Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak
>
>

LG KS20 - uživatelské zkušenosti, tipy a triky...

Losos_ce4you (1147)|30.1.2008 18:29
Všichni kdo již vlastníte toto zařízení prosím o příspěvky jakéhokoliv charakteru týkajícího se práce s tímto zařízením .... sice ho mám již déle ale hraní s Cruisem mi zabralo tolik času že teprve nyní začínám studovat LG :-)
První dojem :
hmatový - zcela perfektně padnoucí zařízení , rozměry jsou opravdu již "nositelné" ... nesrovnatelné s žádným MDA/XDA které je doposud na trhu ..
běžně-uživatelský - poměrně svižné zařízení na úrovni dobře laděných ROM konkurentů (Kaiser,TyTn,Cruise ... atd.)

Specifications:

• Windows Mobile 6 Professional (with modifications for finger-friendly use)
• Size: 99.8 x 58 x 12.8 mm (3.9" x 2.3" x 0.5")
• Weight: 92.5 g
• 400 MHz processor (Qualcomm MSM7200 chipset)
• 2.8", 240 x 320 pixel, 18-bit (262.144) colour touchscreen
• Tri-band (900/1800/1900 MHz) GPRS/EDGE and single-band (2100 MHz) UMTS/HSDPA (3.6 Mbps)
• 128 MB RAM / 256 MB ROM
• 1050 mAh Li-Polymer battery, 4h/400h talk/standby time
• 2.0 megapixel camera with auto-focus and LED flash
• Front-facing VGA video calling camera
• Bluetooth, WiFi (b/g), TV-out, FM radio
• MicroSD card slot

A couple of things not quite certain is:

• GPS (supported by the chipset, but there's probably no GPS antenna)

.... a více později :-)

Ihned mám ale dotaz - pokud někdo stroj již vlastníte - nedaří se mi vyhnat LG ficury , standardni postup - po HR kalibrace atd.,před instalací ficut softreset nefunguje - vrati se to zpet do stavu po HR :-( někdo nápad ?????
Losos_ce4you (1147)|30.1.2008 20:02
vyreseno
htcjirka (1875)|30.1.2008 20:39
Jeste by jsi i pro ostatni uzivatele mohl napsat jake jsou parametry toho zarizeni,co umi apod.Na ruznych webech byli parametry odlisne.Uvadeli se ruzne ram atd. :yes:
inža_oldd (12)|30.1.2008 21:02
zdravím, sleduju to tu již od prosince, protože potřebuji nový komunikátor (moje MDA Vario již dosluhuje). Po vyhlédnutém E-TEN X800, které jsem zavrhl kvůli paměti, jsem si objednal HTC Touch Cruise, ale to jsem již také zrušil. Včera jsem se rozhodl pro LG KS200 a dal dotaz na O2 ohledně podpory WIFI, a zde je odpověď:

Vážený pane,
reaguji na Váš připojený e-mail. Ze své pozice nemám možnost ověřit
skladové zásoby jednotlivých prodejen, dle informací pracovníků logistiky
je telefon k dispozici na hlavním skladě a volně dostupný k dodání
prodejnám. Dle ověření vlastností podporuje telefon datové přenosy GPRS,
EDGE a UMTS, službu Wifi ale uvedený přístroj nepodporuje. ¨

Tak jsem z toho trochu zmatený, protože se informace na netu ohledně podpory WIFI různí.
A jak je to vůbec s pamětí? Původně tam měla také být "jen 64Mb"
Losos_ce4you (1147)|31.1.2008 12:12
Průběžné pozorování 1 :-)

výdrž - zatím vypadá ještě o chloupek lepší nežli u Polarise ... cca 10%

karta SDHC , sice vše běhá , ale u některých souborů - cabu , je treba problem instalace z karty ... je nutne pres active sync (podobne zahady byly myslím u Kaisera v první ROM také)

nabijeni,synchronizace - je hloupe ze LG nepouzil uz dnes standardni miniUSB , ale specielni koncovku ....

