Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První ROM upgrade pro zařízení HTC S710 je na světě!

Zdenek Malinsky (9781)|1.2.2008 12:17
I když už jsme skoro ani nedoufali, nakonec jsme se přeci jen dočkali. Více jak devět měsíců (!!!) po uvedení na trh a mnoho týdnů po vydání jeho nástupce, zařízení HTC S730, je aktualizace pro populárního "Voxe", tedy zařízení HTC S710, konečně na světě. Tedy přesněji řečeno na webu HTC, na obvyklém místě zvaném Club HTC. Jedná se o celkem významný update (původní verze ROM byla 1.15, nyní ukazuje zařízení 1.34), bohužel konkrétní informace o tom, co přesně je změněné/opravené chybí. A i když se Vox dal celkem bez problémů používat, pár vad na kráse by se u něj našlo a tak stojí upgrade na novou verzi rozhodně za úvahu.

Zdroj: htc.com
thx Martin Pavlis
Storm8 (162)|1.2.2008 17:10
Výborně... Kdo bude první a upgrade vyzkouší a napíše nám změny a postřehy...? Mě samotnému se do toho moc nechce ;-)
nekomancer_ce4you (15)|1.2.2008 18:10
Odvážnému přece štěstí přeje ;)
Storm8 (162)|1.2.2008 20:06
To je pravda... Di do toho!
wojtishek_ce4you (13)|1.2.2008 21:28
Vyborne, jdu na upgrade :) dam vedet, jakych zmen jsem si vsiml :)
wojtishek_ce4you (13)|1.2.2008 22:34
Tak, jsem po updatu :)

strasili nejdrive pul hodinou updatovani, pri samotnem procesu psali neco ohledne 10 minut, ovsem do 3 minut bylo hotovo :)

System se po updatu chova svizneji, pribyla polozka "Connection Wizard" ktera automaticky nastavi veskere mozne datove pripojeni (dokonce i Vodafone Live - pro vodafonisty jako ja).

Co je ovsem obrovskym plusem, kvuli kteremu jsem se velice tesil na update, je jiz lepe fungujici Sim Toolkit :) uz zadne hlasite troubeni na sto honu (teda mam pocit, ze nehraje vubec nic :)) a manualni najizdeni polozky Vodafone pro ziskani klice pro vstup do banky (e-banka), vse funguje, jak ma :)

tot prvotni zjisteni :)
Radek Novák (309)|2.2.2008 03:49
[QUOTE="wojtishek"]Co je ovsem obrovskym plusem, kvuli kteremu jsem se velice tesil na update, je jiz lepe fungujici Sim Toolkit [/QUOTE]

Tak to je hodne dobra zprava, hned jdu na update :)
maer (15)|2.2.2008 15:50
Nechapu kde jste sehnali tu aktualizaci ... ja jsem zaregitrovanej na HTC a tam porad aktualizaci na HTC S710 VOX nemam na vyber... :(( a kdyz jsme nasel ten soubor s aktualizaci tak po spusteni mi pak hodi error na nejaky ID
wojtishek_ce4you (13)|3.2.2008 03:16
Dalsi drobne postrehy:

Slozka "Office mobile" se konecne logicteji presunula na druhou pozici ve startu, nove ikonky, bohuzel stale nemusi nativne vytvorit novy soubor. Udajne by mely umet pracovat se soubory z Office 2007 :) S tim souvisi i vyhozeni kalkulacky z office slozky a nahozeni te primo do startu :)

Pred chvili jsem provedl asi 4. HR...ne ze by byl tak nestabilni, ale nerozumi si prilis s obnovenim dat ze Sprite Backupu, tech dat, ktere byly zalohovany na stare ROMce...jasne, reknete si logicke...urcite je, ovsem ne v pripade, kdyz jsem se snazil obnovit pouze soubory ve slozce "My Documents" v zarizeni. Takze zaloha natvrdo do PC a po updatu zpatky do zarizeni.

Mozna se mi to zda, ale trosku se zadrhava komunikace s Jeyo Mobile Companion...teda aspon mi to tak pripada, ze pri Backupu vseho se na cca 5 vterin zasekne pri pocatku zalohovani. Zalohy jinak v poradku :)
wojtishek_ce4you (13)|3.2.2008 10:57
Dalsi dve veci: po HR ma Voxik 51MB pameti (myslim, ze predtim bylo trosku mene) a pismo u smsek je mensi a prijemnejsi na cteni :)
nekomancer_ce4you (15)|8.2.2008 12:10
Hmm, existuje nějaký speciální důvod, proč na HTC nevidím žádný update ke stažení? :(

Je to pouze pro uživatele z určitých zemí nebo je nutné splňovat nějaké speciální požadavky (tj. starší výrobní série Vox - jestli tedy něco takového vůbec je)?

