Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chyba při odstraňování souboru

l.s. (3)|14.1.2008 12:54
Zdravím, na přístroji E-Ten X500+ se mi při pokusu o manipulaci se soubory najednou začala objevovat hláška: "Chyba při odstraňování souboru, nelze odstranit, přístup byl odepřen. Zkontrolujte, zda disk není plný nebo chráněný proti zápisu a zda soubor není právě používán".
V přístroji i na kartě mám dostatek volného místa a této hlášky se stále nemohu zbavit, softreset nepomohl a do hard resetu se mi zrovna moc nechce. Nesetkal jste se s tím už někdo? Díky.
Panot (569)|14.1.2008 14:51
Jde o to, že sis zřejmě nainstaloval aplikaci, která se ti po restartu zařízení spouští automaticky. Jak určitě víš z Windows, ty se brání smazání něčeho, co je v běhu. Musíš nejprve ukončit aplikaci a pak smazat.
Pavel56_ce4you (30)|14.1.2008 17:35
Drzi to nejaka aplikace (treba prohlizec multimedii), odstran z pameti vsechny programy a je to opravene...
l.s. (3)|14.1.2008 23:38
Situace bohužel zůstává stejná i po softresetu a v task manažeru (ikonka RAM na Today) žádnou spuštěnou aplikaci nevidím (i velikost volné RAM tomu odpovídá), to jsem zkoušel prohlížet jako první.
Žádnou novou aplikaci jsem v poslední době neinstaloval, přišel jsem na to vlastně náhodou, když jsem si teprve chtěl po delší době něco nainstalovat a nešlo mi přes wi-fi nic stáhnout do přístroje.
Panot (569)|14.1.2008 23:40
A co se pokoušíš smazat? Třeba je to nějaký systémový soubor!
l.s. (3)|14.1.2008 23:51
Zkoušel jsem smazat nějaká vlastní data (jpg, mp3), nic systémového. Pak jsem zkoušel vytvořit novou složku (jak v paměti přístroje, tak na kartě), složka se sice vytvoří a uloží, ale nelze ji pojmenovat/přejmenovat/mazat , zůstane tam vždy s výchozím názvem "Nová složka".
Panot (569)|15.1.2008 00:01
Už se mi to taky stalo a tak jsem udělal to, že jsem vykopíroval z paměťové karty všechno ostatní a nechal tam jenom to, co nešlo smazat. Pak jsem kartu zformátoval a nakopíroval všechno zpátky. Pokud ti to nejde smazat ze zařízení, tak asi pomůže jenom Hard reset. Taky se podívej do vlastností těch souborů, jestli tam nemáš u nich zaškrtnuto "jen pro čtení" a tím odebrané další oprávnění. Tak hodně štěstí :yes: