Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vytváříme instalační CAB soubory (nejen pro vývojáře)

eXEden_ce4you (811)|17.5.2004 08:40
Nejenom vývojáři potřebují vytvářet instalační CAB soubory pro své programy. Upotřebení CAB souborů může být i jiné - např. jako součást vlastních ROMek, po provedeném hard-resetu by nejeden z vás potřeboval automaticky vytvořit v registrech nějaké změny, nainstalovat si pouze zástupce od programů uložených na SD (CF) kartě. Pokud by se i vám něco takového hodilo, pak si přečtěte následující článek, který se pokusí být průvodcem po záludnostech vytváření CAB souborů.



Více se dozvíte v tomto článku.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|17.5.2004 08:53
Je pravda, že jsem měl tento článek o něco dříve k dispozici než ostatní uživatelé ( já jsem byl ten co chtěl utvořit CAB podle požadavku ), ale musim jen a jen chválit - návod byl jasný a výstižný.

Už se mi můj vlastní CAB pomalu, ale zato jistě rozrůstá. :D

Ještě jednou DÍK.
ipf (2136)|17.5.2004 09:04
Tak jsem se byl podívat na OLYMPu (moc hezký to tam máte, vážně :) ), ale programátor ze mne nebude. Snad v příštím životě (ale už mám v plánu být arabský šejk :D ).
JiriE (117)|19.5.2004 14:30
Jasné, srozumitelné a hlavně použitelné. Díky.
NokFrt (49)|12.7.2004 15:01
Zdravim,

mam nasledujici problem:

Svoji aplikaci mam prelozenou zvlast pro PPC2003 a zvlast pro PPC2002, a chtel bych udelat pouze jeden instalacni exe soubor pro PC, ktery rozpozna verzi PPC a podle toho nainstaluje bud CAB pro PPC2003 nebo CAB pro PPC2002.

Vim, ze to jde udelat pro jednotlive typy procesoru, ale pro jednotlive verze OS se me to nepodarilo.

Snazil jsem v inf souboru pro CABWizard nastavit v sekci CEDevice parametry VersionMin a VersionMax, ale parametr VersionMax to jakoby uplne ignoruje, a ikdyz nastavim jako max verzi 3.0 (PPC2002), tak mi to jde bez jakehokoliv problemu nainstalovat i na PPC2003 coz je verze 4.2. Parametr VersionMin funguje dobre, a pokud nastavit jako min verzi napr. 5.0, tak mi to na PPC2003 vyhodi hlasku, ze tato verze OS neni podporovana.

Nevite nekdo jak na to?

Diky za jakoukoliv pomoc

Tomas Frinta

1st EasySoft
http://www.1-easysoft.com
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 15:09
[QUOTE="NokFrt"]Zdravim,

mam nasledujici problem:

Svoji aplikaci mam prelozenou zvlast pro PPC2003 a zvlast pro PPC2002, a chtel bych udelat pouze jeden instalacni exe soubor pro PC, ktery rozpozna verzi PPC a podle toho nainstaluje bud CAB pro PPC2003 nebo CAB pro PPC2002.

Vim, ze to jde udelat pro jednotlive typy procesoru, ale pro jednotlive verze OS se me to nepodarilo.

Snazil jsem v inf souboru pro CABWizard nastavit v sekci CEDevice parametry VersionMin a VersionMax, ale parametr VersionMax to jakoby uplne ignoruje, a ikdyz nastavim jako max verzi 3.0 (PPC2002), tak mi to jde bez jakehokoliv problemu nainstalovat i na PPC2003 coz je verze 4.2. Parametr VersionMin funguje dobre, a pokud nastavit jako min verzi napr. 5.0, tak mi to na PPC2003 vyhodi hlasku, ze tato verze OS neni podporovana.

Nevite nekdo jak na to?

Diky za jakoukoliv pomoc

Tomas Frinta

1st EasySoft
http://www.1-easysoft.com[/QUOTE]
A tohle by ti nepomohlo?
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 15:13
[QUOTE="NokFrt"]Zdravim,

mam nasledujici problem:

Svoji aplikaci mam prelozenou zvlast pro PPC2003 a zvlast pro PPC2002, a chtel bych udelat pouze jeden instalacni exe soubor pro PC, ktery rozpozna verzi PPC a podle toho nainstaluje bud CAB pro PPC2003 nebo CAB pro PPC2002.

