Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Esmertec Jbed (java manager) - problémy, zkušenosti

anaxagoras_ce4you (87)|27.1.2008 18:11
Ahoj,

flashnul jsem si novou rom XDA WM6r5 a hle je tam nova java - esmertec. To mi nevadi, ale kdykoliv nainstaluju novou java aplikaci a chci ji zpustit esmertec se cely zavre a to mi vadi. Nejde mi tak opera mini, gmail, proste vubec nic javoveho. Ma nekdo podobne zkusenosti podarilo se to nekomu vyresit? Diky.
peter34 (63)|27.1.2008 19:01
Mal som ten istý problém, vyriešil som ho nainštalovaním iného midlet manažéru.
http://www.edisk.sk/stahni/10882/Esmertec_AG_Jeodek_Java_MIDP2_0_lockstream_build_20070425_1_1_by_dFine.cab_813.72KB.html
babicka (76)|27.1.2008 20:56
No posledni verze Esmertecu v sobe ma chybu, ze pokud mas ceske locale (regional settings), tak ti minimalne ta opera mini nepujde. Zkus tam nastavit defaultni a uvidis.

Jinak se to leci tim, ze si udelas zastupce "\Windows\jbed.exe -run s1_"
to cislo urcuje poradi midletu a pak to funguje. Rozhodne posledni esmertec doporucuju. Nic lepsiho asi neni.
anaxagoras_ce4you (87)|27.1.2008 21:45
No novy manazer instalovat je az posledni varianta, kterou udelam. Cesky lokale me teda vubec nenapadly, ale nejde teda vubec nic, takze to neni jen problem opery. Trik se zastupcem jsem jiz taky zkousel, ale vyskoci mi ikona oka, ktera hlasi, ze tam nic takoveho neni. I kdyz zmenim zastupce s0_, ci s1_, s2_ :-(
anaxagoras_ce4you (87)|27.1.2008 21:46
Tak jo zmena z ceskych regional settings na anglicka tomu pomohla, ale nebude v necem vadit, ze mam jinaci regional settings?
fun_thomas_ce4you (74)|28.1.2008 12:56
Tento problém taky řeším, přepnutí pomocí regionálního nastavení funguje, ale radši bych, kdybych to pokaždé nemusel přepínat a mohl to spustit přímo pomocí zástupce. O vytvoření zástupce jsem se pokoušel, avšak neuspěl jsem.

Moch by mi prosím někdo poradit jak na to?? Díky :)
babicka (76)|28.1.2008 13:20
Hmmm, tak teď Vám můžu poradit jen zkoušejte dál. Mě a spoustě lidem to opravdu funguje. Žádné problémy s tím nejsou a opera mini v tom nakonec běhá mnohem lépe než v ostatních managerech. Kdyžtak jsem napíšte verzi toho Esmertecu.
anaxagoras_ce4you (87)|28.1.2008 13:30
Moje je: Esmertec Jbed Build ID : 20070802.2.1
fun_thomas_ce4you (74)|28.1.2008 13:32
Mě po přepnutí na anglické místní nastavení jede Opera Mini taky úplně bez chyby (s tím jsem naprosto spokojen).

V tuto chvíli mi jde jen o to, jak vytvořit toho zástupce pro spouštění. Jestli je nějaká možnost obejít to přepínání anglického místního nastavení (defaultně mám nastaveno české a chtěl bych u toho zůstat).

Představuju si to tak, že mám nastaveno české místní nastavení a měl bych vytvořeného zástupce, který by mi spustil rovnou Operu Mini bez nutnosti měnit místní nastavení a spuštět samotný emulátor, ve kterém pak spouštím vybraný program - je-li toto možné??

Verze Esmertec JBed: 20070726.1.1
anaxagoras_ce4you (87)|28.1.2008 13:50
Pokud mi budou fungovat zkratky v ceskym reionu beru taky. Aplikace kdyz instaluju davam instalovat do rootu. Mam ted tri aplikace pod sebou na prvnim miste se mi ukazuje Gmail, druhe je YMess a treti Opera mini 4 (ktere funguje lepe, nez kdykoliv predtim, ale jen s anglickym regionalnim nastavenim).

