Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Touch Cruise (HTC P3650) - praktické zkušenosti, tipy a triky...

Losos_ce4you (1147)|15.1.2008 12:40
Mám milou povinnost jako jeden z prvních vlastníků tohohle zařízení založit toto téma :-)
Design : ač jsem měl trochu strach - jelikož na fotografiích vypadá dost podezřele , ve skutečnosti je moc vyvedený ... zpracování již tradičně dobré , display je asi z jiného materiálu nežli "netouch" ... a asi bude problém s fólií , minimálně by to špatně vypadalo - takže - bez :-)
První spuštění : trochu zklamání , za plné instalace včetně češtiny odezvy výrazně pomalejší nežli třeba kaiser v prapůvodním stavu -srovnatelném :-(
Ještě nevím co jsem krom cestiny všechno zlikvidoval softresetem po hardresetu :-) ale odezva se vyrazne zlepsila a uz to vypada opravdu pouzitelne :-)

Možná subjektivní ... ale display je zdá se z materiálu který není tak náchylný na opatlání .... a lépe se "leští" nežli "normální" ...

Pokud by se dávala fólie , bude de-facto zapuštěná , okraje mimo plochu jsou nepatrně vystouplé a folie rozdíl maximálně vyrovná - určitě nebude přesahovat - bylo by ale potřeba mít opravdu speciální folii pres celou plochu - i přes otvor - "sluchátko" a snímač přední kamery ....
H0UD1//1 (31)|15.1.2008 19:18
Opravdu trochu zbytečný topic, ale co se týče mě překousnu to když o crusovi uslyšíml cokoliv z praxe. Bohužel tady moc postřehů zatím losos neuvedl. Většinou známych nebo očekávatelných. Samozřejmě chápu když ho má teprve chvíli. Snad až natu rychlost, u které jsem očekával, že bude stejná alespoň s kaiserem:(. Nejvíc mě stejně trápí ta nemilá věc s grafikou u qualcomm, o které pořád nevím co si myslet. Každý píše něco jiného(skoro jako to bylo s OMAPy 850);) . Tak se zeptám třeba na výdrž baterie, alespoň jak se zatím tváří;),lososi?
Losos_ce4you (1147)|15.1.2008 21:48
Vydrz je zatim bezpredmetne tema ,tak za dva dny se da posoudit,jinak odezvy po vyhozeni cestiny a nevim jeste co by se natahlo je minimalne srovnatelna s Kaiserem."Touch" ficury jsou velice dobre vyvedene a svizne.Zatim mozna subjektivne nepatrne lepsi a stabilnejsi prijem gsm . GPS je asi zcela shodna s Kaiserem , nevidim v nicem rozdil .

Causa grafika : neexistuje problem , nefunkcni graficky akcelarator nema zadny vliv na bezne funkce a provoz vcetne prehtavani videa ! Nerad bych tady znovu podaval sahodlouhe dukazy o tomto faktu (jako jsem to dost trpelive delal s Omapem 200MHz !!! ) , proste to tak je , zadny rozdil mezi Kaiserem , TyTnem , Trinity nebo Artemisem neni ..... Urcite by bylo prinosem graficky akcelerator zprovoznit a mozna ziskat brutalni vykon pro 3D hry , ale neni to zadna vada pristroje !!!

Zvuk,BT,wifi ..... stejne s Kaiserem , STK funguje , zatim proste zadny problem .....

H0UD1/\/1 : co se ti zda zbytecneho na topicu o uzivatelskych zkusenostech se zarizenim ktere se momentalne dostava na trh a spusta lidi premysli o koupi ???!!!

