Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

NetFront 3.1 s JV-Lite Rel 1.00

Pavel Koza (4761)|14.5.2004 12:40
Na poli alternativ k standardnímu a v mnoha ohledech nedostačujícímu Pocket Internet Exploreru se objevil král jménem NetFront. V mnoha ohledech překonává jak samotný IE, tak i jeho populární nadstavby (MultiIE, PIEplus..). Chcete-li se o jeho schopnostech dozvědět víc, přečtěte si tuto recenzi.



Přečtěte si celou recenzi.
Martin Hanzal (132)|14.5.2004 13:15
NetFront je skutečně kvalitní, ale má i svá ALE. Jednak samotná instalace schroupne docela dost paměti a pak si vymezí jakýsi dočasný ukládací prostor, což při prvním spuštění chvíli trvá a taky mi občas blbnula čeština na některých stránkách. Nicméně je fakt že PIE strčí do kapsy, to se musí uznat. Jo a ta cena se mi zdá vysoká, za polovic by to bylo rozumný, ovšem co je pro někoho 30 babek, že :-)

A ještě škoda, že autor recenze program víc nerozpitval.
Milan Švec (938)|14.5.2004 16:28
Na NetFront 3.0 jsem v době PPC 2002 nedal dopustit. Pořídíl jsem ho po vyzkoušení trialu bez dlouhého rozhodování přes Handango v únoru 2003. Tehdejší PIE byl proti němu naprosto nepoužitelný. NF3.0 mi sloužil poctivě a bezkonkurenčně. Až do nástupu WM2003, pro který v. 3.0 určená není.
Verzi 3.1 jsem pak zkoušel taky, ale nějak (už ani nevím proč) mě nepřesvědčila. PIE u WM2003 mi toho plní zatím úspěšně tolik, že jsem pořád ještě nějak nenašel potřebu vydat i tu poloviční discount částku za upgrade.
Viz:
Notice on the release of NetFront v3.1 for Pocket PC sales at Handango =======================================================================
January, 2004
Now NetFront v3.1 for Pocket PC at Handango is available.
Sorry for the inconvenience of waiting and thank you for your patience. Here we introduce again the special discount prices at Handango for
NetFront v3.0 for Pocket PC with JV-Lite2 registered users
*Special Discount Upgrade Prices for NetFront v3.1 for Windows Mobile 2003/Pocket PC:
NetFront v3.1 for Pocket PC 2003 with JV-Lite 2
$14.80 (U.S.) (Regular price: $29.80 (U.S.))

V každém případě dík za připomenutí. Těším se, že se tu toho dozvím ještě víc, abych mohl mít jasno, že i těch 14,80 prostě vydat musím.
yasmeene2 (794)|14.5.2004 18:26
Martin Hanzal napsal:
[QUOTE] ..a pak si vymezí jakýsi dočasný ukládací prostor..[/QUOTE]

Ten ukládací prostor je cash, sloužící k uložení navštívených stránek do paměti pda, pro rychlejší pohyb po webu (vpřed a vzad) - dá se nastavit velikost i úplně vypnout.

Jinak určitě by recenze mohla být podrobnější, ale vyčítat všechny funkce je u takového programu, stejně jako třeba u agenda fusion apod. opravdu na moc dlouho, spíš doufám, že jsem nezapoměl na něco opravdu důležitého, ale to je pro každého vždy trochu něco jiného.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|14.5.2004 18:42
[QUOTE="yasmeene2"]
Jinak určitě by recenze mohla být podrobnější...[/QUOTE]

S tím musím jen a jen souhlasit. I mne připadala recenze tohoto programu hodně zkrácená .
Wuffi (1599)|14.5.2004 19:17
[QUOTE="yasmeene2"]Martin Hanzal napsal:
[QUOTE] ..a pak si vymezí jakýsi dočasný ukládací prostor..[/QUOTE]

Ten ukládací prostor je cash.[/QUOTE]


Ehm ehm - nemyslis spis cache? :D
yasmeene2 (794)|14.5.2004 20:02
No čte se to stejně tak je to skoro jedno.:D
jerzy_ce4you (230)|14.5.2004 20:50
Samá skoro chvála. Tak jsem si "ho" taky nainstaloval. A připojuji svou zkušenst.
1. Instalace proběhla OK.
2. Spuštění - jasně, trpělivě čekám na cache.
3. Spořka mi fachčí, jásám, to je ono.
4. Nastavuji Pocket Plus, aby mi "ho" neshazoval.
5. Přepínám do Small menu, na eWallet, abych vyhledal kódy atp. O.K.
6. Končím s tím, že jsem v pohodě.
7. Zkouším "jeho" natavení. Home natavím Seznam (normálně mám Google).
8. Jdu na Home a čekám, čekám... Už mě to nebaví, tak zuřivě mačkám Reftresh/Stop, ale smůla.
9. Ukončuji "ho" PHM Task managerem.
10. Small menu je v p***li. Menu zamrzne.
11. Reset (měkký)

