Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Potíže s baterií 40% a konec

Tomík_ce4you (3)|11.5.2004 13:03
Zdravíčko všichni, mam takový problém. S baterií u mého rok starého iPAQ 3955 se poslední dobou děje cosi podivného,jakmile stav baterie klesne na 40% stmavne displej a iPAQ se sam vypne, není možné jej zapnout jinak, nežli jej napojit na dobíjení. Po dobití i pouhých pár procent je možné jej opět zapnout a vše je v pořadku až do te magické hranice, kdy samozřejmě opět nastává onen náhlý výpadek.
Mohl by někdo poradit?
Je to problém s baterií?
Pavel Koza (4761)|11.5.2004 13:17
To vypada, jako by baterie byla ve vecnych lovistich... Od 100% do tech 40 vydrzi jak dlouho? A je ubytek energie rovnomerny?
Wuffi (1599)|11.5.2004 13:17
Hm a nehral sis s nejakou aplikaci ktera meni urovne varovani? Je mozne ze sis (nebo to udelala ta aplikace bez Tveho vedomi) kritickou uroven nastavil trosku vysoko... :?: Kdyztak zkus nejakou aplikaci co to umi menit, mrknout co mas nastaveno a pripadne to snizit...
Tomík_ce4you (3)|14.5.2004 14:46
No tak od 100% do oněch 40% jsem čas sice neměřil, ale zdá se že je vše v pořádku až do těch 40% ubytek baterie je rovnoměrný, či mi to přinejmenším hlásí PDAwin Battery monitor, což je také má jediná aplikace mnou instalovaná, která má co do činění s baterií, nicméně však je to již přez měsíc co jsem instaloval něco nového. Kde měnit nastavení kritické úrovně o tom tedy nemám ani ponětí, je to někde v settings, či musím mít nějaký prográmek?
Nebo se mám smířit s tím, že baterie odchází do věčných lovišť a iPAQa odložit do šuplete?!:!: :( ???
Tomáš
Pavel Koza (4761)|14.5.2004 15:04
Asi takhle - udelejte HW reset a vyzkousejte. Pokud bude problem pretrvavat, jedna se s nejvetsi pravdepodobnosti o HW problem a iPAQ je zraly na opravu. Pokud se to opravi, zkousejte postupne instalovat aplikace a hledejte tu problematickou.

V pripade HW problemu doufejte, ze jde jen o baterku, kterou vam za cca. 1400Kc vymeni napriklad v AH Mobile (teda samozrejme pokud zarizeni neni v zaruce). Pokud by slo o ostatni elektroniku, pozarucni oprava by stala balik.
Tomík_ce4you (3)|15.5.2004 03:29
Díky za radu, doufám že to není baterií.
S pozdravem
Šik Tomáš