strojvudce (390)|15.1.2008 22:16
Co je za pouzdro v balen? To je jen ten pytlíček, nebo kožený jako u Artemise?
H0UD1//1 (31)|15.1.2008 22:23
Jasně s tou baterií je opravdu ještě brzo, ale dost mě to zajímá. Radši se zeptám až ji ty nebo někdo jiný bude mít dobře naformátovanou.
S tou grafikou to neměl být pokus o flame, ale teď jsem to asi pořádně pochopil, jestli to je tak jak říkáš tak už nemám strach. O brutální 3D výkon mi nejde už jen z důvodu jeho nevyužití a větší zátěže na spotřebu. Možná i to je důvod, proč jej HTC tak brzdí. Btw. velice dobře si tě pamatuju jako jednoho z velkých zastánců OMAP(svého času;)).
Nejsem jediný kdo měl výtku k tomuto topicu(viz. czech). Jsem rád,že tu je, protože aspoň někdo konečně píše fakta, ale přecejenom existije topic HTC Touch Cruise P3650. Možná on by měl mít nějaké upřesnění. Nevím, to stejně nezáleží na mě. A upřímě řečeno mě to až tak netrápí.

cech_ce4you (47)|16.1.2008 07:24
Myslím, že Losos udělal dobře, že založil nové téma, protože prokousávat se ve starém topicu dvanácti stránkami o ničem by pro neznalého čtenáře bylo asi pořádné zdržování při hledání informací.
Nemám zkušenosti s Kaiserem a jediná informace, která mi utkvěla v mysli je ta o celkové vyladěnosti a použitelnosti Kaisera :))))) - takže mě zajímá, jak je na tom Cruise - dá se vzít do ruky a bez speciálních znalostí začít používat - telefonovat s ním, jít na net, kalendář, poznámky....jako v hloupém mobilu??? A všechny ostatní možnosti začít využívat postupně s obeznamováním se s přístrojem??? Bez toho, že by mašinka zkoušela, co majitel nervově vydrží? Trochu to asi musím vysvětlit. Jde o dárek pro ženskou - nehodí mi ho na hlavu ? Díky za odpověď - odpovědi... a prosím zdržte se hodnocení mé osoby, juu????? :D :D :D
majkycz (6)|16.1.2008 10:25
Dotaz ;)
když má FM rádio, je u GPS RDS-TMC ???:?:
mmarek (1)|16.1.2008 12:50
Mám možná stupidní dotaz. Má Cruise stylet (jako třeba Artemis) nebo se ovládá jen a pouze prstem a kolečkem ? Ne že bych byl vášnivý hráč, ale občas si chci něco zahrát a úpřimně řečeno na některé hry stylet neboli tužku potřebuji. Dík.
Losos_ce4you (1147)|16.1.2008 12:54
Pouzdro = jenom pytlíček ,RDS mam obavu ze pouzit nelze - stejna situace jako treba u Artemise ...
Baterie vypadá nemlich stejně jako u Kaisera - nebo jiných zařízení , proste den a dost , ale na rozdil treba od X500+ nebo X800 tedn den opravdu vydrzi ...
Jinak - zensky bych to nedaval - jako zadne takoveto zarizeni , s tim se proste bude tezko zzivat , Nokie ji posoulozi lip .....
Shemik_ce4you (107)|16.1.2008 13:06
[QUOTE="Losos"]Pouzdro = jenom pytlíček , mam obavu ze pouzit nelze - stejna situace jako treba u Artemise ... [/QUOTE]
Jak to myslis, u Artemise :?: Artemis ma pekne kozene pouzdro. Puvodne jsem hledal neco lepsiho, protoze jsem si myslel, ze najdu neco jeste vic super, ale nakonec jsem z hlediska ochrany a hlavne prakticnosti za nejlepsi vyhodnotil to dodavane. Jen na In-line na leto chci pro jistotu poridit to kovove, jinak jsem timto dodavanym velmi spokojen.:D
Zdenek Malinsky (9781)|16.1.2008 14:36
[QUOTE="mmarek"]Má Cruise stylet?[/QUOTE]Stylus (2.pád stylu). má - obr 1 , obr 2
Eldy_ce4you (6)|16.1.2008 17:59
Zdar mám dotaz,už se v předešlém topíku někdo ptal zda zvládá SD HC a bylo tam řečeno,že na Kaiseru to šlape tak není důvod proč by to nemělo šlapat na TC. Ale všiml jsem si že na Kaiseroví krabyci se o SD HC píše,ale na krabici TC ne.... Díky :sarcastic:
Losos_ce4you (1147)|16.1.2008 19:05
SDHC samozrejme bez problemu .....
chorche_ce4you (12)|16.1.2008 21:16
Zdravím.Jelikož tomu nerozumím,tak se rovnou zeptám.Jsou pro Cruise vhodnější SDHC class 2,nebo class 4?Pokud vím,tak je tam rozdíl v rychlosti.
Tomáš Kubec (749)|16.1.2008 21:58
v přístroji to je celkem jedno, ale pokud budeš používat kartu ke kopírování souborů ve čtečce nebo použiješ zařízení jako mass storage, tak class 4 bude lepší (rychlejší)
Eldy_ce4you (6)|17.1.2008 06:22
Ještě jeden další otázka, už se tu řešila folie ale nikdo se nezmínil zda je k mání. Já jsem se koukal a kromě folie na artemise se žádné jiné neobjevují... :((
cech_ce4you (47)|17.1.2008 07:28
http://www.kosarit.com/dopod/dopod-p860-cool-touch-flo-upgrades.html

