Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ 210 Enterprise Handheld konečně v prodeji, zatím pouze v USA

Zdenek Malinsky (9781)|18.1.2008 12:17
Dobrá zpráva pro všechny, kteří stále zůstávají věrni klasickým Windows Mobile zařízením bez integrovaného telefonního modulu, které jsou v současné době označeny jako Windows Mobile 6 Classic. Po několika odkladech se jedno z mála zařízení této kategorie, krasavec s VGA displejem nazvaný HP iPAQ 210 Enterprise Handheld, konečně dostal na pulty obchodů, i když zatím jen ve Spojených státech. Na rozdíl od původních specifikací je zařízení vybaveno 128 MB RAM, jinak je vše při starém - žádný telefon, žádný GPS modul, zato krásný velký VGA displej, dvojice rozšiřujících slotů, stereo reproduktory a mnoho dalších vlastností. Kdy se zařízení dostane do Evropy a přímo k nám je zatím ve hvězdách, snad to nebude trvat příliš dlouho.

Zdroj: HP.com
Standa_ce4you (380)|18.1.2008 19:29
Nádhera... mít to pořádnou klávesnici a telefonní modul, tak je to špička.
Ale to né, dnes se vyrábí věci typu Kaiser a tomu se říká špička...
Zdenek Malinsky (9781)|18.1.2008 19:49
Přesně tohle jsem dneska říkal Pavlovi. :))
gulii (140)|19.1.2008 11:25
Je to krasavec :D :D



Omlouvám se, ale přehlédl jsem...
Zdenek Malinsky (9781)|19.1.2008 12:24
Nevím, kdo si to musel hledat - stejný odkaz je hned v prvním příspěvku, takže komu trošku slouží oči a umí číst...;)
Dannyson (54)|19.1.2008 23:43
Ze by snad nase motlitby byly vyslyseny ? :-)

No jeste si pockam na nejake reference, co tam tedy opravdu je a co ne a hlavne jak to beha.
Fik_ce4you (88)|22.1.2008 13:08
[QUOTE="Standa"]Nádhera... mít to pořádnou klávesnici a telefonní modul, tak je to špička.
Ale to né, dnes se vyrábí věci typu Kaiser a tomu se říká špička...[/QUOTE]

No víš ani se nedivím, že se o HTC říká špička... HP strojů jsem měl několik, HP nebylo schopné vydat update, novou verzi OS atd atd. HP alespoň u mne skončilo. U HTC je mnohem jednodušší sehnat si ROMku co mi vyhovuje a Kaiser na navigaci, čtení knížek a psani bohatě stačí.

Samozřejmě ale uznám, že je to krasavec, ale klasické PDA je podle mě mrtvé.
Standa_ce4you (380)|22.1.2008 18:11
Já jsem nemluvil o HTC obecně, jde mi spíš o dnešní trend. Před pár lety, když HTC vydala špičkové zařízení, bylo to opravdu špičkové zařízení, po všech stránkách. Dnes se uvede na trh zařízení, nad kterým se recenzenti rozplývají, nazývají jej králem, nešetří superlativy. Přitom displej maličký se základním rozlišením, klávesnice nouzová, a sluchátka k tomu nepřipojíš už vůbec - a to vše v dnešní době, po x letech vývoje pda.
Proto se raduju nad tímhle iPaqem - protože tohle je opravdový vrchol. Ne to, co nám cpou novináři, malý potratek, jehož prvním plusem je občasně použitelné GPS, a druhým domnělým plusem UMTS/HSDPA, které využiješ asi ve dvou (nebo už více?) městech republiky.

P.S. A to se radši ani neptám po IR portu a USB hostu... :)
P.S.2. Neříkám, že je Kaiser špatný strojek, to vůbec ne, ale špička to není ani zdaleka.
xtonda (811)|22.1.2008 21:51
Já si iPAQ 214 kupuju, jen co bude běžně dostupný, klávesnici, telefonní modul i GPS si připojím přes Bluetooth, kdo to chce mít all in one, má k dispozici HTC Advantage, Toshibu Portégé G900, pokud se oželí klávesnice tak ještě O2 XDA Flame.

A je to první čisté PDA se 128MB RAM a VGA od nástupu WM5, s WM2003 jich bylo několik, pak dlouho nic a až teď.
toja (366)|22.1.2008 21:58
No, veľmi mi to pripomína moju hx4700.
Paráda.
Čo sa týka tých poznámok, že PDA je mrtve, tak si dovolim nesúhlasiť.
Na to aby sa dalo PDA slušne využiť , musí mať VGA displej a nie tie atrapy ako napr. 240x380 a pod na súčasných smatphonoch.
Aby bolo PDA naozaj mrtve, musí mať slušný smartphon parametre tohoto PDA a musí aj slušne rýchlo pracovať a nie sa vliecť.
A keď sa nad tým zamyslím aj otázka výdrže baterky, používania režimu ako PDA alebo fon pri praktických činnostiach ako je napr. navigácia, šoférovanie a súčastné telefonovanie je na zamyslenie.
Takže delenie funkcií má svoj zmysel aj keď zase kombajn na všetko v jednom má svoje čaro,
atď, atď. ...
htcjirka (1875)|22.1.2008 22:14
Souhlas se Standou,proto jsem oprasil jsem stareho Uniho.Kaiser urcite spickou neni.Zahrnuje vynikajici vybavu,ale preci jen klavesnice a displej jsou titerne a ne uplne pohodlne na psani.Neni nad perfektne zpracovanou klavesnici a VGA 3.5 palcu displej u HTC Uni.Uz trikrat jsem se k nemu navratil :)
Skoda ze se od HTC nedockame upgradu a znovu oziveni koncepce HTC Universal...
HP je moc pekne,ale chybi me u neho telefonni modul v konfiguraci GSM,GPRS,3G-HSDPA(bydlim v oblasti,kde je mozna pouze varianta internetu pres mobil,proto je u mne nutnosti podpora 3G/HSDPA)
Integrovanou GPS bych ozelel.
Fik_ce4you (88)|22.1.2008 23:00
Já měl taky 4700 a stroj to nebyl špatný, ale bohužel to v sobě nemělo ten telefon:-( Už nemůžu bez komunikátoru být:-)

Jinak trochu mimo - dnes jsem měl v ruce iphone a nestačil jsem se divit, jak může být komunikátor bleskurychlý... něco neskutečného - kdyby to mělo 3G a Active Sync, šel bych do toho, jo a taky by mi vlastně chyběl TomTom.
oltcit (1098)|23.1.2008 08:53
Toz tu sa uz predava za 10 253 SK vratane DPH ;) hponline
som v silnom pokuseni ho kupit,akurat neviem ci ma USB Host. A ta cena je fantasticka :yes:
xtonda (811)|23.1.2008 09:31
Na hpmarket.cz ho ještě vůbec nemají a co tak sleduji diskuse na Brighthandu, tak ho zatím ještě nikdo nemá, dostupnost se momentálně očekává v Únoru.