Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vybrat PDA s GSM, nebo bez? HTC Panda/HP IPAQ 214?

zuzkys (356)|21.1.2008 21:05
Zdravím, kamarád mě pověřil s pomocí výběru jeho PDA, tak já prosím Vás o nějaké nápady, hodnocení.

Jsou dvě možnosti:
1) PDA s GSM a volitelné GPS
2) PDA bez GSM+opravdu hloupý telefon jen na volání a sms a GPS

Všeobecné požadavky: WiFi, bluetooth, vzhledem k jeho velice častým celodenním výletům by mělo PDA vydržet celý den s navigací ( i vícedenní, ale tam už by to řešilo napájení v autě, či kempu přes noc) .

ad 1) důležité je 3,5" displej, chtěl by VGA, ale s GSM jsem žádné nenašla. Je tu možnost sehnat HTC Panda za slušnou cenu, co si o Pandě myslíte? Brali byste? Žádné EDGE, UMTS atd není potřeba mít, kamarád tel využívá opravdu jen na sms a telefonování.

ad2) nejvíce se mu asi líbí nové HP IPAQ 214, který má 4" VGA displej, ale právě sem padá ta otázka, zda toto zařízení dokáže jet s ext bluetooth GPS celý den na výletě? Samozřejmě s vypnutým displejem a občas mrknutí zda jde/jede správným směrem. Jelikož má baterii 2200mAh a všechny ostatní VGA zařízení kolem 1200mAh, tak logicky uvažuju, že by měli vydržet přibližně stejně, pletu se?
Existuje nějaké jiné PDA s 3.5" VGA? Mimo FS Loox n560/C550, Acer n321 atd nechce.
Nebo mi něco uniklo a je na výběr nějaké jiné/dobré zařízení? Je pro jeho potřeby lepší all in one, nebo zvlášť PDA, zvlášť GPS a zvlášť tel?
Děkuji za případné názory, rady.
Zdenek Malinsky (9781)|21.1.2008 21:22
A co Athena?

Na turistiku a celodenni vylety by asi byla lepsi primo spec.navigace-treba neco ala Garmin, co daval Beda Travnicek ke kolum. U PDA a s VGA displejem o to vic si celodenni vydrzi nejsem zcela jist. :?
zuzkys (356)|21.1.2008 21:29
To jsem zapomněla dopsat - jednoúčelovou turistickou navigaci nechce, PDA by využíval i na multimedia jako filmy - časté cestování busem po ČR, případně hudba, internet přes wifi.

Athena je sice moooc pěkná, ale 25tisíc je moc. Nechci nijak moc omezovat rozpočet, ale plus minus třeba max 15tisíc za vše.
zuzkys (356)|22.1.2008 16:53
Takže jsem pátrala a opravdu jiné zařízení s diplejem 3,5" a VGA než Loox C550/n560 jsem nenašla. Což 3.5" displej VGA je asi zásadní podmínka.
Myslíte, že i potom, co FS ukončilo výrobu těchto PDA je n560 dobrá volba? Pořád se dá ještě sehnat. Napájení by se asi vyřešilo na větší túry dokoupením druhé vysokokapacitní baterie.
IPAQ je sice bomba zařízení, ale jelikož nemá GPS integrované, tak se od této volby malinko upouští.
Zdenek Malinsky (9781)|22.1.2008 18:01
Ono by se možná ještě něco našlo, ale.....: buď se to sem nedováží (oficiálně) nebo tu není servis (ideálně ani jedno :( ) nebo to nemá GSM.

ad Loox
Záruka 2 roky ze zákona být musí i když firma s PDA skončila. Jediný problém bych viděl s GPS, kde bývaly dosti velké problémy s citlovostí a vůbec funkčností. Jak je to teď, zda se na to našlo řešení nebo workaround není snad problém si vyhledat zde v diskuzích.

Dneska je trend vše v 1, takže drtivá většina zařízení s displeji 2,8". Když je něco větší, tak je to buď na práci (jako Athena) nebo čisté PDA bez GSM a třeba i bez GPS.