K těm diskuzím na téma černý - stříbrný Cruise......Je to jen odrazem světla, že se na některých fotkách zdá Cruise krásně černý a na jiných nehezky stříbrný???? On je totiž černý i stříbrný zároveň, že?

Nově na youtube -http://www.youtube.com/watch?v=0J6gQY3kOjY
Shemik_ce4you (107)|17.1.2008 09:55
Ted uz si nepamatuji a nechce se mi to hledat, kde jsem to videl, ale pokud se nepletu, myslim, ze to bylo v te francouzske recenzi, tam byly fotky, kde bylo primo napsano black a silver verze, takze nevim, co se dostane k nam, ale asi dve verze budou.

EDIT: A v tomto: http://www.kosarit.com/dopod/dopod-p860-cool-touch-flo-upgrades.html odkazu je to krasne videt, to urcite nebude zadny odlesk, jsou tam normalne dve barvy.
Quaker_ce4you (7)|17.1.2008 09:59
Jak je na tom zpracování zařízení? Lícují všechny díly k sobě dobře?, nějaká vůle se neobjevuje?

Zajímá mě také hodně zadní kryt. Bohužel dali přístup k SIM kartě až pod něj, takže kolik cyklů sundání a nandání (+ výměna SIM) to asi může vydržet, než se objeví první (větší) problémy?

Jaký je přístup k tlačítkům a jiným ovládacím prvkům (stylus)? Je to pohodlné? Co říkáte na to ovládací kolečko na hlavní straně a na jakém principu fungují tlačíka po jeho stranách? Dají se lehce aktivovat?

Docela by mě jeětě zajímala citlivost WI-FI a BT, protože si nic moc nepředstavím, když se řekne, že je to stejné jako u Kaisera.

Díky za odpovědi.
Shemik_ce4you (107)|17.1.2008 10:22
Neco jineho je to u Artemise, kde se pro pristum k pametovce musi vyndavat i baterie a simka a k te pametovce se obcas potrebuje covek dostat, ale Cruise ma pristup k pametovce zvlast z boku, takze uz k tomu neni nutne vyndavat baterii a simku, to je dost dobre oproti artemisu.

Covece, naco ale potrebujes tak casto vyndavat simku :?: Ja mam pocit, ze bych u Cruise simku vyndaval az po dvou letech, kdy si budu moci u operatora zase vybrat jiny pristroj. :D
Quaker_ce4you (7)|17.1.2008 10:45
[QUOTE="Shemik"]
Covece, naco ale potrebujes tak casto vyndavat simku :?: Ja mam pocit, ze bych u Cruise simku vyndaval az po dvou letech, kdy si budu moci u operatora zase vybrat jiny pristroj. :D [/QUOTE]

To je jednoduché, pokud chci někam jít, kde není vhodné si s sebou brát cihlu za 13 tisíc, raději bych si vzal svůj současný telefon, který stálů nějaké tisíce 2.

