Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Podivný stav...

DLZ (30)|29.1.2008 13:24
Ahoj, na X500+ jsem se dostal do stavu, kdy po připojení k PC pomocí USB ActiveSync hlásí, že nelze provést synchronizaci. Prozkoumat zařízení lze, ale nelze kopírovat do ani z PDA. Jen mohu prohlížet obsah karty a interní paměti. K tomu ještě položka Settings - Remove Programs je prázdná, tudíž nemohu odinstalovat aplikace. Mám nainstalovn SKTools a tam jsou aplikace vidět. Nevíte někdo prosím, jak tomu domluvit?
w1z1 (37)|29.1.2008 16:33
Zkus odebrat zarizeni a znovu pridat.
Odebranim myslim ActiveSync -> Soubor -> odstranit mobilni zarizeni
DLZ (30)|29.1.2008 23:12
...to jsem zkoušel, ale nepomohlo to. Nakonec jsem to vyřešil cestou HR a instalováním, instalováním, instalováním, ......... :-)
signy (31)|30.1.2008 17:17
DLZ, to je dobré :-) Já si už na HR natolik zvykl, že svoje oblíbené aplikace si cpu pokud možno rovnou do ExtROM a jejich nastavení z registrů exportuji (a po HR importuji) na SD kartu.
Wokna jsou použitelnější systém, když si člověk na reinstalaci zvykne jako na běžnou součást života ;;-)
landov (54)|31.1.2008 09:19
[QUOTE="signy"]DLZ, to je dobré :-) Já si už na HR natolik zvykl, že svoje oblíbené aplikace si cpu pokud možno rovnou do ExtROM a jejich nastavení z registrů exportuji (a po HR importuji) na SD kartu.
Wokna jsou použitelnější systém, když si člověk na reinstalaci zvykne jako na běžnou součást života ;;-)[/QUOTE]

Neber to osobne...ale na pravidelne HR by som si asi nikdy nezvykol. Moj prispevok je sice total OT, ale neda mi to nenapisat a polozit si otazku: Ked sa clovek aspon trochu orientuje resp. cita recenzie a fora o PPC a PDA, co ho preboha donuti kupit zn.E-TEN??? Ja sam nie som ziadny odbornik, iba bezny uzivatel, ale po tom co som si o E-TENoch precital prispevky od uzivatelov, tak som sa tejto zn. vyhol velkym oblukom. Aj ked niekto bude urcite so svojim PDA spokojny, stale je to len zlomok majitelov... Sam som cerstvym majitelom HTC CRUISE, som spokojny aj ked aj toto zariadenie ma svoje minusy, ale mat take problemy ako ma vacsina majitelov E-TEN, tak by som sa asi zblaznil :-)
Sani (68)|31.1.2008 13:02
[QUOTE="landov"][QUOTE="signy"]DLZ, to je dobré :-) Já si už na HR natolik zvykl, že svoje oblíbené aplikace si cpu pokud možno rovnou do ExtROM a jejich nastavení z registrů exportuji (a po HR importuji) na SD kartu.
Wokna jsou použitelnější systém, když si člověk na reinstalaci zvykne jako na běžnou součást života ;;-)[/QUOTE]

Neber to osobne...ale na pravidelne HR by som si asi nikdy nezvykol. Moj prispevok je sice total OT, ale neda mi to nenapisat a polozit si otazku: Ked sa clovek aspon trochu orientuje resp. cita recenzie a fora o PPC a PDA, co ho preboha donuti kupit zn.E-TEN??? Ja sam nie som ziadny odbornik, iba bezny uzivatel, ale po tom co som si o E-TENoch precital prispevky od uzivatelov, tak som sa tejto zn. vyhol velkym oblukom. Aj ked niekto bude urcite so svojim PDA spokojny, stale je to len zlomok majitelov... Sam som cerstvym majitelom HTC CRUISE, som spokojny aj ked aj toto zariadenie ma svoje minusy, ale mat take problemy ako ma vacsina majitelov E-TEN, tak by som sa asi zblaznil :-) [/QUOTE]