Vim, ze to jde udelat pro jednotlive typy procesoru, ale pro jednotlive verze OS se me to nepodarilo.

Snazil jsem v inf souboru pro CABWizard nastavit v sekci CEDevice parametry VersionMin a VersionMax, ale parametr VersionMax to jakoby uplne ignoruje, a ikdyz nastavim jako max verzi 3.0 (PPC2002), tak mi to jde bez jakehokoliv problemu nainstalovat i na PPC2003 coz je verze 4.2. Parametr VersionMin funguje dobre, a pokud nastavit jako min verzi napr. 5.0, tak mi to na PPC2003 vyhodi hlasku, ze tato verze OS neni podporovana.

Nevite nekdo jak na to?

Diky za jakoukoliv pomoc

Tomas Frinta

1st EasySoft
http://www.1-easysoft.com[/QUOTE]
Jinak jako další řešení vidím použít instalační DLL knihovnu, kterou si to budeš řídit ... Prostě si v rámci instalace zkopíruješ oba CAB soubory ... na konci instalace si otestuješ verzi OS a podle verze si programově (ShellExecute) spustíš patřičný CAB s případným odstraněním obou CAB souborů tak, aby zbytečně nezabíraly místo ;)
NokFrt (49)|12.7.2004 15:34
Jak muzu prosim te pomoci toho NSIS instaleru nainstalovat program do PPC? Ja myslel, ze to je urceny pouze pro PC.

Zkousel jsem pouzit program Ezsetup, kterej je urcen primo pro tvorbu PPC instalaci, a ten ty CAB soubory posila do PPC pres AppManager, kterej vybere ten pravej CAB soubor a nakopiruje ho do PPC a nasledne ho i spusti.
Alespon takhle jsem si myslel, ze to funguje.

Tomas
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 15:39
[QUOTE="NokFrt"]Jak muzu prosim te pomoci toho NSIS instaleru nainstalovat program do PPC? Ja myslel, ze to je urceny pouze pro PC.

Zkousel jsem pouzit program Ezsetup, kterej je urcen primo pro tvorbu PPC instalaci, a ten ty CAB soubory posila do PPC pres AppManager, kterej vybere ten pravej CAB soubor a nakopiruje ho do PPC a nasledne ho i spusti.
Alespon takhle jsem si myslel, ze to funguje.

Tomas[/QUOTE]
Tak jinak ... podívej se sem ;)
NokFrt (49)|12.7.2004 15:46
Diky za pomoc, zkusim to.
NokFrt (49)|12.7.2004 15:46
Pokud tedy vse spravne chapu, tak:

1. pokud pouziju NSIS, tak ten nema moznost sam zjistit verzi OS na PPC a musim tuto volbu nechat na uzivateli, ktery ji vybere napr. pomoci radiobutonu na instalacni karte a ja pak podle toho nainstaluji patricny CAB soubor

2. pokud pouziji instalacni DLLko, tak bych mohl mit pouze jeden CAB, ale misto jedno exe bych nakopiroval dva a ve funkci, ktera se zavola po dokonceni instalace bych podle verze OS jeden smazal.

Rozumim tomu spravne?
eXEden_ce4you (811)|13.7.2004 08:29
[QUOTE="NokFrt"]Rozumim tomu spravne?[/QUOTE]
Naprosto správně ;)
David_ce4you (199)|15.12.2004 16:32
Pro ty co šetří každý bajt: V konfiguračním souboru cabwiz.ddf si můžete nastavit Compress na ON. Potom je výsledný cab soubor menší.

OPRAVA: Sice to zmenší cab soubor, ale tento potom nejde na ppc spustit, prý neplatný instalační soubor. Škoda :(
David_ce4you (199)|21.12.2004 11:48
Neví někdo, jak udělat cab aby se nepřidával do seznamu k odebrání? Některé programy (zvláště ty v extromce) se do tohoto seznamu nepřidávají, takže pak nejdou odebrat. Chci to samé :)
jval (453)|27.12.2004 11:23
Tak nevim jeslti jsem objevil neco prevratneho, ale za zminku to asi stoji.

http://www.ocpsoftware.com/products.php?nm=cecabmgr

Myslim, ze je s tim lepsi prace nez ruco psat inf a navic umi i z existujicich CAB vyextrahovat soubory a vytvorit inf podle ktereho byl tvoren, takze uz nikdo nemusi hledat ktere veci CAB pridava do registru atd.