--------
K HTC Touch Cruise ještě:

Nebude vypadávat po čase stylus? Je umístěný dole a nevěřím, že by se prvky uložení neošoupaly.

Co sluchátka?, jak moc velká hrůza to je?

Mohl by někdo sepsat seznam dodávaných aplikací se zařízením a prozradit, jaké má systém vychytávky oproti standardní MS verzi?
Shemik_ce4you (107)|17.1.2008 11:00
No pokud mas na mysli nebezpeci pro ten telefon, jako napriklad sport, prace ci jine moznosti poskozeni, tak to ja chci napr. na leto na in-line a cyklistiku toto resit kovovym pouzdrem, to by snad melo ochranit dost i pri nedej boze bouracce. Jasne, na Cruise asi jeste kovova pouzdra nebudou, ale snad je take brzy udelaji, nicmene ja nevim, me by to prehazovani simky asi dost nebavilo, takze bych radeji riskoval a take, pokud uz bych za ten pristroj dal takove penize, tak by se s mym myslenim neslucovalo pouzivat (byt jen docasne) neco nahradniho, ale take k tomu asi mam jiny pristup (ne ze bych si drahe veci nevazil), ale precejen Artemis me od operatora stal 3.000 a Cruise by me ted uz stal jeste mene a vim, ze si od nich mohu brat takovy telefon za takovou cenu kazde 2 roky. Ale v poho, to je vec nazoru a chapu, ze pokud nekdo tech 13.000 litru vysoli z kapsy tak na to bude opatrnejsi. :)
chorche_ce4you (12)|17.1.2008 11:43
kovové pouzdro na Cruise už existuje
http://4ustuff.com/info.php?itno=2415
Quaker_ce4you (7)|17.1.2008 12:58
[QUOTE="Shemik"]No pokud mas na mysli nebezpeci pro ten telefon, jako napriklad sport, prace ci jine moznosti poskozeni, tak to ja chci napr. na leto na in-line a cyklistiku toto resit kovovym pouzdrem, to by snad melo ochranit dost i pri nedej boze bouracce.[/QUOTE]
Ano měl jsem na mysli bezpečnost přístroje, ale také jiné důvody. Velký WM telefon se pod oblek schovává daleko hůře než malé véčko. U obalů mě nejvíce štve fakt, že samotné HTC dodává k přístroji jen nějaký pytlík (pokud je to tedy stejné jako u jiných touchů),což je nedostatečné a bude třeba chánět něco lepšího (například pouzdra Krusell - nějaké zkušenosti s rychlostí výroby pouzder na nové telefony?). Ale možná si to jen moc beru a po nějaké dbě mě to přestane bavit. Se svým PDA jsem tohle neřešil, prostě jsem jej nechal doma...
[QUOTE="Shemik"]]le v poho, to je vec nazoru a chapu, ze pokud nekdo tech 13.000 litru vysoli z kapsy tak na to bude opatrnejsi. :) [/QUOTE]
Operátor ze mě má max. 300 měsíčně a ještě nepodnikající osoby, tudy cesta nevede.
Shemik_ce4you (107)|17.1.2008 13:33
[QUOTE="Quaker"]Velký WM telefon se pod oblek schovává daleko hůře než malé véčko. [/QUOTE]
Ja pracuji v qadru a nemuzu rici, ze bych s timto mel problem, mam Artemise, ktery je stejne velky, jako Cruise a nosim ho v kapsicce u kosile a bouli mi tam rozhodne nedela. Pri beznem noseni pri praci ho tam dokonce nechavam i v tom kozenem pouzdru a ani tak neni nijak extra znat. Mozna na plese bych si ho alespon na tanec vyndal z pouzda, aby ho tam necitila zena, nebo mozna na nejake to extra jednani, abych vypadal etra ok, ale pri normalnim noseni to fakt neni problem ani v qadru. Vzdyt si vem, ze je o dost tenci, nez kdejaka starsi, (no konec koncu i novejsi) Nokie, co se v kapsicce u kosile jeste nedavno take hrde nosily. A ve srovnanim s Kaiserem je o hodne lehci, takze netahne limec ke strane jako by to pravde podobne delal Kiser.
[QUOTE="Quaker"]Operátor ze mě má max. 300 měsíčně a ještě nepodnikající osoby, tudy cesta nevede.[/QUOTE]
Chapu, ja u nej nechavam zhruba 15-ti nasobek, takze ty pomery mam jine.
Quaker_ce4you (7)|17.1.2008 13:48
Je pravda, že jsem zatím zkušel jen pár zařízení, které byly ještě navíc v pouzdrech, čil dost rozměrné. A pokud jsem to měl a pásku, tvořilo to na saku viditelou bouli. V košili bych jej nenosil, to spíš ve vnitří kapse. Ale je pravda, že Cruise je dost tenký, takže ten problém by nemusel nastat.
bjirka (380)|17.1.2008 15:24
Jednoznačně zařízení s cz lokalizací je skutečně pomalé stejně tak jako každé zařízení s Interwrite (asi, tak jako Kaiser s IW) . Start, načítání složky Windows apod.