No a po celkem asi třech pokusech "ho" provozovat jsem na rozpacích. Jasně, umí toho víc, ale je to moloch a dělá i to, co na mém stroji asi až tak neprospívá. Ale to je je a jen můj názor. Vám ostatním asi šlape. Nebo je tu ještě někdo s pochybností?
Michal Škrabálek (42)|15.5.2004 15:28
ta java je opravdu užitečná věc, neznáte někdo způsob, jak ji nacpat do PPC i bez tohoto macka? mně tedy mnohem více vyhovuje multiIE, ale absence javy mi velice vadí...:?
yasmeene2 (794)|15.5.2004 18:40
PIE má svojí okleštěnou javu, JV-lite je plug-in, né samostatný program, takže implementace do PIE nejspíš možná není.

S tou homepage to je vina seznamu, nevím přesně čím to je, ale občas se na něj nedá z pda připojit -stejnou zkušenost má víc lidí než jen já.
Arkobad (134)|17.5.2004 10:19
A ma to landscape mod, jako Thunderhawk?
bobby_ce4you (145)|17.5.2004 10:20
Zkoušel jsem ho taky a myslím, že je v mnoha směrech lepší než PIE. Jako nejlepší vlastnost vidím rychlé natažení stránky, což je vidět zejména u rozsáhlých stránek typu idnes.cz. Zatím mi vadí zejména špatné zobrazení vrchu některých stránek, stránky jsou seřazeny jako při úpravě na malou obrazovku a to i v případě nastavení disabled a formátování v menu i setting browser. Možná je to ale jen velikostí textu. Jinak jsem spokojen, konečně mohu ovládat účty v CSOB i ČS.

yasmeene2 (794)|17.5.2004 15:15
Landscape mod nemá, to by ta aplikace musela být ještě mnohem větší, mít vlastní klávesnici atp. imho Thunderhawk je dost nanic. Kdo si počká na wm2003se tak bude spokojen.
bobby_ce4you (145)|17.5.2004 16:10
Samozřejmě, že vm2003 se bude uživatelsky příjemnější.Zítra pořádá Microsoft CZ v Praze forum, kde budou představeny ve všech dostupných zařízeních v ČR. Dostal jsem pozvánku tak pak napíšu příspěvek.
Pavel Koza (4761)|17.5.2004 16:29
[QUOTE="bobby"]Samozřejmě, že vm2003 se bude uživatelsky příjemnější.Zítra pořádá Microsoft CZ v Praze forum, kde budou představeny ve všech dostupných zařízeních v ČR. Dostal jsem pozvánku tak pak napíšu příspěvek.[/QUOTE]

Jste si tim jisty? Podle teto stranky to rozhodne nema byt nic technickeho, navic alespon podle mych informaci zas tak moc zarizeni s upgradnutym systemem k prezentaci neni:?: Ale uprimne receno, rad bych se mylil:)

P.S..Tedy pokud se bavime o jedne a te same akci;)
bobby_ce4you (145)|17.5.2004 16:43
Ano forum je zaměřeno spíše na využití systemů pro obchodní firmy, ale podle pozvánky bude na závěr presentace zařízení s se (uvedena motorola mpx a některé hp) tak uvidíme. Prezentace je až odpoledne v 15:30.
bobby_ce4you (145)|17.5.2004 17:23
Svoje předchozí informace beru zpět, zmýliljsem se znovu jsem se díval na pozvánky a presentace tam není uvedena a seminář končí ve 13 hod. Přesto věřím, že tam bude možné vidět některá zařízení v akci.
Pavel Koza (4761)|17.5.2004 17:23
Aha! Tak to preju hodne stesti a kdyby byly krome prispevku i fotecky, asi se nikdo zlobit nebude:D
ok2shi (98)|17.5.2004 18:43
NetFront 3.1 jsem ke své spokojenosti nainstaloval na můj iPaq 3870 s wm 2003. Zdá se že šlape zatím v pořádku. Když ale otevřu servis 24, upozorní mě banka: "SSL warning! Certificate not valid. Basic constrainst error Continue?" Po několikerém odklepnutí se už lze přihlásit. Je možno nějakým způsobem nainstalovat požadovaný certifikát????

