Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

displej Vario - mizi

stavitel ignor (11)|12.1.2008 13:10
Ahoj vsem,
mam vario a stava se mi, ze mi mizi displej, zejmena v zavrenem stavu.
Podsviceni sviti normalne ale vse na dislpeji zmizi, zustane bily. Staci mobil uspat a probudit talckem na vypinani mobilu a displej naskoci, jenze jen na par okamziku a pak zas zmizi. Nedela to vzdy.
Vysunu-li klavensici, pak vse bezi ok. Uz jste to tu nekdo resil? Udelam s tim neco sam, nebo se do toho radeji hrabat nemama?
dik
salvator_ce4you (137)|12.1.2008 14:50
něco podobného se mi dělo na ASUS 620BT, chtělo novou základní desku, byla vadná...konkrétně "čip" grafiky
stavitel ignor (11)|13.1.2008 10:18
on ma Asus HW klavesnici? Podezrivam to pruzne spojeni mezi telefonem a kalvesnici. Jenze nevim jak to je provedene, ani jestli to nejak rozlozim, samozrejme abych to zas slozil.
RStein (2012)|13.1.2008 11:13
stavitel_ignor: Myslim, ze to nebude HW zavada - kdysi mi to zacalo delat Vario ihned po koupi a mohla za to nejaka aplikace...
jurig (27)|13.1.2008 14:27
Vario to dela z jedineho duvodu, je opotrebovany stredvoy flex kabel ktery spojuje zakaldni desku z deskou na ktere je pripojen displej.
Pokud je v zaruce tak rozhodne reklamovat.
Pokud neni kontaktuj mne pres ICQ a muzeme se dohodnout, jeden ten flex tady mam ;-).
stavitel ignor (11)|13.1.2008 18:41
jj, presne to jsem si myslel. V zaruce sice jeste je, ale mam to Vario celkem opotrebovane a po nekolika padekch. Uz slysim ty vymluvy proc to nejde v zaruce vyridit.
Na ICQ bych se klido ozval, ale nemas ho vyplnene v profilu a nick name to nenaslo. :-))
Vít_ce4you (156)|26.3.2008 21:09
Mam ten samy problem - tedy skoro - me zbela jen polovina displaye, obvykle, nekdy cely... Pomuze vzdy vypnout zapnout a je to OK, jenze ted uz je to prilis casto. Pri te prvni reklamaci to chytre v servisu presli a vymenili mi radeji osoupany kryt a baterku, pri druhe za rok neuznali a napsali, ze je poskozena deska...No a dokazte jim to...hlavne ze hned po navratu z te reklamace to misto 1x za tyden zacalo zlobit 10x za den:-( Cekam na nejake HTC s klavesnici typu Vario s VGA, tak bych potreboval jeste tak rok s timhle prezit... pomuze nekdo?
DuckDaffy (51)|27.3.2008 02:17
Mám úplně stejný problém. :(

Takhle to vypadá:
(edit: hosting obrázku vypršel, pošlu to sem někdy jindy znova, snad...)

V lepším případě vidím, jak kolem písmenek poblikávají pixely - asi ujetá synchronizace, po chvíli se to sesype celé a displej napůl nebo úplně zbělá.
Děje se tak zejména v otevřeném stavu a při nižších teplotách. Nárazy, otřesy ani ohýbání nemá žádný vliv. Taky nemá vliv dynamické přetaktování/podtaktovaní pomocí prográmku BatteryStatus (95-260 MHz).
V zavřeném stavu při pokojové teplotě se to stává jen vzácně.

Doplním, že na druhém kusu MDA Vario to dělá úplně to samé a stejně nechutně často, přitom je to jiná série a taky G3 vs. G4.

Mám Vario taky mírně otlučený a obávám se, že reklamaci nevezmou..
Dá se to případně nějak po domácku opravit? Vyčistit kontakty nebo tak? Nebo je to opravdu deskou?? :( Mám k dispozici i horký vzduch..

Jinak mi Vario slouží k plné spokojenosti. I když vlastně jedno tlačítko, tuším "V", musím mačkat vydatněji, jinak nepíše spolehlivě. :) A taky mi zlobí miniSD karta, ale kdo ví, čím to je. :D