----------------------Cruise (verze při koupi)----Kaiser (Helmi_c)
ROM
Paměť přístroje----110,55MB--------------------154,83MB
RAM
Celkem--------------100,77MB--------------------101,38MB
Volná po zapnutí-----63,18MB---------------------69,67MB

FM rádio: přístroj hraje i po zhasnutí přístroje. Má to i nějakou Japonskou FM normu, což jsem pochopil, že je něco jako východní norma FM, která se u nás dříve používala. Jedna naprostá chyba co mě dostala je, že zobrazuje 1 u frekvencí nad 99MHz jenom na půl (přední část čísla chybí) - vada grafického návrhu :sarcastic: .
Z nainstalovaných programů chybí TomTom, je zde však Opera 8.65.
Jinak vše stejné jaku u Kaisera.

Edit: TomTom na kuse, který jsem měl v ruce nebyl pouze nainstalovaný. Na CD co jsou v balení TomTom je.
Eldy_ce4you (6)|17.1.2008 15:31
:::: - Z nainstalovaných programů chybí TomTom, je zde však Opera 8.65.
Jak to že chybí Tom Tom????? Vždyť se všude píše že je součástí..... :dead:
bjirka (380)|17.1.2008 15:40
:D Omlouvám se za dezinformaci. To zařízení, které jsem měl v ruce nemělo TomToma nainstalované. Na přiložených CD co jsou v balení je však jeho instalačka.
Eldy_ce4you (6)|17.1.2008 15:45
A je to kompletní Tom Tom nebo jen demo? A jak je to s fólií? Já je preferuji,nelibí se mi poškrábaný stylusem dysplay..... ;) A co se rozepsat o něm podrobněji... Hmmm????? :)
Shemik_ce4you (107)|17.1.2008 15:49
Folie i pokud tam bude tak to urcite bude nejaka nicmocka, je lepsi si koupit qalitni folii, stoji kolem 200 Kc, ale rozdil v qalite a vydrzi je obrosky. Nehlede k tomu, ze tu levnou je temer nemozne nalepit bez bublin.:D

EDIT: Je fakt, ze i ta nicmocka je dobra aspon na to prechodne obdobi, nez covek sezene nejakou dobrou, ale na trvalo rozhodne asi nebude. Ja ted budu po pulroce meniz tu qalitni, za tu dobu bych tech obycejnych vystridal asi hodne, nebot pouzivan grafiti klavesnici.:cool:
Quaker_ce4you (7)|17.1.2008 15:54
[QUOTE="Eldy"]
Jak to že chybí Tom Tom????? Vždyť se všude píše že je součástí..... :dead: [/QUOTE]

