Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P526 a SMS

Hunter_man (213)|25.1.2008 13:47
Jiz nejaky cas pouzivas Asus P526, a obcas se potykam s problemem pri prijmu SMS zprav. Kdyz mi nekdo nejakou posle, tak mi ndorazi, resp. se nezobrazi, az napr. pri dalsim vypnuti a zapnuti GSM site. To same kdyz si ji zkusim poslat sam sobe. Stalo se mi to hend na zacatku, kdyz jsem zcal pristrj pouzivat a pak dlouho nic, resp. jsem na to treba neprisel, ale ted zase. Jelikoz jsem mel drive jenom klasicky mopbil, treba delam neco spatne, ale pokud jsem registrvany v siti GSM, tak by mi mela zprava prijit hned.
A jeste jedna drobnost, na obrazovce dnes je mij. nahore symbol prpojeni bud skrnute dve cary nebo neskrnute nebo symbol G, a o ten mi jde, nekdy se objevi, nekdy ne, podle me by se melzobrazovat pouze v pripade datoveho spojeni GSM, ale jsem zatim nedela, i presto se mi nekdy zobrazi?
Predem diky kazdemu za nazor ci radu;)
chucky_ce4you (21)|25.1.2008 16:51
Také už se mi párkrát stalo, že mi SMS dojde až po vypnutí a zapnutí telefonu.
jurec_ce4you (12)|29.1.2008 00:03
mi SMS chodi uplne v pohode mam tam ale Honkongskou ROM takze v te mozna tento problem neni. K tomu znaku G- mi sviti porad pokud jsem v mistech kde mam signal pro prijem GPRS.:D
Hunter_man (213)|31.1.2008 10:57
Takze upravuji popis problemu, nestaci vypnout / zapnout telefon, ale resetovat wokna:evil: A podle meho to ani tak nesouvisi s GSM casti, ale s funkci zpravy, to je podle mne ta pricina problemu. Po resetu otevru zpravy a najednou tam jsou vsechny SMSky, ktere mi byly poslany, ale obcas se stane, ze v dorucenych jsou i ty, ktere jsem jiz smazal. Napada tedy nekoho, cim to muze byt?
rsollar (4)|7.2.2008 13:29
Taky jsem měl tento problém. Vše vyřešil nový cz firmware 6.1.14
Hunter_man (213)|7.2.2008 13:52
Bezva, diky za tip, vecer vyzkousim.
Hunter_man (213)|7.2.2008 17:20
Tak to mam hotove, tak uvidime, co to bude vyvadet:) Kdyz nic jineho, tak se mi najednou objevuje misto G(GPRS) v ramecku E(EDGE), takze tam nejake zmeny urcite budou;)
Márny (6)|20.2.2008 08:15
Mám Asus P526 a problémy s příjmem SMS mám taky. Reklamoval jsem ho , v servisu přehráli firmware a to nepomohlo. Tak ho reklamuju podruhý a jsem zvědavý , co s tim udělaj. Navíc se mi zasekává při používání GPRS a nefunguje EDGE. Jsem z toho PDA zklamaný.
Hunter_man (213)|20.2.2008 09:04
Me ten novy firmware, zda se, pomohl. SMSky jiz chodi bez problemu, a EDGE sice nepouzivam, ale jiz se zobrazuje to Ecko nahore v ripade jeho dostupnosti, coz se se starym firmwarem nedelo, zobrazovalo se pouze G.
chucky_ce4you (21)|29.2.2008 20:21
Mám dotaz. Nevíte někdo kolik sms se vejde po PDA?
Už se mi stalo, že když jich tam mám tak 100 tak mi další nechodí.
grafy11 (2)|23.2.2009 19:10
mněl jsem stejný problém s sms a přehráním nejnovější rom jsem ho odstranil :D
kesu (548)|27.2.2009 14:43
Pamět na SMS by nemela být omezena (ve své P535 jich mám aktualně asi 8000 :D )

to all: To, že některé SMS nepřijdou je pouze sw vada, nikoliv HW. Do servisu to nemá cenu posílat, jelikož s tim nic neudělají. Vážně vím o čem mluvím. Jediné a 100% řešení je to, že budete mít v zařízení nejnovější verzi Radia a také ROM (Novější jadra už to nedělají). Pochybuju, že to v tech oficiálních budou mít pořešený, tak že síš zkoušejte zahraniční
Hunter_man (213)|27.2.2009 17:31
FW ma Asus cca rok stary a radio jsem nikde nenasel. Pokud vis, kde to stahnout jinde a novejsi, tak takovou informaci uvitam.
kesu (548)|27.2.2009 17:45
Stačí se mrknout na stranky asus.com zvolit "global" a poté "downloads". Nechaš si vyhledat tvé zařízaní a nejdeš třeba toto:

ASUS P526 V6.1.14_CSY_EXT_V132 firmware only for Czech
Additional features and improvements:
1. E icon could display within EDGE network.
2. Fix the SMS incoming without notification problem

Notice:
unzip the attachment to get two files:
1. Firmware procedure:
P526_V6.1.14_Czech_F3.2_Lock.exe
2. update guide:FUU_SOP_V1 0 _EN.pdf

Caution:
1.Do not upgrade to different language or regional version onto your PDA Phone.
2.Please follow the attached file to upgrade.
Hunter_man (213)|27.2.2009 17:52
To jo, ale to je, co pisu. Ten FW je uz pekne stary a novejsi jsem nenasel stejne tak radio. Prijem SMSek jsem takto samozrejme vyresil (jak jsem psal nekde na zacatku tohoto vlakna, ktere jsem zalozil), ale stejne mi obcas GSM cast zablbne, proto bych uvital update radia a FW.
kesu (548)|27.2.2009 17:58
pokud radio neni novejsí na strankach asusu tak bohuzel. po nové ROM se podívej bud na pdaviet nebo xda-developers popr zkus zagooglit
Hunter_man (213)|27.2.2009 17:59
ok diky