Mam vytvoreneho zastupce ve kterem je napsano {21#"\Windows\jbed.exe" -run s1_ } a nespusti se mi nic, pise, ze nemuze najit suite s1_. Nekde na webu jsem se docetl, ze prvni aplikace ma pozici 0, tak pro lidi co maji nainstalovanou jen operu, bych to zkusil zmenit na s0_. U me se nedeje nic ani s s0_, ani s2_. Ja mam nainstalovany tri aplikace, takze by se mi mela kazdopadne jedna rozbehnout, ale smula. Jeste jsem nekde na webu videl, ze jejich zastupci pro aplikace esmertecu maji na zacatku 19 a ne 21, taky jsem zkousel a nefunguje. Ale zajimalo by me jakej je v tom rozdil?
babicka (76)|28.1.2008 14:10
fun_thomas:
Jo, se zastupcem to funguje i s ceskymi locales. Nicmene ty mas nejaky stary Esmertec. Ten mi myslim fungoval normalne. Teda az na to, ze to nebylo nic extra. Doporucuju stahnout a nainstalovat ten novy.


anaxagoras :
Mam to stejne az na #21 (mam #28), ale to asi souvisi s necim jinym. Podle me je chyba nekde v tom poradi. Ja mam napriklad jen jeden midlet a ta 0 mi teda nikdy nefungovala, i kdyz mela. Zkousel bych proste dalsi cisla. Mozna kdyz odinstalujes nejaky midlet, tak se to cislo stejne neuvolni.

fun_thomas_ce4you (74)|28.1.2008 17:50
Tak sláva, zvítězil jsem :))

Po dlouhým laborování, jsem vytvořil zástupce s příkazem 20#"\Windows\jbed.exe" -run "s0_" (přesně s uvozovkama) s kterým se mi krásně rovnou spustí Opera Mini bez předchozí změny regionálního nastaveni na English :)

Snad to někomu pomůže :))
Misha kulicka (49)|31.1.2008 14:07
Poradí mi někdo, jak vytvořit toho zástupce? Dělal jsem to podle tohoto návodu. Ale v adresáři Windows/Start menu/Programy žádný soubor Esmertec Jbed.lnk nevidím. Používám ActiveSync 4.5.0 build 5096. Přitom přes průzkumníka v telefonu tam vidím mnohem víc programů(ale ne Esmertec Jbed.lnk). Díky
anaxagoras_ce4you (87)|31.1.2008 14:18
[QUOTE="Misha kulicka"]Poradí mi někdo, jak vytvořit toho zástupce? Dělal jsem to podle tohoto návodu. Ale v adresáři Windows/Start menu/Programy žádný soubor Esmertec Jbed.lnk nevidím. Používám ActiveSync 4.5.0 build 5096. Přitom přes průzkumníka v telefonu tam vidím mnohem víc programů(ale ne Esmertec Jbed.lnk). Díky[/QUOTE]

Total commanderu pro pocket PC klikni na "file" pak ">>>>> (A)", Create shortcut, najdi jsi soubor jbed, nebo klidne zastupce a pak si jen zedituj v notepadu vysledneho zastupce podle navodu v tvem prispevku.
Misha kulicka (49)|10.2.2008 23:08
Nějak si s tím pořád nevím rady, když chci editovat zástupce a otevřu ho v poznámkovém bloku, tak je v něm: 47#"\Windows\jbed.exe" -DFile.maxStorageSize=20M.¨
Zkouše jsem to podle návodu v mojem příspěvku výše a při pokusu o spuštění to jen napíše nelze odstranit soubor s1_. Když měním tu hodnotu za písmenem S, tak je to to samé. S tím rozdílem, že to píše třeba nelze odstranit soubor s0_ atd. Už si nevím rady.
Poradí někdo?
anaxagoras_ce4you (87)|11.2.2008 01:23
Nooo, ja mam spis pocit, ze Ti to pise nelze nalezt suite s0_, ci s1_ ;) Muj postreh je takovy, ze kdyz nainstalujes nejakej midlet a pak ho zase odinstalujes, tak esmertec si to pamatuje. Takze kdyz nainstalujes treba 10 midletu, pak je vsechny odinstalujes a nainstalujes operu, ktera bude ted jako prvni tak pro ni bude platit stejne poradi s11_. Ja mam ted treba jako jedinou nainstalovanou operu mini a pozici ma s3_.