Zkušební verze má být prý a přiloženém CD plus možnost stažení mapy pro jedno město. Takže se jedná spíš o demo/trial verzi...
Eldy_ce4you (6)|17.1.2008 15:55
Ale je ta fólie přez celý povrch nebo jen přez display? Já vím, že je lepší si dokoupit lepší. Do léta jsem měl Artemise(ten mi ukradli) a teď se trápím z Heraldem od přítelkyně a pokaždé jsem použil folii od Branda. ;)
Shemik_ce4you (107)|17.1.2008 15:59
[QUOTE="Quaker"][QUOTE="Eldy"]
Jak to že chybí Tom Tom????? Vždyť se všude píše že je součástí..... :dead: [/QUOTE]

Zkušební verze má být prý a přiloženém CD plus možnost stažení mapy pro jedno město. Takže se jedná spíš o demo/trial verzi...[/QUOTE]
Pokud by to bylo stejne jako u Artemise, coz predpokladam, tak to neni trial, ale plna verze.:D
Quaker_ce4you (7)|17.1.2008 16:12
[QUOTE="Shemik"]QUOTE]
Pokud by to bylo stejne jako u Artemise, coz predpokladam, tak to neni trial, ale plna verze.:D [/QUOTE]

Jo, jenže bez map je ti to celkem k ničemu (budeš si je muset dokoupit), takže sprvně jsem měl napsat "demo/trial" (s uvozovkami).
Shemik_ce4you (107)|17.1.2008 16:32
No myslis to asi dobre, ale pletes si pojmy. Program a mapy jsou dva samostatne produkty. To, ze v baleni nejsou dodavane i mapy, ale prece neznamena, ze program je v nejake demoverzi. Pokud by program byl v demo ci trial verzi, tak by to nejspis znamenalo, ze je casove nebo jinak omezeny, coz jiste neni. Program je v plne verzi, ale je potreba si k nemu dokoupit dalsi samostatny prodkt, mapy. :D

U Artemise byl dodavany soubor map CZ, PL, SK, HU, sice starsi verze, ale to u Cruise, krome te moznosti stazeni jednoho mesta neni vubec zadna mapa :?:
Shemik_ce4you (107)|17.1.2008 16:33
Aha sorry, s temi uvozovkami, by se to tak dalo brat, vypadalo to, ze to myslis doslova. :D
babicka (76)|17.1.2008 16:58
[QUOTE="Shemik"]Folie i pokud tam bude tak to urcite bude nejaka nicmocka, je lepsi si koupit qalitni folii, stoji kolem 200 Kc, ale rozdil v qalite a vydrzi je obrosky. Nehlede k tomu, ze tu levnou je temer nemozne nalepit bez bublin.:D

EDIT: Je fakt, ze i ta nicmocka je dobra aspon na to prechodne obdobi, nez covek sezene nejakou dobrou, ale na trvalo rozhodne asi nebude. Ja ted budu po pulroce meniz tu qalitni, za tu dobu bych tech obycejnych vystridal asi hodne, nebot pouzivan grafiti klavesnici.:cool: [/QUOTE]

No nevím. Tipl bych si, ze jelikož se zařízení jmenuje Touch Cruise, tak bude mít typický Touch display, který je mnohem tvrdší než například u Artemisu. Folie je taky tvrdší a je v podstatě nemožné nalepit ji s bublinama :-)
Shemik_ce4you (107)|17.1.2008 17:22
[QUOTE="babicka"][QUOTE="Shemik"]Folie i pokud tam bude tak to urcite bude nejaka nicmocka, je lepsi si koupit qalitni folii, stoji kolem 200 Kc, ale rozdil v qalite a vydrzi je obrosky. Nehlede k tomu, ze tu levnou je temer nemozne nalepit bez bublin.:D [/QUOTE]
No nevím. Tipl bych si, ze jelikož se zařízení jmenuje Touch Cruise, tak bude mít typický Touch display, který je mnohem tvrdší než například u Artemisu. Folie je taky tvrdší a je v podstatě nemožné nalepit ji s bublinama :-)[/QUOTE]Jen jsem soudil, ze i kArtemisovi mohli dat kvalitnejsi folii a protoze to neudelali, tak bych se divil kdyby to udelali u Cruise.
Ale pravda, tezko spekulovat, uvidime co nam majitele o prilozene folii poreferuji a treba HTC pujde do sebe. :D
OB2_ce4you (8)|17.1.2008 19:12
[QUOTE]babicka napsala:
No nevím. Tipl bych si, ze jelikož se zařízení jmenuje Touch Cruise, tak bude mít typický Touch display, který je mnohem tvrdší než například u Artemisu. Folie je taky tvrdší a je v podstatě nemožné nalepit ji s bublinama :-)[/QUOTE]


