Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Videodriver pro MSM7200

Holda29 (84)|23.1.2008 21:42
Myslel jsem, ze by nebylo od veci zalozit hlasovani na toto tema. V zahranici je jiz velika kampan na toto tema, v Ceske kotline ticho po pesine. Vetsina informaci na http://www.htcclassaction.org/
Pokud je to blbost, smazte to :)

fps (113)|23.1.2008 22:29
už jse něco povedlo udělat stim trháním videa mam níže uvedený PDA a dá se stím vůbec něco udělat
htcjirka (1875)|23.1.2008 22:38
Ten problem tu bohuzel i v ceske kotline je,ale spousta uzivatelu si ho nechce pripustit :) Video na Kaiseru je v rozumne kvalite nepouzitelne,i celkove je kaiser na to,ze v nem tepe 400Mhz procesor pomale.HTC nez se k necemu rozhoupe,budou rychlejsi neoficialni strany.
HTC o techto problemech vi a neoficialne prislibilo napravu na unor??
Holda29 (84)|23.1.2008 22:43
posledni zpravy z HTCCclassAction jsem moc nepochopil, jsou tam protichudne informace od HTC, ze o problemu vi, ale pry jejich zarizeni nejsou urcena na multimedia (v tom pripade asi nasleduje zaloba). Na druhou stranu je tam od zamestnancu opravdu zprava, ze na fixu se pracuje a prijde s novou ROM v unoru
Spellshaper (26)|23.1.2008 23:46
na mobilmanii se to moc nelíbíilo, tak doufám, že nebude vadit, když se budu vyjadřovat sem. :?

Zkusím trochu vysvětlit situaci okolo protichudných zpráv, docela jsem to sledoval:

Zprávy, že se o problému ví a oprava je na cestě pochází od technické podpory HTC. Podrobnosti se sice trochu liší, podle toho, kdo ze zákaznické podpory odpovídal, ale obecně z toho vyplynulo, že se na opravě pracuje a bude brzy (do 14 dnů, v ) únoru, s updatem ROM apod.).

Po tom, co se problém rozšířil po webech, dostal jeden ze serverů odpověď (údajně) od HTC. V této odpovědi stojí, velmi volně přeloženo: " ANO, je pravda, že uvedená zařízení HTC NEvyužívají grafické akcelerace, ATI Imageon. I přesto si myslíme, že zařízení HTC mají v porovnání s dalšími zařízeními slušné multimediální možnosti. Zařízení zaměřená na multimédia, přijdou na trh později."

V poslední době, ale už i ze supportu přichází druhá, zde uvedená, odpověď. Vyložit si to lze různě, ale moc povzbudivé prohlášení to není. Na xda-developers foru to spoustu lidí naštvalo. Mě osobně toto prohlášení také zklamalo.
fps (113)|24.1.2008 00:08
mužete někdo popsat jak je to z updatem ROM co to vůbec je či novými ovladači co platí jedno nebo druhé a taky jak se to provede servis nebo sám naistaluji a zda je to vůbec realné aby jedna či druhá věc odstranila sekání videa a určitou občasnou pomalost foťáku při horším světle nebo taky problem když nainstaluji program na kartu tak zástupce (ikona) ve startu jednou je jednou neni 3D jakoby vadný zastupce ale funkčni
Holda29 (84)|24.1.2008 10:11
tim, ze multimedialni zarizeni teprve vyjdou na sebe podle me spusti tu zalobu. preci jen slibovat "rich multimedia experience" a pak tvrdit tohle...
Kazdopadne na trhu ted pro me HTC kleslo na uroven E-Tenu a tim padem uz mnoho vyrobcu PPC neni a samotne odvetvi se tim pro me dostava do krize
vape_ce4you (14)|24.1.2008 10:46
Mam strach, aby HTC tesne pred vypustenim Kaisera a ostatnich soucasnych zarizeni s 7200 je nejak "nezkurvil" aby vlastne nemohl graficky cip pouzit, stejne jako zkurvily Wings tim ze na rozdil od predprodukcnich kousku zrusily antenu GPS... (snad to je jen nocni mura)

Je fakt pekny, ze HTC prodalo 2mega Touch zarizeni, ale popravde za posledni rok nevydaly nic co by byl ekvivalent Compactu v roce 2004, vsechna zarizeni co nyni prodavaji ci jsou oznamena, jsou nejakym zpusobem ciste z marketingovych duvodu orezana o funkce, ktere v nich cipy maji, ale nejsou zapojene anteny, nebo jsou zablokovany softwarove. Jestli se nepletu, tak tuto praxi provozuji uz od TyTna a Trinity, Kdy Trinity zablokovali GPS softwarove a kdyz to prasklo, tak ji teda slavnostne pridali i do oficialni rom, zatimco u TyTna pro jistotu antenu GPS od prislusneho vyvodu na cipu vubec nevyvedli.

