Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nad i-mate se stahují temná mračna...

Zdenek Malinsky (9781)|19.1.2008 21:10
Včera jsem vás informoval o tom, že někteří prodejci zařízení s Windows Mobile by se rádi vrátili k HTC jako svému ODM partneru (ten, který zařízení vyrábí pro jiné) a dnes tu máme pokračování týkající se jedné z těchto firem, konkrétně i-mate. Podle Financial Times má i-mate vážné finanční problémy a je jen otázkou času, kdy bude nucena vyhlásit bankrot nebo se nechat někým koupit.

Podle vyjádření společnosti i-mate je hlavním viníkem tohoto stavu společnost Qualcomm, dodavatel životně důležitých součástí mobilních zařízení, jako jsou procesory či chipové sady. Ten prý dlouhodobě neplnil závazky a v důsledku toho neměl i-mate co vyrábět a hlavně co prodávat. A když už se něco vyrobit podařilo, z důvodu probíhajícího soudního sporu Qualcommu kvůli porušení některých patentů neměla tato zařízení přístup na nesmírně důležitý americký trh. Takže není divu, že se akcie i-mate dostaly na samé dno a ani vyhlídky pro následující měsíce nejsou zrovna růžové.

Inu, vyrobit zařízení je přeci jen výrazně komplikovanější proces než vypotit jeho specifikaci v PDF souboru a rozeslat ji na všechny strany spolu s velkorysými plány na brzké spuštění výroby. i-mate se kromě několika hodně průměrných zařízení ničím jiným než vzdušnými zámky v posledních měsících a možná i letech neprezentoval, a tak je současný stav jen logickým vyústěním situace. Jak to celé dopadne je ve hvězdách, nazbývá než doufat, že se najde nějaký kupec; na zázrak se čekat asi nedá.

Zdroj: Financial Times
milennium (336)|19.1.2008 23:04
Mh,to je fakt smutné... A já se pořád rozhoduji nad koupí Ultimate 8150...
htcjirka (1875)|19.1.2008 23:28
Jsme na tom podobne,zarizeni od i.mate se me zacali zamlouvat..
milennium (336)|21.1.2008 22:13
Tak jsem neodolal a objednal i-mate 8150.Do 3 dnů by mělo být doma...
yndor (222)|22.1.2008 14:00
Objednals ho? Tak to mě hodně zajímá.. Doufám, že se co nejdřív podělíš o dojmy!
milennium (336)|22.1.2008 14:14
Jo,jo...Ted jsem dostal potvrzovací e-mail,že zařízená bylo expedováno... Tak jsem zvědavý...
htcjirka (1875)|26.1.2008 23:31
Jsem tez zvedavy,skoda toho maleho displeje 2.6 palcu
milennium (336)|27.1.2008 13:56
Takže minulý týden,ve čtvrtek dopoledne mi 8150 přišla (v úterý placeno kartou) ...A první postřehy jsou tady...
Provedení je příkladné,vše lícuje a sedí jak má. Přístroj je docela těžký a pěkně sedi v ruce. Zajímavá je klávesnice,je s jiného materiálu než zbytek přístroje. Klávesy jsou tvrdé a na omak hrubé,takže se na klávesnici skvěle píše. Jediný neduh klávesnice je,že horní klávesy (pravá a levá - kontakty a kalendář) jsou docela malé. Takže občas zmáčknu klávesu zelené nebo červené sluchátko...Takže nic pro velké prsty.
Displej je fyzicky malý,takže VGA na něm je pastva pro oči. Mám naštěstí dobré oči takže si dávám menší písmo a na today obrazovku se mi toho vejde víc. A tvrzení "kdo jednou vyzkouší VGA už nechce QVGA" tady platí obzvlášť...Nechci tady rozjed flame,takže můj názor na VGA je takový,že to má smysl i na takhle malém displeji. Jinak podsvícení je O.K.,displej se nevlní,nejsou žádné mrtvé body a barvy jsou přirozené - tak akorád.
Výkon zařízení je taky super,nehrozí žádné zpomalování aplikací a video ve VGA to přehrává plynule a bez škubání. Jelikož na přehrávání videa mám PSP,na další testování v tomto směru jsem se nezaměřoval.
Další věc co mě potěšila je,naprosto plynulé prohlížení www stránek jak v IE tak v Opeře.
A teď pár mínusů. Baterka je tak akorád na jeden den (ale to jsem připojený přes Exchange 2007,stahuju každou hodinu počasí a každou hodinu stahuju RSS.Navíc jezdím vlakem,takže dost časté přepínání buňěk a pásma,jezdím v metru - vyhledávání signálu a prohlížím web přes Operu). Ten den,to je od 4:20 hodin do 22 hodin kdy dávám 8160 na nabíječku a mám ještě tak 20% baterky...
K tomuhle bych ještě dodal,že v únoru má podle i-mate vyjít nová ROM kde má být vylepšená výdrž na baterku a další věci blíže neurčené.
Další mínus je XT9 která se chová naprosto stejně jako u HTC Touch Dual,takže při psaní SMS nebo e-mailů se musí pokaždé vypínat...To mně docela dost sere.
Další a poslední věc je,že když otevřu programy tak mi divně skákají,jakoby to dělala nějaká aplikace,ale nezjistil jsem která.
No další poznatky později.
htcjirka (1875)|27.1.2008 14:01
S ti me taky stvou,jakykoliv vyrobce pda s klavesnici porad priorizuje nejakou T9.Nechapu proc neni moznost toto standartne vypnout.
Diky za postrehy Jardo :yes:
yndor (222)|27.1.2008 14:25
No teda, zasadils mi pořádnýho brouka do hlavy... mám sto chutí vykašlat se na 9502 a objednat 8150; po zkušenostech s Kaiserem bych myslím vysouvací QWERTY klidně oželel a i na externí GPS by se dalo po letech znovu zvyknout.

