Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

obnova poskozene FATna SD kartě, nejsou dostupna data

marcon_ce4you (0)|18.1.2008 09:59
Poradíte nějaký spolehlivý program na obnovu FAT tabulky?
Zkoušel jsem TESTDISKem, Active Partition Recovery, Paragon Partition Magic
Nejde mi o obnovu souborů po jednom (takových nástrojů je kupa).
Potřebuju opravit "nakouslou" FATku. karta je naformátována systémem FAT32. FAT by měla mít zálohu ( FAT1, FAT2).
Celá adresářová struktura je na kartě zachována. Jen není "viditelná" vinou nakopnuté FATky. Mohlo by to zajímat i další. Co jsem pročetl diskuze stává se tato chyba dost často. Odpojení napájení karty v okamžiku kdy zrovna zapisuje. Jasné, že nejrychlejší je obnova z backupu, ale na to se neptám :)

Hodil by se postup s uvedením odzkoušených SW:
1) vytvoření IMAGE karty
2) obnova FAT z IMAGE karty
3) ? zformátovat načisto kartu
4) nahrát na kartu data z opravené IMAGE

Moc díky za rady
PhSnake (872)|18.1.2008 11:06
neviem mna na obnovu FAT napadol norton disk doctor.
marcon_ce4you (0)|18.1.2008 14:05
Safra, tolik odborníků a nikdo neporadí?
FALCO_01 (32)|18.1.2008 15:00
Já používám na obnovu dat soft: GetDataBack for FAT od firmy: www.runtime.org vždy mi dokázal pomoci i po opětovném formátování disku. Za skoužku nic nedáš.
A na obnovu partitions a fatek používám Norton Partition Magic viz zde: http://www.symantec.com/norton/products/overview.jsp?pcid=sp&pvid=pm80
martinr_ce4you (13)|14.2.2008 08:33
skus EASY RECOVERY PROFFESIONAL zatial najlepsi program na obnovu aky som mal. Vycuca subory i z sformatovanej SD , myslim ze ma aj nejake nastroje na obnovu fat tabulky.
marcon_ce4you (0)|14.2.2008 08:53
Pomohl mi až GetDataBack for FAT. Díky
Prý by mělo jít velmi lehce opravit FATku pomocí SW na editaci dat na disku. FAT2 nahradit místo FAT1. To se mi nedařilo ani pomocí RECOVERY FAT nástrojů. V diskuzích se píše, že je to velmi jednoduché - stačí opravit pár bytů. Ale jakých :)