Proste PDA se stala klasickou spotrebni elektronikou, kdy se jednotlive modely od sebe hardwarove temer nelisi, zato se lisi cenou a tim co vsechno vyrobce v softwaru povoli pouzivat. Neni se tedy cemu divit, ze kdyz se pak najde nekdo, kdo mito aby delal vyrobni radu 10 ruznych typu, ktere si jednotlive funkce stridaji, udela jeden kus poradne a promysli to do az do detailu, ze po tom lidi skoci jak slepice po flusu. Tim mam na mysli Apple a jeho Iphone. (ne ze bych ho tak jak je chtel, ale musim uznat, ze je to zarizeni povedene a hlavne domyslene. A az Apple oficialne uvolni SDK...)

:-(
Spellshaper (26)|24.1.2008 13:10
Co jsem koukal na http://www.htcclassaction.org/ nejnovější odpověď od HTC supportu je právě to, co jsi naznačil vape.
"MSM 7200 chip in these phones do not have the Imageon portion" and "no driver will be released".
"MSM 7200 chip v těchto telefonech nemá v sobě Imageoon" a "ovladače tedy nebudou vydány".

Což mě upřímě docela děsí, doteď jsem věřil, že i kdyby HTC ovladače nevydalo, najde se někdo šikovný, kdo je nahradí. Dokonce na xda-dev. foru kontaktovali firmy které se tvorbou ovladačů zabývají. Jenže pokud není co "ovládat", je snaha zbytečná.
Telefon ještě nemám, ale silně uvažuji, že ho koupím, alespoň doteď jsem uvažoval. Teď už mám strach :(
Zabza12 (87)|24.1.2008 20:08
Hele, to chcete říct, že na video se nedá na Kaiseru koukat?
Já si myslel, že to video, v kterém film běží jako slide show je nějaká kravina, např. že přehrávané AVI má velké rozlišení nebo něco podobného.
kubisz (1054)|24.1.2008 21:17
bohuzel vsecko, co se na kaiserovi ma hybat, se hybe straaasne pppooommmaaalllu (video, navigace, hry, OS)...pokud ale clovek pouzije optimalizovane video, tak to celkem de (320×240)...bezne pouziti taky bezt problemu, ale jakmile se to srovna s nejakym jinym zarizenim, tak je to otres, ach jo...
HADES (209)|25.1.2008 07:21
Konvertuju si video do 320x240 při 360kbs bitrate (+128kbs zvuk) a jde to plynule. Vyšší bitrate už je zbytečná
Holda29 (84)|25.1.2008 09:44
nekdo ale nema cas, nebo jine duvody konvertovat. Navic zkus si nejake streamovane video nebo narocnejsi hru. O fotaku nemluve
HADES (209)|25.1.2008 09:49
Tak jistě, vadí mi že ČT24 v high jede sekaně, ale co už mi zbývá. A hry na PPC nehraju, od toho mám PC :)
htcjirka (1875)|25.1.2008 09:54
Presne tak,navic me chodi do emailu spousty videii a chci si je hned pustit a ne bezet k pc a konvertovat.Coz napr. na Tytn I nebyl problem.
ARow (9)|25.1.2008 10:40
je sice pravda ze video si do tytna II konvertuji na nizsi kvalitu a timpadem jede uplne bez problemu ale na druhou stranu by ma lenost ocenila kdybych to delat nemusel :) nemluve o GPS navigaci ... to video na youtube s porovnanim tomtoma na mda v III a II je presne to jak jede navigace i me :(
docela me toto jednani od HTC mrzi....
Holda29 (84)|25.1.2008 22:40
osobne si hraju s myslenkou ho vratit, resp. 3x reklamovat pomalost, jelikoz je vazne inzerovana "rich multimedia experience" coz ale vazne pravda neni. Jenze...co potom vzit? Na trhu obdobne zarizeni neni
Kibitz (212)|26.1.2008 02:36
Jestli by podobna reklamace prosla, pak by se z toho v HTC asi posr****! Kazdopadne nam vylozene lzou do kapsy a mne nasrali!:no: :((
Holda29 (84)|17.2.2008 22:30
ze by prece jen jiskricka nadeje? Mozna jsme celou dobu hazeli spinu na nepravou firmu...