Moje ruce to tedy zvládly i s bublinami. Některé šly vytlačit, některé se ani nehnuly. Myslel jsem si, že jsou v těch bublinách zrnka prachu. Protože jsem někde četl, že fólie jde omýt a znovu nalepit, zkusil jsem to. Dovedete si asi představit, jak to dopadlo. Už se těším na možnost koupit náhradní. Fólie je tvrdší, zatím ale drží dobře. Omlouvám se, nějak jsem tu zrušil grafickou úpravu.
bjirka (380)|17.1.2008 20:41
Osobně u všech zařízení co jsem zatím měl (Trinity i Kaiser) používám fólii dodanou přímo se zařízením. Žádný problém, rozhodně bych tyto fóle neodsuzoval (na Trinity ji mám už rok) a pro začátek (na prvních půl roku) stačí. Sice jsem si také koupil jednu "značkovou", ale zatím ji mám v šuplíku.
Instalace fólie: důkladně očistit displej, přiložit fólii a přihladit :D . Bublinky tam budou, toho si nevšímejte, stačí trocha trpělivosti, nejpozději do týdne tam nebude ani jediná ;) (tedy pokud pod fólií něco nezbylo, např. prach).
Zpět k zařízení. Zaujala mě velikost baterie. Přestože má kapacitu shodnou jako ta v Kaiserovi (1350mAh a nom. napětí 3,7V) je cca o dvě pětiny menší :O .
K TomTomovi co tam je je možné stáhnout jednu mapu města, jak zde bylo již zmíněno. Pokud si tedy někdo stáhne Prahu nestáhne si jen mapu Prahy, ale komplet Středočeský kraj. Analogicky je to stejné i s ostatními městy. Stáhne se vždy celý kraj.
Shemik_ce4you (107)|17.1.2008 21:02
No s tou folii jsem to predpokladal proto, ze ta dodavana s Artemisem, byla nesrovnatelne horsi, mekka obrazne receno jak ta potravinova a proto take sla tak spatne nalepit, oproti te koupene mnohem tvrdsi, odolnejsi a vyrazne lepe aplikovatelne.

Co se tyka toho jednoho mesta na stazeni, tak ja jsem si stahoval Rim a byl tam opravdu jen Rim, ale jestli je to u ceskych mest cely kraj, tak je to urcite vyhoda.
Losos_ce4you (1147)|17.1.2008 21:12
Folie dodavana s Cruisem je kvalitativne uplne nekde jinde nezli ktere jsou bezne k ostatnim zarizenim , obecne dodavane folie jsou de-facto nepouzitelne , ale ta ke Cruisovi vypada solidne , trvanlivost se vsak teprve proveri ....

wifi - nejcitlivejsi a nejrychlejsi prenos jaky jsem u vsech mda/xda kdy videl ...

prenos souboru na kartu pres activesync - nejaky problem , nektere soubory jedou ukrutne pomalu - pravdepodobne s drivery - podobna situace byla treba s Trinity i Kaiserem - vzdy odstraneno v dalsich verzich ROM , doufam ze situace se bude opakovat i zde

baterie - vydrz o nejakou tu hodinku vyssi nezli u Kaisera - srovnatelne asi s Artemisem
Quaker_ce4you (7)|17.1.2008 21:58
[QUOTE]No myslis to asi dobre, ale pletes si pojmy. Program a mapy jsou dva samostatne produkty. To, ze v baleni nejsou dodavane i mapy, ale prece neznamena, ze program je v nejake demoverzi. Pokud by program byl v demo ci trial verzi, tak by to nejspis znamenalo, ze je casove nebo jinak omezeny, coz jiste neni. Program je v plne verzi, ale je potreba si k nemu dokoupit dalsi samostatny prodkt, mapy.[/QUOTE]

