Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus p535, zvuk jen ze sluchatek

Lokiji_ce4you (0)|10.1.2008 12:49
Dobrý den,
nainstaloval sem si tomtom 6 a prestal mi chodit zvuk z reproduktoru, nevyzvanelo to nic. Tak sem provedl hard reset, ale problem stale pretrvava, zvuk jde pouze ze sluchatek kdyz sou pripojene, z reproduktoru ee. Nevite kde by mohl byt problem?
Lipon (61)|10.1.2008 13:48
zkus trochu hledat tady nabo stryckem googlem - je to znamy problem, tez se mi to stalo, vyhledavanim jsem nasel reseni, zaboha si ted nevzpomenu kde sem to nasel
Lokiji_ce4you (0)|10.1.2008 23:26
nasel sem ze mam smazat 2 soubory btcoreif.dll a ten jakysi druhy, ale ony prave nejdou smazat, ani prejmenovat, kdyz udelam hard reset tak tam porad sou:(a zvuk stale nejede:(mam WM 6 a asus p535
martin_g (81)|11.1.2008 08:54
Lokiji
Ak nepomohol hard reset tak podla mna je to hw zalezitost. Skus sluchatka par krat zasunut a vysunut. Obcas sa stane ze spinac v tom konektore pre sluchatka zostane zopnuty a potom pda dava zvuk len do sluchatiek.
Inak uz asi len reklamacia.
Lipon (61)|11.1.2008 09:38
[QUOTE="martin_g"]Lokiji
Ak nepomohol hard reset tak podla mna je to hw zalezitost. Skus sluchatka par krat zasunut a vysunut. Obcas sa stane ze spinac v tom konektore pre sluchatka zostane zopnuty a potom pda dava zvuk len do sluchatiek.
Inak uz asi len reklamacia.[/QUOTE]
ono je to ale opacne, sluchatka fungujou ale ne reprak - v dusledku instalace TomToma, a to jde odstranit
postupoval jsem podle nejakeho navodu, jen ted nevim, kde ten navod byl
je potreba dat novou verzi knihovny btSdkCE30.dll
martin_g (81)|11.1.2008 10:02
[QUOTE="Lipon"]
ono je to ale opacne, sluchatka fungujou ale ne reprak[/QUOTE]
Presne tak, ked blbne konektor pre sluchatka tak sa to sprava tak, ze sluchatka funguju ale reprak nejde.

Lokiji
Ak si urobil Hard reset tak to je v podstate preinstalovanie systemu takze by si mal mat cisty system bez akychkoľvek zasahov od TomTom - mozem sa mylit.
Ak chces vymazat nejaky súbor ktory si system chrani, mne sa to podarilo pouzitom TotalCommander pre PC s pluginom na pracu s PDA - Maju ho na svojich strankach v casti pluginov.
Ak nepomoze TotalCommander stiahni si zo stranky Asus novy flash a preflashuj PDA - aj tak po Hard reseta tam asi nic nemas. Takto budes mat uplne cisty system, ak ti sluchatka aj tak nepojdu tak uz jedine reklamacia.
Lipon (61)|11.1.2008 10:04
[QUOTE="Lokiji"]nasel sem ze mam smazat 2 soubory btcoreif.dll a ten jakysi druhy, ale ony prave nejdou smazat, ani prejmenovat, kdyz udelam hard reset tak tam porad sou:(a zvuk stale nejede:(mam WM 6 a asus p535[/QUOTE]
zkusil jsi treba v Total Commanderu pripadne vymazat atributy a pak prejmenovat?

