Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ztráta dat na SD u x500+

tino_01 (37)|21.1.2008 16:57
zdravím,

začíná mě trápit problém se ztrácením dat na kartě (2GB Kingston). Nejsem si jistý jestli se to dá popsat nějak exaktně. Prostě se z karty ztrácejí adresáře. Obvykle teda z rootu. Vypadá to jakoby je někdo smazal, ale DataRecovery mi je nenajde. Nejsem si jistý jestli se to stává po restartu nebo během provozu. To jsem ještě vypozovat nestačil.

Nesetkali jste se někdo s tím?

Mám poslední anglickou ramku.
tino_01 (37)|21.1.2008 22:43
jeste me tak napadlo, jestli to nemuze byt nakoplou FATkou na karte. Obcas se mi tam ukazali adresare s nesmyslnymi jmeny a po restartu to zmizelo.

Zitra az budu u kompu, zkusim format karty.
Stehnak (78)|22.1.2008 09:49
Nevim jak jsi ji mel naformatovanou ale preferuj FAT16.
tino_01 (37)|23.1.2008 11:12
formát karty byl FAT. Nechal jsem to pro jistotu naformátovat znova a ejhle... z karty 2GB se rázem stala 1GB. Nejdříve jsem vyděl v disk managerech 1GB volného a 1GB nepoužitelného místa a potom už jen 1GB volného. Jediná navigace Garmin odhalila že to je 2GB karta.

Takže to vidím na reklamaci :( Snad to pomůže.
Vestman (31)|24.1.2008 18:47
To sa stava aj mne. Uz som mal kartu formatovanu aj na FAT 16 aj na FAT 32.
Zistil som jednu vec - v ziadnom pripade neformatovat kartu vo Viste. Ked som formatoval vo Viste tak mi to mizlo viac ako ked je formatovana v XP. No, aj napriek tomu, ze som formatoval v XP sa mi zrovna vcera stalo, ze ked som chcel spustit IGO, tak boli vymazane adresare IGO. Mam pocit, ze sa to stalo po tom, ako som v nastaveni mailu nastavil aby sa maily ukladali na SD kartu (ak je karta pritomna v PPC) . Teraz robim kazdodennu zalohu do PC - cez Total Commander - bez vyberania karty.
w1z1 (37)|29.1.2008 16:39
Me se parkrat stalo ze mi jakoby z karty zmizely data, byly nepristupny z PC a z PDA nebyly vubec videt. Paradoxne po SoftResetu se na karte najednou objevily a fungovaly.
Divna to vec ;)
Sani (68)|29.1.2008 20:23
[QUOTE="Vestman"]To sa stava aj mne. Uz som mal kartu formatovanu aj na FAT 16 aj na FAT 32.
Zistil som jednu vec - v ziadnom pripade neformatovat kartu vo Viste. Ked som formatoval vo Viste tak mi to mizlo viac ako ked je formatovana v XP. No, aj napriek tomu, ze som formatoval v XP sa mi zrovna vcera stalo, ze ked som chcel spustit IGO, tak boli vymazane adresare IGO. Mam pocit, ze sa to stalo po tom, ako som v nastaveni mailu nastavil aby sa maily ukladali na SD kartu (ak je karta pritomna v PPC) . Teraz robim kazdodennu zalohu do PC - cez Total Commander - bez vyberania karty. [/QUOTE]

S tym mailom na kartu je to trefna suvislost.... mne sa stalo (s velkym casovym odstupom, uplne nahodne presne 2x) pri tomto nastaveni nasledovne:

Po nocnom backupe a restarte sa mobil tvaril ze kartu vobec nema. Pozriem do SDMMC a prazdno... az na jeden subor (to som este netusil, ze je to prave ten mailovy)... Restart a stale nic, SDMMC prazdno... lucim sa s datami... V prvom pripade som kartu vybral a vlozil do PC... Obsah som videl, pri kopirovani sa vsak nepodarilo preniest data... => format karty.... vysledok ten ze z 2GB bolo len 1GB (vsetko FAT16) => reklamacia karty (uspesna - 2GB spoznala len nejaka NOKIA :D )

V druhom pripade som uz bol chladnokrvnejsi a lepsie sa rozhliadol po obsahu suboroveho systemu... a co nevidim? adresar SDMMC2... idem don a ajhla: obsah karty...
Restart... vsetko tak ako pred restartom... SDMMC, kde sedi subor (uz viem, ze ten mailovy) a na SDMMC2 karta.... Rusim maily na kartu ... mazem SDMMC aj so suborom... premenuvam SDMMC2 na SDMMC... restartujem a.... vsetko ako ma byt:!: :!: :!:

Moje vysvetlenie:
Po resete sa niekedy ovladac karty zobudi neskor, ako chce Windows pisat svoj mailovy subor... SDMMC nema, tak si ho vytvori.... nasledne sa pripaja karta... SDMMC existuje... tak sa nazve SDMMC2.... To neskore pripojenie moze byt spojene aj s nejakou nestabilitou karty (nekonzistencia dat?) ... nasledne citanie a formatovanie karty v PC jej neurobi dobre... V prvom pripade cvicenie s kartou prinieslo jej skazu (a mozno len ta karta skutocne odisla :?: ) , v druhom pripade (a to je tomu uz viac ako mesiac) vsetko slape ako pred tym...

PS: PC-cko ktore s kartou "cvicilo" bolo v "stave" Windows XP... To len keby to niekto chcel "prisit"t VISTA-m :D :D :D
tino_01 (37)|30.1.2008 09:27
díval jsem se do nastavení majlů a přílohy nemám ukládané na kartu. Dneska dopoledne mi zase zmizel obsah karty. Ráno jsem ještě z domova obsloužil Travian a když jsem přišel do práce, tak data fuč. Po restartu se objevila ale zase zmizel telefoní modul. Další restart vše spravil. To mě připomíná slavné Windows ME.
cejny_ce4you (2)|30.1.2008 11:31
me se stalo taky, resil sem to programem na pc na obnovu dat a ted je dloho klid