video v CorePlayeru bez problemu i bez konverze ...

behem prace se objevuji drobne zahady - nelze spustit nejaky program , je potreba reset (vypada to na syrovou ROM)

vlastni vyzvaneci a oznamovaci tony - wavy co mam prednastavene na sms,vyzvaneni atd. (stejne jako ve vsech htc strojich) se mi sice prehraji , ale jsou provazeny dvojim nebo trojim zachraplanim , vyzvaneci ton se spusti ne v delce jak je , ale pouze na cca 5 sec a utichne ..... po zadani defaultniho vyzvaneni sice prehraje bez problemu , teda no ... pri pouzivani BT handsfree si zase vyzvani tak nejak jak chce - jednou zvoni jen do sluchatek , pak zase normalne pristroj , vicemene bez logiky
* zda se ze castecnou - mozna uplnou opravou je prevod do m3 ... zajimave ze normalne se mp3 ostatnim strojum moc nelibi , tady pro zmenu to system asi vyzaduje :-)

BT - sice umoznuje hafo profilu , neoklestena verze jako u ostatnich xda/mda , ale zase .... neumi se zpetne konektit - treba na sluchatka , jakmile se ztrati ze spojeni , zpatky uz nenavaze , pri zapnuti BT na pristroji neumi sam aktivovat spojeni ... celkem hloupe :-( - to vidim zatim jako nejvetsi problem , vzhledem treba k absenci gps to muze byt zdroj neprijemnosti , potom souctem s hansdfree to je velky a neprijemny problem .....

pri pouzivani profilu - phonealarmu - ktery normalne se vsemi zarizenimi funguje na 100% ,, neumi pri prepnuti z nocniho rezimu zapnout gsm cast ...
* s novou verzi PhoneAlarmu uz prepina jak ma ....

fotoaparat , video .... jedine zatim plus oproti konkurenci , oproti prikladne Polarisu , Kaiserovi nebo starsich HTC kousku , samozrejme i e-tenu ktere s kvalitou foto jsou na tom jeste hure nez HTC , je ac treba jen "pouze" 2Mpx asi nesrovnatelne pouzitelnejsi nezli ostatni , foto i video ..