Sice je to tiez OT, ale neda mi nereagovat:
1) V problematike sa orientujem (dva a pol roka s predoslim WM zariadenim)...
2) Pred kupou som cital recenzie a prebehol diskusie .... tu je nutne pripomenut, ze k problemovym diskusiam sa vacsinou dostanes az ked zacnes riesit nejaky konkretny problem
3) Ku kupe E-TEN ma nedonutilo nic, ale rozhodla CENA :!: Skratka v takej HW vybave nie je ani v pribliznej cene nic (hovorime o novych zariadeniach)
4) Na HR som si nezvykol, nebolo nutne... Skutocne vynuteny som robil po tom co odisla karta... Kedze skusenosti mam, zalohy robim denne, obnova bola otazkou 15 min
5) Diskusie dnes prechadzam denne a mozem zhrnut cca takto:
60-70% problemov su problemy softwarove, iterakcia medzi programami, ... skratka WM klasika (= ludia experimentuju... a ze v E-TEN kategorii je experimentujucich novacikov vela, je sposobene aj tym ze je to najdostupnejsie zariadenie a tak si ho kupuju aj neznali, ako svoje prve PDA). Zvysok problemov pripada na skutocne E-TEN-om nedotiahnutu portaciu WM na ich zariadenie a zial aj specificke technicke poruchy - ale na to sa treba stale pozerat v svetle najlacnejsieho HW nadupanom PDA

Zhrniem: E-TENa puzivam denne (maily, WEB, trvala dostupnost IM ked som mimo office, planovanie, ulohy, GPS navigacia, citanie kniziek a manualov, osobne financie, MP3 player v case sportovych aktivit...), uz poznam jeho limity (jediny skutocne mna trochu obmedzujuci je problem s RIL driver implementaciou, ktora nevracia korektne CELL ID). A mozem zodpovedne prehlasit ze moj konkretny model (X500) pri troche znalosti v oblasti PDA a WM splna aj tie najnarocnejsie na neho kladene poziadavky... Jedinym, strasiakom moze byt hrozba technickej poruchy - ale to riziko je u kazdeho zariadenia (a nie vzdy je umerne obstaravacej cene)... Preto sa k svojmu pomocnikovi spravam nezne ;) :)
signy (31)|1.2.2008 17:16
[QUOTE="landov"][QUOTE="signy"]DLZ, to je dobré :-) Já si už na HR natolik zvykl, že svoje oblíbené aplikace si cpu pokud možno rovnou do ExtROM a jejich nastavení z registrů exportuji (a po HR importuji) na SD kartu.
Wokna jsou použitelnější systém, když si člověk na reinstalaci zvykne jako na běžnou součást života ;;-)[/QUOTE]

Neber to osobne...ale na pravidelne HR by som si asi nikdy nezvykol. Moj prispevok je sice total OT, ale neda mi to nenapisat a polozit si otazku: Ked sa clovek aspon trochu orientuje resp. cita recenzie a fora o PPC a PDA, co ho preboha donuti kupit zn.E-TEN??? Ja sam nie som ziadny odbornik, iba bezny uzivatel, ale po tom co som si o E-TENoch precital prispevky od uzivatelov, tak som sa tejto zn. vyhol velkym oblukom. Aj ked niekto bude urcite so svojim PDA spokojny, stale je to len zlomok majitelov... Sam som cerstvym majitelom HTC CRUISE, som spokojny aj ked aj toto zariadenie ma svoje minusy, ale mat take problemy ako ma vacsina majitelov E-TEN, tak by som sa asi zblaznil :-) [/QUOTE]

No, já udělal chybu, že jsem před koupí neproběhl diskuze, ale jen recenze a nakonec mezi Etenem a podobným HTC rozhodla prkotina: oddělené konektoy pro nabíjení a sluchátka. A jistě cena, ale ta byla u těchto dvou srovnatelná.
Čas, kdy jsem procházel diskuze a učil se, jak to potrhlé zařízení upravit alespň trochu k použitelnosti raději nepočítám.
Moje zkušenosti: tuhnutí díky kolíku na krytu baterie, nedotažený kalendář, debilní synchronizace, špatně podsvícená klávesnice (nepodsvícené znaky), ano o problematickém displeji na slunci jsem věděl z recenzí, chybějící signalizace stisku "tečky", nedotažený budík, nedotažené upomínky, atd atd. Mailer jsem ani nespouštěl, rovnou jsem sehnal náhradu.