Děkuji

Ivo
yasmeene2 (794)|17.5.2004 19:15
Konkrétně s tím certifikátem nevím, ale v zásadě by to mělo jít, dokonce pracuju na tom) lze v registrech prohlásit netfront za ie 6.0 což by snad i eliminovalo ta upozornění na to že "váš prohlížeč nepodporuje bla bla..." Umí to program tweaks2k2 ale za a) není zadarmo, za b) opravdu jen mění registry a za c) je to zbytečná aplikace navíc
yasmeene2 (794)|23.5.2004 15:45
Tak hlavně, že o tom píšu v recenzi a pak to hledám, jak blb v registrech: přímo v nastavení netfrontu lze nastavit v UserAgentovy, aby se hlásil jako IE 5.5: Nastavte vše potřebné na: "MSIE 5.5" a Platform na: "Windows NT 4.0" a je to. Pořád bude problém s certifikáty, ale už to nebude tvrdit, že máte špatnou verzi prohlížeče.
reditel_ce4you (206)|20.6.2004 12:49
Mate jiz nekdo delsi zkusenosti s pouzivanim NET FRONT 3.1? Stale se nemohu rozhodnout, zda-li ho poridit...

Diky
reditel_ce4you (206)|24.6.2004 15:30
[QUOTE="yasmeene2"]Tak hlavně, že o tom píšu v recenzi a pak to hledám, jak blb v registrech: přímo v nastavení netfrontu lze nastavit v UserAgentovy, aby se hlásil jako IE 5.5: Nastavte vše potřebné na: "MSIE 5.5" a Platform na: "Windows NT 4.0" a je to. Pořád bude problém s certifikáty, ale už to nebude tvrdit, že máte špatnou verzi prohlížeče.[/QUOTE]

Mam dotaz. Urcite mas vetsi zkusenosti s NET FRONTEM. Po inslalaci tohoto programu se mi neotviraji linky na www stranky uvedene v e-mailu. Odinstalace NET FRONTU nepomohla. Vis co s tim?
yasmeene2 (794)|25.6.2004 02:42
[QUOTE="reditel"]
Mam dotaz. Urcite mas vetsi zkusenosti s NET FRONTEM. Po inslalaci tohoto programu se mi neotviraji linky na www stranky uvedene v e-mailu. Odinstalace NET FRONTU nepomohla. Vis co s tim?[/QUOTE]

Jako ze ti nejdou otevirat linky z emailu? Já tedy mail přez pda moc nepoužívám, ale juknu se na to.
reditel_ce4you (206)|25.6.2004 08:39
Vcera jsem si s tim trochu pohral a asi jsem na to prisel. Myslim, ze to zpusobilo nezaskrtnuti ENABLE TEXT,WAP,WML v zalozce MISC. Toto policko neni standardne zaskrtnute...
reditel_ce4you (206)|25.6.2004 08:43
Take jsem jeste zjistil, ze internetove bankovnictvi u CSOB pres NET FRONT nefunguje. Je pravdou, ze se dostanu o krok dal nez s PIE (mohu se prihlasit zadanim PIN), tim to ale konci. Skoda...
yasmeene2 (794)|25.6.2004 13:52
Hele podle mě tu někdo s čsob se tam dostal.. Máš nastavenej ten user agent? Občas je potřeba klikat na tlačítko vícekrát, než to zareaguje..

A ty linky z těch emailů - to to neudělá nic?
reditel_ce4you (206)|25.6.2004 17:42
[QUOTE="yasmeene2"]Hele podle mě tu někdo s čsob se tam dostal.. Máš nastavenej ten user agent? Občas je potřeba klikat na tlačítko vícekrát, než to zareaguje..

A ty linky z těch emailů - to to neudělá nic? [/QUOTE]

Trial verze user agent nepodporuje...
lhrudka (5)|9.7.2004 15:20
Ahoj chtel bych se zeptat jestli nekdo nevi kde sehnat netfront3.1 ktery by fungoval na xda2,demo co sem stahnul mi nefunguje nebo jestli se da funkcni program nekde koupit.
PavelR. (2184)|9.7.2004 15:28
[QUOTE="lhrudka"]Ahoj chtel bych se zeptat jestli nekdo nevi kde sehnat netfront3.1 ktery by fungoval na xda2,demo co sem stahnul mi nefunguje nebo jestli se da funkcni program nekde koupit.[/QUOTE]

... opravdu nefunguje? Jenom v tomto threadu je nekolik uzivatelu MDA2/XDA2 (viz jejich podpisy), kteri NetFront pouzivaji ... odkud si jej stahl a co to je za verzi?