jak si matne vzpominam, tak jsem tusimze smazal 2 soubory (BtCoreIf a zminovany BtSdkCE30 - zmineno i v jinych diskusich), neco neslo smazat, taxem to prejmenoval v total commanderu, po softresetu pak smazal a slo to (535+WM6)
Lokiji_ce4you (0)|12.1.2008 12:53
Tak sem zkusil preflashovat ROM a zvuk stale nikde, PPC pude asi do servisu no:(navic je ted desne pomaly
Gabat (1)|7.4.2008 22:23
také se mi stalo, že mi u Asusu P535 šel zvuk jen ze sluchátek a přístroj si myslel, že je má připojené i když neměl - pomohla flash ROM ;) podle návodu a dle souborů z asus.cz
lukyyysek (13)|9.4.2008 15:30
uzivatel martin_g ma pravdu, je to to co rika, tez se mi stalo to same, staci jenom parkrat za sebou pripojit a odpojit konektor treba sluchatek dokud to nepude .. zkus to a uvidis sam ..
Rom4n (340)|20.5.2008 16:34
HAHAH! Lidi, mám stejný problém! od včera, zamrzl mi přehrávač (chyběl kodek) a po odpojení sluchátek už nejde repro. Vyzvánění ale jde, nejde SMS a ostatní zvuky. Taky jsem přemejšlel, jestli neni seklej ten přepínač v konektoru. nu, skusim s tim teď více zarumplovat...
Rom4n (340)|20.5.2008 16:36
a ono nic.. no, pokud někdo nalezl řešení, byl bych rád za každou radu, telefon je totiž jinak nanic - neni tvuk ve sluchátku (repráčku)


EDIT: tak nepomohlo ani přeflashování.. Takže to vypadá na mechanickou vadu v konektoru, jak jsem si myslel původně a někdo to zde také psal.. Buďto reklamace nebo se do toho vrhnout sám
Lokiji_ce4you (0)|21.5.2008 15:39
u me pomohl jenom servis, sice to bylo slozitejsi,napred mi to vratili s tim ze vymenili jacka na sluchatka, ale zvuk porad nejel, coz me trosku nastvalo, kdyz to dojde z servisu a stejne to nefunguje, tak sem to poslal z5 a vymenili reprak a zvuk od te doby funguje, ale trosku me tim znacka asus zklamala kdyz neudelali ani vystupni testy....
Rom4n (340)|21.5.2008 16:50
no to teda koukám, blbové, to je nezkutečný... Hele, u mě to reprákem neni, klasický zvonění telefonu totiž jde - jede jak do sluchátek, tak do repráku současně a to v tomto jedinym příkladě.. dnes tam s tim jdu