wifi - bez problemu , dost citlive .... wpa,wpa2,wep ... v pohode , prenos bez "padani" ...
Losos_ce4you (1147)|1.2.2008 10:02
Jeste mam problem s diakritikou v Mobipocket readeru , "nefunguji" standardne pouzivane fonty , nevim jestli na tom ma podpis pocesteni pristroje - systemu , stejny problem by se mohl tedy objevovat na vsech zarizenich s ceskou ROM , bohuzel nemam zkusenosti , cestinu nepouzivam - tady se ji ale bohuzel njde zatim zbavit ........ nekdo napad ???
PhSnake (872)|1.2.2008 10:19
skus pohladat urcite je tu thread s CE fontami(ja som si ich stahoval)
Losos_ce4you (1147)|1.2.2008 10:23
fonty samozrejme mam,bezne je pouzivam , ale tady to proste nefunguje
*rozbehal jsem uBook , ten jede perfektne .....
inža_oldd (12)|1.2.2008 13:41
tak vážení jdu do něj, a jen doufám, že nedělám blbost...:-)
yasmeene (2)|4.2.2008 17:05
Mam dotaz, nevite jestli se da sehnat k tomuto telefonu redukce na normalni jack? Tento ks20 ma asi nejaky proprietarni LG konektor, ktery se pouziva u vicero jejich telefonu, google mi nic blizssiho neporadil..
Losos_ce4you (1147)|4.2.2008 18:51
Zarizeni VELICE zahadne pracuje s pameti ...
Vypis pameti bez jakychkoliv spustenych programu ...
Celkem ... 81Mb
Pouzita ... 65Mb !!
Volna ... 16Mb !!
-------------------------------------------------------------------
To jsem na to byl lepe se vsemi zarizenimi ktere mely jen 64Mb RAM .... 22-28Mb volneho,dle pouzite ROM a daneho zarizeni ....
yasmeene2 (794)|4.2.2008 23:32
Ono az vyjde nova rom, tak to bude urcite lepsi.. Trochu me od koupy odrazuje prave to, ze to je "neprobadane" zarizeni, narozdil napr. od htc, ktere ma ohromnou komunitu "zdokonolavacu".. (i kdyz me to na druhou stranu taky laka :o)
yasmeene2 (794)|4.2.2008 23:36
O jake pameti ted mluvite? O programove? Po soft resetu?
Losos_ce4you (1147)|5.2.2008 07:04
Bohuzel tohle neni HTC , takze nova ROM treba ani zadna byt nemusi,pripadne nemusi vylepsovat skoro nic , na to bych nespolehal u tohohle pristroje . Nicmene prekvapit LG muze :-)
Pamet samozrejme nemyslim uloznou !
Mimochodem .... ty rozmery jsou desne navykove , i Cruise je pak strasna cihla a mam obavu ze diky tomu si i s drobnejsimi problemy ktere nevim zda budou odstraneny necham radsi to LG :-) Po letech pouzivani MDA je tohle navrat k "mini" rozmerum a priznavam ze mne to dostava :-D
yasmeene (2)|5.2.2008 12:21
Ja uz jsem rozhodnut do neho jit, taky me to dostalo :o) Ted guugluju co se da, jsem zvedavy jestli nekdo prijde na to jak zprovoznit ten gps cip co je uvnitr :o) Jinak nekde jsem zahledl informaci o romce 101b. Taky je super ze narozdil od htc ma tento chipset implementovany drivery toho ati grafickeho akceleratoru, i kdyz v nekterych pripadech maji aplikace pracujici nad GAPI pry take problemy.. Ale podle toho co jsem cetl ocekava LG od tohoto telefonu hodne, proto bych se nebal toho, ze nebudou dalsi updaty..
inža_oldd (12)|5.2.2008 12:32
Tak vážení, dnes odpoledne ho čekám...už se na něj těším :-)
yasmeene2 (794)|5.2.2008 12:45
Vyborne, kdyz neni komunita, tak ji zalozime :o)
Losos_ce4you (1147)|5.2.2008 21:01
Dalsi neprijemna zalezitost .... samovolne resety zarizeni , jednou , dvakrat denne se pristroj sam "uspi" a nasledne resetne ... bida :-(
inža_oldd (12)|6.2.2008 09:22
Tak první dojmy - bezkonkurenční - ty rozměry chytí snad každého kdo ho vezme do ruky :-D
Zatím se jen seznamuji spíše s menu atd, nemám momentálně moc času... snad o víkendu :-(
Od včera 15:00 je zapnutý (ještě jsem ho ani nenabíjel), a zatím žádná komplikace - jako samovolný restart atd...
yasmeene2 (794)|6.2.2008 14:18
ten reset muze byt zpusoben nejakou nekompatibilni aplikaci.. Me spise zarazi problemy s GAPI - pry vetsina her na tom nebezi (stejny problem jako u htc) a bug kdy kdyz pri telefonovani dojde k vypnuti displeje (necinosti) a zaroven se vypne i mikrofon... Muzete to potvrdit?
inža_oldd (12)|6.2.2008 15:32
hry na mobilu nehraju, takže v tomto nepomůžu
yasmeene2 (794)|6.2.2008 15:36
no nejde jen o hry ale i o ruzne graficke nadstavby typu pointui, wisbar advance apod..
Losos_ce4you (1147)|6.2.2008 15:37
[QUOTE="yasmeene2"]ten reset muze byt zpusoben nejakou nekompatibilni aplikaci.. Me spise zarazi problemy s GAPI - pry vetsina her na tom nebezi (stejny problem jako u htc) a bug kdy kdyz pri telefonovani dojde k vypnuti displeje (necinosti) a zaroven se vypne i mikrofon... Muzete to potvrdit?[/QUOTE]
Nic nekompatibilniho urcite nevlastnim , zatim to vypada ze je problem s BT , pokud mam pripojene sluchatko , bez toho se to myslim nikdy nestalo.Hry -3D co jsem zatim zkousel nebezely - na HTC totez beha bez problemu - stejny problem tam urcite neni ....
Mikrofon se mi jeste nikdy nevypnul .....
yasmeene2 (794)|6.2.2008 16:09
[QUOTE="Losos"]
Hry -3D co jsem zatim zkousel nebezely - na HTC totez beha bez problemu - stejny problem tam urcite neni ....
[/QUOTE]
Myslim HTC se stejnym chipsetem - Kaisera a Touch kruise (ony problemy s driverama qualcommu)
Losos_ce4you (1147)|6.2.2008 16:43
plati i na Kaisera a Polarise ........
inža_oldd (12)|6.2.2008 22:25
nevíte někdo, která verze Skype bude korektně fungovat. vyzkoušel jsem asi tři a žádná nejde spustit.
torcys_ce4you (31)|6.2.2008 23:40
[QUOTE="yasmeene2"]ten reset muze byt zpusoben nejakou nekompatibilni aplikaci.. Me spise zarazi problemy s GAPI - pry vetsina her na tom nebezi (stejny problem jako u htc) a bug kdy kdyz pri telefonovani dojde k vypnuti displeje (necinosti) a zaroven se vypne i mikrofon... Muzete to potvrdit?[/QUOTE]