Závěr jen pro mě osobně: co nezbodal Eten hardwarem, to zbodal dodaným SW (ten je naštěstí pryč, SIM toolkit se rozchodit podařilo ale nic moc), případně to zbodali sami Mrkvosofti oper. systémem a jeho aplikacemi.
Zákazník je bezva dojná kráva: nelíbí se vám mizerný budík? Stáhněte si lepší za $9. Kalendář? $35. Mailer? $19. Synchronizace? $9 Browser? $24 Chcete vědět, kolik jste stáhli dat přes GPRS? $20 Kalkulačka? $nevimkolik. TotalCommander, TodayAgenda a další byly zadarmo. Aplikací jsem otestoval mraky, jak freeware, tak shareware. Věřím tomu, že tohle přispělo k těm HW resetům.
Nelíbí se Vám nastavení? Hledejte do zblbnutí na googlu hacky registrů, zkoušejte triky z WM5 jestli chodí na WM6 (např. nastavení kalendáře, vypínání SuggWords a podobné lahůdky, jak mám sakra vypnout automatické psaní velkého písmena po tečce?).
Díky alespoň nadšencům za vylepšený obsah ROM... Skoro si připadám, jako by to byl Linux a ne wokna - až na to, že tohle má uzavřený kód, hůř se to upravuje a Mrkvosot si to nechal hezky zaplatit.
Chtěl bych vidět, jak by si s tímhle poradil někdo, kdo to chce jen používat a ne se v tom pořád vrtat.

HW vybavení mě nebere: GPS nepoužívám, foťák ("kamera") je mi nanic, modrým zubem nekoušu, hlasové ovládání nemusím. Chtěl jsem telefon se solidním diářem, budík, solidní mail, větší displej a hlavně tu QWERTY klávesnici, aby se na tom dalo trochu psát, wifi je pro mě bonus navíc.
Naivně jsem si myslel, že základní funkce budou dotažené a ergonomické (připojování na edge je lahůdka na x kliknutí apod.) - zatím tam zakopávám o to, že některé věci jsou přežitek ze smartphone a ve využití dotykového displeje mají mezery. Co mi zatraceně chybí je lepší podpora HW klávesnice v softech. Jsem zvyklý na klávesové zkratky, rychlý pohyb v textu pomocí CTRL apod. Ale uznávám, QWERTY klávesnici má málokteré zařízení, tak jim nestojí za to se kvůli tomu přetrhnout.
Nečekal jsem, že budu muset lovit na netu, kam do toho krámu nacpat kus papíru, aby to přestalo záhadně tuhnout a že zaziji pocit štěstí, když si podle návodu sestavím kód na nastavení pracovní doby v kalendáři nebo nastavení rozumného formátu datumu v registrech.

Svoje předchozí mobily jsem nazýval miláčky. Tomuhle říkám krám.
Až bude dostupné telefonující zařízení podobné velikosti, přijatelného vzhledu s HW klávesnicí a Linuxem, tak M700 půjde z domu, ať celkové náklady na jeho pořízení byly jaké chtěly.
Tomáš Kubec (749)|1.2.2008 17:39
Teoreticky máš pravdu, ale prakticky mimo "tuhnutí díky kolíku na krytu baterie" tu popisuješ vlastnosti Windows Mobile a ne E-TENU :)
Sani (68)|1.2.2008 17:42
[QUOTE="signy"]...Chtěl bych vidět, jak by si s tímhle poradil někdo, kdo to chce jen používat a ne se v tom pořád vrtat....[/QUOTE]

Tuto otazku si kladiem odkedy som s WM zacal :D

BTW: po najdeni a zinstalovani prislusneho software na kazdu cinnost, ktoru od PDA ocakavam (to co dava MS sa skutocne rozumne pouzivat neda), je moj ETEN mojim milacikom :D
michallos007 (57)|1.2.2008 18:28
[QUOTE="Sani"][QUOTE="signy"]...Chtěl bych vidět, jak by si s tímhle poradil někdo, kdo to chce jen používat a ne se v tom pořád vrtat....[/QUOTE]

Tuto otazku si kladiem odkedy som s WM zacal :D

BTW: po najdeni a zinstalovani prislusneho software na kazdu cinnost, ktoru od PDA ocakavam (to co dava MS sa skutocne rozumne pouzivat neda), je moj ETEN mojim milacikom :D [/QUOTE]