Zkoušels OzVGA nebo nějaký jiný program na rozlišení RealVGA? Zajímalo by mě, jestli je to na té úhlopříčce provozovatelné.

Druhá věc, co by mě zajímala, je naopak dosažitelnost a ovladatelnost displeje prsty. Displej je přecejenom až nad klávesnicí; je možné/pohodlné používat programy typu TouchCommander apod.?

A hlavně se prosímtě poděl o všechny případné připomínky ke stabilitě, zásekům atd. Hovor přijme okamžitě po stisknutí klávesy? Nenechal tě zatím nikdy ve štychu? Nikdy se v kapse sám nevypnul?

Díky za první dojmy!
htcjirka (1875)|27.1.2008 14:34
Real VGA na 2.6 palcovem displeji uz je nesmysl.Nevim k cemu by to bylo dobre.
Napr. na Advantage s 5 palcovym displejem to smysl melo,u uniho s 3.5 palcovym displejem uz je to dost titerne,ale da se to.
milennium (336)|27.1.2008 14:34
takže OzVGA jsem nezkoušel,ale vzhledem k té uhlopříčce je to asi nereálné...Přeci jenom je to 2,6" a to je hodně malé...
K té stabilitě. Zatím se mi nevypnul,takže v tomto směru je něj spolehnutí. Co se týče signálu,tak je o něco slabší. Bydlím na samotě a Vodafone tady je celkově špatný,ale i-mate mi připadá trochu horší.
Jinak dále bych nechtěl hodnotit,protože ROM která je v zařízení je podle mně první a počkal bych na další...
Jo a ještě jsem zapoměl - VELKÉ MÍNUS ! NEUMÍ HC microSD !!! Snad to vyřeší nová ROM...
htcjirka (1875)|27.1.2008 14:37
SDHC cab by to take jiste vyresil.Na uniho me funguje na vsech rom,ktere SDHC podporu nepodporuji.Ten samy cab me fungoval i na Asusu apod.
milennium (336)|27.1.2008 14:39
Jinak ovladatelnost prsty je mizerná,displej je hodně malý. Příjemná věc je,že stylus je teleskopický a docela velký.
Po zapnutí se nejdříve rosvítí klávesnice a pak displej,chvíli to trvá a není to okamžité. Přijetí hovoru je dle mojich zkušeností okamžité.
milennium (336)|27.1.2008 14:49
Tak ten SDHC .cab jsem zkoušel a jsem s toho jelen. Na kartě jsem měl nějaké .cab aplikace a když jsem je chtěl nainstalovat tak to nešlo.Když jsem spustil MP3 s karty,přehrávání bylo nějak zrychlené a útržkovité...Takže nakonec jsem ten SDHC .cab odinstaloval.
yndor (222)|27.1.2008 14:49
Jestli neumí micro SDHC, to by byl celkem malér, snad na to něco zabere. Protože o nové ROMy se právě trochu bojím - po tom, co se o i-mate v poslední době občas píše. :?

OzVGu si na 2.8 ještě tak nějak dokážu představit, ale 2.6 je už možná fakt moc malé. Škoda, byl jsem na ni celá léta zvyklý, připadá mi, že bez ní se výhody VGA v některých situacích stírají.

No, zatnu zuby a dneska 8150 radši ještě neobjednám... :)
I když kdo ví, večer je ještě daleko.