Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ 5450 a BT - akt.stav ?

Kurt Barták (5)|11.5.2004 07:57
Můžete prosím někdo shrnout celkový vývoj, ev. popsat aktuální stav inovace iPAQu 5450 na PC2003 ev. 2003SE ? Je rentabilní koupit tuto inovaci s rizikem že přestane(?) chodit BT? Děkuji za rady.
PavelR. (2184)|15.5.2004 17:22
[QUOTE="Kurt Barták"]Je rentabilní koupit tuto inovaci s rizikem že přestane(?) chodit BT? Děkuji za rady.[/QUOTE]

... a ono BT (resp. DUN) už na iPAQu 5450 s WM2003 chodí bez problémů? :)

PavelR.
Kurt Barták (5)|15.5.2004 17:55
... noooo, na to jsem se právě ptal. A tak nějak jsem doufal, že mi někdo znalý odpoví, že buď je to stále stejný (čili že záleží na nějakém "štestí") nebo že to už nějaká chytrá hlava nebo hodná firma nějak vyřešila. Přesto děkuji i za tento náznak odpovědi ...
PavelR. (2184)|15.5.2004 18:02
[QUOTE="Kurt Barták"]... noooo, na to jsem se právě ptal. A tak nějak jsem doufal, že mi někdo znalý odpoví, že buď je to stále stejný (čili že záleží na nějakém "štestí") nebo že to už nějaká chytrá hlava nebo hodná firma nějak vyřešila. Přesto děkuji i za tento náznak odpovědi ...[/QUOTE]

... náznak zkusím ještě upřesnit :) - tj. myslím, že se bohužel doposud nic nezměnilo.

PavelR.
Separator (6)|25.6.2004 10:44
Tak me uz Bluetooth na H5450+WM2003 funguje! :-)

Nevim co presne tomu pomohlo, ale v nasledujici konfiguraci mi to slape bez problemu:

1) nainstalovany novy Language Extender (ale ten tomu asi houby pomohl)
2) nainstalovany vsechny opravy HP vcetne kvetnove opravy WiFi
3) pripojuju se k pocitaci ne pres Network Access, ale pres ActiveSync (internet pres nej samozrejme beha taky), a naprosto bez problemu i po 20 minutach zadne "rozpojeni"

Pres Network Access se vubec pripojit nemuzu, nejak to mam spatne nakonfigurovane v PC, takze nevim jestli se to tam nadale nerozpojuje.

Taky jsem to zkousel s mobilem, ale nemam DATA NONSTOP, takze pouze vychazim z osobniho pocitu, ze tam to spojeni bylo delsi dobu, nez jsem ho sam rucne odpojil, ale myslim ze by to tam vydrzelo bez rozpojeni.

Proste tahle kombinace u me zabrala a funguje to konecne, jak ma. :D
JP_ce4you (215)|27.6.2004 10:37
Mohu potvrdit, že u mne to NEFUNGUJE ANI NÁHODOU :mad: :mad: :mad: ,
a to jsem s tím strávil neuvěřitelně dlouhou dobu čtením rad v příspěvcích a všemožným nastavováním tweaků, reinstalacemi atd.!
Jedná o IPAQ 5450 s WM2003 včetně instalace VŠECH dostupných SP k dnešnímu dni.

Nejde o to, zda se to připojí přes BT Dial-up, či ne – to zafunguje napoprvé.
Jde o již notoricky známou chybu HP iPAQ 5450 + WM2003 a stability BT připojení přes GPRS !!!!

Projevuje se to tak, že iPAQ se připojí na Inet a pak po krátké době (v rozmezí cca. 20sec. – 4 min.) se spojení skrytě! rozpadne – zejména, když měníte URL z jedné na další a zpět atd. Projeví se to tak, že se náhle dlouho hledá URL a pak se objeví hláška:
„Stránka, kterou hledáte nemůže být nalezena “. To i v případě, že byla před chvílí načtena.

Bohužel iPAQ bez Inetu je pro mne nanic, takže jsem nucen, díky péči HP, se vrátit ke starému o.s. PocketPC2002, kde tato BT komunikace jede naprosto bez problémů.

