Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox n520 v němčině, jak do něj dostat ENG nebo CZ rom?

Fr33dom (12)|25.1.2008 23:14
Zdravim, koupil jsem si PDA FS Loox n520 a je v němčině, chtěl bych tam angličtinu nebo nejlépe češtinu, ale to asi nehrozí. Stahnul jsem si tedy ze stránek Fujitsu-Siemens ENG rom a když spustím podle návodu tan PL5xxFlashupdate tak mě to po pár odklikaných infomacích napíše error že tam mám nyní němčinu a nemůžu tam dát angličtinu, v jednom tématu jsem tady mašel i WM6 rom a tam to píše to samé, muže prosím někdo poradit jak tam dostanu angličtinu nebo nejlépe češtinu?pokud teda na to čeština je, stačila by mě alespoň česká klávesnice. Díky za rady.
Carabei (611)|26.1.2008 17:59
tak pokud se nepletu tak pro anglickou rom by melo stacit pozmenit par bajtu v souboru romky(pres nejaky 16editor), respektive v prvni radce je myslim uveden jazyk jako ENG GER atp, tudiz akorat to zmenit na nemcinu u anglicky romky, flasher by pak mel povazovat romku za nemeckou. jinak s cestinou by pod WM5 a flashnuti eng rom nemel byt problem, ale pokud by stacila klavesnice ceska, tak treba resco keyboard;)
Fr33dom (12)|26.1.2008 19:11
Tak jsem to zkoušel otevřít v HEX editoru, ale nikde v tom pravém okně ASCII okně kde je text neni DE a ten začátek je uplně stejne s tou ENG rom, takže prosím o radu jak to změnit, předpokládám, že to mám změnit v té instalaci ROM jak jsem stáhnul z webu fujitsu.
Carabei (611)|26.1.2008 19:27
DE tam nenajdes, ale spis GER
Fr33dom (12)|26.1.2008 19:46
Vůbec tam nic podobnýho neni, níže přkládám screeny DE a ENG rom, nevim si s tím rady :(

Carabei (611)|26.1.2008 20:02
ty ale musis otevrit v hex editoru soubor romky a ne exe soubor(to bylo poznat podle toho MZ na zacatku). romka by mela mit priponu nbf nebo nb0;)
Fr33dom (12)|26.1.2008 20:07
ajoooooooooo, dik za nakopnutí, už jsem to změnil z ENG na GER a system je v angličtině :)
Carabei (611)|26.1.2008 20:11
gratuluji, pak se muzes pripojit k experimentatorum s wm6;) je to dle meho nazoru dalsi zmena k lepsimu:D
Fr33dom (12)|26.1.2008 20:15
Třeba to zkusím, jde to pak zase vrátit zpátky na WM 5.0 ENG?jinak to PDA bylo samozřejmně starší s tím že je v němčině a gps nechytá satelity, ale gpsku nijak stejně neupotřebím, zase bylo za dobrou cenu, je možné tu gpsku nějak rozchodit?když ji spustím tak je tam pořád jako že to vyhledává satelity a nic to prostě nenajde...ale to bude asi problém hardwaru, takže WM 6 by asi těžko pomohl
Carabei (611)|26.1.2008 21:26
vzhledem k tomu ze mas ted v ruce anglickou wm5 rom tak nevidim zadny problem pri vraceni se zpet. zkus prohledat forum, jestli nekdo nema podobne problemy, treba to nekdo resil a vyresil;)