zkoušel jsem například Call of duty 2 vůbec to něběželo, hra se dlouho spouštěla, a když naběhla hra tak to vypadalo tak, že jsem kliknul a až po pár vteřinách se to hejblo

a mikrofon se mi vypíná :(
nevim jak to teda přesně fungueje, zkoušel jsem víckrát volat, a někdy se to vyplo hned po chvíli někdy to vydrželo i několik minut bez problémů.
reklamovat?
to že se vypne displej to mě zas tak neštve, stačí zmáčknout tlačítko a on se rozsvítí
torcys_ce4you (31)|6.2.2008 23:44
[QUOTE="Losos"]Zarizeni VELICE zahadne pracuje s pameti ...
Vypis pameti bez jakychkoliv spustenych programu ...
Celkem ... 81Mb
Pouzita ... 65Mb !!
Volna ... 16Mb !!
-------------------------------------------------------------------
To jsem na to byl lepe se vsemi zarizenimi ktere mely jen 64Mb RAM .... 22-28Mb volneho,dle pouzite ROM a daneho zarizeni ....
[/QUOTE]

hmm divný, já mám volných okolo 36-38MB RAM když nemám spuštěný žádný aplikace
scholzj (2)|7.2.2008 00:28
Na xda-developers někdo psal, že vypínáni mikrofonu prý souvisí s 3G sítí a přepínáním mezi 3G a 2G sítí. (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=354505) KS20 nemám, takže netuším jestli to tak opravdu je.
torcys_ce4you (31)|7.2.2008 00:38
u UMTS nemám pokrytí, ale zkusil jsem nastavit teda používání jen GSM, tak uvidim jestli to bude dělat dál


edit: tak to nepomohlo..
yasmeene2 (794)|7.2.2008 10:59
[QUOTE="torcys"]
edit: tak to nepomohlo..[/QUOTE]
Pry staci jen treba tuknout do joystiku a zase se to nahodi..
torcys_ce4you (31)|7.2.2008 11:42
v okamžiku co se ten mikrofon vypne, tak můžu mačkat co chci, a už to nefunguje
možná by pomohlo jedině mačkat tlačítka aby se nevypl displej, jestli to teda má nějakou souvislost že se vypne displej i mikrofon najednou
Kilek (45)|7.2.2008 11:55
[QUOTE="torcys"]v okamžiku co se ten mikrofon vypne, tak můžu mačkat co chci, a už to nefunguje
možná by pomohlo jedině mačkat tlačítka aby se nevypl displej, jestli to teda má nějakou souvislost že se vypne displej i mikrofon najednou[/QUOTE]

