Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Synchronizace kontaktu s prilohou?

adamekma (250)|14.5.2004 00:29
Nevite nekdo jestli se da nastavit, aby se kontakty do PDA z MS Outlooka synchronizovaly i s přílohami?
Když si k někomu uložím do kontaktu příjezdovou mapku nebo fotku baráku nebo tak něco, je docela trapný, že to pak nemám v PDA, když tam potřenuju přijet :(
Milan Švec (938)|14.5.2004 10:55
[QUOTE="adamekma"]...jestli se da nastavit, aby se kontakty do PDA z MS Outlooka synchronizovaly i s přílohami...[/QUOTE]
To by se mi líbilo taky. Mám ale obavu, že tohle s klasickou výbavou od MS pro PDA (ActiveSync a Pocket Outlook) zatím nazvládnem.

Ale protože ActiveSync nabízí k synchronizaci i "Files"/"Súbory", je tu jistá možnost.
Po výběru této synchronizace v ActiveSync ("Nástroje"/"Možnosti"/"Možnosti synchronizácie") se v PC vytvoří podsložka (priečinok) "PocketPC My Documents" ve složce "Dokumenty" pro synchronizované dokumenty. Současně i její zástupce na ploše. Podobně ve složce "My Documents" v paměti PDA vznikne podložka "Synchronized Files", jejíž obsah tedy můžu z PC ovlivňovat automaticky stejně jednoduše, jako třeba Kontakty nebo Kalendář.
Stačí pak dotyčný soubor (třeba Mapa.jpg) umístit v PC do zmíněné složky "PocketPC My Documents" a mám ho hned (nebo podle nastavení při nejbližší synchronizaci) v PDA. Bez toho, že bych se o to musel starat ručně třeba přes Total Commandra.
Což samozřejmě ještě neřeší to, co čekám.
Pocket Outlook to prostě neumí.
Naštěstí tu je lepší SW pro správu PIM.
IntelliSync, stejně jako Pocket Informant nepoužívám, možná by to šlo i tam.
Používám Agendu Fusion, která umí ke kontaktům nastavovat (a pak zobrazovat) i vazby ("Links") položek. Což jsem zatím používal jenom k propojování vazeb mezi kontakty navzájem, jak jsem zvyklý na PC.
Ale jak jsem zjistil až teď, jde to mnohem dál!
Lze tam nastavit ("Edit Links") i vazbu na konkrétní složku, tam vybrat typ souboru (nebo všechny) a z předložených souborů pak kliknout na ten, který chci s kontaktem propojit! A je to!
Není tedy nic jednoduššího, než nastavit to na výše zmíněnou složku "Synchronized Files" a tam pak vybrat konkrétní (předtím už automaticky z PC dodaný) soubor, který chci mít u dotyčného kontaktu k dispozici. Třeba "Mapa.jpg".
Pak stačí u kontaktu vybrat "View Links" a kliknout na název souboru v okně. Zobrazení souboru už obstará příslušný grafický program vč. lupy. Hned.

Vřelé díky za inspiraci. :)) Hned to začnu používat.




00016466_Link_Xbso.jpg 00016466_LinkMapa_FV00.jpg