Presne moje slova, ja mam M700 a som s nim max. spokojny... co sa tyka hardwaru jedine tie nepodsvietene znaky na klavesnici ale inac nemam co vytknut.. no a sotware proste sa s tym treba naucit treba najst program ktory ti vyhovuje a na internete je fura moznosti ako najst program akykolvek aj zadarmo... cize po mojej zatial polrocnej skusenosti s etenom uz viem ako na neho a co si nainstalovat a teraz si velmi rozumieme splni takmer kazde moje prianie... vazne e-ten nie je az taky zly ako to tu niekto pisal
signy (31)|1.2.2008 19:36
Omlouvám ze za off topic :-(
[QUOTE="Tomáš Kubec"]Teoreticky máš pravdu, ale prakticky mimo "tuhnutí díky kolíku na krytu baterie" tu popisuješ vlastnosti Windows Mobile a ne E-TENU :) [/QUOTE]
Tu připomínku bych bral, kdyby byl E-Ten dodávaný také s něčím jiným, než s WM5-6. Koupil jsem to jako celek a používám jako celek a změnit to nemůžu (výrobce na to tuším např. Linux neportuje, nebo se mýlím?).
Takže na to nadávám jako na celek, protože mě jako uživatele nezajímá, jestli jde o chyby SW nebo HW, když je HW a SW prakticky neoddělitelný.

Ještě k HW: nedávno mi při práci vytuhl tak, že se dal restartovat až když jsem mu sebral na několik minut baterii (ten dlouhý, skoro dopsaný mail mu hned tak nezapomenu).
2x mi sám od sebe při práci vypnul displej. Teď trnu, jestli se to bude opakovat častěji, nebo to byly jen skvrny na slunci.

[QUOTE="michallos007"]Presne moje slova, ja mam M700 a som s nim max. spokojny... co sa tyka hardwaru jedine tie nepodsvietene znaky na klavesnici ale inac nemam co vytknut.. no a sotware proste sa s tym treba naucit treba najst program ktory ti vyhovuje a na internete je fura moznosti ako najst program akykolvek aj zadarmo... cize po mojej zatial polrocnej skusenosti s etenom uz viem ako na neho a co si nainstalovat a teraz si velmi rozumieme splni takmer kazde moje prianie... vazne e-ten nie je az taky zly ako to tu niekto pisal [/QUOTE]

Ano, na internetu je fůra možností - prostě je to skládačka a ne systém k použití.
Fůra: mraky z toho jsou freeware různě dlouho nevyvíjeného pro různě staré WM a podle toho vypadá funkčnost. Z placených aplikací se často vyklube obluda (chcete lepší budík? SPB time je skoro dokonalý, ale ta velikost - jistě, když v sobě má screensaver, světové časy v různých městech a jánevímcoještě).
A při instalování a odinstalovávání té fůry možností se celkem rychle dostanete do stavu, kdy Wokna potrebuji HR...
Já zatím nenašel ty aplikace, se kterými bych byl spokojený. Až se zadaří, změním si podpis pod příspěvky ;-)

Nudíte se? Kašlete na medvídka mývala, kupte si Eten a pokuste se dovést ho k použitelnosti.
signy (31)|1.2.2008 19:41
[QUOTE="michallos007"]vazne e-ten nie je az taky zly ako to tu niekto pisal [/QUOTE]

Ale to jen díky tomu času, úsilí a dalším výdajům za SW, který jsi tomu obětoval. Eten tedy možná tak špatný je, jen jeho (HW+dodavany SW) chyby lze částečně eliminovat díky vlastnímu nasazení, dodatečným nákladům a práci těch, co programovali ve volném čase freeware aplikace. To ale není zásluha Etenu.

Ale abych jen nenadával: hodně se mi na něm líbí defaultní červeno-oranžovo-žlutý skin a jsem rád, že i když jsem lokalizaci zaplatil v ceně zařízení, že jsem si ji alespoň nemusel instalovat.
Tomáš Kubec (749)|1.2.2008 20:17
"výdajům za SW u E-TENU" - pořád nějak nechápu, to je snad u každého WM přístroje, když chcete něco co neobsahují WM.

Asi pro vás bu lepší zakoupit nějaký dumphone s funkcemi, které požadujete. WM zařízení asi pro vás není.

A neberte to osobně, nemyslím to nijak zle.