Po zhasnuti displeje behem hovoru (cca po 10s) mam mikrofon stale funkcni. Diky za enableRecognizers.cab!
Losos_ce4you (1147)|7.2.2008 12:02
Mozna strela do prazdna , ale neni to tim ze mate nastavene zhasnuti displaye i vypnuti napajeni na stejnou dobu ? Nic jineho mne nenapada kdyz me to jde a vam ne ..... podivejte se jak to mate nastavane . Ja mam dle profilu bud 30sec/1min , 2min/3min ...... a tak vselijak . Nic nezkazite kdyz zkusite
torcys_ce4you (31)|7.2.2008 12:13
zhasnutí displeje i vypnutí napájení mám nastavný rozdílně..

no když si shrnu jak mi to blblo:
první hovor asi 7 minut bez problémů
druhý hovor na infolinku, jen se ozývalo že mě neslyší
zkoušim znova to stejný
udělám tvrdý reset telefonu, volám znovu operátorka mě slyší
ověřuju znovu voláním na infolinku, chvilku mě slyší, pak asi po 2 minutách mě neslyší
volám přítelkyni, asi po minutě a půl mě neslyší
zkoušim volat přes handsfree 2,5 minuty bez problémů
volá mi přítelkyně ani ne 2 minuty v pořádku pak, to přestane fungovat

když mě přestali slyšet zkoušel jsem klikat na displej, hejbat joystickem, zmačknout tlačítko power, měnit hlasitost, nic nepomohlo
Kilek (45)|7.2.2008 13:24
[QUOTE="torcys"]no když si shrnu....[/QUOTE]

resil bych to rychlou reklamaci
yasmeene2 (794)|7.2.2008 14:32
Tady to resi na xda-developers, ale reseni zadny, nekdo navrhuje aby si nenechal telefon vubec vypnout displej (tzn obcasne klikl na joystik apod..) ale reseni zatim zadny, pry ze ani reklamace nepomohla.. Asi si budem muset pockat na novou ROM
yasmeene2 (794)|7.2.2008 15:36
tak jsem procetl spoustu informaci o tomto problemu a zda se ze tyto problemy se objevuji pouze u GSM siti, to znamena zep okud si v nastaveni zaskrtnete preferovat UMTS tak rpoblemy by mely zmizet, vypadky se zvukem jsou i u tomtomu, kde naopak staci mit v pozadi spustenou prazdnou mp3 napr v mediaplayeru.. Ale jsou to jen takove obezlicky, na opravu si budeme muset pockat. LG zatim tvrdi ze vina je nastrane operatoru, kdezto operatori ze na strane LG... (klasika :o), nicmene ted kdyz se problemy hlasi ze vsech zemi tak s tim LG bude muset neco delat.
torcys_ce4you (31)|7.2.2008 16:35
no když vezmu že na tom foru se o tom problému už bavili na začátku prosince :X
yasmeene2 (794)|7.2.2008 21:09
jojo, ale to bylo KS20 uvedeno zatim jenom ve francii, tam si uzivatele stezuji uz od listopadu, ale jak jsem rikal, LG je odkazovalo na operatora a operator na LG, ted kdyz uz se konecne dostava i ve vicero zemich se to stoprocentne zacne resit, tohle neni jen tak minoritni bug.. Doporucuju napsat email na podporu LG, cim vice jich dostanou tim horliveji se top okusi napravit.

