Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA 1 a funkcni wmodem a cestina...

Exik (6)|12.5.2004 15:57
Mozna je off-topic, ale prece jenom z duvodu financi tisne jsem stale u MDA 1. Bohuzel jsem resil neustale jak poresit pristroj jako modem k pocitaci.

Jsou tri moznosti:

1) flashnout pc2002 kde modem je - bohuzel system ma moc chyb a tezko by si clovek zvykal z wm2003
2) pouzivat ve wm2003 modem v bootloaderu. take moc chyb, nelze dobijet pri inetovani (pokud nechcete znicit kolebku a prepajet ji) a je potreba vzdy nezapomenout vytahnout kartu, aby vase MDA neslo do tvrdeho resetu a nebylo po datech + samozrejme mit u sebe kabel. mam notase, ktery nema COM port, takze jsem musel mit prodluzku z USB na COM. takze kabel skoro 2 M a tahat to u sebe. a.t.d. - je proste na nic
3) ta nejlepsi a take proc tady pisu. flashnout na nemeckou romku 4.00.33 GER kde WMODEM je a pouzivam ho pres IrDA.

flashnoul jsem na GER romku a problem nastava s cestinou. kdo se ucil nemcinu - nema problem. ja se ji ucil, bohuzel spatne. takze bych rad nasel reseni. po pocesteni MDA se vse prelozi a je MDA normalne funkcni. bohuzel jedine co se nepodari - zustane nabidka START prazdna.

kdyz si prejmenujete adresar z Windows MDA Startmenü na Start_Menu - tak nabidka START je plna a rikal jsem si - ze jsem vyhral. bohuzel nevyhral, po resetu se smaze adresar a zustane nemecky.

jedine reseni je prepsat EXE soubor cestiny. ukazuje na cestu ke Start_Menu (kde polozka START je v poradku) na Startmenü - pak mi to mohlo byt v poradku. jsou to asi spekulace, nicmene nejsem programator - tak nevim..

jestli nekdo vi, muze poradit at pisne. byl bych moc rad.. :)
Wuffi (1599)|12.5.2004 16:09
ad 2) mno ona je jeste moznost koupit si za asi 140 Kc seriovy kabel od ET a zbastlit to z nej - pro uzivatele co maji COM... ;)
I napajet se to tak da :D
Exik (6)|12.5.2004 16:22
[QUOTE="Wuffi"]ad 2) mno ona je jeste moznost koupit si za asi 140 Kc seriovy kabel od ET a zbastlit to z nej - pro uzivatele co maji COM... ;)
I napajet se to tak da :D [/QUOTE]

Hmm, reseni c2 jsem pouzival dva mesice a musim podotknout ze je to unavne, kdyz se jeste se pripojuji mobilne. Mozna doma na stolnim PC to ujde, ale pro mobilni reseni je zlaty bezdrat. nerikam ze IrDA je vyhra (miloucky Bluetooth)..

proste nejlepe vyresit cestinu ;)
hrtak_ce4you (314)|12.5.2004 22:33
Pokud vim tak botloader funguje i s IrDa, na co tedy 2m kabel....

Jinak pokud by to opravdu fachalo, tak by to bylo super [ta DE + USB]...
hrtak_ce4you (314)|12.5.2004 22:52
jeste me napadlo- zkopiruj "startmenü" nekam mimo, prejmenuj ho na "Start_Menu" a zkopni ho zpet do Windows. Nikde neni dano, ze to musi byt presne ten puv. adresar
Kdysi sem to tak poresil, kdyz se mi to rozhodilo na 30.09,jen byl problem se slozkou setings...

Dej vedet
Exik (6)|13.5.2004 11:25
[QUOTE="hrtak"]jeste me napadlo- zkopiruj "startmenü" nekam mimo, prejmenuj ho na "Start_Menu" a zkopni ho zpet do Windows. Nikde neni dano, ze to musi byt presne ten puv. adresar
Kdysi sem to tak poresil, kdyz se mi to rozhodilo na 30.09,jen byl problem se slozkou setings...[/QUOTE]

to jsem udelal a funguje to. nicmene po restartu pristroje se slozka Start_Menu smaze a zustane zase jen nemecka. Windows maji nejakou ochranu, ktera maze pridane slozky do rootu. takze jen jedine upravit EXE cestiny, ktera odkazuje na anglickou slozku Start_Menu a zmenit ji at odkazuje na Startmenü.
Ghusy (49)|13.5.2004 12:37
no tento problém s německou rom jsem měl taky a bohužel mě to donutilo přejít zpět na anglicky :? , takze pokud naleznete nějaký řešení, tak sem s ním :))
hrtak_ce4you (314)|13.5.2004 20:47
sakra uz ji mam nasosanou temer, neda mi to spat, doufam, ze najdu fotak, jinak sem bez ctecky a nic nevyzkousim :))
hrtak_ce4you (314)|14.5.2004 00:38
Hm... Taxem to nakonec poresil tak, ze vzdy zkopiruji commanderem slozku Start_Menu do Windows. Tet ROMku pdzkousim v praxi, zda-li mi to za to stoji... Zatim sem zjistil, ze Toolman ani Wisbar nejdou nainstalovar

MMD- vzdy sem myslel, ze k istalaci OS pres SD potrebuji ctecku, ale nakonec slot XDA poslouzil stejne.