Mám taktéž 1.15 ROM, HTC, a v Updates vídím pouze oblíbenou noticku o tom, že se tu někdy může objevit update :)
wich (3)|12.2.2008 15:54
No zobrazi se ti to jenom pres anglicky stranky. Na ceskym HTC jsem to taky navidel.

Jinak po upgradu mi konecne fungujou aktualizace. Sice to nic nenaslo, ale nekonci to na chybe jako predtim :)
nekomancer_ce4you (15)|12.2.2008 18:18
No, já jsem se díval snad na všechny HTC regiony (Německo, Asie, Amerika, ČR) a nikde nic :?
wich (3)|12.2.2008 18:31
Po prihlaseni to to najdes tady http://member.htc.com/member/login.aspx u SW pro tenhle telefon.

Hodil sem ti to kdyztak na FTP, tak si to muzes stahnout nez to zas smaznu:
http://www.hopofree.net/pub/RUU_Vox_HTC_WWE_1.34.405.1_4.1.13.54_03.10.90_Ship.exe
http://www.hopofree.net/pub/navod.jpg
nekomancer_ce4you (15)|18.2.2008 20:02
Díky, ale už jsem to dávno stáhl z xda-developers. Asi jsem to měl v tom dotazu upřesnit - prostě v sekci http://member.htc.com/member/RomList.aspx vůbec žádný update ke stažení nemám a netuším proč... No, asi nejsem sám, ale stejně mi to přijde divné.
Maverick_ce4you (3)|11.3.2008 18:10
Nazdar. Může mi někdo zdělit zda při upgradu ROM přijdu o svá nastavení, skiny, doinstalovaný soft apod? Čili jako by Reset? Předem díky za reakce...
RDol (6)|14.3.2008 00:36
Obsahuje ta nova ROM ceskou lokalizaci nebo ne? Diky za info.
wich (3)|15.3.2008 22:28
to Maverick: Pri upgradu prijdes uplne o vsechno (adresar, sms, posta, aplikace, lokalizace, nastaveni), takze doporucuju nejdriv udelat synchronizaci :)

to RDol: Myslim ze ne, ja ji tam pak nahral z balicku od operatora a nezkoumal to.
Maverick_ce4you (3)|16.3.2008 08:13
to RDol: CZ lokalizaci obsahuje. Odskoušeno.
Jimm_ce4you (2)|19.3.2008 22:19
Dobrý den jelikož jsem novým uživatelem Voxu tak mám dotaz vyplatí-li se mi instalace upgaru ROM ?
Maverick_ce4you (3)|20.3.2008 18:41
jj, myslím že jo, viz příspěvky výše...
Heretic_ce4you (158)|19.5.2008 23:59
Zdravim, máte někdo zkušenosti s CID unlockem voxe? Můj je locknutej a návod na xda-dev (STRTRK CID Unlock) mi nefunguje a rád bych si do svého voxe nahrál nejvovější romku. Dikes

EDIT: tak jsem použil jednorázovej unlock, abych mohl nahrát novou romku...
jenda.69 (16)|18.12.2008 15:40
Nejspíš budu uplně mimo, ale na všech fórech je tak hroznej chaos, že se raději zeptam, než bych něco zmrvil...

HTC S710 VOX:
Je už nějaká WM6.1 ROM česky?
Pokud je jen ENG: vyplatí se to oproti WM6?
Pokud nevyplatí: je nějaká novější česká ROM WM6 než 1.34.405.1?
Nebo: je nějaká ROM, která je lepší než ofiko výše uvedená verze?
Storm8 (162)|19.12.2008 00:55
Jasně. Podivej se na XDA Developers. Je tam ke stažení WM 6.1 Rom pro Voxe. Lepší je, je to novější systém, ale záleží o co ti de. Umí především threaded SMS, má poměrně dobrý homescreen, podporu pro Office 2007 dokumenty + - pár zbytečností které ti budou ukradené, pokud nejsi Geek. Prováděl jsem upgrade na dvou voxech a oboje v poho - podle návodu. Možná tam je i podpora SDHC ale to si nejsem jistej.
Jinak je anglicky, nevim, jestli tam jde dát čeština, nepotřebuju to.
Posílám i odkaz na thread s verzí kterou mám, pokud vim, tak existuje ještě jeda verze od stejného kuchaře: Mona Lisa - ale ta se mi podle screenshotů tolik nelíbila. Proti této nemám mnoho výhrad - no přečti si fórum, jestli máš náladu, jestli ne tak jenom počítej s tim, že ti telefon bude pravděpodobně vibrovat v intervalech asi 5 min, pokud budeš mít nepřijatý hovor/zprávu/něco a možná taky bude občas vibrovat jen tak. To dělají oba telefony které jsem flashoval. Neumim se toho zbavit, ale zas tak moc to nevadí.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=384129