Jelikoz me dlouhou dobu stvalo, ze nevim opravdove poradi midletu a zastupce tvorim metodou pokus omyl, zacal jsem se stourat do systemovych adresaru a prichazim tak s podrobnym navodem, jak zjistit, jake cislo pouzit u pripony v zastupci ;))
Esmertec informace o nainstalovanych midletech uklada do adresare "/windows/appdb/" (alespon v me verzi ROM). V nem se nalezaji vsechny potrebne informace. Pro kazdou aplikaci je vytvoreno hned nekolik souboru zacinajicich s#_ (symbol # znaci poradi instalace midletu). Nejdulezitejsi, alespon pro nas, je soubor s#_suite.utf, ten se necha otevrit v notepadu. Jsou v nem ulozeny informace o midletu v relativne slusne forme, takze se z nej necha vycist, kteremu midletu predpona s#_ patri. Pokud nenaleznete adresar "appdb", coz si nemyslim, ale teoreticky to muze byt pro ruzna zarizeni a ruzne ROM jiny adresar, zkusil bych v pocket total commanderu dat v korenovem adresari hledat "s*_suite.utf".

Priklad:
V mem adresari "/windows/appdb/" vsechny soubory zacinaji vetsinou "s3_". Vyhledam soubor s3_suite.utf, otevru v notepadu a hned nekde na zacatku textu vidim nazev Opera Mini. Tim jsem prave zjistil jaka je pozice Opery Mini tzn. "s3_". Prekopiruju si zastupce Esmertecu podle navodu (viz vise v tomto prispevku), zmenim nazev na operamini.lnk, soubor otevru v notepadu a radku (21#"\Windows\jbed.exe") prepisu na (21#"\Windows\jbed.exe" -run s3_) ulozim soubor, dvakrat kliknu a hle, opera bezi :)

pozn. kulate zavorky jsem pouzil, aby bylo jasne, co ma opravdu byt v zastupci na radku, takze jestli chcete opravdu funkcni zastupce, tak zavorky neopisujte ;) Stejne tak cislo, u me 21, neni rozhodujici, kazdy muze mit v zastupci jine cislo. Proto bych doporucil pouzit opravdu zastupce pro Esmertec a nekam si ho nakopirovat. V me verzi ROM se naleza v adresari "/Windows/Start Menu/Programs/Accessories", ale i to by se mohlo u ruznych verzi ROM a zarizeni lisit.

Pro me zatim tento postup byl stoprocentne funkcni. Odzkouseno bylo na 2 Wizardech, Kaiser, TYTN, Touch, tak dejte vedet jak to pomohlo vam ;)
Misha kulicka (49)|11.2.2008 12:16
Opravdu to píše nelze odstranit soubor...:)
Díky za perfektní návod. Všechno jsem našel a udělal podle tvého návodu, ale pořád mi to nefungovalo a psalo stejnou hlášku. Pomohlo až to, že jsem dal s3_ do uvozovek, jak ve svém příspěvku uvádí fun_thomas.
Ještě jednou díky
ladako (29)|12.2.2008 00:20
Já se chci zeptat ...udělal jsem vše jak je uvedeno výše mám Cruise - Operu mini 4.0.10222 - Jbed 20071112.1.1....vytvořil jsem ikonu
(;Copyright 2007 Esmertec AG. All Rights Reserved. 50#"\Windows\jbed.exe" -run "s0_").........dále pomocí EsmertecSecurityFix.zip opravil - selector.utf (položka domain=tckmax , \)..........opera se spustí a ukážou se záložky po kliknutí na nějakou záložku např.: google se opět ukáže hláška - Nedůvěryhodná aplikace Opera bla bla bla.....kde bych mohl dělat chybu? Nebo je to tak dobře?



anaxagoras_ce4you (87)|12.2.2008 00:49
Na to existuji dve moznosti ;)

