Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zadny ICQ klient nezobrazuje online kontakty online ... Ma nekdo reseni ?

Lord_Lobo_ce4you (0)|12.1.2008 16:45
Dobry den, mam takovy neprijemny problem ... vyzkousel jsem uz asi 6 ICQ klientu, vesmes doporucovany a stoprocentne overeny atd. ... vsichni klienti bez problemu funguji, zpravy se daji posilat , jsem videt u ostatnich jako online , jenomze ja vidim cely svuj kontakt list offline. Tento problem ma hodne uzivatelu. Nemel by nekdo reseni problemu ? Zkousel sem vsechny klienty odinstalovat , vycistit system vsemoznyma metodama , znovu nainstalovat, ale problem porad pretrvava.
Zdenek Malinsky (9781)|12.1.2008 16:51
Me Slick v tomto ohledu funguje.

Jako reseni mohu poradit jedine to, at ICQ nepouzivas. Tento protokol je posledni dobou vic nez jen problemovy a casto nefunkcni, takze jsem presel na MSN / Windows Live Messenger.

EDIT
Jeste dobre funguje Agile, ale ten je dosti drahy.
N3o21_ce4you (205)|12.1.2008 17:08
Jo jo... Jediny reseni je ICQ nepouzivat...
Me to dela taky... Jen u nekterych kontaktu... Bohuzel od vetsiny... Nakonec sme presel na MSN + Jabber s ICQ transportem (kdyz mi nekdo potrebuje napsat, muze).

Na WM taky pouzivam Slick... Asi nejlepsi volba.
Lord_Lobo_ce4you (0)|12.1.2008 17:17
Panove mockrat dekuji. Program Slick slape jako po masle. Kontakty jsou v poradku videt , funguje posilani souboru. Vse je OK ... jsem nadsen.
mistm (477)|12.1.2008 20:41
me pomohla nova verze mchatu
Ppp2 (60)|12.1.2008 21:27
V posledni dobe se protokol trochu zprisnil...vim to z pouzivani Mirandy na PC, ale mozna je stejny problem i ve WM klientech. Potiz v Mirande je ten, ze obchazi autorizaci...proste si pridas koho chces a pises si s nim a to ikdyz jsi o autorizaci nepozadal. Posledni cca mesic vsak na to protokol hledi a takove lidi vidis offline. Reseni je, pozadat tyto lidi o autorizaci...jakmile ji potvrdi, vidis lidi normalne online a vse funguje jak ma.
Spis nez problem v protokolu jako tekovem, vidim problem v neoriginalnich klientech, respektive v tom, ze ICQ zcela viditelne a zakerne proti nim bojuje. :((
RStein (2012)|13.1.2008 11:31
Slick je asi dnes nejstabilnejsi, nicmene uz se mi uspesne podarilo vetsinu lidi prevest na MSN Messenger a skalni zoufalce prenecham temnemu ICQ osudu. :)
Docent (1234)|13.1.2008 11:58
[QUOTE="Ppp2"]ze ICQ zcela viditelne a zakerne proti nim bojuje. :(( [/QUOTE]
No to snad ne, ano bojuje s nimi viditelně, ale zákeřně???? Zkus si přečíst nějaké licenční podmínky o ICQ, než takovou blbost příště napíšeš.
PhSnake (872)|13.1.2008 12:46
Ja napr pouzivam fring, a ten mi ide bez problemov
Striker_ce4you (224)|13.1.2008 12:57
Fring pouzivam taky, ale docela me na nem stve, ze nejde nastavit jinej status nez online...
Ppp2 (60)|13.1.2008 13:26
[QUOTE="Docent"]
No to snad ne, ano bojuje s nimi viditelně, ale zákeřně???? Zkus si přečíst nějaké licenční podmínky o ICQ, než takovou blbost příště napíšeš.[/QUOTE]
Caste zmeny v uzavrenem protokolu nelze nazvat nicim jinym, nez zakernost. Leda bychom to nazvali neschopnosti...neschopnosti navrhnout protokol, ktery neni treba menit.
Za tu blbost dekuji...mel bys prestat psat kraviny, nebavi me to cist.
Zdenek Malinsky (9781)|13.1.2008 14:17
Takže nečetl, že?
Prostě a jasně - jediný legální klient pro ICQ je ten, který je přímo od ICQ. Ostatní (na PC i PDA) Trillian, Miranda.... nejsou, proto se ICQ tomu brání všemi možnými i nemožnými způsoby. Zda je to jen kvůli tomu, že alternativní programy nezobrazují reklamu? Co myslíš?
Ppp2 (60)|13.1.2008 18:19
A nebo nic...nebudu se rozcilovat. :((
JanHavlicek (635)|13.1.2008 20:17
ICQ je snad ten nejhorší protokol, jaký jsme si mohli vybrat. Je příšerné, že ČR používá něco takovýho. Pomalý, nestabilní, nutnost používat originální klient (podle podmínek) atd.

Ale abych odpověděl na otázku - v mChatu se v poslední době taky kontakty zobrazují offline. Stačí ale v nastavení zaškrtnout [plug.icq]serverlist (v ICQ -> protocol feat.)
Ppp2 (60)|13.1.2008 21:30
[QUOTE="JanHavlicek"]ICQ je snad ten nejhorší protokol, jaký jsme si mohli vybrat. Je příšerné, že ČR používá něco takovýho.[/QUOTE]
ICQ (1996) byl prvni...Microsoft si hral na svuj vlastni internet a jabber (1998) prisel pozde. Koho dneska zajima, ze je jabber lepsi, kdyz ho nikdo nepouziva? S messengerem (1999) je situace stejna...nez Microsoft pochopil, ze internet neporazi, byl uz messenger mrtvej.
jval (453)|14.1.2008 08:45
Mno tak v QIPu (uz jsem to zde jednou psal) je treba po pripojeni jeste v menu zvolit v privacy statusu Visible for all a pak uz jsou kontakty videt online.

Nicmene uz jsem taky presel na Slick, zda se mi lepsi. Mrzi me u nej puze jedina vec a to ze pokud mam na PDA stazeny zvuk a ve Slicku nastaveno, ze ma vibrovat, tak nevibruje.

A kdyz uz jste tady nakousli tema protokolu, tak jsem taky tak nejak presel na MSN, ale z duvodu ze 68 kontaktu na ICQ na nej prejit nechce, tak zatim pouzivam oboji.

MSN muzu vytknout jen to ze Entrem odesila zpravu a to me uplne irituje.
Losos_ce4you (1147)|14.1.2008 09:03
Agile funguje stale bez problemu , Slick take jede ... ale ten je preci jen jeste "nedodelany" ...