Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

M700 - samovolné vypínání

signy (31)|14.1.2008 08:49
Nepozoroval jste někdo samovolné vypínání M700 ve sleep režimu?
Večer ho normálně vypnu a ráno při zapnutí nabíhá, jako po Soft Resetu. Dělá to tak 1-2x týdně, ale i to stačí, abych se bál ho používat jako budík (pochybuji, že by mu v tom stavu fungovalo buzení, nebo i připomínky).
Na délce vypnutí to nezáleží, stane se mi to i když odpojím mobil z USB (takže baterie je plně nabitá) a pak ho o hodinu později zapnu, tak zase bootuje jak po Soft resetu.
Existuje jiná šance, než servis? Tam jim to ani nebudu moct předvést, co to dělá, když to dělá tak relativně málo často.
DavidBarborka (139)|14.1.2008 14:56
Nejdříve bych provedl HR a nic neinstaloval. Pokud to bude dělat stále tak servis a pokud né tak je chyba v některém z programů které používáš.
Isomil (47)|14.1.2008 15:38
Stávalo se mi to také po instalaci Patche na zkrácení prodlevy při přijmutí hovoru.
Po odistalaci tohoto patche se mi to již nestává
signy (31)|14.1.2008 16:34
Ten patch na prodlevu hovoru nemám, ani nevím, jestli mi to prodlevy při přijetí dělá (ještě mi nikdo nevolal). Používám LightedROM z jiné zdejší diskuze...

Ač nerad, tak tu instalaci přeplácnu oficiální instalací Etenu bez dalších SW a uvidím... Škoda jen, že po tu dobu bude M700 nepoužitelná, protože ho potřebuji hlavně kvůli psaní mailů, kalendáři, psaní textů a to vše pomocí jiných aplikací, než jsou standardní. Snad se během pár dní k něčemu doberu.

Zatím díky.
signy (31)|15.1.2008 17:06
Tak to testování netrvalo ani tak dlouho. Včera jsem nahral z webu stažený firmware 436 bez jakéhokoli extra softu, dal jsem tam 2 události do kalendáře, párkrát hrál bubliny, mezitím byl mobil vypnutý. Teď to může být tak 7 sleep a při probouzení restart jako po Soft resetu (ale kolikátý sleep to je, to nehraje roli, protože to jednou udělal i když jsem ho před sleepem soft resetoval). Stav baterie: 80%
Takže asi reklamace :( .
signy (31)|17.1.2008 09:35
Tak do servisu jsem nešel. Známý mi poradil, že prý mu to dělá nižší verze Etenu taky a prý je na vině špatné uchycení baterky. Poradil mi, ať mezi baterku a kryt do pravého dolního rohu dám složený papír, aby se baterie ani nehnula.
Jakkoli to vypadá nepravděpodobně (kontakty jsou pružné a měly by k baterii doléhat vždy), tak jsem to zkusil jsem a zatím mobil drží.

Zajímavé je, že mi předváděl, že to vytuhne jen někdy. Pokud s mobilem hýbá rukou (i dost razantně), tak mobil nevytuhne. Ale jak si ho připne k opasku a ohne se, aby si zavázal boty, tak vytuhne. Kdybych to včera neviděl na vlastní oči, nevěřil bych tomu.
Petr36 (51)|28.1.2008 10:48
jj, uz se to tady resilo, na vine je opravdu ten maly kontakt na krytu baterie. Sam jsem ten problem mel a zavazovani bot s pouzdrem na opasku byl jisty reset.
Staci tam dat maly kousek skrceneho papirku a je po oprave. Pokud to nekdo posilal do servisu, pak si jen nadelal problemy s obnovou svych dat a zbytecne... :-)))

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26174
signy (31)|28.1.2008 10:57
Od doby, co jsem dal papírek mezi baterku a kryt, tak mi vytuhnul jen jednou.

Zajímavé je, že když ho držím v ruce, tak se mi nepodařilo, aby vytuhnul. Ale zavazování bot mu zjevně dělá problém u více lidí. To by mělo být v návodu: E-ten není kompatibilní se zavazováním bot. Jeho uživatelé smí nosit jen pantofle, v případě nošení jiného typu výrobce nezaručuje správnou funkci zařízení ;-)

Né vážně, tohle je dost nechutný bug. Nechápu, že to pronásleduje už několik generací Etenu a výrobce s tím nic neudělal. Odstranění tohohle by možná stálo i za nekompatibilitu baterií...