Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Databáze klientů (CRM) - Clients Manager

Adam Motvička (65)|1.2.2008 17:57
Program pro jednoduchou správu zákazníků. Dovoluje uchovávat základní informace o klientech (adresy, fakturační údaje..), ke každému klientovi přiřazovat události (výsledky schůzek, osobní poznámky, řešené úlohy...), seznam provedených prací a odměn a finanční výdaje.

Původně jsem to programoval pro sebe, ale do budoucna mě napadlo že by se něco podobného mohlo hodit i někomu dalšímu. Přidělal jsem tedy něco jako "licenční číslo" - v současné verzi je časově omezený do konce února. Brzo vydám další verzi s nějakými úpravami ve které číslo obnovím.



1.2.2008 - Verze 0.5
MiRoS_oldd (1)|14.2.2008 08:55
Ahoj,

v čem to děláš?
Jak jsou uložena data? Jde mi o to aby šla stahovat do PC.

Kolega něco podobného hledá. Jde ale i o to aby to nepřestalo
po stanoveném datu chodit... Bude další verze?

Díky

hpa (159)|14.2.2008 10:37
Pridavam se k prispevku kolegy - programek se jevi jako velmi zajimavy, ale pez PC conduitu se pro vetsi pocet klientu neda rozumne pouzit. Je desktopova cast v planu?

Diky za usili! :-)

hPa
Adam Motvička (65)|14.2.2008 13:15
Mám radost že to alespoň někoho zaujalo :).

Současná verze obsahuje několik malých chyb, takže nová verze bude někdy během příštího týdne. V současné sobě jsem zaneprázdněn jinými věcmi. Data jsou uložena pomocí SQLite, naprogramováno je to v C# a .NET, tudíž není ani problém desktopová verze (ono v podstatě stačí *.exe soubor který je v CABu a určený pro PPC spustit na PC, díky použitému jazyku a .NETu je to multiplatformní, ale je tam jedna věc která to nedovoluje takže při spuštění vyhodí neplatnou operaci).

Ovšem zůstává otázka jakým způsobem synchronizovat co nejlépe data PPC <=> PC. Musí tam být prostředník který zjistí co se kde přidalo, kde ubralo, editovalo - na programování takové věci si s C# a .NET asi nevystačím.