No, jelikož není aplikace samostatně komerčně koncovým zákazníkům dodávána a bez map je nepoužitelné, myslím, že si mohu dovolit říct, že je to jen její představení - demonstrace, v soudoém duchu lze brát i možnost stažení té jedné mapy. Myslím, že speciální termín pro to není, nebo si na něj nevzpomínám (pokud víš, prozraď).

[QUOTE]wifi - nejcitlivejsi a nejrychlejsi prenos jaky jsem u vsech mda/xda kdy videl ...
[/QUOTE]

To je dost dobře, někde v zahr. recenzi právě uváděli, že je tomu naopak (e srovnání s Kaiserem), podobně i s baterií.

Doznalo TouchFLO nějakých změn?
Losos_ce4you (1147)|17.1.2008 22:49
TouchFlo a podobne hovadiny jsem nepouzival,nepouzivam a pouzivat nebudu,takze nemohu slouzit :-D
Surgical (2364)|17.1.2008 23:12
[QUOTE="Quaker"]
No, jelikož není aplikace samostatně komerčně koncovým zákazníkům dodávána a bez map je nepoužitelné, myslím, že si mohu dovolit říct, že je to jen její představení - demonstrace, v soudoém duchu lze brát i možnost stažení té jedné mapy. Myslím, že speciální termín pro to není, nebo si na něj nevzpomínám (pokud víš, prozraď).
[/QUOTE]

Ale ono to má speciální název :) TomTom Taste Edition....
(v překladu ochutnávací verze...)
Jinak ve světě PDA to žádná extra novinka není....měly ji už blahé paměti některé HP komunikátory přímo v ROM (ještě na WM2003) a co bylo na fórech dotazů, jak ji odinstalovat :)
Vystavěl (43)|18.1.2008 00:05
Nechci Vás nějak prudit, ale stačilo asi 48 hodin od založení této diskuze k tomu, aby se tu blábolilo o ničem... Což se takhle vrátit k diskuzi o technické způsobilosti dotčené cihličky!!! Vážení majitelé, prosím, testujte a podělte se s Vašimi zkušenostmi ať už kladnými či zápornými... Díky všem co jste to pochopili...
Losos_ce4you (1147)|18.1.2008 07:13
No,ono stacilo jen par hodin,dokonce hned prvni 3 prispevky jsou o nicem a nesmerovaly diskuzi k rozplizlym blabolum - a vicemene to tak pokracuje . Minimalne je potreba vice "cistit" - vychovavat uzivatele pri masovem rozsireni xda/mda a portovani sem lidi s mobilmanie se znalostmi 0 o pda - (z toho vyplyvajici obecne dotazy neustale omilane dokola v diskuzich o vsech pristrojich ) jako takovych a zvyklostmi s diskuzi Mobilmanie nema cenu . Smer muze udrzet opravdu jen moderator s opravdu silnym "cisticim" pripravkem . . .
Jirka K._ce4you (189)|18.1.2008 07:24
to je pravda
Shemik_ce4you (107)|18.1.2008 10:07
Ohledne smeru diskuze souhlasim, ale povazuji tento vyvoj za prirozeny. Myslim, ze neni divu, ze toto tema funguje jako pokec nekde v cekarne, protoze jeho zakladatel dal jeho nazvu priponu PRVNI PRAKTICKE ZKUSENOSTI, ktere sem za celou dobu napsal 2-3. Tak neni divu, ze lide cekajici na slibene zkusenosti komunikuji alespon jako v te cekarne a pisi prispevky vychazejici z toho jak pristroj znaji cili temer vubec, takze jen ve vseobecne rovine.

Samozrejme by bylo dobre to tady vycistit, ale take psat slibene prakticke zkusenosti, pak nebude duvod uhybani od tematu. ;)