Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BT335 - GPS data logger

pivous (58)|14.1.2008 11:28
Jako spokojený uživatel BT-338 jsem se začal poohlížet po podobném modulu, který by navíc do interní paměti logoval data. Našel jsem BT-335, jako následovníka BT-338. Více na

http://www.globalsat.com.tw/mana_php/support/file/BT-335_User_Manual-V1.3_EN.pdf

Logging potřebuju pro následné automatické ukládání pozice do EXIF dat při fotografování. Rád bych se zeptal:

- má někdo s tímto modulem praktické špatné/dobré zkušenosti?
- doporučujete pro logování dat jiný typ?

Co mě obecně zajímá

- citlivost (není dnes už BT-338 překonaný typ? Dává se již dnes zásadní přednost jinému chipsetu?)
- výdrž baterie

Dík za názory
Striker_ce4you (224)|14.1.2008 11:47
To logovani je pomerne fajn funkce, ale logovat trasu si muzes i v PDAcku (sice mensi vydrz, ale s vypnutym displayem to neni tak tragicke).
V nejakym foru jsem narazil na pripominky k tomu softwaru co je prilozen na CD.
Chipset maji podle me stejny, jen u ty 335 je novejsi firmware.
338 - na citlivost nebo pomalost si stezovat rozhodne nemuzu.
Osobne bych si poridil neco co podporuje RDS TMC - treba se blizi casy, kdy to bude pouzitelny i u nas ;-)

EDIT: papirove je u 335 vydrz cca 15 hodin, u 338 udavali cca 18-20 hod. a odpovidalo to
pivous (58)|14.1.2008 12:16
Se vším téměř souhlasím, ale:
1. Kombinace modul-PDA je fajn, používám to tak, ale PDA mi umře asi tak za 8 hodin a při mém stylu toulání se světem, běžně i přes noc pár dnů venku, je to omezující. Dále mě je nepříjemné, že při této kombinaci musím udělat dost úkonů na PDA, aby se to začalo logovat (spustit modul, spustit PDA, spustit BT, spustit GPS gate, spustit logovaci pgm, zadat název souboru kam to ukládat, nesplést se a ukládat na kartu a ne do memory) a párkrát se mi stalo, že log file byl zkrátka prázdný, nebo vůbec nebyl...

2. Podle specifikací pro BT335 to vypadá, že žije až 25 hodin, ne 15, jak ty píšeš.

3. Že dodávaný sw stojí za starou belu jsem se dočetl také, doufám budu moci použít jiné běžné tooly, např pro ovládání pomocí SIRF.

4. Po RDS TMC se poohlédnu, ale nezdá se mi zatím, že by se blýskalo na lepší časy...

5. Nevýhoda BT-335 - nemůžu ji zatím v tuzemsku nikde najít v prodeji, zatím nejzajímavější nabídka na e-bay za 120USD, včetně dopravy. Kdyby měl někdo typ, budu rád.
Striker_ce4you (224)|14.1.2008 12:49
Jukni se sem - je tam prave i udavana vydrz 15 hodin
pivous (58)|14.1.2008 15:13
Hm, hm, máš pravdu, je to tam, ale na
http://www.globalsat.com.tw/mana_php/support/file/BT-335_User_Manual-V1.3_EN.pdf
píšou těch 25 hod. A pak si má člověk vybrat ! :-) V každém případě dík za reakci!