EDIT: tak jsem byl v Mironetu na reklamacích, chlapík byl velice slušný a odkázal mě na reklamační stránky, kde po dohodě přijedou na smluvenou adresu a reklamaci údajně během týdne vyřídí
Lokiji_ce4you (0)|21.5.2008 19:51
jj taky sem vyplnil formular na netu u asusu a prijela si ppl, chlapik mi rekl ze mu nedali papir o tom ze to prevzal ktery ma dat me, a ze si to teda veme a doveze mi ho druhy den, nevim jestli upadl na hlavu, ale v CR dat nekomu neco bez predavaciho potvrzeni je jak kdyby to hodit do kanalu:-)zhruba za tyden se pda vratilo, mno a pak tam sel zas ale to uz sem psal
Rom4n (340)|21.5.2008 19:58
uh, nestraš, chlape :D sám mam z toho bobky miláčka někam posílat
Rom4n (340)|29.5.2008 18:42
tak, mam ho doma a vše je v pořádku (jen si řikám, že jsem vůl, lítaj mi při režimu video nebo foto přes obraz barevné nádechy, takže záznam je dost nanic a nějak jsem na to vzpomněl, když už to bylo všechno odeslaný...) Tak buďto vyjde někdy nějakej update na foťák nebo pujde ještě před vyprcháním záruky na další "kontrolu". Jinak co se jednání týče jsem spokojenej :-)
yngwie2 (5)|23.6.2008 17:14
No v poslednej dobe aj ja mam problem so zvukom u P535, prepinac v konektore proste nefunguje, momentalne ide zvuk iba do sluchatiek, pred tyzdnom zase nesiel do sluchatiek, ale iba do repraku, takze mam radost. O tyzden pojde na reklamaciu, bo cez vikend budem este potrebovat navigaciu :). A napada ma este mozno somarina, viem ze tento problem je hardwarova zalezitost, ale predsa, neda sa niekde (v registroch) nastavit, aby zariadenie ignorovalo sluachatka a zvuk siel iba do reprakov, aby som tych par dni prezil bez handsfree?
KlokanSoft (200)|23.6.2008 17:44
joj chlapy nedeste, i kdyz pravda nedavno jsem si vsiml, ze mam nejakou sedivou na konektoru od micro USB. Občas když se divně pohne na kabelu reconektne se k pecku. :-( tak mam takovej pocit jako kdyz to delaj z nejakejch obyc plechu :?
Rom4n (340)|23.6.2008 17:49
to mi taky dělalo, protože jsem se bál docvaknout miniUSB až nadoraz, pak je to ok
czbird (334)|25.6.2008 17:48
Jednoduche reseni mate v priloze.
Asus si proste mysli, ze mate porad pripojene HF, proto neroutuje zvuk do repraku.
Staci zmenit jednu polozku v registrech (+ kdyztak reboot).
Stalo se mi to zatim vsehovsudy jednou, a tohle mi zabralo, tak snad pomuze i vam.
permar (552)|25.6.2008 18:55
Dobrý - díky,radši si to stáhnu člověk nikdy neví.
Rom4n (340)|25.6.2008 20:28
po update na 6.1 jsem zatím v pohodě :-) spíš mě krká ten blbej foťák (viz problém s kamerou)
yngwie2 (5)|25.6.2008 22:26
Musim podotknut, ze P535 je "skvela" hracka. Najprv mi nechodili SMS, kedy sa rozsvietil iba displej, potom prestal fungovat zvuk(telefon si myslel, ze ma zapnute handsfree), a po asi dvoch tyzdnoch problemov so zvukom, ked uz som sa rozhodol pre reklamaciu, tak PDA uz nejde vobec ani zapnut!!!. Ficim znovu na mojom starom dobrom 3-rocnom MDA Compact I, s ktorym som pocas celeho pouzivania nemal ziadne problemy. Od ASUS-u uz ziadny telefon ani PDA nekupim, takato skusenost mi uplne staci :-(((. Dufam, ze vy taku smolu nemate...
KlokanSoft (200)|26.6.2008 10:27
no vzhledem k pouzivani na 3-rocnom MDA Compact, a tedy hadam ze nejsi zadna lama, a tak holt je to asi smula a chybny kus.
I kdyz jakou jsi mel ROM, zkousel jsi ty, nebo servis to Patchnout? Ono v servisu jsou nekdy vetsi mamlasove nez sam uzivatel :-)
Ja na ten svuj kousek nedam dopustit !
KlokanSoft (200)|26.6.2008 10:28
[QUOTE="permar"]Dobrý - díky,radši si to stáhnu člověk nikdy neví.[/QUOTE]
To viš!! už jsem si to založil :D
czbird (334)|26.6.2008 11:08
[QUOTE="yngwie2"]Musim podotknut, ze P535 je "skvela" hracka. Najprv mi nechodili SMS, kedy sa rozsvietil iba displej, potom prestal fungovat zvuk(telefon si myslel, ze ma zapnute handsfree), a po asi dvoch tyzdnoch problemov so zvukom, ked uz som sa rozhodol pre reklamaciu, tak PDA uz nejde vobec ani zapnut!!!. Ficim znovu na mojom starom dobrom 3-rocnom MDA Compact I, s ktorym som pocas celeho pouzivania nemal ziadne problemy. Od ASUS-u uz ziadny telefon ani PDA nekupim, takato skusenost mi uplne staci :-(((. Dufam, ze vy taku smolu nemate...[/QUOTE]

Nekdy je to proste smula, ja prave davam po 12 dnech zoufaleho tweakovani pryc slavneho Diamonda, takovou katastrofu jsem v ruce uz dlouho nemel. Oproti nemu je P535 nedostizne zarizeni, minimalne co se tyce rychlosti, stability, ergonomie a "overall performance" ;)
permar (552)|26.6.2008 12:21
czbird - tak s tímto tvým vyjádřením ohledně Diamonda jsi mě dost překvapil . Zajímavé , že rok staré zařízení jakým je P535 , je z tvého hlediska lepší optimálnější než novinka od HTC .
KlokanSoft (200)|26.6.2008 14:04
Permar, czbird, atd.
No ono je to nejnom kus od kusu různého zařízení, ale taky kus od kusu uživatele.
Jestli k tomu uživatel přistupuje jako k televizi kde se sami naladí programy a už si ani nedělá vrásky s tím, že by se dali nějak urovnat, tak vcelku bych nečekal, že bude nadšený z takovéto hračky a navíc i že bude spokojen. Znám spoustu uživatelů, kterým systém nic neříká a tak do toho cpou bezhlavě soft za softem a pak brečí že se to zpomalilo, sotva se vyzná v nabídce start, kde je hafo programů, které ani neví na co jsou, nebo že to nejede vůbec. A nokonec to vyzní, že je to SR**KA, a že to stojí za houby.
No myslím, že tím SR**EM, je právě uživatel.

Takže podle mě tak jak se prodávaj hračky pro děti od 2let, 5let a pod. Měli by se prodávat i tato zařízení.
Pro totální lamy bych dopručoval čtyčbarevnou tužku, stolní kalkulačku a globus.
Lepší lama by mohla dostat hodinky s diářem, barevné fixy a skládací mapu.
Jako bonus bych možná přidělil rozkládací album typu repolero na fotky a obrázky.
atd.......

Sice pravda, i opice se naučí řídit auto, nebo z části létat letadlem, jenže ta je úplě tupá, takže to co jí naučíte je pro ni jako nová ROM. Jenže tupej uživatel, tupcem zůstane a bohužel do rozbitý ROM se dost blbě dotahujou nový věci.............

Sorry, sorry, a moc strašně se dopředu omlouvám a těm koho se to dotklo doufám, že jim blikne na tolik a nebudou na toto reagovat. Z toho důvodu jsem se dopředu omluvil i když počítám s jakou koliv reakcí.
Není a nebylo to cílené, ale prostě to tak vidím denně kolem sebe a netýká se to těch co si kupují nejmodejnější technologie jen proto aby byli IN, ale i těch co sedí doma u PC atd......


A nebijte mě, dělám v tom přes 20 let vim o čem mluvim, tedy teď píšu :cool:
czbird (334)|26.6.2008 14:09
mno ja nevim, ale radeji se budu diplomaticky distancovat... :cool:
KlokanSoft (200)|26.6.2008 14:22
jo možná jsem ulítnul jelikož vcelku od rána řešim problémy typu "uživatel - blbec" a zrovna sem jsem se vypsal sem, tak jestli to bude dělat nějaké pohoršení smažte to :oops:
Rom4n (340)|26.6.2008 15:02
mě se to náhodou docela líbí.. Navíc je to vysvětleno "po lopaticky" ale bohužel se kolikrát vy***e zařízení a nejedná se pouze o soft nebo "vadného" uživatele
czbird (334)|26.6.2008 16:32
Muzete mi prosim jeste nekdo zmerit delku stylusu? :)
Diky moc.
permar (552)|26.6.2008 16:43
Proč ne - přesně 9.0 cm , pro kolegy všechno :)
czbird (334)|26.6.2008 22:29
dikes, akorat koukam, ze jsem prehlidnul, v jakem jsem threadu - zajimal me stylus u p750. stane se :)
kesu (548)|1.9.2008 17:25
[quote=czbird]Jednoduche reseni mate v priloze.
Asus si proste mysli, ze mate porad pripojene HF, proto neroutuje zvuk do repraku.
Staci zmenit jednu polozku v registrech (+ kdyztak reboot).
Stalo se mi to zatim vsehovsudy jednou, a tohle mi zabralo, tak snad pomuze i vam.[/quote]
Mohl bych poprosit o reup souboru.díky