Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s připojením WiFi

SakyOneill (25)|26.1.2008 17:13
Ahoj,
připojím se s "kaiserem" do domácí WiFi ale když chci surfovat tak mi píše opera že server nebyl nalezen, nevíte někdo co stím?
Haldo (138)|27.1.2008 11:17
pravdepodobne zle nastavene DNS
SPM (182)|27.1.2008 17:37
Nebo to třeba vůbec nedostalo IPčko :) víc podrobností by neškodilo..
SakyOneill (25)|28.1.2008 00:37
V notebooku mám nastaveno získávat IP a DNS automaticky, tak bych měl mít i v PDA ne?
SPM (182)|28.1.2008 06:13
[QUOTE="SakyOneill"]V notebooku mám nastaveno získávat IP a DNS automaticky, tak bych měl mít i v PDA ne?[/QUOTE]

No a dostane teda to PDA vůbec tu IP adresu? :)
SakyOneill (25)|28.1.2008 18:52
A to poznám jak?:oops:
maculak_ce4you (147)|28.1.2008 19:07
commanager - wlan - settings - druha zalozka advanced
SakyOneill (25)|28.1.2008 22:19
IP se přidělí ale chci surfovat a ..... server nenalezen???????
gampik (77)|29.1.2008 00:22
Musis mit nastavene pripojeni jako "internet".
SakyOneill (25)|29.1.2008 18:25
To samozřejmě mám :-)
Anunnaki (27)|30.1.2008 09:47
Ahoj,

bohuzel ma Kaiser nejakou chybu s WIFI ktera ma byt odstranena unorovym patchem (ktery by mel byt soucasti nove oficialni ROM s WM6.1). Jeden z problemu s WIFI je ze se spojeni porad rozpadava. Je potreba si nastavit ve WIFI na zalozce "RIZENI SPOTREBY" soupatku na "NEJVYSSI VYKON". Tehdy jiz se spojeni neztraci, ovsem vyskitujou se obcasne nahodne delsi odezvy, nicmene vse pak funguje jak ma.

Dalsi problem co ma KAISER je problem s chipem na urychlovani 2d a 3d grafiky a videa. Dle specifikaci by mel byt obsazen v hlavnim chipsetu, ktery ho ma obsahovat. Ovsem v soucasnych romkach neni k nemu ovladac. A take ani neni uplne jasne, zda je tento specialni graficky chip pro urychlovani videa a 2d a 3d grafiky vubec pritomen v Kaiseru. Pokud ano, jsou obrovske tlaky na HTC aby udelali ovladac a umonznili tak Kaiser pouzivat i pro multimedialne aplikace. Nektere oficialni spravy od HTC tvrdi, ze chip tam je, ale neplanuji pro nej delat drivre, mozna v budoucnu v dalsich zarizenich s timto chipsetem. Jiny zase tvrdi (prej technici z dilen HTC), ze je tam oklestena verze chipsetu a tento zminovany chip tam vubec neni, a proto neni ani driver k nemu. Jiny zdroj zase tvrdi ze na TaiWanu to ma prioritu no.1 a ze pracuji na ovladaci, ktery by mel byt obsazen v unorovem updatu.

Uvidime.
SakyOneill (25)|30.1.2008 19:04
Tak že asi zatím nevyřeším :( , nevadí že mám od Vodafonu kvůli případnému updatu?
SakyOneill (25)|31.1.2008 20:10
Dneska jsem se připojil přes free Wi-Fi a vše chodilo bez nastavování. Tak že mám asi nějaké specifické nastavení AP.:?
Haldo (138)|31.1.2008 20:53
Ak islo bez nastavovania, tak tam mas DHCP nastavene. Cize doma mas bud zle nastavene pridelovanie IP adries z DHCP alebo to musis nastavit cele sam (IP+DNS+Gateway).
strojvudce (390)|1.2.2008 06:28
Tak stejný problém jsem měl taky. Na WiFi free jsem se vpoho připojil, ale doma už ne. I když mám na domácí nastavený autoatická přidělování IP, tak stejně musím na Cruisovi nastavit ručně. Takže jsem využil RSteinovi profily a šlape to.
Při oživování jsem měl problém, nejdřív jsem se nemohl připojit, pak jsem se ko nečně připojil, ale nešla ani opera ani ICQ, pak to zase nešlo připojit a druhý den už to zase šlapalo komplet. Ale nevím čím to bylo, nic jsem už potom nenastavoval. :)
Takže zkus vypsat IP ručně.
landys_ce4you (119)|13.4.2008 20:04
A čím to je? Doma mám Asus WL-500G a na DHCP se to normálně chytá. Kamarád má router Eimax a kromě Kaisera všechna zařízení s DHCP fungují, Kaiser hlásí přidělenou IP, ale na internet se neprokouše. Pokud je Edimax v DHCP módu, nepomůže vypsaný DNS server, IP a maska :-(
VictorC (57)|19.5.2008 14:22
mam stejny problem, zatim marne hledam reseni ;/ neco noveho ohledne tohoto problemu?
gampik (77)|19.5.2008 17:55
Kaiser nezvlada wep sifrovani. U ostatnich jsem nemel problem.
berczo (68)|19.5.2008 19:04
Já to mám doma bez problémů .... mám na AP vše nastavené správně, akorát jsem v PPC musel zadat správné SSID - pač to mám normálně skryté - pak samozřejmě správný typ šiforvání a správny password ;-)
Jsem si všim, že když mám nastavený výkon WIFI / baterie tak cca na polovinu, tak se někdy na krátkou chvilku spojení přeruší, ale ihned je zpátky navázáno a hurá dál ;-)