[QUOTE]
"New driver end of March"

A response from Peter Chou himself (CEO of HTC) has surfaced saying they hope to release a driver at the end of March. Examination of the e-mail and its SMTP headers verifies with very high certainty that this e-mail indeed originated at HTC Taiwan. Ofcourse we have also written our own e-mail to Peter Chou to ask for confirmation.

So, this certainly seems to be legit. Ofcoure the question remains wether it's ultimately true - we certainly hope so!.

If you look at this together with the WMExperts Insider Q+A article, this could even mean that HTC is doing completely the opposite of what most people think: instead of leaving us hanging they are actually going the extra mile!

This may be what we've all been hoping for! [/QUOTE]
fps (113)|18.2.2008 15:22
[QUOTE="Holda"]ze by prece jen jiskricka nadeje? Mozna jsme celou dobu hazeli spinu na nepravou firmu...

[QUOTE]
"New driver end of March"

A response from Peter Chou himself (CEO of HTC) has surfaced saying they hope to release a driver at the end of March. Examination of the e-mail and its SMTP headers verifies with very high certainty that this e-mail indeed originated at HTC Taiwan. Ofcourse we have also written our own e-mail to Peter Chou to ask for confirmation.

So, this certainly seems to be legit. Ofcoure the question remains wether it's ultimately true - we certainly hope so!.

If you look at this together with the WMExperts Insider Q+A article, this could even mean that HTC is doing completely the opposite of what most people think: instead of leaving us hanging they are actually going the extra mile!

This may be what we've all been hoping for! [/QUOTE][/QUOTE]
neumim anglicky přeložto
kubisz (1054)|18.2.2008 17:00
ze mozna bude driver v breznu :)
Holda29 (84)|18.2.2008 21:34
ale informace je primo od CEO HTC Petera Chou, takze +- verohodna
HADES (209)|19.2.2008 07:21
no nevím zda se bude CEO k takovým záležitostem někomu vyjadřovat na soukromý mail. moc bych tomu něvěřil, ikdyž bych samozřejmě chtěl aby to byla pravda

//Edit: tak že by přece jenom? http://www.zive.cz/default.aspx?server=1&article=140396
kultus (418)|19.2.2008 15:51
to je jedna sprava ktera koluje netem na ruznych servrech takze porad je to stejna pravdepodobnost jestli neco nbude nebo ne takze porad zustava ta otazka proc by CEO odpovidal na soukromy email... ale taky doufam ze budou...
DD_ (331)|20.2.2008 10:42
No neni to jedna zprava ty zpravy uz jsou prave dve. Jedna diskutabilni udajne emailova od CEO.
Druha, vyse zminovana na serveru zive od viceprezidenta spolecnosti HTC Dr. Floriana Seiche, ktery se nechal slyset v Barcelone na World Mobile Congress.
NeoPlex_ce4you (248)|20.2.2008 14:20
no doufam,ze ovladace budou bez nejakeho delsiho cekani a koncem brezna budu mit s TyTN II jeste vetsi radost nez ted... musime doufat,ze to vyjde
Teroo (15)|22.2.2008 13:43
http://www.pda.sk/pgs/content/view/542/2/

tak v tomto sa uz nevyzna nikto. .
bjirka (380)|22.2.2008 15:24
Ale vyzná. Pokud HTC něco vydá (jako, že tomu moc nevěřím) bude to optimalizace systému ve vztahu k HW o které se hovoří v uvedeném článku. Na co vydávat ovladače, které by stejně ničemu nepomohly?
NeoPlex_ce4you (248)|3.3.2008 21:07
tak ja uz to nechapu.. z posledniho vyjadreni HTC sem pochopil,ze akcelerator je.. jen neni ovladac...
kubisz (1054)|4.3.2008 09:27
asi se opravdu imageon nekona a v tom updatu akorat budou vypinat nejaky ficurky a graficky prvky, nastavovat cache apod. aby cely zarizeni jelo jakoby rychleji...
Eset15 (52)|7.3.2008 20:55
Caute nevite kdy by ted v breznu mel byt vidam nejaky ten patch? Jetli teda vubec vydany bude :). Cekam na to jak na spaseni :D, ale moc tomu stejne nedavam.