Mimochodem uz ho mam doma :o)
torcys_ce4you (31)|7.2.2008 23:14
a dělá ti to teda taky s tím mikrákem?

jinak až na ten problém jsem s mikrákem jsem docela dost spokojen, bál jsem se ze zahraničních recenzí, že se seká přehrávání videa, telefon má dlouhý odezvy až 30s.
Ale video naštěstí i při 500kb/s běží v pohodě, a telefon je docela rychlej, až na vyjímky, ale určitě jsem ještě nečekal ani náhodou 30s než by se něco rozběhlo.
Ale pravdu měli s hlasitým handsfree při volání, zvuk se zacyklí a z repráku je slyšet jen bordel.
yasmeene2 (794)|8.2.2008 13:06
zatim sem mel jenom dva hovory, takze nevim.. vsechno se zda zatim v poradku. Nahodou nevi nekdo co to je za GUI v tomhle videicku? Docela se mi to libi (ac teda nemusim moc "napodobeniny" neceho jineho) Jinak jsem objevil free programek FTouchFlo coz je odvozeny od HTC TouchFlo dodava funkcionalitu skrollu prstama do skoro vsech programu.. (htc to ma v zakladu, tak premejslim jak to dodat do LG) existuje i pokracovatel FTouchFloSK, ten uz vsak neni free.. Take uz laboruju jak zobrazit obsah extended romky.

Jinak co se rychlosti tyce ja jsem naprosto spokojen, predtim sem mel vario s tim 200mhz procesorem a tak se mi najednou vsechno zda bleskurychly :o) A to jsem zatim nic netweakoval (pagepool apod..) Prijemne me prekvapilo ze mam asi tak 130 volneho mista v rom, coz oproti cca 30 ve variu je taky obrovsky skok. O rychlosti HSDPA vubec nemluvim :o)

Nemate v tom nekdo SDHC kartu? (tu tam lze dat po nainstalovani nejakeho cabu), ale pry to obcas zlobi..

Co se mi taky moc libi, ze davaji do zakladu redukci na normalni jack.. A ta utilitka na prepinani mezi activesyncem a usb mass storage je taky prijemna.. Zatim jedina vytka je k umisteni hw tlacitek, kdy se mi stava ze kdyz vemu telefon do ruky omylem zmacknu i tlacitko hlasitosti.. Ale asi jde o zvyk.
hannawald (65)|10.2.2008 11:03
zdravim vsechny,
sam s koupi jeste vaham, recenze na KS20 jsou dost rozporuplne, nekde chvali, jinde dost kritizuji. ale vetsinou recenzovali Vodafone verzi, nemuzou byt zminovane problemy s velikosti RAM, pomalosti..specialita Vodafone verze? udelat neco takoveho HTC, bylo by rozhodovani jednodussi, ale u LG se opravdu bojim nejake podpory...na druhou stranu, pokud ty bugy neodstrani, tak to snad musi kazdy uspesne reklamovat, to se snad neda nazvat "vlastnost pristroje" a s tim musi snad neco delat...

moje otazky-jak je na tom s kvalitou audio vystup pri prehravani mp3? recenze moc nechvali, je to vazne tak spatny?

zkouseli jste kvalitu fotek? tady jsem naopak cetl, ze predci i 3Mpix HTC...
da se to pouzit jako nahrada kompaktu (samozrejme bezne fotky, ne zadne zvetseniny)?

Btw...Nez se do me nekdo pusti (i kdyz snad ne, tady maji diskuse vyssi uroven jak na mobilmanii) - opravdu to nepotrebuju na praci, vystacim si i s beznym kalendarem v "hloupych" tel, mam v hledacku i Nokii N82 (nemam digi kompakt, tak me laka reseni 2v1 - N82 uz je proste na foceni pouzitelna), ale s WM ma clovek prece jenom o neco vic moznosti, jak si tel upravit k obrazu svemu a po case treba zase kompletne zmenit novym programkem, kdyz zatouzi po zmene (levnejsi jak novy mobil:)...

nejvice me mrzi, ze na KS20 nebeha pointui
torcys_ce4you (31)|10.2.2008 13:23
já dal telefon teda reklamovat, u O2 mi ho nevyměnili protože další na skladě neměli, a prej ani neni možnost ho objednat, tak jediná možnost byla ho poslat do reklamace, a až přijde zpátky opravenej(a oni uznaj že byla v přístroji chyba) tak mám možnost si nechat vrátit peníze, popřípadě jestli bude na skladě jinej tak si vzít jinej, a nebo si nechat ten opravenej.