1) Spatne aplikovany security fiz zjistis to tak, ze si otevres Esmertec na Cruisu zrejme staci podrzet prst na ikone Opery Mini a objevi se menu, v nem kliknes na security a tam by vsude melo byt "Always Alow". Pokud to tam neni, tak byl spatne aplikovany ten security fix a je potreba to udelat znova. Nejlepe znovu celou proceduru vcetne noveho nainstalovani Opery Mini. Pozorne si precist, jak aplikovat ten security fix, clovek obcas neco prehledne, pac je horlivej a nedockavej ;)

2) Mas novejsi verzi Esmertecu tak, je mozne, ze ten stary security fix uz na ni nestaci. Kdyz pustis operu bez toho fixu, jak se chova?

ladako (29)|12.2.2008 08:56
Security fix =
místní připojení - vždy povolit
záznam - zeptat se
síťový přístup - zeptat se
automatické spuštění - zeptat se

bez fixu se mi to chová stejně....
ladako (29)|12.2.2008 15:41
ne stím tvým souborem to píše : Midlet nelze doložit příkladem: java.lang.NullPointerException.....takže už jsem vyzkoušel vše a furt nic...tak jestli ještě máš nějaký nápad tak ti za něj předem děkuji....
anaxagoras_ce4you (87)|12.2.2008 16:20
Posledni moznost, ktera me napada je zkusit jedine zeditovat selector.utf v notepadu, ale nevim jestli ho to neposkodi. Takze doporucuju pred tim zazalohovat ;)

Jsou tam dve moznosti, ktre nastavuji zrejme prava, zkontroluj je jestli vypadaji, tak jako nize a kdyztak je prepis.

permissions=DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
fg_permissions=DDDDDDD


Dal uz pak teda urcite nevim :(
ladako (29)|17.2.2008 09:54
Při tomto nastavení to píše: MIDlet nelze doložit příkladem: java lang NullPointerException....takže nic :(
strojvudce (390)|17.2.2008 10:35
[QUOTE="ladako"]Security fix =
místní připojení - vždy povolit
záznam - zeptat se
síťový přístup - zeptat se
automatické spuštění - zeptat se

bez fixu se mi to chová stejně....[/QUOTE]

Už jsi se tý hlášky nějak zbavil? Už mě pěkně otravuje. Kdyby měl někdo tip, tak prosím sem s ním. Díky.
jirisrba (44)|12.4.2008 19:19
editovat binarne selector.utf, presne doplnit mezery je zacatek. Pokud to stale nemaka, pak je treba overit existenci

\Windows\appdb\policy.utf

a pokud ma nulovou velikost nebo chybi, nahradit ho jinym, kde security tckmax existuje.

Pro detaily mrknete na forum.xda-developers.com
babicka (76)|13.4.2008 00:47
Ano, priznavam dopredu, ze je to ponekud nekonstruktivni reseni, ale co si treba stahnout novou operu mini 4.1 beta. Ta uz je normalne podepsana a neotravuje.
caran (37)|13.4.2008 13:09
Funguje vam Opera mini aj cez WIFI?
cdwwr (18)|13.4.2008 15:19
Moje rada sice váš problém nevyřeší, ale doporučuji se vykašlat na celou javu a javovské programy. Vykašlat se na všechny interpretované jazyky, které mají ambice se cpát na desktop. To se hodí akorát tak na web. Používat zásadně progamy, které jsou zkompilované a normálně pracují s windows API, bez toho, aby potřebovali debilního prostředníka. To je pak velká rychlost, žádné problémy a produktivní práce.
Misha kulicka (49)|13.4.2008 23:39
[QUOTE="babicka"]Ano, priznavam dopredu, ze je to ponekud nekonstruktivni reseni, ale co si treba stahnout novou operu mini 4.1 beta. Ta uz je normalne podepsana a neotravuje.[/QUOTE]
Kde si ji prosím stáhnul? OM 4.1 používám a na připojení se ptá.
Misha kulicka (49)|14.4.2008 21:34
Ví někdo, jak tu OM 4.1 nastavit, aby se neptala, když už je prý podepsaná?
V Esmertec Jbed jsou ty samé možnosti nastavení zabezpečení jako u OM 4.
Místní připojení jsem dal vždy povolit, síťový přístup a automatické spuštění, tam jsou volby jen zeptat se a nikdy nepovolit. Pořád to ale nefunguje.