Myslim, ze to podstatne zjednodusuje tvorbu vlastnich CABu.
elit (168)|7.1.2005 22:30
Stahnul jsem si programek co je kompromovan ve formatu *.cab jakpak jej nainstaluji do PPC? Diky
jval (453)|10.1.2005 07:05
je treba ho nahrat do PPC a tam uz jen odklepnout
caryfuk_ce4you (36)|19.2.2005 23:11
Zdravím, jde v nejakém editoru otevřít hotový CAB?
PavelR. (2184)|20.2.2005 07:31
... WinCE CAB Manager ...

PavelR.
caryfuk_ce4you (36)|20.2.2005 10:54
Díky :D :yes:
peter.nr (501)|20.2.2005 11:19
Nemusíte všetko písať 2x :D
[QUOTE="jval"]Tak nevim jeslti jsem objevil neco prevratneho, ale za zminku to asi stoji.
http://www.ocpsoftware.com/products.php?nm=cecabmgr

Myslim, ze je s tim lepsi prace nez ruco psat inf a navic umi i z existujicich CAB vyextrahovat soubory a vytvorit inf podle ktereho byl tvoren, takze uz nikdo nemusi hledat ktere veci CAB pridava do registru atd.

Myslim, ze to podstatne zjednodusuje tvorbu vlastnich CABu.[/QUOTE]

[QUOTE="PavelR."]... WinCE CAB Manager ...

PavelR.[/QUOTE]

Každopádne, vyzerá to byť veľmi užitočný soft. ;)
Magua (98)|21.2.2005 22:55
Lidi pls poraďte kde najdu diskuzi na téma jak dát do cabu více jiných cabů aby se samy spustily. vím že jsem to někde tady zahlédl ale nemůžu to najít - případně mi můžete rovnou poradit díky :-)
beecher (9270)|21.2.2005 23:29
[QUOTE="Magua"]Lidi pls poraďte kde najdu diskuzi na téma jak dát do cabu více jiných cabů aby se samy spustily. vím že jsem to někde tady zahlédl ale nemůžu to najít - případně mi můžete rovnou poradit díky :-)[/QUOTE] Jednoduse, dat je do StartUpu a po soft-resetu se sami spusti... :)
Magua (98)|23.2.2005 11:45
jo super díky, znamená to tedy po HR ještě dva SR? :-)
beecher (9270)|23.2.2005 15:39
[QUOTE="Magua"]jo super díky, znamená to tedy po HR ještě dva SR? :-)[/QUOTE] Teoreticky jenom jeden... Pokud tedy neni nejak nutne po instalaci CABu ten SR provest...
zivan (615)|31.3.2006 16:48
Mam problem s vytvarenim CABu. Chci si udelat jen nastaveni par hodnot v registru. Mam jen inf soubor, zadnej jinej soubor v nem nebude.
Netusim co bych mel napsat do sekci [SourceDisksNames] a do [SourceDisksFiles] a kdyz tam nic nemam, tak hlasi chybu.

EDIT: Tak jsem si nakonec nainstaloval WinCE CAB Manager a s tim to udelal.
Saman_ce4you (1451)|31.3.2006 18:01
Do SourceDisksFiles pridas nejakej nepotrebnej soubor (treba uplne prazdnej). Kdyz ho pak nedas do CopyFiles, tak se ani do CABu nezahrne..
zivan (615)|3.4.2006 11:10
Dival jsem se do inf souboru, kterej vytvoril WinCE Cab Manager a vypadalo to takhle (misto set_PDA.inf date samozrejme jmeno sveho inf souboru):

[SourceDiskNames]
1=,,,
[SourceDisksFiles]
"set_PDA.inf" = 1
[DestinationDirs]
CopyFiles = ,%InstallDir%

Treba se tahle "minimalni" konfigurace bude nekomu hodit.
Jimm98y (237)|11.11.2006 15:01
nevíte někdo, jak dát do .inf souboru diakritiku tak, aby se po kompilaci objevila i v _setup.xml? mám cz.inf s diakritikou a po kompilaci přes cabwiz.exe se vynechají všechny české znaky.
Jimm98y (237)|17.11.2006 11:34
Už jsem si odpověděl, .inf musí být bez diakritiky a následně v _setup.xml se musí nahradit všechny požadované znaky jejich kódem v unicode
xtonda (811)|6.6.2007 11:39
Máte někdo zkušenost s nástrojem Pocket PC Installation Creator?