Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

V pocket pc nejde nic vymazat

samponek (36)|13.1.2008 15:07
Dobrý den mám problém. připojil sem pocket pc k pc přes as ale v něm mi nejde nic vymazat prostě to napíše chráněno protipřepsání. nevíte někdo jak to vymazat nebo vyresetovat přes pc???
RStein (2012)|13.1.2008 15:20
Nepisete, co chcete mazat.
Soubory v RM nevymazete.
Soubory s priznakem Read Only bezne take ne, ale priznak muzete zrusit.
samponek (36)|13.1.2008 15:45
no nelze tam ani vytvořit žádnou složku. jak jste řikal že mám ten samsung připojit přes AS jako host tak to sem udělal ale nechápu ty appety jak je vyvolávat. můžete mi to ještě jednou napsat co mám přesně udělat co kam napsat v tomhle se moc nevyznám.
RStein (2012)|13.1.2008 16:09
Aha, to jste porad Vy s tim samsungem ;)
Remote Control od Microsoftu - ale musite byt schopen po instalaci spustit klienta na PDA.(cerdisp) https://www.ce4you.cz/software/detail.asp?s=69
Nebo zkuste dalsi - napr. trial
http://www.soti.net/default.asp?Cmd=Products&SubCmd=PCPro
samponek (36)|13.1.2008 17:03
Tak sem to tam zloušel nainstalovat ten remote display ale napsalo to na počítačí v AS: soubor nelze kopírovat. Zkontrolujte zda je mobilní zařízení připojeno má k dispozici dostatek volného místa a není chráněno proti zápisu,a zda byly v zařízení dokončeny všechny instalační programy. tak fakt už nevi msem myslel že to vyřeší ten kabel ale sem tam kde jsem začal instalovat do toho nic nejde vytvořit složku taky ne smazat cokoliv taky ne prostě je to celý nějaký zablokovaný. Máte ještě nějaký nápad co by s tim šlo udělat?????
RStein (2012)|13.1.2008 17:20
Prevdepodobne mate uzavrenou Security a to uz je na vic hard core pokusu -urcite pres rapiconfig zmenit bezpecnost, pripadne upravit jeste vice registr,
Resp.tedy pouzit "c:\Program Files\Windows Mobile 6 SDK\Tools\PocketPC\RapiSecurity\RapiConfig.exe"
RStein (2012)|13.1.2008 17:24
Tohle je potreba spustit na zarizeni:
RStein (2012)|13.1.2008 17:25
samponek (36)|13.1.2008 17:38
Moc se omluvál ale moc tomu nerozumím rapiconfig najdu kde zkoušel sem ho hledat v registrech ale nenašel a přes to cecko sem tam nenasel windows mobile 6 sdk a vtěch registrech co mám vlastně upravit?? díky moc
RStein (2012)|13.1.2008 17:54
samponek: TOHLE NENI TRIVIALNI UPRAVA V REGISTRECH

Tyto nastroje, co jsem posilal, jsou soucasti programatorskeho SDk
cnf soubor, ktery jsem poslal, je potreba spustit na zarizeni - ale to musi byt podepsano developerskym certifikatem.
Pokud vas dodavatel uzamkl bezpecnost (zariznei je ve stavu Locked), pravdepodobne mate stejne smulu.
Zkuste si stahnout CeRegEditor (do Pc) a zkuste se pripojit k zarizeni - pokud to projde, mate alespon funkcni RAPI a da se s tim neco delat.
V CeRegEdit zkuste udelat - Tools\Unlock registry.

Zmente klic HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies:00001001 - musi mit hodnotu 1.

Jestlize dodavatel uzamkl zarizeni, nemusite uz ani hledat, jak udelate hard Reset - ten nepomuze.
RStein (2012)|13.1.2008 17:55
Pote budete moci pres RapiTool poslat xml (to obsahuje cpf soubor, ktery jsem posilal, ale pokud neprojde instalace, nemuzete ho spustit - cpf se chova jako cab).
RAPI Tool
samponek (36)|13.1.2008 18:11
tak sem si stáhl ceregeditor ale když dám připojit klikni na tu prvni ikonku ktera vypada jako pda tak to napise: connection error
check activesync connection and try again ale activesync je připojeno jako host na mobile registry mi sice naběhnou registry ale když opravím hodnotu 2na 1 napíše to přístup odepřen fakt už nevim
RStein (2012)|13.1.2008 18:16
Ano - mate zcela zamcene zarizeni, odblokovat pujde jen tim, kdo disponuje certifikatem a posle podepsany cab, ktery zarizeni odemkne. Nebo sezenete editor registru v cabu, ktery je podepsan certifikatem dodavatele. Pro HTC takovy editor existuje, pro Samsung ale nevim.
Smula - nevim, kde jste to zariznei koupil, ale tohle vetsinou vyzaduji jen mobilni operatori.
samponek (36)|13.1.2008 18:28
aha no sehnal mi ho kamarád ale kde to nevim no a to se jako může zablokovat jen když tam nahraju smartmaps??? nahral sem tam smartmaps a pak sem ho restartoval no a potom mi nevyrolovala nabidka a nešel ten dotyk displej. ale myslim že když bych věděl tu kombinaci tlačítek na hardreset taky by to asi pomohlo.
RStein (2012)|13.1.2008 18:49
Pokud jste byl schopny nahrat Smartmaps, mel byste byt schopny nahrat i dalsi aplikace. Tvrdite, ze to nejde, ale nainstalovat dalsi aplikace vam tedy musi jit.
Klicova je uprava toho registru - nahrani aplikace Smartmaps vam zarizeni nezablokovalo. :) :)
A pokud tedy aplikace nejsou blokovany, HR pomuze, ale nastroje, ktere vyzaduji RAPI, vam stale nebudou fungovat...
samponek (36)|13.1.2008 18:56
no smartmaps sem tam nahrál ještě před tím než se mi zablokovala ta nabídka start teď bych to tam už nedostal. no jinak HR nevim jak udělat a REGISTRY mi sice dou otevrit ale jen v mobile registry editor ale nelze změnit tahodnota ze 2 na 1. Nevite teda CO BYCH JEŠTĚ MOHL UDĚLAT? nebo uz je vsechno ztraceny??? nejde to třeba resetovat přes PC????
RStein (2012)|13.1.2008 19:15
samponek: No muzete treba zkusit nahrat SPB Mobile shell trial (nainstalovat - bud z pocitace nebo jen cab, kdyz to projde) a v nem projit control panely, zda tam neni moznost Clear Storage apod. nebo pred Odinstalovat programy zkusit vyhodit SmartMaps.
samponek (36)|13.1.2008 20:41
tak mobile shel se mi do zařízení přes as nepodařilo nainstalovat ani cab mi tam nešel dát pořád to píše: zařízení je chráněno proti přepsání. a to smartmaps tam nikde neni ani stopa nechápu to
samponek (36)|14.1.2008 14:34
je sem se chtel zeptat kdyz budu mit druhe stejne zarizeni ktere funguje normalne pomuze mi to nejak v tom odemknutí přístroje???