Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS HI406BT x HTC Herald nelze navázat spojení, vyhledávací režim

Martin Trucker (18)|20.1.2008 20:19
Zařízení: HTC Herald WM6; GPS: HI406BT. HTC zařízení ji nalezne proběhne, po vyžádání a zadání hesla dá možnost výběru Serial Port. Odchozí port lze navolit COM6 nebo COM7 (zkoušeno obojí i nezatržené bezpečné připojení), ale modrá dioda na GPS stále bliká, to jest vyhledávací mód a po spuštění aplikace TomTom 5, bliká stále a nelze ji připojit (někdo na fóru tvrdil, že se připojí až po spuštění navigačního software). Poraďte prosím, co HR reset, ale od toho se mi moc nechce (kompletní reinstalace) a myslím si, že by asi stejně moc nepomohl. Zkoušel jsem i vyndat na delší dobu baterii z GPS a nic.
Honza102 (182)|20.1.2008 22:52
GPSku si musí najít až TomTom. V něm musíš někde nastavit port který jsi navolil při párování.
Martin Trucker (18)|20.1.2008 23:39
Takže asi takhle, nainstaloval jsem software: MIO map a utilitku GPS test a světe div se, ono to funguje, ale trochu nestandardně a to takto: Dioda n a GPS stále bliká, to jest do té doby než se spustí a aktivuje 1 z těchto 2 uvedených programů, poté dojde k jejímu fixnutí a zůstane svítit a GPS je schopna navigovat. Závěr je takový, že TomTom ve verzi 5.21 není schopen spolupracovat s externí GPS HI-406BT, neboť očekává, že po naběhnutí je již GPS spárovaná, pouze se jí přidá příslušný port. TomTom ji neumí v uvozovkách nakopnout při startu jako zbylé 2 aplikace a to i když jsem spustil GPS test a GPS byla spárovaná a poté při minimalizaci testu (modrá dioda svítí = pevné spojení) spustil aplikaci TomTom, tak stejný výsledek, chybá zařízení GPS - mód letadlo.

Jsem značně znechucen, mám pouze 2 volby, koupit jinou GPS (nemalá investice) nebo přestat používat aplikaci TomTom, kterou jsem si nemohl vynachválit.

Tak tady teda HTC udělalo chybu.
Honza102 (182)|21.1.2008 10:31
Používám GPS Gate spolu s iGO a OziExplorer. Vše funguje na 100%.