Je neuvěřitelné a zarážející jak HP je neschopen tento problém vyřešit po tak dlouhou dobu od vydání WM2003!
Vypadá to, že nás uživatele 5450, HP už odepsal :mad: :mad: :mad: .
Viz též příspěvky a diskuze např.:
http://discussion.brighthand.com/showthread.php?s=08fb95918bb451a9749eb3a57c025a09&threadid=100086&highlight=5450+wm2003
nebo:
http://us-support.external.hp.com/


Jan P
IPAQ 5450
WM2003 s ROM 2.00.21 ENG
SD Lexar 512 MB
SE P900 - Eurotel Data Nonstop


JaK_ce4you (35)|2.8.2004 15:36
Docela by mne zajimalo jak se Vam povedlo dostat do 5450 ty upgrady. Me to sice zahlasi, ze vse probehlo O.K. nicmene v Asser Vieweru nam stale stejne (stare verze) firmware i driveru BT i WLan.
bubo_ce4you (151)|3.9.2004 13:03
[QUOTE="JP"]
Je neuvěřitelné a zarážející jak HP je neschopen tento problém vyřešit po tak dlouhou dobu od vydání WM2003!
Vypadá to, že nás uživatele 5450, HP už odepsal :mad: :mad: :mad: .


[/QUOTE]

Můžu se zeptat někoho informovanějšího, jak to vypadá? Naposled jsem zde na toto téma četl článek Pavla Kozy v listopadu 2003, ze kterého jsem pořád měl dojem, že to HP řeší...

Bohužel mám pocit, že to byl jen dojem a že se na nás opravdu vykašlali. :no: To musím říci, že mne povede k velmi silnému zvažování, kdo bude výrobce nového Pocket PC zařízení, které si koupím. HP svým přístupem ukazuje, že má priority dost daleko od mého očekávání...

Zdenek
JP_ce4you (215)|3.9.2004 13:38
Stav se určitě NEzměnil. Sleduji diskuse všude možně ve světě.
Kdyby to bylo řešitelné opravným sw, tak už by to HP dávno udělal a zveřejnil.
Jelikož problém tkví v konkrétním BT čipu, kterým jsou osazené některé řady 5450,
budou raději dělat mrtvého brouka, protože HW opravy jsou nákladově někde jinde.
Nepomůže nic - než reklamovat u HP!
Dokonce jsou známy případy v USA :-/ , že to HP vyměnil za 5500ku.
Já jsem reklamaci nepodstoupil, ale vyměnil jsem to zpět za 3970,
páč je pod WM2003 rychlejší, má kvalitnější display a WiFI nepotřebuji.
Přesto by zřejmě mnohé nešťastníky s 5450 zajímalo, jak takovou reklamaci český HP řeší.
Přeji silné nervy a nenechat se odbýt a zmást překvapenými výrazy, že o tom slyší poprvé.
bubo_ce4you (151)|3.9.2004 14:10
[QUOTE="JP"]Stav se určitě NEzměnil. Sleduji diskuse všude možně ve světě.
Kdyby to bylo řešitelné opravným sw, tak už by to HP dávno udělal a zveřejnil.
Jelikož problém tkví v konkrétním BT čipu, kterým jsou osazené některé řady 5450,
budou raději dělat mrtvého brouka, protože HW opravy jsou nákladově někde jinde.
Nepomůže nic - než reklamovat u HP!
Dokonce jsou známy případy v USA :-), že to HP vyměnil za 5500ku.
[/QUOTE]

To by s emi také líbilo ;-)

Jen mi není jasný problém v čipu. když s OS 2002 to funguje...

Zdenek
JirkaK_ce4you (1)|14.3.2005 15:29
Mohu někoho ze "zkušenějších" (kteří to ještě s h5450kou nevzdali), poprosit o informaci, jaký je aktuální stav ?? Událo se něco v "kauze" WM2003-upgrade/BT/GPRS ? Nově jsem začal využívat GPRS T-mobile a mám samozřejmě také "tento" problém (musím se spojovat přes IrDA :evil: ).

Budu Vám vděčný za jakékoliv nové informace.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Jirka