Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Policie ČR testuje zařízení FSC Pocket LOOX 600

Pavel Koza (4761)|10.5.2004 13:03
Policisté píšící i ve 21. století na psacích strojích jsou námětem mnoha veselých historek a anekdot. O to příjemnější je zjištění, že v současné době probíhá testování 300 datových terminálů založených na bázi Pocket PC zařízení Fujitsu Siemens Computers Pocket LOOX 600, které by v kombinaci s velkou klávesnicí a propojením s vysílačkou systému TETRAPOL měly zajistit rychlejší a přesnější zjišťování informací z různých centrálních registrů či policejních databází.

Přečtěte si celou zprávu.
Pavlucha (1496)|10.5.2004 14:47
... se vsadim, že to budou mít s BT, WLAN a GPSky dokoupěj během měsíce ... :D Přece to všechno potřebujou, že jo.

... mno, ale zase jim místo pokut můžeme dát nějakej softík nebo hambatý obrázky ... :D
Dr.Colombo (69)|10.5.2004 15:30
Jsem policista - kriminalista a mohl bych se urazit.:D Po pravdě řečeno po zkušenostech z Matrou tomu taky nerozumím, ale od toho tam nejsem, že??:(
Rob_ce4you (23)|10.5.2004 15:49
Mám známou, která to používá, nadšená tím vůbec není. Z praktického hlediska, prý v databází je přístup jen na některé informace a to je prý málo.
Např,: nezjistí rodinné příslušníky....atd. ale to je věc sw.
A nevím jak přesně to používá, ale stěžuje si na to, že to musí mít na koleně nějak divně připevněný a kdyby k něčemu došlo, tak by to musela zahodit a kdesi cosi.... znáte to. Jo a prej tam jdou hrát karty:D
No policajti....... co nevyjde v rozkazu to neexistuje:)
Pavel Koza (4761)|11.5.2004 08:10
Ja osobne jsem zvedavy, jestli se to ujme. V zarizeni problem nebude, ostatne Pocket PC snad zname vsichni:) Pujde predevsim prave o ten vyse zminovany software. Pokud pres klavesnici nepujde zjistit vsechno, takze stejne nakonec bude muset pouzit vysilacku a lidskyho operatora, tak to nakonec budou mit skutecne jen misto zarazky pod kolo.

Kazdopadne poslednich par dni se po policajtech koukam vic nez bedlive, ale zadny se s touhle okrasou zatimmnechlubil...
Vít_ce4you (156)|11.5.2004 09:26
V Pardubicich ma Mestska policie asi Palmy. Hledaji si tam SPZ a zaznamy prestupku k nim. Mel jsem novou, tak jsem mel stesti:-)
Rob_ce4you (23)|13.5.2004 15:36
Byl jsem překvapenej, když mi slečna průvodčí ve slovenském druhořadém rychlíku hledala na HP v Idosu spoje až na moravu. Jak bravůrně ovládala klepat po displeji obyčejnou propiskou a výsledek byl opravdu fantastický.
Nestačil jsem se divit. Dostal jsem se domů levněji a rychleji. Nevím jestli jsem zapůsobil "sexepílem" nebo byla tak šikovná.
Jo průvodčí není policajt. Tohle beru jako super využití a pomoc.
Pamatujete na listování v tlustém jízdním řádu ??
Příště až pojedu ,tak s ní udělám rozhovor, určitě na mě nezapomněla.
A pro vás ji vyfotím :D
Vojtěch Barták (180)|23.2.2005 21:08
Oni to přeci jenom používaj. Skásli mě na Hájích, a slečna policistka si to při tom, když mi její kolega vypisoval lístek, odkvačila do auta, a cosi v tom hledala. Vzhledem k tomu, že nic nenašla, a já dostal kilo pokuty, jim to ale stejně asi k ničemu neni... :D
psaf (81)|24.2.2005 21:09
Osobně si myslím, že je jedno, zda je to notebook, pda nebo mobil. Pracuji ve firmě, kde jsme udělali soft pro plynárny, kteří s PDA odečítají plyn.
Pokud by policie použila PDA např. pro rychlé prověření např. občanky formou automatického přečtění identifikační a následné ověření na cetrálním serveru, tak bychom se na to koukali jinak.
Osobně je dobře že policie má taková zařízení, ale otázka je, zda jej mohou smysuplně využít pro své denní povinnosti.