PavelR.
lhrudka (5)|9.7.2004 16:43
Stahnul sem to na handango jedno demo poket2002 a druhej win2003 ,nainstaluju ho a otevre se na seznamu jen pul sranky kousne se a uz nic nedela.

PavelR. (2184)|9.7.2004 16:46
[QUOTE="lhrudka"]stahnul sem to na handango jedno demo poket2002 a druhej win2003 ,nainstaluju ho a otevre se na seznamu jen pul sranky kousne se a uz nic nedela.[/QUOTE]

... na MDA2/EP2 jsem NetFront nezkousel takze to, ze na tomto PDA je vse OK samozrejme s 100% jistotou tvrdit nemuzu. Zkusil bych klasicky postup:

1. Zaloha soucasneho stavu k pripadnemu pozdejsimu obnoveni
2. HW reset
3. Instalace NetFrontu na "ciste" PDA.

Mimochodem, jakou mas verzi ROM?

PavelR.
lhrudka (5)|9.7.2004 20:27
mam s netfront 3.1 ten stejnej problem dokut nenajedu na stranku seznamu tak slape,ale pak se kousne podle zminovaneho popisu vi si nekdo rady?dik
bobby_ce4you (145)|25.10.2004 20:26
Na strankach access (www.access-us-inc.com) se objevila zprava o verzi NetFront 3.2. Neznáte někdo místo, kde ji lze stáhnout. Sám jsem pátral, ale zatím marně.
ArnieX (272)|24.11.2004 21:29
NO teď ho stahuju ale je to neake SDK snad je to na PDA ma asi 15 Mb muzu poskytnout:yes:
ArnieX (272)|24.11.2004 21:32
rad poskytnu protoze ještě PDA nemám tak to musi nekdo otestovat
ArnieX (272)|24.11.2004 21:35
bohužel to neni prohližeč ale neaka blbost pokusím se ho všack najít :dead:
TheMelin (1642)|25.11.2004 19:35
Prosím pomoooc.Zaškrtnul jsem si v netfrontu aby byl jako default,ale ted mi to nefunguje viz.screenshot.Kde a co v registrech upravit aby byl jako default?Nejsem v tom zběhlý :sarcastic: A když už tu mám ten screen a vím že to nepatří do této diskuze,jak a co kde udělat abych měl v poutlooku v hlavičkách diakritiku?



Mno sem asi blbej,ted se tu peru s tím jak sem vložit obrázek.Jsem na PPC a mám tam vložit URL.Jak to tam mám zadat?Dvám tam \SD-MMCard\Screen001.jpg :(
Šeba_oldd (1184)|25.11.2004 20:25
Z PPC to neodesles nejde to:D
TheMelin (1642)|25.11.2004 20:35
[QUOTE="Šeba"]Z PPC to neodesles nejde to:D [/QUOTE]

A já se tu s tím dvacet minut trapil :mad:

Tak tu máme námět pro vládce.Pavle nešlo by to nějak předělat na mobilní verzi ce4you,aby jsme mohli přidávat obrázky do diskuzí i z PPC.Přirostlo mi tak k srdci,že na počítač už nelezu,pokud nepotřebuji něco nainstalovat :cool:
TheMelin (1642)|4.1.2005 00:34
Poslední dobou mi Net Front začal vyhazovat hlášku při načítaní stránek "Cannot Read Page",nevíte kde je chyba?Nebo co to znamená?Dříve mi to nedělal :?
Erikt68i (266)|11.1.2005 15:05
Někdy v říjnu jsem si nainstaloval trial verzi NF3.1. Protože se všude píše, že trial verze nelze nainstalovat na paměťové karty, odnesla to základní paměť. Po cca 2 týdnech již instalace začala velmi překážet a tak jsem se rozhodl ji zazipovat a odložit na SD kartu a dosavadní adresář smazat. Potom jsem úspěšně na vše zapoměl. Na začátku prosince jsem při úklidu SD karty objevil zazipovaný soubor a tak jen tak z legrace zkusil rozbalit přímo na SD kartě a program na ní spustit. A kupodivu, všechno šlapalo jak mělo! Pohrál jsem si, adresář smazal a dnes mě to nedalo a zkusil jsem znova (jsem nemocnej a tak mám čas na blbinky). A ono to opět funguje! Takže po nainstalování na PDA do základní paměti to stačí jen movnout na paměťovou kartu, upravit link a základní paměť máte volnou a můžete vesele testovat.:D :D :D