic. mam jeste firemni tytn 2 a urcite bych muj eten nevymenil. jediny rozdil je jen v odezve na tlacitko on/off- eten ma 2s prodlevu.... [/QUOTE]

Mám toho od E-tenu nainstalováno docela dost. Ale hlavně je to tím, že nevím jaké jiné aplikace na to použít. Jinak jestli někdo budete mít nápad co vyhodit a nahradit něčím jiným, tak budu jen rád...

Resco Keyboard Pro - má to češtinu...
Anton Tomov Pocket Mechanic
Samsung Time - trošku větší hodiny než originál. A hlavně jdou na VGA a jakýkoliv pozadí
NoniGPS
SKTools
Eten spkhn
Eten Test
Pocket Weather + VGA icon
PHM Registry Editor
vxUtil
Oxios Memory
NetFront
Worms
Pocket UFO
PocketX.pdf
QIP PDA
Eten skon changer
Eten ScreenKB
Eten Satelite Data Update
Eten Backup utility

Horst Fuchs (153)|4.2.2008 20:43
[QUOTE]Před koupí jsem si nějaké recenze přečetl(....)Případně hezký závěr recenze by byl: pokud jste technoid, který se rád ve svém zařízení povrtá a nebojí se shánět patche pro odstranění nedostatků, rád si vyzkouší přeflashování, miluje windowsy i s jejich chybami, je tohle hračka přesně pro vás. Vy ostatní si buď zvykněte na chyby a drobné nedostatky, co Vám budou znepříjemňovat každodenní práci, nebo hledejte jinde. [/QUOTE]

Toto všechno se dá dočíst na x diskuzních fórech o PDA a WM. Informací je více než dost.

[QUOTE]Chápu, takže když zákazník kritizuje nedostatky zakoupeného zboží, tak si za to může sám. Ne výrobce, který leccos odflákl a něco mu uteklo, ale zákazník je na vině.[/QUOTE]

Nedostatky najdu naprosto na každém elektronickém zařízení (pokud budu chtít) - ono je to o tom že to zařízení má nějaké vlastnosti a funkce (odděleně HW i SW) a né každému může vyhovovat. Od toho jsou přece kamenné obchody aby si zákazník mohl výrobek před zakoupením otestovat a nebo 14 denní lhůta při objednávce přes internet.

[QUOTE]A víš co? Kdyby pod rezencí Etena M700 byly připomínky, které mám já, tak bych do něj nešel. [/QUOTE]

Já mám takový dojem že kdybys četl pozorně, tak tam najdeš popis konrétních problémů s tímto zařízením.


Prostě je to tak že tvoje zařízení má nějaké HW a systémové nedostatky (jako ostatně VŠECHNA WM zařízení) a zároveň i SW nedostatky, které ale 99% uživatelů nevadí. Já než si koupím nějakou novou "hračku" tak se nebojím zapojit do konkrétní diskuze a optat se uživatelů na nedostatky. Holt to chce být trochu aktivnější než to zanedbat a pak "brečet nad neuváženým nákupem".
Já osobně využívám hlavně kalednář (většinou tak 10 událostí denně) úkoly, email (synchronizace s exchangem), další soukromý email, kontakty (cca 500), občas navigaci, občas nějakou hru a můžu říct že jsem 100% spokojen a E-TEN X500 naprosto splnil (a plní) veškeré mé požadavky.
Horst Fuchs (153)|4.2.2008 20:49
[QUOTE="peter34"]To Horst Fuchs: Som na tom podobne: Po mesiaci so symbianom na N6120c som sa veľmi rád vrátil k Wizardovi a rozdiel medzi systémami by som zhodnotil presne tak isto.[/QUOTE]

Jj, zařízení se Symbianem jsou taková šidítka a rádoby smartphone. V základu nemjí žádné rozumné aplikace a veškeré dokupované programy jsou za 2-3 násobek ceny stejného programu na WM. Jediná výhoda oproti jakémukoliv WM zařízení je rychlejší telefonní funkce a menší rozměry (u určitých modelů), ale to je tak vše. Přesto si svou E51 nechávám jako záložní stroj.
thimlicek (89)|4.2.2008 21:04
Tak ohledne tech programu. Tyhle mam tam pul roku a nikdy jsem neresil zadny problem s nimy spjaty:
smsoip-posilani sms prez VOIP
tetra edge RTMI-poslani sms prez VOIP
Card export 2-ctecka karet
flash video bundel
tcmp
macromedia flash player activeX
HTC dark phone pad
lingvosoft dictionary
gpsgate-sledovani pohyu tel na webu
tMan
fring
spb weather
Aktesoft web camera
mental motion pencil box
Eten skype seting
Midthtem switch
Eten m600 patch1.0
kype od etenu
T switch
JUVS HTC netvork plugin
ten esk klavesnice
eten gprs wizard
eten spkphn
tomom
rarlab
adobe reader
total comander
eten sim manager
eten satelie data udate
eten backup utility
eten test
boingo mobile
finster869 wm6_rdp
eten haedset setting
shaun33Sip config tool
sleths wm6VOIP
destinator 7
igo 8
myst
worms


S temihle aplikacemi mi jede vse v pohode a svyzneji nez vyse zminovany tytn2. Plus samozrejmne ze porad neco zkousim dinstalovat a upraguji na novejsi verze