s tím zvukem, no jestli chceš poslouchat do sluchátek, tak myslim že to je v pohodě, ale každej má názor jinej :) jestli chceš poslouchat z reproduktoru, tak to asi na to fakt nebude.

a k fotáku, možná tak k focení na skvělym světle. Večer v pokoji s normálním světlem(se žárovkou) a použitím té svítící diody, moc fotky nenafotíš(fotky maj obrovskej šum). Kompakt s tím určitě nenahradíš :-)
hannawald (65)|10.2.2008 13:38
do sluchatek mi to staci, nejsem zadnej audiofil a hlavne v MHD to vyjde nastejno...ten fotak me trochu stve, protoze me laka koupit za stejny penize N82 - ma super fotak, GPS (ale to bych ozelel). Na druhou stranu kde jinde nez s Win Mobile clovek najde neco jako pointui, ktery mu udela z tel uplne novy telefon (bohuzel na KS20 zatim neslape)...

idealni by pro me bylo win mobile zarizeni s fotakem na urovni N82, rozmerama KS20, displayem, kde je neco videt i na slunicku a klidne pri stejnym rozliseni i vetsi displej (3 palce by se mozna vesly) - at se to lip ovlada bez stylusu. jenze nic takovyho se myslim nechysta, alespon jsem se nedocetl...

takze porad cekam a mezitim resim otazku, jestli KS20, N82 nebo cekat dal...kazdou chvili mi prijde lepsi neco jinyho:o)
yasmeene2 (794)|10.2.2008 14:45
Ja bych se toho nebal, jelikoz LG chysta i jine telefony s WM, rekl bych ze updaty ROM budou (ale jako uvideme no). Foti to na mobil skvele, i kdyz teda je pravda ze cim min svetla tim je to horsi. Do sluchatek to hraje pomerne dobre, mozna hlasitost by mohla byt o neco lepsi, ale to je asi dano sluchatkama (studiovky to zkratka neutahne :o) Problem s mikrofonem (tuktuk) zatim nemam. Nejlepsi je ta touch technologie, daji se s tim delat fakt psi kusy, uz prakticky nemusim pouzivat stylus, dokonce se na to da psat i palcema (s resco keyboard 5), takze i ma predchozi "zavislost na klavesnicce z varia" padla. Uz tam mam nainstalovany samy "prstovy" programy takze jenom taham a tukam na velky ikonky :)) Ja jsem nadsenej

Ted jeste kdyby sla enablnout ta GPSka a byl bych nejstastnejsi kluk :o)
torcys_ce4you (31)|10.2.2008 21:59
yasmeene2: jakou máš pls verzi ROM?
yasmeene2 (794)|11.2.2008 16:48
[QUOTE="torcys"]yasmeene2: jakou máš pls verzi ROM?[/QUOTE]

OS: 5.2.1626 (build: 18132.0.4.6)
ROM: v09d
ROM date: 2008-01-09

jojo, taky me zajima kdo mate jakou..
torcys_ce4you (31)|11.2.2008 16:51
[QUOTE="yasmeene2"][QUOTE="torcys"]yasmeene2: jakou máš pls verzi ROM?[/QUOTE]

OS: 5.2.1626 (build: 18132.0.4.6)
ROM: v09d
ROM date: 2008-01-09

jojo, taky me zajima kdo mate jakou..[/QUOTE]

tu stejnou jsem měl i já
inža_oldd (12)|12.2.2008 19:34
já zatím 100% spokojenost! Oproti Variu - úplně o něčom jinom:-D hlavně rozměry bezkonkurenční !!!
Fotky jsou na mobilní zařízení fakt použitelný (jinak fotím Digi zrcadlovkou, nebo 6Mpx kompaktem)
Wifi - o 80% lepší signál než např. Vario
Paměť - k dispozici stále 32 až 38% volných
Mikrofon funguje bez problémů
GPS řeším externě - stejně ho používám jen v autě - hlavně nežere šťávu v mobilu. TomTom jede bez problémů
Prográmky Spb :yes: